Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

13 minutes ago, Dragan said:

Pazi, znas da hodas na tankoj zici, koja vodi ka listi za ignorisanje. 🙂

 

Nakon Svift Post-a: Dva sajta za registraciju birača beleže značajan porast

Podrška Tejlor Svift potpredsednici Kamali Harris dala je trenutačan, opipljiv podsticaj za dve velike veb stranice koje promovišu registraciju birača. O tome prenosi TV kanal CNN . 

Link, koji je Svift podelila na svojoj Instagram priči kasno u utorak, preusmerio je svoje fanove na Vote.gov, veb stranicu za registraciju birača američke vlade.

"Bilo je ukupno 405,999 posetilaca koji su bili upućeni na vote.gov iz prilagođenog URL-a koji je kreirala i delila gospođa Svift tokom perioda od 24 sata kada je post bio uživo", rekao je portparol TV stanici.

To znači značajno povećanje prosečnog broja posetilaca veb stranice. Između 3. i 9. septembra, na primer, sajt je primio oko 30.000 posetilaca dnevno. Vote.gov je zabeležio "ukupno 726.523 posetilaca između 10. i 11. septembra 2024. godine", rekao je portparol. Neprofitna, nestranačka organizacija Vote.org takođe zabeležila značajan porast angažovanja u vezi sa debatom i podrškom Svift-a, navodi se u izveštaju. U sredu je bilo preko 27.000 novih registracija i preko 80.000 ljudi koji su proverili svoj status registracije za Vote.org, rekao je portparol.

 

 

 

 

Kolliko od tih 700,000 registrovanih su ilegalni imigranti sa Haitija 😉 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Rostiljanje nije povezano sa unistenjem stocnog fonda - mogu se i kucici i macici baciti na rostilj.

 

 

 

Ma kakvi kučići, kakvi bakrači, zna Mamala šta je dobro. Pa jel niste pratili one njene kulinarske savete, skoro ih je davala u nekom lajf stajl formatu (mrzi me da tražim na kom sam kanalu gledao),

 

A ima i klipova kad baš junački roštilja... Odresci ko ruka do lakta,,,

 

Meni je taj hedonizam baš onako kako treba, Odresci, vino, sigurno se i zapeva nešto... Pa i zapuca, što da ne, jer kakav je to hedonizam ako se ne overi pucnjima iz kolta ili magnuma?!  Kao da je iz Gadžinog Hana, a ne poreklom iz Indije, ili tako nešto.

 

To ima čak i u Maratoncima, kad pitaju Lakija da li je nekad pucao, a on kaže - jeesam, na slavljima. Onda ga pitaju gde je pucao, a on veli - u nebo. Pa jel si pogodio nebo, nastavljaju ovi sa pitanjima...

 

Tako i kod Kamale - nebo joj je granica.

 

Nastavak upisa oni koji žele mogu da pročitaju na vlastitu odgovornost, Zato je u spojleru.

Spoiler

Šalu na stranu, gledajući Kamalu Haris u debati, samo neiskusna osoba i nepopravljiv romantik nisu videli u tom skoro pa hologramskom prikazu osobu koja, zapravo, nema ograničenja.

 

No limit.

 

Ona je spremna na sve i ubeđena da može sve, jer kako bi drugačije osobi njenih sadašnjih kapaciteta uopšte i palo na pamet da bude predsednik jedne od najmoćnijih zemalja sveta.

 

Što bi rekao jedan moj Amerikanac kome nisam verovao kada je pričao da ona ne da neće propasti u zemlju tokom debate, već će naprotiv pokazati da je bez razloga smatrana za autsajdera - to je osoba sa misijom. 

 

Misija je očigledna - da uzme moć u svoje ruke kao predsednica SAD. Ona još od kontoverznog postavljenja na mesto tužioca u SF sa lakoćom ruši prepreke na tom putu i nalazi se pred ciljnom ravninom kod Pensilvanija avenije. 

 

I šta takvoj osobi predstavljaju dani vežbanja sa holivudskom scenom koja glumi ABC studio, da zapamti reke teksta i da ih skoro bez greške izdeklamuje, da izdominira prostorom kao zvezda prvoklasnog vodvilja iz 19. veka, u kome je prikaz bio važniji od izgovorene reči...

 

Ništa. To je, ispostavilo se, bilo za nju kisela voda.

 

Ona je u stvari opasna žena. Svakako ne za Sija i Putina, koje boli ćošak za nju, ali za Amerikance je omnipotentan lik iz Marvelove produkcije. I to ne zato što šeta utoku i pije vino, a ta kombinacija nije sama po sebi najsrećnija, već zato što će učiniti sve što treba da bi došla tamo gde misli da treba da dođe. Bez ikakvih ograničenja, moralnih kodova, odnosa ka istini i laži, skrupula...

 

No limit.

 

A to "tamo" gde ona misli da treba da dođe jeste i mesto na kome se nalaze kodovi za lansiranje nuklearnih raketa, zato sam shvatio tokom debate da mrzim onaj deo mene koji je nekada za nju mislio da je običan bezveznjak.

 

Jer ona to svakako nije. 

 

Dočepa li se Bele kuće, to će ubrzo shvatiti i mnogi koji su joj se podsmevali, nevezano da li su to njene kolege iz vrha stranke ili njeni protivnici sa druge strane političkog spektra. Njen odgovor svima koji su je nipodaštavali biće upravo onakav kakva je i ona sama... Bez ograničenja...

 

No limit.

 

Nisam siguran da li treba da iskuliramo tu eventualiju ili da možda stavimo prst na čelo, ali to je, konačno, tokom debate shvatio i Tramp. Ovo što on sada priča samo je paravan za iznenađenje koje je doživeo spoznajom da preko puta njega stoji osoba koja je kadra za sve i sposobna da izgovarajući laž ostvari utisak apsolutne istine, kao nekakav odraz u ogledalu.

 

To je u njihovom slučaju izgledalo, parafraziram, ovako:

Tramp joj kaže da su Amerikanci u Avganistanu izgubili živote zbog najgore moguće odluke administracije kojoj pripada, a ona mu odgovara - ne, izginuli su zbog tebe, zato što si rasista.

On joj kaže da bila nadležna za granice i katastrofu koja je izazvana puštanjem ilegalnih imigranata da uđu u zemlju, a ona mu odgovara - ne, ti si pustio milione da uđu u našu zemlju zato što siluješ žene.

Tramp zausti da je inflacija najveća u modernoj istoriji, za šta je zaslužna aktuelna administracija, a ona mu odgovara - ne, nismo mi zaslužni za inflaciju dok smo na vlasti, nego si ti zaslužan za to što Amerikanci jedva sastavljaju kraj sa krajem jer želiš što pre prekid rata u Ukrajini...

 

I kao kod Orvela, laž je istina, sloboda je ropstvo, mir je rat... A ako su svi drugi prihvatili laž koju je nametnula Partija – ako su svi zapisi govorili istu priču – onda je laž prešla u istoriju i postala istina.  

 

Ko kontroliše prošlost, glasio je slogan Partije, kontroliše budućnost: ko kontroliše sadašnjost - kontroliše prošlost.

 

Kamala u tom orvelovskom igrokazu nije čovek. Ona nije čak ni bogočovek...

 

Ona je - bog.

 

Niko nije spreman na ono na šta je ona spremna. Ni Bajden, ni Trudo, ni Makron, a naročito ne ona boranija kao što je Šolc. Možda su Fon der Lajen ili Borelj zapravo neki od retkih koji bi imali kapacitete za tako nešto, ali oni su ionako zonska liga u odnosu na Kamalu.

 

Sa svim svojim godinama i iskustvom za koje sam smatrao da ga imam, tek sam u utorak shvatio koliko sam neiskusan. I koliko sam je potcenio.

 

Nepravedno. I bez ograničenja...

 

No limit.


 

 

 

 

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Ma kakvi kučići, kakvi bakrači, zna Mamala šta je dobro. Pa jel niste pratili one njene kulinarske savete, skoro ih je davala u nekom lajf stajl formatu (mrzi me da tražim na kom sam kanalu gledao),

 

A ima i klipova kad baš junački roštilja... Odresci ko ruka do lakta,,,

 

Meni je taj hedonizam baš onako kako treba, Odresci, vino, sigurno se i zapeva nešto... Pa i zapuca, što da ne, jer kakav je to hedonizam ako se ne overi pucnjima iz kolta ili magnuma?!  Kao da je iz Gadžinog Hana, a ne poreklom iz Indije, ili tako nešto.

 

To ima čak i u Maratoncima, kad pitaju Lakija da li je nekad pucao, a on kaže - jeesam, na slavljima. Onda ga pitaju gde je pucao, a on veli - u nebo. Pa jel si pogodio nebo, nastavljaju ovi sa pitanjima...

 

Tako i kod Kamale - nebo joj je granica.

 

Nastavak upisa oni koji žele mogu da pročitaju na vlastitu odgovornost, Zato je u spojleru.

  Reveal hidden contents

Šalu na stranu, gledajući Kamalu Haris u debati, samo neiskusna osoba i nepopravljiv romantik nisu videli u tom skoro pa hologramskom prikazu osobu koja, zapravo, nema ograničenja.

 

No limit.

 

Ona je spremna na sve i ubeđena da može sve, jer kako bi drugačije osobi njenih sadašnjih kapaciteta uopšte i palo na pamet da bude predsednik jedne od najmoćnijih zemalja sveta.

 

Što bi rekao jedan moj kome nisam verovao kada je pričao da ona ne da neće propasti u zemlju tokom debate, već će naprotiv pokazati da je bez razloga smatrana za autsajdera - to je osoba sa misijom. 

 

Misija je očigledna - da uzme moć u svoje ruke kao predsednica SAD. Ona još od kontoverznog postavljenja na mesto tužioca u SF sa lakoćom ruši prepreke na tom putu i nalazi se pred ciljnom ravninom kod Pensilvanija avenije. 

 

I šta takvoj osobi predstavljaju dani vežbanja sa holivudskom scenom koja glumi ABC studio, da zapamti reke teksta i da ih skoro bez greške izdeklamuje, da izdominira prostorom kao zvezda prvoklasnog vodvilja iz 19. veka, u kome je prikaz bio važniji od izgovorene reči...

 

Ništa. To je, ispostavilo se, bilo za nju kisela voda.

 

Ona je u stvari opasna žena. Svakako ne za Sija i Putina, koje boli ćošak za nju, ali za Amerikance je omnipotentan lik iz Marvelove produkcije. I to ne zato što šeta utoku i pije vino, a ta kombinacija nije sama po sebi najsrećnija, već zato što će učiniti sve što treba da bi došla tamo gde misli da treba da dođe. Bez ikakvih ograničenja, moralnih kodova, odnosa ka istini i laži, skrupula...

 

No limit.

 

A to "tamo" gde ona misli da treba da dođe jeste i mesto na kome se nalaze kodovi za lansiranje nuklearnih raketa, zato sam shvatio tokom debate da mrzim onaj deo mene koji je nekada za nju mislio da je običan bezveznjak.

 

Jer ona to svakako nije. 

 

Dočepa li se Bele kuće, to će ubrzo shvatiti i mnogi koji su joj se podsmevali, nevezano da li su to njene kolege iz vrha stranke ili njeni protivnici sa druge strane političkog spektra. Bez ograničenja...

 

No limit.

 

To je, konačno, tokom debate shvatio i Tramp. Ovo što on sada priča samo je paravan za iznenađenje koje je doživeo spoznajom da preko puta njega stoji osoba koja je kadra za sve i sposobna da izgovarajući laž ostvari utisak apsolutne istine, kao nekakav odraz u ogledalu.

 

To je u njihovom slučaju izgledalo, parafraziram, ovako:

Tramp joj kaže da su Amerikanci u Avganistanu izgubili živote zbog najgore moguće odluke administracije kojoj pripada, a ona mu odgovara - ne, izginuli su zbog tebe, zato što si rasista.

On joj kaže da bila nadležna za granice i katastrofu koja je izazvana puštanjem ilegalnih imigranata da uđu u zemlju, a ona mu odgovara - ne, ti si pustio milione da uđu u našu zemlju zato što siluješ žene.

Tramp zausti da je inflacija najveća u modernoj istoriji, za šta je zaslužna aktuelna administracija, a ona mu odgovara - ne, nismo mi zaslužni za inflaciju dok smo na vlasti, nego si ti zaslužan za to što Amerikanci jedva sastavljaju kraj sa krajem jer želiš što pre prekid rata u Ukrajini...

 

I kao kod Orvela, laž je istina, sloboda je ropstvo, mir je rat... A ako su svi drugi prihvatili laž koju je nametnula Partija – ako su svi zapisi govorili istu priču – onda je laž prešla u istoriju i postala istina.  

 

Ko kontroliše prošlost, glasio je slogan Partije, kontroliše budućnost: ko kontroliše sadašnjost - kontroliše prošlost.

 

Kamala u tom orvelovskom igrokazu nije čovek. Ona nije čak ni bogočovek...

 

Ona je - bog.

 

Niko nije spreman na ono na šta je ona spremna. Ni Bajden, ni Trudo, ni Makron, a naročito ne ona boranija kao što je Šolc. Možda su Fon der Lajen ili Borelj zapravo neki od retkih koji bi imali kapacitete za tako nešto, ali oni su ionako zonska liga u odnosu na Kamalu.

 

Sa svim svojim godinama i iskustvom za koje sam smatrao da ga imam, tek sam u utorak shvatio koliko sam neiskusan. I koliko sam je potcenio.

 

Nepravedno. I bez ograničenja...

 

No limit.


 

 

 

 

 

 

 

 

Izvanredno - Kamala Harris je spremna na sve, a prate je milioni onih koji kopaju i rukama i nogama da bi dokazali bilo sta sto bi je kompromitovalo kao sto su desetine krivicnih djela za koja je progalsen krivim kompromitovala Trump-a ili par krivicnih djela koja su kompromitovala Hunter Biden-a... Za sada je republikanski trust mozgova pronasao bas mnogo - rukuje se sa protivnicima, mozda ima  pistolj, a mozda samo laze da ima pistolj, zna se da jede rostilj, pije vino, smije se, glumi, recituje i sto je najgore ne dozvoljava da joj se na ledja natovari odgovornost za stvari koje nisu bile u njenoj nadleznosti, i da joj se natovare rezultati sastanaka sa Putinom koje nije imala za razliku od nekih drugih kandidata koji su to sami priznali. Totalni uzas. Beskrupulozna Kamala. Gdje li je samo kraj?

Edited by ters
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

@ters

 

Dragi kolega, verujem vam na reč i iz pijeteta prema činjenici da čitate te moje skaradno duge žvrljotine, pospešujući skribomana u meni, potpisujem svako vaše slovo.

 

To je najmanje što mogu da učinim ako poštujem svoj vlastiti potpis na profilu, jer znam da ste iskreni u nastojanju da mi prikažete gde grešim. Slažemo se da se ne slažemo oko toga, ali ćemo se svakako složiti jednoga dana oko nečega drugog, trećeg, petog ili sedamanestog... Jer to vam je čista dijalektika.

 

Važno je da smo mi živi i zdravi. I da možemo i mi da gucnemo katkad neko vino i da bacimo odrezak na ćumur...

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

TV debakl je učinio Donalda Trumpa znatno siromašnijim

 

Donald Tramp u dilemi: Da bi napunio svoju blagajnu, morao bi da proda akcije.

Ali cena njegove medijske grupe gubi na vrednosti, a fanovi bi mogli da izgube veru ako njihov idol brzo zaradi. 

Sada stvari za Donalda Trumpa postaju financijski prilično teške: republikanac gubi mnogo novca zbog poraza u TV dvoboju protiv Kamale Harris. Cijena dionice njegove medijske grupe Trump Media & Technology Group (TMTG) strmoglavo je pala nakon izlaska na burzu. Kako javlja novinska agencija AFP, cijena je pala za 10,5 posto.

Dok su Trumpove dionice u ožujku vrijedile osam milijardi dolara, sada su pale na manje od dvije milijarde dolara, izračunao je Watson.

...

Donald Trump to sada osjeća. Bivši predsjednik drži većinu medijske grupe koja nosi njegovo ime. Trump Media & Technology Group izašla je na burzu tek u proljeće koristeći trik : spajanje s praznom korporativnom ljuskom.

Ironično, IPO je omogućio fintech guru blizak Kremlju: rusko-američki biznismen Anton Postolnikov predmet je istrage FBI-a i smatra se Putinovim saveznikom. Britanski "Guardian" je izvijestio u proljeće da je on navodno spasio Trump Media od bankrota preko lažne tvrtke u prosincu 2021. i veljači 2022. uz hitne zajmove. Nejasno je jesu li Trump i oni oko njega znali odakle dolaze neprozirni krediti.

 

Trumpovo bogatstvo ovisi o njegovim obožavateljima

Ono što je tada bilo važno je proći kroz IPO. S njegovim udjelima u Trump Media & Technology Groupu, Trumpova se imovina višestruko povećala u jednom zamahu prvog dana trgovanja. To je unatoč tome što je Truth Social dio grupe: izuzetno gubitaška platforma društvenih medija ostvarila je gubitak od 18,7 milijuna dolara samo u drugom kvartalu 2024.

Ono što je za Trumpa gore od tromjesečnih podataka je to što investitori gube povjerenje u njegovu izbornu pobjedu. Cijena je pala sa 66 USD u ožujku na ispod 16 USD (od 12. rujna).

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Trumpova imovina je prvenstveno u nekretninama - tu on ne gubi nista ili vrlo malo.

Sa druge strane, Kamala ima poprilicno problema da objasni svoje lazi oko rasne i socijalne pripadnosti (po svim definicijama ona je meleskinja od majke Indijke i oca Jamajcanina, kao i tzv. pripadnost srednjoj klasi gde joj oba roditelj ni po kom kriterijumu ne pripadaju istoj) kao i kontroverzama koje prate njenu profesionalnu i politicku karijeru.

O menjanju stavova u kratkom roku da ne pricamo.

I jedno pitanje za pobornike Sv.Mamale:

Zasto sve ono sto sada obecava nije ispunjeno tokom njenog mandata u sadasnjoj US administraciji?

Sprecio je Bajden?

I jedan i drugi kandidat su sprdnja za ceo svet i ako je to najbolje sto US moze da ponudi sebi i svetu - nesto je debelo zaribalo.

Idiocracy ispade prorocki film.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nastavljamo dalje. Ide spojler, nema smisla da izneverim čiitalačku publiku sad kad je postalo baš zanimljivo u vremenu nakon debate. I neću to učiniti, jer kao svoju decu posmatram sve one koji pročitaju te nepregledne redove koje objavljujem, a koji su po dužini na granici dobrog ukusa (priznajem, kriv sam, ali samo zato što ih pišem a ne zato što ih neko čita)...

 

I kao i svaki roditelj, ne mogu da se odlučim koga više volim od te svoje čitalačke dece.

 

Zato sam autospojlovan, jer insistiram na otvaranju spojla na vašu odgovornost i ne želim nikakvu peripetiju za moguće emotivne amplitude tokom čitanja predmetnog teksta. 

 

Naročito ne na petak 13.

 

Spoiler

Juče smo videli statističke podatke o inflaciji u SAD, koja je tokom Bajden-Haris administracije probila psihološku granicu od 20 odsto, kao i egzaktne brojeve koji pokazuju u kojoj meri je poskupeo život američkih građana, dovodeći ih u najgoru situaciju još od depresije tokom dvadesetih godina prošlog veka.

 

I jasno je da Bela kuća neće optužiti sama sebe za to što desetine miliona Amerikanaca ne mogu da sastave kraj s krajem, kao da je reč o zemlji Trećeg sveta a ne o nekadašnem pijemontu razvoja i blagostanja, niti će uperiti prst ka sebi kako bi dedektovali krivca za inflaciju i nepodnošljiva poskupljenja (koja su u tom postu taksativno navdena), već će za to okriviti ratove koji se dešavaju hiljadama kilometara daleko, koronu koja je okončana u prvobitnoj formi, kada je otežala ekonomiju, još pre dve godine, a optužiće za vlastite neuspehe na tom polju i plimu i oseku, i džedaje i one što krijumčare korale u Crvenom moru.

 

Naravno da to, zbirno uzevši, nema veze sa istinom, kao što niko ne može da okrivi koronu, džedaje ili mađarsku mornaricu (koja nema more) za stopu kriminala u zemlji otkako je Kamala Haris kročila na dužnost.

 

Onaj ko je gledao predsedničku debatu, video je kako moderatori, inače propagandisti sa ABC mreže koji nisu novinari već left talk show domaćini, faktčekuju Trampa kada je rekao da su se stope kriminala vinule u nebo tokom Bajden-Haris režima, ubacujući se sa FBI podacima koji to navodno demantuju.

 

Što je svakako laž. Jer kako drugačije najbolje pomoći onome za koga navijaš nego da sapleteš protivkandidata lažnom opservacijom... I da ga medijski iscipelariš tri na jedan, kao kad grupa od trojice krkana prebiju jednoga dok čekaju noćni autobus za Kotež.

   

A to sve vidimo iz podataka objavljenih u Nacionalnoj anketi o zločinu Ministarstva pravde, koja jasno i nedvosmisleno pokazuje da je stopa kriminala i dalje veća pod Kamalom Haris i da buja u pravom smislu te reči, nasuprot pokušaja demokrata i njihovih saveznika koji plasiraju lažne vesti da taj trend sakriju.

 

Ali Amerika i dalje nije baš u tolikoj banani da može da lažira podatke kao što to čini režim u Srbiji, iako se približava tom modelu u smislu medijskih lažova ranga Mitrovićevog Pinka, pa su podaci Ministarstva za period 2020-2023 javno dostupni i može da ih konzumira svako ko ume da čita, i svako ko se ne zadovoljava onim što mu sasipaju u lice razni propagandisti i mentalni šaptači.

 

https://bjs.ojp.gov/document/cv23.pdf

 

Dakle, nasilni zločini su, ukupno gledano, porasli za 37% između 2020. i prošle godine.

 

Silovanje je poraslo za 42%.
Pljačka je porasla za 63%.
Napad je povećan za 34%.
Nasilni zločin (isključujući običan napad) porastao je za 55%.
Nasilje u porodici poraslo je za 32%.
Nasilje među strancima poraslo je za 61%.
Nasilni zločin (sa povredom) je porastao za 10%.
Nasilni zločin (sa oružjem) porastao je za 56%.
Krađa motornih vozila porasla je za 42%.

 

Ono što vam lažljivi promamalini mediji neće reći jeste da je ukupan broj nasilnih zločina prijavljenih prošle godine veći nego bilo koje godine za vreme Trampovog mandata. I da je Tramp bio savršeno istinit kada je to rekao u debati.

 

Mislim, možemo valjda da prepoznamo određena slova i određene brojeve, ili barem deo slova i deo brojeva, pa nam je to sasvim dovoljno da pogledamo i, što je najvažnije, shvatimo tabele Ministarstva... I utvrdimo ko tu zaista laže...

 

Ili nam i za to trebaju ABC moderatori?

 

Takođe, Kamala Haris je bila na funkciji u tri od četiri najsmrtonosnije godine, kada je reč o ubistvima, u poslednjih četvrt veka, a u većini gradova stope ubistava su i dalje veće od nivoa pre pandemije.

 

Ima onaj navijački slogan - pogledajte semafor... I kad vidite koji je rezultat, jasno je zašto se neopredeljeni pitaju kad će više sudija da svira kraj za Kamalu Haris.

 

Pa tu opet dolazimo do one dileme - zašto, majku mu, ti neopredeljeni neće našu Mamalu. Šta im je ona zgrešila? Što kažu da ne nameravaju da glasaju za nju?

 

Stvarno, zašto?

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

 

Izvanredno - Kamala Harris je spremna na sve, a prate je milioni onih koji kopaju i rukama i nogama da bi dokazali bilo sta sto bi je kompromitovalo kao sto su desetine krivicnih djela za koja je progalsen krivim kompromitovala Trump-a ili par krivicnih djela koja su kompromitovala Hunter Biden-a... Za sada je republikanski trust mozgova pronasao bas mnogo - rukuje se sa protivnicima, mozda ima  pistolj, a mozda samo laze da ima pistolj, zna se da jede rostilj, pije vino, smije se, glumi, recituje i sto je najgore ne dozvoljava da joj se na ledja natovari odgovornost za stvari koje nisu bile u njenoj nadleznosti, i da joj se natovare rezultati sastanaka sa Putinom koje nije imala za razliku od nekih drugih kandidata koji su to sami priznali. Totalni uzas. Beskrupulozna Kamala. Gdje li je samo kraj?

 

Objektivno neko ko se opredeli za Tampa nema legitimitet da proziva Heris za bilo šta. Osim Trampovih istomišljenika koji ne poštuju žene i onih koji mrze ljude indijskog i crnačkog porekla. U svemu ostalom je Tramp gori od nje za par klasa čak i u očima najvećih MAGA fanova. Zato primećujem da se neki prave da nisu za Trampa baš da bi imali taj legitimitet da kritikuju Heris za neke objektivne propuste koje ima ili je imala ali bi ispali smešni da to rade kao MAGA ekipa jer tu nema odbrane kada dobiju kontra pitanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kronostime said:

Trumpova imovina je prvenstveno u nekretninama - tu on ne gubi nista ili vrlo malo.

 

 

Uh pa nije bas tako. Stambene zgrade tj. jedinice su u vlasnistvu kupaca. Golf klubovi su u problemu zbog velikih troskova i ne tako velike zarade. Poslovne jedinice mu manje vise zvrje prazne. 

Tako je dobar biznismen da bi bilo koji duduk sa ulice da ga pokupis uspeo da zaradi na naj top lokaciji u NY i jednom od najcuvenijih hotela - Plaza, a on je useo i tu da izgubi. Plus sve zgrade imaju ogromne troskove i amortizaciju. 

 

35 minutes ago, Kronostime said:

 

Sa druge strane, Kamala ima poprilicno problema da objasni svoje lazi oko rasne i socijalne pripadnosti (po svim definicijama ona je meleskinja od majke Indijke i oca Jamajcanina, kao i tzv. pripadnost srednjoj klasi gde joj oba roditelj ni po kom kriterijumu ne pripadaju istoj) kao i kontroverzama koje prate njenu profesionalnu i politicku karijeru.

 

 

 

Ovo je jedna od ludjih da ne kazem nesto gore gluposti koja se vrti. Ona uopste nije insistirala na nikakvoj svojoj pripadnosti bilo cemu, jednostavno, majka joj je Indijka, otac crnac sa Jamajke i to je tako pa je tako. Onda se pojavio Tramp na onom novinarskom skupu crnih novinara i napravio zbrku sa njenim poreklom izjavivsi da nije znao od kada je ona postala crna. WTH, tata joj je crnac, znaci u prevodu, zena je mesana, ima crne koze genetski, nema sta da postane ili prestane da bude. Nema ona sta tu kome da objasnjava ili se pravda. 

 

Ne znam jbt kako je uopste nesto normalno postalo pitanje. Do juce da ti neko kaze da mu je tata Japanac, mama Norvezanka, rekao bi ladno da je mesana i ima obe krvi, pola/pola, sada se vode neke idiotske diskusije o tome. Ne mislim na tebe, nego generalno. 

 

39 minutes ago, Kronostime said:

 

I jedno pitanje za pobornike Sv.Mamale:

Zasto sve ono sto sada obecava nije ispunjeno tokom njenog mandata u sadasnjoj US administraciji?

Sprecio je Bajden?

I jedan i drugi kandidat su sprdnja za ceo svet i ako je to najbolje sto US moze da ponudi sebi i svetu - nesto je debelo zaribalo.

Idiocracy ispade prorocki film.

 

 

Zato sto pojama nemas sta je uloga potpredsednika. Ona nije predsednik da joj se postavljaju pitanja sto nije uradila ono sto je predsednikova duznost. Ona dobije zadatak i to radi. Obrni pitanje na nekog drugog, pitaj npr sta je uradio Majk Pens? 

Drugo, ona kao potpredsenik nema neku specijalnu vlast. Jedna od toga je da nasledi predsednika ako se nesto desi, druga je da ako je neka odluka u senatu neresena ona kao VP donosi odluku. 

E sad, sto nije donela u senatu kao VP odluku, pa zato sto su republikanci svako pitanje opstruirali (kroz filibuster sto znaci da zakon prodje treba vecina, ali da zakon dodje na odluku treba 2/3 senatora da se slozi, republikanci su uvek imali dovoljno glasova da opstruiraju zakon) i napravili od senata i house jednu od najneproduktivnijih vlasti ikada u istoriji Amerike. Svaki zakon su zakocili da ide dalje (cak i neke koje su sami hteli) samo da bi naudili demokratama i napravili Bajdenovu vlast neefektivnom i totalno ih nije bilo briga sto prave stetu drzavi.

Ako ne verujes imas na zvanicnim stranama sve predloge zakona i sve koji su prosli i koji nisu, sa sve kako su glasali. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Klotzen said:

 

Objektivno neko ko se opredeli za Tampa nema legitimitet da proziva Heris za bilo šta. Osim Trampovih istomišljenika koji ne poštuju žene i onih koji mrze ljude indijskog i crnačkog porekla. U svemu ostalom je Tramp gori od nje za par klasa čak i u očima najvećih MAGA fanova. Zato primećujem da se neki prave da nisu za Trampa baš da bi imali taj legitimitet da kritikuju Heris za neke objektivne propuste koje ima ili je imala ali bi ispali smešni da to rade kao MAGA ekipa jer tu nema odbrane kada dobiju kontra pitanje.

Nije problem da li je Trump Devil we know - vec da li je Kamala, kao podpredsednik trenutne administracije, svesno lagala i dovodi birace u zabludu za ono za sta je, po svojoj funkciji, imala ovlascenja tokom svih ovih godina njene funkcije.

Ona je bila VP svih ovih godina  Bajdenove vladavine i sada obecava otklon od iste?

Ma daj...

Ako je ona jedino sto Demokrate mogu da ponude (a i Hillary je bolji izbor od nje u svakom trenutku, kakva god bila) - onda Demokrate treba da zatvaraju stranku i okece kljuc o dovratak.

U sledecim nastupima ce se dotaci Wille Browna i njegove uloge u Kamalinoj karijeri i to ce biti kraj njene i politicke i profesionalne karijere.

 

 

Jednostavno, US je previse konzervativna za ovakve stvari i to ce odluciti konacnog pobednika na izborima - Clintonova je imala vece sanse od Kamale upravo zbog tog PR, a mogli su i Michele da kandiduju.

Ona bar ne mora da laze o poreklu.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kronostime said:

Trumpova imovina je prvenstveno u nekretninama - tu on ne gubi nista ili vrlo malo.

Sa druge strane, Kamala ima poprilicno problema da objasni svoje lazi oko rasne i socijalne pripadnosti (po svim definicijama ona je meleskinja od majke Indijke i oca Jamajcanina, kao i tzv. pripadnost srednjoj klasi gde joj oba roditelj ni po kom kriterijumu ne pripadaju istoj) kao i kontroverzama koje prate njenu profesionalnu i politicku karijeru.

 

:lol_2:

 

48 minutes ago, Kronostime said:

O menjanju stavova u kratkom roku da ne pricamo.

 

O kojoj promeni stavova je tačno reč? 

 

48 minutes ago, Kronostime said:

I jedno pitanje za pobornike Sv.Mamale:

 

Ne verujem da je neko ovde pobornik Kamale kao kandidatkinje (možda neko i jeste) per se, ali nasuprot nje se nalazi čovek kom je prvo mesto u zatvoru, a onda i kod psihijatra.

Tu je izbor prilično jasan, odnosno kome se ne sme dozvoliti da dođe na čelo jedne od najmoćnijih država sveta.

I džabe relativizujete, izmišljate Kamali kako se smeje, šta jede, šta nosi, kako hoda da biste je izjednačili s Trampom. No can do. 

 

48 minutes ago, Kronostime said:

Zasto sve ono sto sada obecava nije ispunjeno tokom njenog mandata u sadasnjoj US administraciji?

Sprecio je Bajden?

 

Zaista to pitaš? 

US administracija će uvek imati svoju politiku nezavisno od toga ko je potus ili vp, tako da kandidati neće uvek ispuniti baš sve iz svog programa. To je jedan od razloga, drugi je što sve to ne zavisi samo od njih dvoje kao pojedinaca, a treće da je za neke promene ipak potrebno vreme.

Oni svakako jesu progurali neke zakone i poboljšali neke stvari, neke nisu, ali makar nisu opsednuti MAGA bolešću i ne "obećavaju" neke zidove. 

 

48 minutes ago, Kronostime said:

I jedan i drugi kandidat su sprdnja za ceo svet i ako je to najbolje sto US moze da ponudi sebi i svetu - nesto je debelo zaribalo.

Idiocracy ispade prorocki film.

 

Tvoja relativizacija više nije ni komična. Ne mogu jedan i drugi kandidat u isti koš pošto je jedan osuđeni kriminalac, lopov, silovatelj i neko ko je hteo da izazove državni udar jer nije bio zadovoljan rezultatima.

 

Nasuprot njega se nalazi žena koja ipak nema sve to u CV-u. 

I da, zanimljivo je da se poteže priča o tome s kim je Kamala bila (i s kim je sada u braku), dok se ne bavite Trampovim seksualnim uznemiravanjem? 

Mizoginija at its finest. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Nije problem da li je Trump Devil we know - vec da li je Kamala, kao podpredsednik trenutne administracije, svesno lagala i dovodi birace u zabludu za ono za sta je, po svojoj funkciji, imala ovlascenja tokom svih ovih godina njene funkcije.

Ona je bila VP svih ovih godina  Bajdenove vladavine i sada obecava otklon od iste?

Ma daj...

Ako je ona jedino sto Demokrate mogu da ponude (a i Hillary je bolji izbor od nje u svakom trenutku, kakva god bila) - onda Demokrate treba da zatvaraju stranku i okece kljuc o dovratak.

U sledecim nastupima ce se dotaci Wille Browna i njegove uloge u Kamalinoj karijeri i to ce biti kraj njene i politicke i profesionalne karijere.

 

 

Jednostavno, US je previse konzervativna za ovakve stvari i to ce odluciti konacnog pobednika na izborima - Clintonova je imala vece sanse od Kamale upravo zbog tog PR, a mogli su i Michele da kandiduju.

Ona bar ne mora da laze o poreklu.

 

I opet moram da te kvotujem. Ovaj video koji si postavio i narativ koji se vuce kroz njega je nesto sto je totalno sramotno. Ne zato sto je ona mozda morala, a mozda i nije, mozda je htela ili ko ce znati njene razloge, da se zabavlja ili 'zabavlja' sa nekim starijim da bi mozda prosperirala u karijeri, nego sto je sramota Amerike, kao neke napredne zemlje da velika vecina zena ako misli da ista uradi dalje od varjace bukvalno mora da pristane na stvari na koje muskrac ne mora. Seti se Weinstein i njegovog ucenjivanja zena. Na njima je bila odluka da podvuku rep i vrate se kuci sa vrecom prnja i rade u Mekdonaldsu ili da zazmure i ucine nesto i eventualno dostignu neki nivo na kom moze da parira muskarcu i da ne zavisi od njegove milosti. 

 

To nije njena sramota, to je sramota onih koji za seks cine usluge, jer bukvalno moraju da kupuju ili trampe za nesto. Ali da, vi muskarci cesto ne gledate iz tog ugla.

 

I ne zaboravi nusput, ona je 3 puta izabrana, ne jednom, nego 3 puta su je ljudi birali. Pa sto, ako je tako losa?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zato sto pojama nemas sta je uloga potpredsednika. Ona nije predsednik da joj se postavljaju pitanja sto nije uradila ono sto je predsednikova duznost. Ona dobije zadatak i to radi. Obrni pitanje na nekog drugog, pitaj npr sta je uradio Majk Pens? 

Drugo, ona kao potpredsenik nema neku specijalnu vlast. Jedna od toga je da nasledi predsednika ako se nesto desi, druga je da ako je neka odluka u senatu neresena ona kao VP donosi odluku.

Ona vrsi duznost POTUS do izbora, posto je trenutni sklonjen na plaze uz pratnju gerontoloskog medicinskog osoblja, a i bez zvanicnog impiechmenta kroz Senat ili Kongres - drugim recima: Izvrsila je Drzavni udar u demokratiji poput US.

Gde je izabrani POTUS Bajden - komandant US arrmije i predstavnik najjace (po mnogim misljenjima) drzave i vojne sile na svetu?

Ako Smiling Kamala bude izabrana na izborima OK - to je izbor US glasaca i njihov izbor i njihova stvar.

Samo, ona je uradila isto sto i ova ovde vlast pre nje - proglasila se za PPV, a zatim preuzela ulogu americkog "nepomenika "

Ide jesen, `oce sneg i vejavica da iznenade - ako je vidite da izbavlja nekog zavejanog... ne verujte... laze.

Uzas je izbor izmedju nekoga ko je nasledio porodicnu sklonost ka gradjenju Njujorka i nekog ko je usao u politiku  k`o starleta preko kreveta - bar mi na Balkanu imamo takve primere za poredjenje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2024 at 4:19 AM, Maharaja said:

Ova debata je potpuno besmislena. Sa jedne strane normalna, ozbiljna i racionalna osoba, sa druge strane apsolutni maga retard. Džabe ona briše pod sa njim na svakom pitanju, svako ko na bilo koji način podržava, a kamoli glasa za ovu maga nakazu je imbecilčina.


Ponavljati i napominjati svaki dan. Zaboraviti se ne smije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Ona vrsi duznost POTUS do izbora, posto je trenutni sklonjen na plaze uz pratnju gerontoloskog medicinskog osoblja, a i bez zvanicnog impiechmenta kroz Senat ili Kongres - drugim recima: Izvrsila je Drzavni udar u demokratiji poput US.

Gde je izabrani POTUS Bajden - komandant US arrmije i predstavnik najjace (po mnogim misljenjima) drzave i vojne sile na svetu?

Ako Smiling Kamala bude izabrana na izborima OK - to je izbor US glasaca i njihov izbor i njihova stvar.

Samo, ona je uradila isto sto i ova ovde vlast pre nje - proglasila se za PPV, a zatim preuzela ulogu americkog "nepomenika "

Ide jesen, `oce sneg i vejavica da iznenade - ako je vidite da izbavlja nekog zavejanog... ne verujte... laze.

Uzas je izbor izmedju nekoga ko je nasledio porodicnu sklonost ka gradjenju Njujorka i nekog ko je usao u politiku  k`o starleta preko kreveta - bar mi na Balkanu imamo takve primere za poredjenje.

 

 

Gizs. 

Da li imas predstave sta bi Mike Johnson radio da je neregularno ona postala predstavnik DEMOKRATSKE STRANKE (jbt utuvite u glavu da je u pitanju stranka, ne drzava)? Isti taj Majk koji od kada je dosao impicuje nekog i zbog gluposti kojim su se bavili 3 od 3.5 godine, nisu uradili apsolutno nista od njihovog posla... 

 

I vec sam rekla, ne mrzi me da ponovim. Da je Tramp odustao pre dva meseca, sta mislis da bi ljudi ponovo isli na izbore ako imaju samo Niki Heli za predsednicku trku? Mislim, izmedju koga da biraju, Niki i Niki??? Aman, predsednik ili kandidat moze da odustane sve do momenta kada zakljucaju glasacke listice, sto je nije uvek ujednaceno po drzavama, posle moze da odustane, ali ostaje na listicu. Ako odustane malo pre tog termina, sta mislis koliko vremena imaju neki novi kandidati da prikupe novaca da idu u trku koja kosta milijarde?!?!?! Otprilike 0 posto sansi. Zato se niko ni ne javlja u poslednjem momentu. Nju je predlozio Bajden koji je odustao, kao logican sled posto je njegov pod predsednik. 

 

Molim te procitaj sta sam napisala, nemoj odgovarati na prvu recenicu samo zato sto ne mozes da je podneses. 

 

I mislim da ce te morati da dilujete sa njom, ne volim da predvidjam, ali Tramp otprilike nema nikakve sanse osim ako gledate u pretenciozne ankete. Bukvalno novac vristi da vam kaze ko je pobednik. 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Nekoliko momenata posle debate, bili smo u prilici da se suočimo sa lavinom narativa prorežimskih medija, koji su se kao plavi štrumpfovi držali čvrsto za ruke i igrali propagandni ples u čast pobede Štrumpfete na debati, koja je pred milionima gedalaca širom sveta pevala naučenu pesmu koju nonstop ponavlja: ti-dam-ti-dam-ti-dam...

 

Ali ubrzo su se mali plavi štrumpfovi otreznili od tog narativnog pira, videvši kako neopredeljeni komentarišu njihovu Štrumpfetu. A ispostavilo se da su ti neopredeljeni ili antisluhisti, ili ne vole jednu te istu pesmu: ti-dam-ti-dam-ti-dam. I da jednostavno ne žele da ih neko gleda kao konzumente dečjeg crtaća o plavim štrumpfovima, već da se ljudi iz vrha vlasti konačno pozabave njihovim teškim životom i olakšaju ga, a ne da ga dodatno iz dana u dan otežavaju.

 

Čak je i Džejk Taper na CNN-u morao da kaže da je Mamala zaobišla krucijalna pitanja u predsedničkoj kampanji do te mere da njene demokrate u vrhu stranke zahtevaju da se više i jasnije odredi oko vlastite politike ako želi da pridobije neopredeljene glasače.

 

Taper zatim navodi kako je izbegla jasne odgovore na pitanja o ekonomiji, granicima ili u odnosu na stanje na Bliskom istoku, odgovarajući na način da se oslanja na opšta mesta koja očigledno ne zadovoljavaju potrebe glasača u želji da čuju rešenje nakupljenih problema.

 

Morao sam da protrljam oči kako bih se uverio da je to zaista Taper i da zaista gledam CNN, ali čovek je to stvarno javno izrekao u svojoj emisiji. Naravno, potkačio je i Trampa, ali to u takvoj medijskoj kući ionako ide uz radnu knjižicu, pa je i očekivano.

 

Sledeću takvu šansu da se prikaže običnim ljudima a ne samo svojim elitstima koji su je izabrali tako što su pometlali Bajdena, Kamala će imati već ako se odluči da prihvati poziv za gostovanje pred udruženjem afroameričkih novinara (gde je Tramp već bio), koje ne sačinjavaju samo prorežimski propagandisti, već i black folks sa druge strane jastuka (što bi rekao Bajaga), poput Foks Njuza ili Njujork Posta.

 

Njih ima svakako malo u odnosu na prorežimske propagandiste, ali su zato veoma glasni i neće propustiti da šutnu penal ako se Mamala pojavi na tom cenjenom skupu.

 

Ima li ona hrabrosti za to, ili su Džejk Taper i njen CNN pucali ćorkom kada su je prozvali da mora da se jasno predstavi glasačima, a ne samo naučenim floskulama? Kako sam pomenuo u jučerašnjem postu, ne želim više da grešim kada su u pitanju njeni limiti... Zato verujem da će se hrabro isprsiti pred afroameričkim novinarima, kao moderna Jovanka Orleanka...

 

Bez ograničenja...

 

No limit.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:


Ponavljati i napominjati svaki dan. Zaboraviti se ne smije.

Retardi su i jedno i drugo, ono sto se ne sme zaboraviti je sta je njihov  "trag u vremenu" tj. ono po cemu ce ih buduca pokoljenja upamtiti - kao dve nesposobne osobe na svom mestu i funkciji i , na zalost, kao vodje jedne, nominalno, najvece vojne i, mozda, ekonomske sile u svetu.

Da li su uspeli u svojoj misiji?

Nisu!

Da li postoji neka nada da se ovo stanje ispravi? Uz K(M)amalu ili Donalda - tesko.

Oni bavljenjem trivijalnostima ne mogu ni probleme u komsiluku da rese, a kamoli u svetu.

Trenutno se bakcu oko Vooodooo i jedenja macica i kucica, a i ostalih zivuljaka in US - sta je sa imigrantima, njihovim pravima, obavezama i njihovom integracijom u drustvo?

Da li se biracko pravo menja u Vox Populi ili Vox Regulus - to je bitnije pitanje za US nego odnos ka bilo cemu u svetu, to je pitanje sustine US!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kronostime said:

Nije problem da li je Trump Devil we know - vec da li je Kamala, kao podpredsednik trenutne administracije, svesno lagala i dovodi birace u zabludu za ono za sta je, po svojoj funkciji, imala ovlascenja tokom svih ovih godina njene funkcije.

Ona je bila VP svih ovih godina  Bajdenove vladavine i sada obecava otklon od iste?

Ma daj...

Ako je ona jedino sto Demokrate mogu da ponude (a i Hillary je bolji izbor od nje u svakom trenutku, kakva god bila) - onda Demokrate treba da zatvaraju stranku i okece kljuc o dovratak.

U sledecim nastupima ce se dotaci Wille Browna i njegove uloge u Kamalinoj karijeri i to ce biti kraj njene i politicke i profesionalne karijere.

 

 

Jednostavno, US je previse konzervativna za ovakve stvari i to ce odluciti konacnog pobednika na izborima - Clintonova je imala vece sanse od Kamale upravo zbog tog PR, a mogli su i Michele da kandiduju.

Ona bar ne mora da laze o poreklu.

 

Otkad podpredsednik sprovodi svoju politiku ? Šta su to sproveli prethodni VD te funkcije ? Opet zamena teza. Pa to je pitanje upravo za Trampa "Što to što sada obećava nije uradio dok je bio predsednik ?"

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Gizs. 

Da li imas predstave sta bi Mike Johnson radio da je neregularno ona postala predstavnik DEMOKRATSKE STRANKE (jbt utuvite u glavu da je u pitanju stranka, ne drzava)? Isti taj Majk koji od kada je dosao impicuje nekog i zbog gluposti kojim su se bavili 3 od 3.5 godine, nisu uradili apsolutno nista od njihovog posla... 

 

I vec sam rekla, ne mrzi me da ponovim. Da je Tramp odustao pre dva meseca, sta mislis da bi ljudi ponovo isli na izbore ako imaju samo Niki Heli za predsednicku trku? Mislim, izmedju koga da biraju, Niki i Niki??? Aman, predsednik ili kandidat moze da odustane sve do momenta kada zakljucaju glasacke listice, sto je nije uvek ujednaceno po drzavama, posle moze da odustane, ali ostaje na listicu. Ako odustane malo pre tog termina, sta mislis koliko vremena imaju neki novi kandidati da prikupe novaca da idu u trku koja kosta milijarde?!?!?! Otprilike 0 posto sansi. Zato se niko ni ne javlja u poslednjem momentu. Nju je predlozio Bajden koji je odustao, kao logican sled posto je njegov pod predsednik. 

 

Molim te procitaj sta sam napisala, nemoj odgovarati na prvu recenicu samo zato sto ne mozes da je podneses. 

 

I mislim da ce te morati da dilujete sa njom, ne volim da predvidjam, ali Tramp otprilike nema nikakve sanse osim ako gledate u pretenciozne ankete. Bukvalno novac vristi da vam kaze ko je pobednik. 

Ona je postala predstavnik DS i acting duty POTUS kako?

Na kojoj sednici DS, Senata, Kongresa?

Ako je Bajden medicinski nesposoban da vrsi duznost kao POTUS i kao kandidat za sledeceg  POTUS - ko je to objavio i odlucio da bas Kamala je dostojna da ga zameni?

Tramp je po dosta pitanja nepodoban kandidat za POTUS i u prvom mandatu, samo to ne moze da opravda to da je Kamala nezakonito izvrsila puc i preuzela vlast od Bajdena i da koristi sve poluge vlasti za obracun sa protivnicima.

Pri tom - preuzima i njihovu ideologiju, resenja..  sto postavlja pitanje - sta ona nudi?

Bila je deo vlasti, jos uvek je i moze to da resi posto je VD POTUS vec neko vreme.

Sada moze da resi sve ono sto obecava - dje je zapelo?

Nije ona neko nov u vlasti - tu je vec jedan mandat kao VP i zamenik najbitnijeg  predstavnika vlasti na svetu - POTUS?

Ne moze da kaze " Jbg, takav je posao  - ni ja ga ne volim..." vec mora da ga obavlja,  i sta je uradila?

Da li bi iko, sa ovog Foruma, da ne govorimo o bilo kom iole mislecem, dao njoj kontrolu i ovlascenja nad nuklearnim arsenalom?

 

Jbg, onda daj da Nepomenik i Poluusmena imaju iste kredencijale pa da se izljubimo na rastanku...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

Ona je postala predstavnik DS i acting duty POTUS kako?

Na kojoj sednici DS, Senata, Kongresa?

Ako je Bajden medicinski nesposoban da vrsi duznost kao POTUS i kao kandidat za sledeceg  POTUS - ko je to objavio i odlucio da bas Kamala je dostojna da ga zameni?

Tramp je po dosta pitanja nepodoban kandidat za POTUS i u prvom mandatu, samo to ne moze da opravda to da je Kamala nezakonito izvrsila puc i preuzela vlast od Bajdena i da koristi sve poluge vlasti za obracun sa protivnicima.

Pri tom - preuzima i njihovu ideologiju, resenja..  sto postavlja pitanje - sta ona nudi?

Bila je deo vlasti, jos uvek je i moze to da resi posto je VD POTUS vec neko vreme.

Sada moze da resi sve ono sto obecava - dje je zapelo?

Nije ona neko nov u vlasti - tu je vec jedan mandat kao VP i zamenik najbitnijeg  predstavnika vlasti na svetu - POTUS?

Ne moze da kaze " Jbg, takav je posao  - ni ja ga ne volim..." vec mora da ga obavlja,  i sta je uradila?

Da li bi iko, sa ovog Foruma, da ne govorimo o bilo kom iole mislecem, dao njoj kontrolu i ovlascenja nad nuklearnim arsenalom?

 

Jbg, onda daj da Nepomenik i Poluusmena imaju iste kredencijale pa da se izljubimo na rastanku...

 

Jbt pa stvarno kronose koji ti je andrak, pitas me pitanja na koja sam ti vec dala odgovor?!?!

 

I aktivni predsednik ide u trku za drugi mandat. Konstantno postavljas pogresna pitanja i na osnovu njih donosis pogresne zakljucke, verovatno malo nafilovane sa zaverenickih postova socijalnih medija... 

 

Da, ako mogu da dam ovlascenje Trampu koji ne zna gde mu je dupe a gde glava dugme nuklearke, mogu da dam i nekom ko je stvarno zavrsio skole, a ne prosao jer mu tata platio. 

 

Gde si video da je ijedna zena na vlasti zapocela rat ako izuzmes kraljice?! Samo f Amerika, najdemokratskija, najnaprednija, gomilu drugih naj ima problem sa zenama. E pa ne, ne mislim da od nje ne bi bilo boljih, sigurno bi, ali me raduje sto vam pritiska dugme, svima vama sto se bunite sa najglupljim razlozima... Jedva cekam da Magasima glave eksplodiraju 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...