Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Treca titula za Alkaraza ove godine, 2 iz serije 500 i jedan masters, jos samo da vidimo kakav je na travi, ali na sljaci i na betonu se vec dokazao. 

Prvi posle big 3 koji pokazaju sve odlike pravog sampiona.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Na pitanje novinara "sta je jos potrebno da Serbia Open postane turnir iz kategorije ATP 500", Rubljov odgovorio: "Da turnir ima drugi stadion veceg kapaciteta i da publika pruzi podrsku i drugom igracu,takodje".
Mali hladan tus hladnog Ruje beogradskoj publici i organizatorima.

Realno,fali jos mnogo toga. Npr.mnogo godina u svakom smislu i pogledu. Nego smo mi ovde navikli da sve ide preko reda i da se sve "sredi" odmah,preko noci. Tako (preko noci) moze da se sredi Savamala npr,ali svet (pa i teniski) funkcionise malkice drugacije. 

Polako. Neka se Serbia Open "ustali" kao turnir iz kategorije 250,pa da se tokom vremena vidi ima li realnog potencijala za naredni korak.

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da će u Beogradu ikad zaživeti tenis da preraste turnir u ATP500, čak verujem da će nakon povlačenja Novaka nestati i taj ATP250 turnir.

 

Velika žalost, jer je Beograd dobio veoma lepo vreme za održavanje turnira koji ide odmah nakon Monte Karla, zatim ide nedelja pauze, pa dva mastersa. Idealan raspored za TOP tenisere.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Na pitanje novinara "sta je jos potrebno da Serbia Open postane turnir iz kategorije ATP 500", Rubljov odgovorio: "Da turnir ima drugi stadion veceg kapaciteta i da publika pruzi podrsku i drugom igracu,takodje".
Mali hladan tus hladnog Ruje beogradskoj publici i organizatorima.

Realno,fali jos mnogo toga. Npr.mnogo godina u svakom smislu i pogledu. Nego smo mi ovde navikli da sve ide preko reda i da se sve "sredi" odmah,preko noci. Tako (preko noci) moze da se sredi Savamala npr,ali svet (pa i teniski) funkcionise malkice drugacije. 

Polako. Neka se Serbia Open "ustali" kao turnir iz kategorije 250,pa da se tokom vremena vidi ima li realnog potencijala za naredni korak.

nije tacno.

 

od 5min je odgovor: samo pominje veci drugi stadion i dodavanje jos jedne tribine na postojeci CC. za ostalo kaze da je sve kako treba.

 

Novak je  na svojoj kzs takodje govorio o tome: od 8:50

 

prvo treba da otkupe licencu za 250-ticu (dali su ponudu vlasniku), pa onda da razmisljaju o dodatnim ulaganjima i eventualno o apliciranju za 500 kod ATP. ova sedmica u kalendaru bi mogla da dodje u obzir za jednu 500-ticu jer se istovremeno desava 500 u Barseloni.

 

Rubljov je na pocetku govorio i o publici i uopste se nije zalio ni na sta, a pricao je i posle SF meca o tome (od 8:40)

 

Edited by wwww
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Na pitanje novinara "sta je jos potrebno da Serbia Open postane turnir iz kategorije ATP 500", Rubljov odgovorio: "Da turnir ima drugi stadion veceg kapaciteta i da publika pruzi podrsku i drugom igracu,takodje".

Ako je ovo uslov za petstoticu onda AO nakon ovogodisnjeg izdanja treba pretvoriti u ATP250. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dracarys said:

Ja ne verujem da će u Beogradu ikad zaživeti tenis da preraste turnir u ATP500, čak verujem da će nakon povlačenja Novaka nestati i taj ATP250 turnir.

 

Velika žalost, jer je Beograd dobio veoma lepo vreme za održavanje turnira koji ide odmah nakon Monte Karla, zatim ide nedelja pauze, pa dva mastersa. Idealan raspored za TOP tenisere.

 

Najverovatnije ce proci kao prvi turnir, prve 2,3 godine je bio posecen i dobar, a onda je postao nivo celendzera, sa 100 ljudi na tribinama.

 

Tako da bih ja bila najsrecnija da Beograd postane dobar, kvalitetan i stabilan turnir serije 250, nista vise ne treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Boxy said:

Tako da bih ja bila najsrecnija da Beograd postane dobar, kvalitetan i stabilan turnir serije 250, nista vise ne treba.

Upravo tako.

Umag ima sada vec dugu tradiciju. Igra se 30+ godina. Fantastican kompleks,fenomenalna lokacija..uvek vrlo dobra poseta..(ok,ide im na ruku cinjenica da se turnir igra na moru,u jeku turisticke sezone)..besprekorna organizacija..Turnir je vec nekoliko puta dobio nagradu kao najbolje organizovani turnir iz serije 250.. Godinama pokusavaju da ga podignu na nivo 500 i jos uvek nisu stigli do toga..

Ovde smo imali relativno neuspesan pocetak pre 10-ak godina..tek je preuzeta/kupljena licenca od Budimpeste..ovde licno Novak dovodi publiku na tribine u onolikom broju i vec se uveliko prica kako bi trebalo da se konkurise za sledecu kategoriju..da me neko ne shvati pogresno - treba imati zdravu ambiciju,ali treba se biti i realistican.

Dajte da turnir najpre istinski "zazivi" u narednim godinama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novak je na KZS prilicno trezveno govorio o buducnosti i kategorii turnira, za razliku od Viskovica i Govedarice, pa i Djordja, koji su previse euforicno i optimisticno zvucali (kao da je samo pitanje dana kad ce umesto 250 da postane 500, a odmah zatim i 1000).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

juce se nadala silna dreka na twiteru jer Srbi nisu dovoljno podrzavali Rubljova u mecu protiv Novaka, a sad ti isti ni da zucnu kad su Portugalci zdusno navijali za svog Borgesa, a ni da pisnu na vinere Anduhara...

Link to comment
Share on other sites

posle strategijskog MTO, Tiafo preokrenuo mec (ono, nije da je tesko ovih dana preokrenuti mec protiv Lajovica, ali Lajovic je imao 2 brejka u 1. setu, brejk prednosti u 2. i posle doticnog MTO ja nastupio totalni kolaps).

Link to comment
Share on other sites

Bavarci sasvim lepo aplaudiraju Runeu za dobre poteze protiv Zvereva.

Zverev se bas trudi da ne smeni Novaka na #1 (mozda da vrati za ono na OI).

Mali Rune nastavlja da igra dobro. Naravno, nije to na nivou Alcaraza (ima oscilacija) ali sasvim je solidno.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Teško da će Zverev ikad biti prvi sa ovakvim oscilacijama. Pre će mlađani Alkaraz ili Cicipas da preuzmu prvo mesto.

 

Čini mi se da Zverev nikada neće imati čist fokus na tenis, s obzirom da uvek ima nekih problema privatno, a to naravno ne može, a da ne utiče i na sam tenis.

 

Šteta za njega, jer ima igru za sve moguće podloge.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...