Jump to content

Australian Open 2020.


zoe Bg

Recommended Posts

7 minutes ago, McLeod said:

U finalu sa kim god bude igrao Novak ce dobiti. Jeste da je gubio finala velikih turnira protiv obojice, ali nikada na slemu odnosno na tri seta.

Djokovic i Tim su igrali samo jedno finale, prosle godine u Madridu, i pobedio je Djokovic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tima ne mogu nikad da proglasavam za favorita jer covek ocajno reaguje na takticke promene i varijacije koje svi top igraci imaju. On je i prespreman skupljao gemove protiv top igraca neretko, ako promasi u taktickoj pripremi za mec, dok on prokljuvi sta ovaj prekoputa igra pakuje rekete i ide kuci.

 

I Zverev i Djokovic su sposobni da mu to prirede. Naravno, ako bude neka davilica, sanse mu rastu samim tim sto moras da stojis s njim na terenu i mlatis po loptici. On to moze osam sati bez prestanka bez ikakve dileme.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, McLeod said:

U finalu sa kim god bude igrao Novak ce dobiti. Jeste da je gubio finala velikih turnira protiv obojice, ali nikada na slemu odnosno na tri seta.

 

Prva stvar zbog koje ce Djokovic dobiti je naravno to iskustvo i sto ce sigurno biti manje nervozan od protivnika. Druga stvar je mozak i takticka prednost koju ce imati u odnosu na obojicu.

 

Tim u vakuumu moze mnogo da ga povredi i pokazao je najvise na ovom turniru. Ali mislim da on mentalno nema kapacitet da izadje na kraj sa Novakom na njegovom terenu. Iako je AO ove godine jos sporiji i bljutaviji nego obicno, sto Timu ocigledno odgovara, zbog vremena koje ima da omlati po loptici, Djokovicu to takodje odgovara i omogucava mu da miksuje udarce do besvesti.

 

Nadal je u polufinalu napravio neizvestan mec samo sa slajsom i side spinovima kada je u problemima u razmeni, Tim je po pravilu te loptice slao u kilometarske aute, Djokovic je sposoban za mnogo vise varijacija od Nadala na betonu, tako iskreno sumnjam da ce moci ista da uradi. Plus, Djokovic ce koristiti njegovu snagu udaraca za kontru, posto na ovom turniru ima dosta problema da sam generise pace.

 

Sa druge strane, Zverev je zeznutiji protivnik i verovatno cemo gledati neko vintage Djokovic vs Marej finale ako on udje u finale. Dobro servira na ovom turniru, sto je jako bitno za njegovu igru, ali iz polja je uglavnom davitelj. To nece biti bas preterano efektivno protiv Djokovica, ali ce se i sam Novak muciti jer je Zverev dovoljno inteligentan igrac, ali i sposoban da mu oduzme bukvalno sve cime se on hrani, tako da ocekujem jedno dosadno rvanje dva pitona koji ne mogu nikako jedan drugog da zadave i odlucice po par poena u setovima i Aleksova krhka psiha.

 

Jedini nacin koji vidim da Djokovic izgubi protiv bilo koga od njih je da Timu presadimo Federerov mozak, a Zverevu Nadalovu veru u pobedu i odlucnost, sto ce reci - nece se desiti.

 

McLeod

 

Odlicna teniska analiza, na osnovu koje mozemo zakljuciti samo jedno, a to je da postoje minimalno minimalne sanse da Djokovic pobedi.

 

Steta...

 

 

 

Spoiler

😄

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

@radovanje

Radujes se poenu/pobedi protiv najboljeg igraca u istoriji tenisa. I tu je tacka. Povredjen ili ne, to je Roger Fuckin Federer.

I istamburao ga Novak 30, 50 ili 100 puta, uvek ce se radovati i treba da se raduje.

Sportski je radovati se kada dobijes najboljeg. Nine potcenjivanje istog niti njegove povrede nego se radujes jer dobijas najljuceg protivnika (u kkm god stanju da je).

Sve ostalo je tezak bullshit. Cuj, preterano se raduje...

Dodao bih i da je normalno da se radujes svakom poenu koji te priblizava ulasku u finale jebenog GS, ako neko ima problem sa tim onda ne znam sta bih mu rekao osim da je ostrascen.

Dal je prekoputa Nadal, Federeru u prajmu, povredjeni Federer ili Paja Patak, nije Novakov problem.

90% posto sportista igra sa nekom vrstom povrede ili boli kroz karijeru, pogledati Tipsarevica kroz karijeru, Ducija koji je zbog problema sa kilom pio diklofenak godinama, o Nadalu i njegovim kolenima da ne pricam.

I sad ja treba da gledam dal Federera boli nogica i koliko se Djokovic raduje ili ne. Smesno.

Ako je izasao da igra znaci da misli da ima neke sanse da pobedi, sve manje od 100% Djokovica bi moglo da znaci nepostovanje prema protivniku i turniru.

Eto, usao je sa 50% u mec i opet ne valja 🙂

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto se radovanja tice, to ima veze samo sa tim ko sta preferira. Meni je omiljeni vid proslave "act like you've been there", sto recimo u tenisu verovatno jedino radi Medvedev. Ali ponovo, i ako neko radi sasvim suprotno i slavi svaki poen, nema tu niceg loseg.

 

Mene Kevin Anderson iritira jer se bodri posle svakog poena, ali eto, njemu tako odgovara, navikao je, pomaze mu i sve kul.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Boxy said:

Za mene je ono radovanje nepostovanje, zna da je protivnik povredjen( to je posle i potvrdio), a urla kao da je mec na krv i noz

 

Mislim da je to radovanje reakcija na deo publike (ne znam razlog), pošto im na kraju nije slao ona srca i slično. 

 

Federer sa tim nema veze, bio povredjen ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

Za mene je ono radovanje nepostovanje, zna da je protivnik povredjen( to je posle i potvrdio), a urla kao da je mec na krv i noz

Ok, kapiram da je za tebe nepoštovanje sve što nije dodela trofeja Federeru prvog dana turnira i ritualno uriniranje VIP lože i direktora turnira po ostalih 31/63 tenisera na turniru.
Fair enough.

Nego... To za urlanje...kad ga već pomenu. Na snimku završetka meča nema nikakvog urlanja, a ako misliš za vreme meča posle dobijenih poena, onda je ceo ATP tur u modu nepoštovanja jer se ne izvinjavaju matorom kad dobiju poen protiv njega i ne izuvaju se i idu na prstima po terenu da ga ne bi uznemirili niti mu masiraju ili "ljubi da prođe" prepone.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

Ma nema sta da se izvinjava, ali ja imam pravo da mislim da je to preterano

 

Jbg, profi je sportista, emocije te ponesu, osvojiš bitan poen/gem/spasiš brejk loptu i pritom imaš fuckin' Federera prekoputa.

 

Bojim se da to ne ide tako što spasiš BL/uzmeš set i kreneš da pumpaš pesnicu ili se dereš kao lud al kao, ej čekaj, možda je onaj prekoputa povređen, bolje da spustim ruku i ćutim da ga ne povredim. To niko ne može. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Boxy said:

Al ste osetljivi u pm...

 

ma svaka mu cast kako se prodrao, tako je Nole junacino, pokazi zlom zapadu...

Ma ja..navuci diskusiju na provjerenu foru...svodis ovo na na nivo komentara na clanak😂
Postoji li za tebe ijedam mec koji je Novak dobio protiv Feda a da je zasluzen?

Bolje mi je da ne pisem, ocoravio sam ko sismis a do cvika jos mjesec najmanje 😁

 

 

Edited by wrecktangle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Boxy said:

Za mene je ono radovanje nepostovanje, zna da je protivnik povredjen( to je posle i potvrdio), a urla kao da je mec na krv i noz

 

Da je Fed to uradio, onda bi to bilo postovanje prema protivniku, jer dajes sve od sebe u svakom momentu i postujes protivnika do kraja, dozivljavas ga kao da je u top formi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Boxy said:

Za mene je ono radovanje nepostovanje, zna da je protivnik povredjen( to je posle i potvrdio), a urla kao da je mec na krv i noz

Radovao bih se protiv povređenog rođenog brata da je preko puta mreže, a ne protiv Federera 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...