Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

12 minutes ago, Don Dusko said:

Zato i propadamo jer se na vlasti biraju lepi i zgodni.

Nema veze sta govore i sta propagiraju.

 

Bitno je biti visok lep i zgodan a jos ako je bogat.

Ovde smo se zapricali o dvojici muskaraca koje narod uopste i ne bira, jedan je kandidat za potpredsednika u USA,

a ovaj drugi veze nema sa celom pricom, slucajno je zalutao ovde, Eddard je zapoceo jako cudnu pricu, ali smo

je i zavrsili. A inace se jako malo izuzetno pametnih, bogatih i lepih uopste i upusta u neku politiku i izbore.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Selina said:

A ne, covek cija je zena Indijka, pravi svadbu u indijskoj odezdi i po hiundu tradiciji, ne moze

da b ude rasista. A fake news shiri svako, nije Vance to izmislio.

 

Možda čovek stvarno nema ništa protiv Indijki, ali recimo mrzi crnce ili Azijate, pa može na taj način da bude rasista. Ali dobro, prema crncima postoji gomila predrasuda, nije Vens to izmislio.

 

Ili možda uopšte nije rasista, ali je spreman da laže i širi takve priče samo da bi se dokopao vlasti i moći. Ali ok, svi ljudi ponekad slažu, nije Vens to izmislio.

 

Možda može da se desi i da neko nastrada zbog toga što Vens govori i radi. Ali ionako ćemo svi da umremo, ne bismo bili besmrtni da nema Vensa.

 

Lep čovek.

Edited by Smrtokapa
autokorekt me maltretira, ali nije Vens to izmislio
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Telegram ima 900 miliona aktivnih korisnika i ne mislis valjda da se milijarda ljudi bavi drogom i trafikingom.

Jeste zanimljivo da se za vlasnika kaze da je neki skot iz Rusije, a kod Rusa ima samo droge i robovlasnistva,

preprodaja ljudi., a i narkotika po cemu su Rusi jel prepoznatljivi, ali sa ovim Telegramom nije bas tako.

Vlasnik je Francuz, a i Rus, prepametan i prebogat covek, napravio je neki sistem slican Tviteru preko koga

cela Ukrajina i Rusija korespondira pa tako samo iz tog Telegrama citamo i slusamo neke i ratnike, oficire,

ali i novinare i politicare i iz Rusije i iz Ukrajine, a najvise je korisnika iz Indije jer je telegram i komunikacija

tipa mesendzer.

 

Hocu reci da nije sve laz i prevara, prostitucija i droga samo zato sto je vlasnik Rus.

 

 

What countries use telegram the most?

India is ahead in Telegram app downloads with 104 million downloads, way more than any other country
 

Russia comes in second with 34.4 million downloads, which is about a third of India's total
 

Indonesia is the third biggest market with 27.2 million downloads

The US is fourth with 26.9 million downloads

Egypt leads in the Middle East and North Africa (MENA) region with 14.9 million downloads, showing significant regional use.

 

 

Mozda sam bila nejasna. MTG ima 1.2 miliona pratioca. 

 

I samo sam napisala da jeste rus i da je uhapsen Heleni koja je pitala. 

 

Jbt ovde postade bastion odbrane raznoranim krimosima. Taj prebogati uspesni biznismen je izbacio zenu i troje dece na ulicu i odbio da im da ikakvu kintu... toliko o njegovom fenomenalnom karakteru. 

 

edit: mrzim ovo spajanje postova

 

1 hour ago, ciao said:

Bogami ja mu videh sliku vrlo zgodan realtivno mladji covek mora se priznati !

To kada je bio uhapsen u Parizu, isto vece je snimljen u jednom od najskupljih restorana Pariskih u naravno lepom drustvu - btw licno predsednik drzave je bio ukljucen kada je trebalo da mu se doda francusko drzavljanstvo i sl

 

Mozda je to neki revans za Zerard Depardjea kojem je Putin dao drzavljanstvo da izbegne takse 😄 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Kada se pomenu, recimo, Kamala Haris ili Džej Di Vens u negativnoj konotaciji kao, na primer, budale ili glupani, stalno, ali bukvalno svaki put me to tera da se zapitam kako je moguće da neko uopšte pomisli da su ti ljudi glupi?!


Ovde, dakle na ovom istom mestu na kome sada ostavljam ove skromne misli, nekoliko puta sam konstatovao da neko kao Kamala Haris ne da nije glup, već može da bude čak i opasan u domenu vrhunske socijalne inteligencije... Pa da li neko zaista misli da se takva osoba slučajno probila kroz tolike institucije američkog sistema i stigla na korak od šefovanja u jednoj od najmoćnijih država sveta??! 


Ako to zaista neko misli, neka proba da prvo sebe zamisli kako stoji, primera radi, na centru terena kada igraju Zvezda i Partizan, usred prepunog stadiona. U žaru ste takmičenja pred 50.000 vrištećih navijača, a najmanje polovina njih ne navija za vas. Neki od tih 50 posto vas čak mrze. Ne samo da vas mrze, već vam daju do znanja zašto i koliko vas preziru. Možda čak i sa odvratnim komentarima o vašoj porodici.


Takve ljude obično nazivamo hejterima, i svaki uspešan pojedinac ih verovatno nema dovoljno. Tako je, dobro ste pročitali  jer upravo to i mislim i sada ovde zagovarama - svakom uspešnom pojedincu treba što više mrzitelja. I ne samo da to mislim, već i tvrdim...


Zašto? 


Pa zato što postoji očigledna direktna korelacija između količine uspeha u kome neko uživa i broja mrzitelja koji ta ista osoba vuče za sobom. I to može da izmeri bukvalno svako ko ume makar da se potpiše.


Mnogi gurui slavnim ličnostima čak savetuju da ako žele da postignu veličinu, moraju da budu voljni i da ih hejteri mrze. Jer to zapravo znači da su oni uspešni ljudi na pravom putu. Neki ljudi su mrzeli Džordana, kao što neki sada mrze Đokovića, jer su hejteri često oni pojedinci koji misle da znaju put do uspeha, ali zapravo nikada ne stignu do njega.


Još kao klinac, shvatio sam apsolutnu vrednost u imanju mrzitelja. Čitao sam, naime, Tirnanićevu kolumnu u kojoj je kao filmski kritičar ocenjivao filmove, a u jednoj od tih recenzija referirao se na Siskela, koji je dao lošu recenziju filmu Kad jaganjci utihnu, rekavši čak da apsolutno mrzi taj film. Koji je zatim osvojio - Oskara. 


Magazin Roling stoun dao je Nirvaninom albumu Nevermind svega tri zvezdice, ali kad su bili izloženi podsmehu zbog njihove recenzije, kasnije su priznali da je to bio jedan od dvadeset najboljih albuma svih vremena. Sličan gaf su učinili i sa Cepelinima i Hendriksom...


Iz tog razloga, naučen raznim životnim lekcijama tog tipa, odbijam da nedolično kritikujem Haris ili Vensa, i to ne zbog pretpostavke da su kritike tog tipa zapravo mržnja prema sebi okrenuta ka spolja, već zbog svesti o tome da kad je neko nov, biće i kritičara; kad si dobar - biće i mrzitelja. 


Haris i Vens su mogli da izbegnu hejtere tako što bi sedeli po strani, ne bi radili ništa, bili prosečni ili ispodprosečni... I niko ih ne bi osuđivao ili mrzeo. Pa zar Trampov primer ne dokazuje da što je više mrzitelja, to se više povećava njegov broj u anketama?


Džej Di Vens, u tom smislu, ide čak i korak dalje. Ne kao političar, već kao književni autor bestselera za koga kažu da je glup oni koji se muče čak i da sastave smislenih nekoliko rečenica na društvenim mrežama i forumima.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...