Jump to content

FK Partizan 2019/20


Xpert

Recommended Posts

6 hours ago, Znanje imanje said:

Ako neko misli da olako shvati Astanu, u startu je zalutao u Tunguziju.

Sredina terena bez Šćekića je harakiri u najavi.

 

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Natho, Zdjelar – Tošić, Suma, Asano – Sadik.


Uozbilji se. 
Rukavine, Erići, Šimunovići, Tomaševići & Co? Na nivou kompletne CingCong livadarske lige.
S tim da ovi ponekad i šutnu na gol, pa i pored toga su srećno prošli. 

Sale Stanojević i Marko Nikolić dobijaju ozbiljnu ali baš ozbiljnu konkurenciju. 

 

Pavlović zver, brutalan je.  
Žuti su pored njega delovali kao petlići.
Odbrana, napad, remplovanje, građenje, sve! 

Biber, kvitesencija fudbala. 

 

Da imamo jednog špica ubicu, AZ i ova Velika Plana iz Kazakhstana su mogli jedno desetak gola da prime. 
Vodimo 2:0 i napadamo kako bi došli do trećeg. LE, gostovanje...ko se seća ovakvog FKP-a?

Fina predigra, mislim da sa MU dolazi i perverzan sex.:wicked:


Ne znam gde je Savo učio zanat, šta je gledao, kako se usavršavao, da li je imao mentora ili ne ali dovoljno ga je slušati pa skapirati pismenost, logiku i smisao. 
Miljama od opšteprisutnog "batađorizma" u SRB fudbalu. 

Da li mislite da je on tek tako izjavio da sa bodom ne bi bio zadovoljan?

Čovek je odradio ozbiljan skauting i rastavio sve ovo na najsitnije šrafove. 
Kada se setim šta smo igrali kod mutavog Štitarca, ovo je čista doktorska disertacija. 
Urošević (unbelievable :classic_ohmy:) , Ostojić i Sadik bukvalno pokidali. 

Milina je gledati ovaj Partizan, kakav odavno nismo gledali, tako da i "Parni valjak" dobija svoj potpuni smisao. 
Bio sam siguran da peglamo ovo, još juče jer znam kakav je pristup i kakva je metodologija. 
 

Trener i izvrsno odabran staff su 80% jednog FK-a. SM i njegovi ljudi, posle samo 7 meseci prave savršenu demonstraciju toga.  

Edited by T.L.T.I
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, Savin mindset. 
Jednostavno znaš da si bolji, najbolji. 
U prevodu, "zakon atrakcije". 

Ovakav pristup je svojevremeno imao i Ivan Golac, te one lude utakmice uopste nisu slucajnost.
 

 

8CFF2296-7F59-4631-993D-37F145989F29.jpeg

Edited by T.L.T.I
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, T.L.T.I said:

 


Ne znam gde je Savo učio zanat, šta je gledao, kako se usavršavao, da li je imao mentora ili ne ali dovoljno ga je slušati pa skapirati pismenost, logiku i smisao. 
Miljama od opšteprisutnog "batađorizma" u SRB fudbalu.

 

Savo je i kao mlad čovek bio elokventan. Uopšte me nije čudilo što je kasnije naginjao politici i nekim organizacionim funkcijama u fudbalu.

Ima dara za te stvari.

 

Ja ne verujem da je on postao neki trenerski znalac, ali očigledno i ne mora da bude. On je menadzer, zna organizovati strucni štab, odabrati saradnike, stvoriti dobru atmosferu, birati potrebne igrače, odstraniti nepotrebne...

Stvarno mu svaka čast, s obzirom da je došao pre samo pola godine u klub i ekipu koji su u svakom pogledu delovali beznadežno.

 

Jak je Savo karakter, treba to reći.

Ja se sećam da je kao igrač bio prilično neomiljen. Ajd što ga nisu voleli navijači Zvezde, nego su mu i Grobari često pogrdno skandirali. Zviždalo mu se i u reprezentaciji...Ništa mu to nije smetalo da napravi sjajnu igračku karijeru.

Pa onda sve te porodične tragedije. Malo ljudi bi to psihički skroz prevazišlo.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ću imati sve veću zadršku kada kritikujem pojedinačne partije/kvalitete naših igrača, pre svega onih koji igraju napred. Već pisano, kada se pojavi neko kao Natho shvatiš šta znači imati kompletnog igrača u timu. Više takvih bi bila poezija. U situaciji u kojoj smo Savo radi ono što jedino može, da ih sve spaja u jedan ''organizam'', koristeći svaku prednost koju može da izvuče. Nešto kao što je Dule radio svojevremeno u KKP. 

 

Vidi on zajedno sa svojim saradnicima bolje od nas koliko ko može, zna ili ne zna, kada se pogleda izolovano, van konteksta tima. Međutim, takvi kakvi su uspevaju da drže kontrolu nad igrom, čak da ponekad izgleda nadmoćno. Pritom, ono što mene najviše raduje je ta multidimenzionalnost igre u napadu, svi učestvuju, iako se zna ko je stožer. Juče četiri različita igrača ulaze u jedan na jedan situaciju, na derbiju su golovi rezultat saradnje Asano-Suma i Brežančić-Tošić, mali Filip muči odbranu i ima lep šut, u Ivanjici Markec daje dva gola, u Nišu i juče Sadik... Druga stvar, nakrcani broj igrača napred nije stvorio probleme u rotaciji u ovom periodu punom utakmica, nego je otvorio prostor da ih odmara deo utakmice ili celu, menja formacije i mesta u timu, a da igra ne trpi. Ritam se čak pojačava nakon izmena, svi su deo tima. Zato lagano prestajem da primećujem nominalnu razliku da li neko ima mesto u prvom timu ili ne - svi su prvi tim.

 

Konkretno, o Asanu smo već pisali i sve kritike stoje. Međutim, vidim da je jako borben (gol u derrbiju je pola njegov), ume da iskombinuje na malom prostoru i da odigra brzo (par takvih situacija u Nišu su stvorile lepe prilike a mislim i jedan gol), i dosta pomaže odbrani. On i Suma su juče imali najviše problema sa kontrolom lopte i dodavanjima na onoj podlozi, ne bih ga se zbog onih grešaka odricao. Ima tu još nešto - i kada ne uspe da pobegne, odbrana mora da živi s tim pritiskom da će možda jednom to uraditi do kraja meča jer mu je malo potrebno. To zajedno sa Sadikom koji je prava napast ih dodatno izmori - a kao što rekoh, dobre izmene samo čekaju. NIje ni čudo da smo veliki broj golova i šansi napravili baš u poslednjoj četvrtini utakmica. Naravno, moraće neke stvari da promeni i da više pruži, ali verujem da će biti koristan deo tima - možda će čak zameniti ulogu sa Markecom.

 

S druge strane, Savo je uspeo da uigra odbranu u istom sastavu. Mnogo bolje sarađuju, ovi ispred njih im dosta pomažu, vidi se kontinuitet. Daleko je to od savršenog jer ipak imaju igračke limite, a mene brine mogućnost da ih preforsiramo. Desna strana, štoperi i Zdjelar će morati da dobiju pauzu i zamenu da bi izgurali do kraja godine na tri fronta (reprezentativci imaju i četvrti).

 

Imao sam strah da će Natho u jednom trenutku da popizdi pošto vidljivo odskače od svih i primetno se nervira na neke gluposti ali čitam danas na mocartu da je oduševljen radom sa stručnim štabom, tako da deluje da mu je leglo u FKP. Jedna briga manje.

 

Idemo dalje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 34Barkley said:

Zaboravih da napišem - sa jednim Leonardom od pre koju sezonu bismo bukvalno prešli igricu. Uz uslov da ne napravi problem u svlačionici.

Do juce bih ti rekao pre sa Urosem nego Leom, ali danas ne bih menjao Sadika za obojicu. 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sadik stvarno dobra partija, ali ja i dalje imam utisak da je momak previše umišljen i zbog toga često ume i sebičan da bude. Igra pre svega za sebe, pa onda za tim. Kao Kristijano :classic_biggrin: Samo što nije taj kalibar jelte. Mislim da i saigrači to vide.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Još jedna izuzetna predstava. Sada već u kontinuitetu nadigravamo protivnike i stvaramo veliki broj šansi bez obzira na ime i jačinu protivnika, ili stadion na kojem igramo.

 

Imati protiv Astane u gostima odnos u šansama za gol tipa 10:0 je stvarno ozbiljno dostignuće, Savo i stručni štab izvlače mnogo iz ove ekipe.

 

Četiri boda iz dve utakmice su odličan rezultat, ali još smo vrlo daleko od prolaza grupe. AZ je izuzetno ozbiljna ekipa i ne bi me iznenadilo da uzmu svih 6 bodova iz dvomeča sa Astanom koji im sledi. Bili su bolji i od nas do crvenog kartona i od Junajteda. Zato ću navijati da im Astana otkine što je moguće više bodova. MU igra u promenljivom sastavu i formi, ali bi naravno i dalje bila velika senzacija da oni ispadnu. Nije da se nešto previše ložim na taj prolaz, bitnije mi je da igramo ovako dobro, ali ako već postoji šansa, bolje da prođemo nego ispadnemo jelte.

 

Što se igre tiče, u odbrani je bilo odlično. Sve je zatvoreno i odigrano skoro bez greške. Došli smo u fazu kad je Stojković najslabija karika u odbrani. Sredina i napad su takoće dobro funkcionisali, kretanje bez lopte je na vrlo visokom nivou. Ono gde još uvek škripi je primopredaja lopte, i dalje se pravi previše grešaka prilikom relativno jednostavnih dodavanja, i naravno realizacija. A to su stvari koje mogu vremenom da se poprave, kako bude rasla uigranost i samopouzdanje. Mislim da je teži deo što se postavke igre uspešno rešen, da je sistem uspostavljen, a ovo su finese, koje naravno neće nikada biti u potpunosti rešene jer postoje tehnički limiti kod igrača, ali će vremenom biti na višem nivou nego sada.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mora ovde da se istakne i Lazar Marković. I to da se istakne i debelo podvuče.

Jeste da ulazi sa klupe, jeste da još nije u timu, ali su to krajnje nebitne stvari za istinski kvalitet koji se iz aviona vidi u svakom njegovom potezu ili kretnji.

 

Zaista se radi o zrelom i kompletnom proizvodu vrhunskih treninga i vrhunskog drila koji je prošao u nekim od najboljih klubova u Evropi.

Taktički, tehnički i na bilo koji drugi način, pogotovo naravno brzinski, Lazar Marković u ovom trenutku predstavlja vrhunskog napadača visoke evropske klase.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...