Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

Dobro edukovani teniski fanovi imaju problema sa racunanjem liste, koliko (ne)misle na popularnost sporta, treba ti napredni kurs da se ovo izracuna, mislim da pre svega nema koristi za tenis kao proizvod koji se prodaje, ne razumem cemu.

Ne moze digitron da odmori pa to ti je :default_sofa:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stray_cat said:

Kad se računaju samo odigrani turniri u zadnjih godinu dana, Noksa ubedljivo prvi. Nije igrao Pariz, tu mu računali 1000 poena, nije igrao Tokio, 500 poena i zbog diskvalifikacije važe mu poeni sa US opena 2019 (isto 4. kolo). Nije igrao Madrid i Vimbldon, to niko i nije mogao da igra, ali bi opet bio prvi sve vreme (kada bi se skidali poeni, mart, april, maj, jun, jul 2020). Sve ostalo ili odigrao isto ili bolje.

Ni ovo sad sa 50% zamrznutog renkinga mu ništa ne znači, videćete, igraće on i Majami i Madrid i Rim (čak će digra i Dubai, da Federeru priredi dobrodošlicu za povratak na teniske terene :). Ja mislim da će on da smanji broj turnira tako što neće digra MC, Kanadu i neku 500ticu najesen, ostalo će sve digra.

 

S druge strane, Rođa nije odigrao nijedan meč godinu dana i nalazi se na 5. mestu ATP liste, mada je bio povređen, a ne kovidom19 sprečen digra.

 

Rafa nije igrao US open i zadržao 2000 pojena.

 

 

evo kako bi izlgedala lista da su se bodovi racunali kao i obicno:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Nisu baš svi od ovih propalih generacija nesposobniji od pojedinih koji su stigli na broj 1, ali jesu retki baksuzi da su im se isprečila čak trojica na putu do prvog mesta. Desi se da jedan od Big3 bude povređen, nekad čak i dvojica, ali tu je uvek bar jedan koji ostaje da zapreči ostalima prolaz do slemova i bodova. Mogli su da štrpnu poneki masters tu i tamo, par puta čak i slem, ali nikad u kontinuitetu i nikad dovoljno da neko postane prava pretnja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte me zajebavati oko ove generacije pa jedan Rodik je bio prvi na svetu, na sljaci apsolutno nije igrao nista, znaci neupotrebljiv skroz , uzeo jedan slem. Huan Karlos Ferero slicno.
Tim, Medvedev, Cicipas i Zverev bi ih skolovali.
Realno igraci od 88- 92 godista su podbacili skroz. Al jbg ugusili su ih Nadal, Djokovic i Fed. U 93 godistu je vec Tim tu.

Link to comment
Share on other sites

Inače, otkad je pa Medvedev favorit na šljaci u bilo kom smislu? 🙂

 

Kao, zjbli ga što će Rafa i Noksa da SAČUVAJU pola osvojenih pojena na šljaci (s naglaskom na Rafu)!?

 

Čovek nikad nije stig'o u drugo kolo RG-a, sad odjednom će poosvajati sve, a Noksa i Rafa će da iskoriste mogućnost da SAČUVAJU pojene...

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

 

Ovaj sto su danas doneli je tebi ok? 

I ne vidis da mu to pomaze da ostane jos duze na no.1? 

Nije okej i napisao sam da najviše šteti Medvedevu a koristi big3. Osvrnuo sam se na to gde kažeš kako se postavlja pitanje tačnog broja nedelja a lik je prvi po bilo kom brojanju 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Petar 91 said:

Nemojte me zajebavati oko ove generacije pa jedan Rodik je bio prvi na svetu, na sljaci apsolutno nije igrao nista, znaci neupotrebljiv skroz , uzeo jedan slem. Huan Karlos Ferero slicno.
Tim, Medvedev, Cicipas i Zverev bi ih skolovali.
Realno igraci od 88- 92 godista su podbacili skroz. Al jbg ugusili su ih Nadal, Djokovic i Fed. U 93 godistu je vec Tim tu.

 

Tim u 27. godini osvojio slem i to su mu se kockice zestoko sklopile inace ga ne bi video.

Od 90.-96. godista je katastrofa, nisu dovoljno kvalitetni i to su cinjenice.

Od 97.-00. su ni tamo ni vamo, tek treba da se vidi, a mladji od 2000. su ipak klinci

6 minutes ago, Nicklord said:

Nije okej i napisao sam da najviše šteti Medvedevu a koristi big3. Osvrnuo sam se na to gde kažeš kako se postavlja pitanje tačnog broja nedelja a lik je prvi po bilo kom brojanju 

 

Ja pricam o ukupnom broju nedelja, gde se primenjuje ovo suludo pravilo, normalno da tu moze da se stavi znak pitanja

Link to comment
Share on other sites

Znam ali dovoljno govori da su Rodik i JCF drzeci jedan slem uzeli no1. Djokovic je sa 2 slema u sezoni + kusur od drugih rezultata ispustio YeNo1 2016 i 2019.
Marej je drzao jedan slem kada se popeo na no1 ali mu je zato trebalo finale na AO i RG pride i jos unistena karijera.
Nadal nije mogao da primirise Fedu i ugrozi ga osvajajuci RG po difoltu, dok nije uzeo W 2008.

Ovi klinci se trenutno ni ne zanose da bez dva slema u rukama mogu do sanse za no1

Link to comment
Share on other sites

Ja pricam o izgubljenoj generaciji, koja nije gubila samo od big 3, nego je gubila od Berdiha, Conge, Ferrer postao decko koji obecava sa 30 godina itd.

Ajde da su oni stalno stizali skoro do kraja, a tu ih sacekaju ovi, oni osim nekih retkih izuzetaka (fazon i corava koka ubode po neko zrno), nisu ni stizali do zavrsnica slemova

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stray_cat said:

Inače, otkad je pa Medvedev favorit na šljaci u bilo kom smislu? 🙂

 

Kao, zjbli ga što će Rafa i Noksa da SAČUVAJU pola osvojenih pojena na šljaci (s naglaskom na Rafu)!?

 

Čovek nikad nije stig'o u drugo kolo RG-a, sad odjednom će poosvajati sve, a Noksa i Rafa će da iskoriste mogućnost da SAČUVAJU pojene...

 

Ako sam ja dobro protumacila ova nova pravila Rafa gubi 1000 iz Rima 2019 i ima "rezervisano" 90 bodova od prosle godine. Za ocekivati je :classic_biggrin: da ce "malcice" vise da osvoji ove godine, pa mu je ovo irelevantno.

Iz Madrida 2019 ima "rezervisano" 180 bodova, takodje je za ocekivati da ce ovo da poboljsa.

Iz Barselone 2019 ima "rezervisano" 90 bodova - ista prica.

Iz MC 2019 ima "rezervisano" 180 bodova - ista prica.

 

Za Majami ima 0 iz 2019, za IW ce zadrzati 180 umesto 0 bodova.

 

Sto u prevodu znaci da Rafa nije profitirao od ovog novog renkinga.

 

Novak ima 22,5 iz IW umesto 0 :classic_biggrin: , za Majami ima "rezervisano" 45 bodova ( ako bude zdrav i resi da igra trebalo bi da sigurno ima bolji rezultat).

Iz MC 2019 ima "rezervisano" 90 bodova.

Iz Madrida 2019 ima "rezervisano" 500 bodova, znaci ulazak u finale bi bio bolji rezultat. Recimo da je SF poprilicno sigurno - to je samo 140 eksta bodova koje profitira.

Iz Rima ima "rezervisano" 500 bodova - vazi slicno kao za Madrid.

 

Sve ovo gore sabrano Novak bi  recimo mogao "profitirati" 437,5 bodova ako bi onako meh igrao na sljaci. On trenutno bezi Rafi 2180, Timu 2905,  a Medvedevu 2295 bodova.

 

Zaljucak izvedite sami.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Stizali su oni do 1/4 finala ,ali je i Marej bio previse za njih. Realno polufinala su bila rezervisana za njih trojicu + Marej koji je kiksirao uglavnom samo na RG.

Prosto previse je 3 takva igraca u jednoj eri.

Slemovi su bili podeljeni vec na pocetku sezone. Svi gledaju US Open kao slem za iznenadjenja ,ali je bilo potrebno da Delpo napravi onakav preokret 2009. i Cilic da igra dva najbolja meca u zivotu u polufinalu i finalu da bi uzeli slem.

Stena na racunam, njegovi slemovi su apsolutno zasluzeni i to nije osvojeno kada su ova trojica falila na turniru.

A i nikada necemo saznati sta bi bilo da Delpo nije toliko sklon povredama. On je i 2018. imao nivo za top 3 igraca ,ali je opet posle zavrsio na operaciji

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Boxy said:

Ja pricam o izgubljenoj generaciji, koja nije gubila samo od big 3, nego je gubila od Berdiha, Conge, Ferrer postao decko koji obecava sa 30 godina itd.

Ajde da su oni stalno stizali skoro do kraja, a tu ih sacekaju ovi, oni osim nekih retkih izuzetaka (fazon i corava koka ubode po neko zrno), nisu ni stizali do zavrsnica slemova

Ali to mozes da tumacis i ovako: i taj Ferer, Berdih, Tsonga, Simon su morali malcice da se poboljsaju uz Big3+1 (i Delpa) da bi bili konkurentni, a ovi mladji su morali i njih da jure, a startovali su 100m iza njih :classic_biggrin:

Sve je to veliko SBBKBB. Za samopouzdanje i motivaciju za dalje napredovanje su potrebne pobede, a kad te s svih strana bambusaju od malih nogu malo teze da se motivises i usavrsavas.

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Ali to mozes da tumacis i ovako: i taj Ferer, Berdih, Tsonga, Simon su morali malcice da se poboljsaju uz Big3+1 (i Delpa) da bi bili konkurentni, a ovi mladji su morali i njih da jure, a startovali su 100m iza njih :classic_biggrin:

Sve je to veliko SBBKBB. Za samopouzdanje i motivaciju za dalje napredovanje su potrebne pobede, a kad te s svih strana bambusaju od malih nogu malo teze da se motivises i usavrsavas.

 

To je kvalitet, to nije SBBKBB.

Kako se Djokovic izdigao, mogao je i on da pukne i ostane OSW, ali nije jer je kvalitetan i to je doslo na naplatu. E pa ovi nisu kvalitet...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema sanse da iko pretekne Novaka do Pariza/Londona u Novembru. Da budemo iskreni, nova pravila su skroz zastitila Novaka od naleta mladjih igraca, sto ne znaci da on nece opravdati to ove sezone. 

 

Medvedev bi imao za cime da zali, jer je vec bio vidjen kao broj 1. Novak sada lagano moze da kalkulise i da cilja na titulu u MC. Madrrid i Rim garantovanih 500 poena.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

 

To je kvalitet, to nije SBBKBB.

Kako se Djokovic izdigao, mogao je i on da pukne i ostane OSW, ali nije jer je kvalitetan i to je doslo na naplatu. E pa ovi nisu kvalitet...

E pa ne mozes da ih krivis sto nisu kalibar trojice mozda najboljih igraca u istoriji. (plus i Endi ne zaostaje previse, bez obzira sto se mnogima ne svidja njegov stil igre) To ipak nije fer. Trebalo bi da smo zaista srecni sto imamo priliku da svojim ocima gledamo sta ova trojica rade.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

E pa ne mozes da ih krivis sto nisu kalibar trojice mozda najboljih igraca u istoriji. (plus i Endi ne zaostaje previse, bez obzira sto se mnogima ne svidja njegov stil igre) To ipak nije fer. Trebalo bi da smo zaista srecni sto imamo priliku da svojim ocima gledamo sta ova trojica rade.

 

Ne krivim ih, samo kazem da nisu dovoljno kvalitetni i da je i to uticalo sto su big 3 toliko dominirali. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wwww said:

 

Ako sam ja dobro protumacila ova nova pravila Rafa gubi 1000 iz Rima 2019 i ima "rezervisano" 90 bodova od prosle godine. Za ocekivati je :classic_biggrin: da ce "malcice" vise da osvoji ove godine, pa mu je ovo irelevantno.

Iz Madrida 2019 ima "rezervisano" 180 bodova, takodje je za ocekivati da ce ovo da poboljsa.

Iz Barselone 2019 ima "rezervisano" 90 bodova - ista prica.

Iz MC 2019 ima "rezervisano" 180 bodova - ista prica.

 

Za Majami ima 0 iz 2019, za IW ce zadrzati 180 umesto 0 bodova.

 

Sto u prevodu znaci da Rafa nije profitirao od ovog novog renkinga.

 

Novak ima 22,5 iz IW umesto 0 :classic_biggrin: , za Majami ima "rezervisano" 45 bodova ( ako bude zdrav i resi da igra trebalo bi da sigurno ima bolji rezultat).

Iz MC 2019 ima "rezervisano" 90 bodova.

Iz Madrida 2019 ima "rezervisano" 500 bodova, znaci ulazak u finale bi bio bolji rezultat. Recimo da je SF poprilicno sigurno - to je samo 140 eksta bodova koje profitira.

Iz Rima ima "rezervisano" 500 bodova - vazi slicno kao za Madrid.

 

Sve ovo gore sabrano Novak bi  recimo mogao "profitirati" 437,5 bodova ako bi onako meh igrao na sljaci. On trenutno bezi Rafi 2180, Timu 2905,  a Medvedevu 2295 bodova.

 

Zaljucak izvedite sami.

 

Onda ja ovo ništa nisam razumela (baš čudno :classic_biggrin:) ja sam mislila da se zadržava pola bodova iz bilo koje od dve prethodne godine? Ma nema svrhe ni da se trudim... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Onda ja ovo ništa nisam razumela (baš čudno :classic_biggrin:) ja sam mislila da se zadržava pola bodova iz bilo koje od dve prethodne godine? Ma nema svrhe ni da se trudim... 

 

Prica se o turnirima koji nisu odigrani 2020., zato samo i 2019. dolazi u obzir.

Medjutim, valjda ulaze u to i oni turniri na sljaci koji su se igrali jesenas

 

Results from rescheduled 2020 events (Kitzbühel, Hamburg, Rome & Roland Garros) will also be included for an additional 52 weeks at 50% from their originally scheduled drop date and be compared against the 2021 event in a ‘Best Of’ logic. The 2019 edition of these four events will drop from the rankings as per their currently scheduled drop date.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Nema sanse da iko pretekne Novaka do Pariza/Londona u Novembru. Da budemo iskreni, nova pravila su skroz zastitila Novaka od naleta mladjih igraca, sto ne znaci da on nece opravdati to ove sezone. 

 

Medvedev bi imao za cime da zali, jer je vec bio vidjen kao broj 1. Novak sada lagano moze da kalkulise i da cilja na titulu u MC. Madrrid i Rim garantovanih 500 poena.

 

2 minutes ago, CheshireCat said:

Pričate kao da bi stara pravila Novaka sprečila da bude prvi.

Jel im lepo rekao Novak - neću vam prepustiti - moraćete da se potrudite da me skinete.

 

Medvedev je imao neke sanse da pretekne Novaka izmedju Wimbldona i USO. Ali to je deo godine gde on tradicionalno nema dobre rezultate, za razliku od Novaka. Tako da je i to bilo upitno i da su restartovali standardno bodovanje.

 

 

2 minutes ago, alcesta said:

Onda ja ovo ništa nisam razumela (baš čudno :classic_biggrin:) ja sam mislila da se zadržava pola bodova iz bilo koje od dve prethodne godine? Ma nema svrhe ni da se trudim... 

ima ona neka klauzula s turnirima koji su se prosle godine odigrali u pomerenom terminu.

(hajde da sacekamo Yolitu da zena lepo sve proracuna, pa cemo da vidimo, da ne lupamo vise glavu. ili ce oni iz Open Era ranking da "izdaju saopstenje za javnost" kad sve lepo prouce :classic_biggrin:  )

Link to comment
Share on other sites

Samo vi meni ovde javite kad tamo nekakvi Rotenburzi i slični Kleriji počnu da osporavaju legitimitet našeg  krvavo zarađenog broja nedelja na no.1. Imam jedan lep gif sa Rowan Atkinsonom u pričuvi za te i takve likove i situacije. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Boxy said:

 

Ne krivim ih, samo kazem da nisu dovoljno kvalitetni i da je i to uticalo sto su big 3 toliko dominirali. 

eh sad, dolazimo na dilemu sta je starije, kokoska ili jaje?

da li su ovi zaista toliko losiji ili ova trojica toliko bolji?

 

sve bi bilo jednostavnije da umesto tenisa komentarisemo npr. trku na 100m. tu jednostavno pogledas vreme i sve ti je jasno. u tenisu rezultat zavisi i od protivnika (zreba).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...