Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Izgubi Rubljov od Aguta, izgleda da se specijalizovao za ATP500, treba ga se paziti posebno u Dubaiju.

 

Medvedev osvaja ovaj Marsej. Ne znam zasto igra ove nebitne turnire, a istovremeno propusta Akapulko i Dubai. Raspored mu je ocajan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Izgubi Rubljov od Aguta, izgleda da se specijalizovao za ATP500, treba ga se paziti posebno u Dubaiju.

 

Medvedev osvaja ovaj Marsej. Ne znam zasto igra ove nebitne turnire, a istovremeno propusta Akapulko i Dubai. Raspored mu je ocajan.

To je sigurno zbog para. Skoro svi van big3 imaju gluposti u rasporedu. Big3 boli piša za to pa mogu da biraju uvek najbolji mogući

Link to comment
Share on other sites

Medvedev je verovatno planirao da odigra dobro u Roterdamu (500 turnir) i bilo bi mu mnogo da igra 3 sedmice za redom (Roterdam, Marsej/Doha, Dubai).

 

Nego, Rubljov i Tsitsipas su glupo izabrali ovosedmicne 250 turnire: oba igraju na turniru na kom brane titulu od prosle godine. Pri cemu ti bodoi od prosle godine im u svakom slucaju ostaju: ne mogu da ih izgube a nemaju sanse da poboljsaju bodovni saldo. Imalo bi vise logike da su zamenili: da je Tsitsipas igrao Dohu, a Rubljov Marsej.

 

Sledece sedmice nastaje haos s bodovanjem: treba da se skinu bodovi iz IW, odnosno da u konkurenciju za bodovanje ulazi 50% bodova od IW iz 2019, pa da to treba da se poredi s najboljim rezultatom s turnira koji im do sada nisu ulazili u saldo (posto IW visse nece biti racunat kao obavezni masters). Tsitsipas i Rubljov imaju razne neke alternative, treba se ispetljati s tim bodovima. Vidim da na https://live-tennis.eu/en/atp-live-ranking  to nisu jos regulisali kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Medvedev je imao sasvim dobar raspored, Roterdam pa Marsej, nedelju dana odmora pa Majami.

 

Rubljov je lud, a ponovo znam zbog fantazija, on igra svake nedelje, igrace i Dubai, pa Majami, a prijavio je i onaj nov turnir na sljaci koji je odmah posle Majamija, Marbelju :classic_wacko:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ni Tsitsipas nije nista pametniji raspored prijavio: igrao je Roterdam, pa sad Marsej, pa ide za Akapulko, pa onda Majami. Za njega bi bilo dobro da sad izgubi u Marseju.

 

Gofan: Monpelje, pa Roterdam, pa Doha, pa Dubai, pa Majami. Sve sedmica za sedmicom. Doduse, bar je osvojio Monpelje.

RBA isto.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Boxy said:

Rubljov je lud, a ponovo znam zbog fantazija, on igra svake nedelje, igrace i Dubai, pa Majami, a prijavio je i onaj nov turnir na sljaci koji je odmah posle Majamija, Marbelju

Izgleda mora neko Tima da odmeni...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Gofan, pa i RBA su mi jos i donekle jasni jer nisu bili u nekoj odlicnoj formi i sigurno nisu ocekivali da svuda dodju do samog kraja, ali Rubljov jeste, a izabrao je da igra bukvalno svaku nedelju.

A posle te nedelje kad se igraju Marbelja i Kaljari, sledi MC i ne vidim da ce Rubljov taj turnir da preskoci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Serbia Open , imena učesnika nisu još potvrdjena.

Vrv je pored Djokovica koji je stavio SO u zvanični raspored Thiem najsigurniji iz ove grupe koju pominje Fiorino italijanski novinar , koji je inače koliko sam primetila dobro obavešten (ima insajdera , logično neko od italijanskih igrača a rekla bih da mu je  izvor informacija  Berretini).

Ne vidim razlog da Wawrinka dolazi u Beograd, videćemo svakako

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

pa desavalo se to i ranije, da onaj ko stigne u finale dobije bye na narednom turniru prosto jer ne moze da stigne s meca finala na R1 na drugom mestu. ja se bas secam nekih takvih situacija, doduse cesce kod zena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...