Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

This is comical. The woman pictured here is Caite Upton, who went viral years ago for an unintelligent answer. She is also a diehard MAGA supporter. So@JDVance is mocking VP Harris by saying she’s as dumb a MAGA woman. In other words mocking MAGA women supporters.

 

She is literally the most MAGA woman on the planet so the fact you are attempting to insult her while attempting to insult Harris just shows you hate women, not politicial views.

 

This woman considered suicide over this moment. Of course JD “Cringe” Vance finds it funny. There’s never been a more pathetic running mate in US history. Let Vance keep talking and continue digging a hole the Trump Campaign can never crawl out of.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2024 at 5:55 PM, Angelia said:

I kako je prosao marketinski video sa CNNa? Nisam gledala ali vidim da kazu da je Kamala rekla da nije promenila svoje vrednosti, samo je promenila misljenje o svim pozicijama koje je zastupala do pre 2 meseca. I da je bilo smuti pa prospi, da je Waltz tvrdio da je komentar o nosenju oruzja u ratu bio zato sto mu je losa gramatika 😀

Pa me interesuje jel neko gledao?

 

Izgleda da niko nije gledao ili je taj intervju toliko sramotno gledati pa niko ne sme da javno istupi i kaze - Da! Gledao sam. Bilo je ovako ili onako....

 

Gledati Kamalu Harris, njen jadni nastup,  to je kao da pratis neku petparacku emisiju koje se stidis i zato ne priznajes da si gledao. Zato se o tome cuti.

 

Posle ovog intervjua, ali zaista ne znam kako da nazovem taj nastup Kamale Harris gde joj svecu drzi Walz i njih dvoje sede u klupi a ispred njih ucitaljica postavlja pitanja, Kamala se preznojava sirom otvorenih ociju, sara pogledom a najbolji drugar iz klupe joj sapuce odgovore. Eto to sam ja videla iako u samo dva i po minuta gledanja, a i stidela bih se da priznam da sam ono mucenje ispratila u celosti kao i ostali koji nisu gledali ili se stide da priznaju.

 

Tako da potpuni promasaj. A neko ko se dobro razume u nastupe, je odgledao ovaj nesrecno uoblicen i jos nesrecnije iskoriscen intervju, zakljucio je sledece: Donors will notice. And they will not be happy.

 

Inace imam problem jer ne mogu da se oduprem da crvenim ili osetim grdnu neprijatnost zbog nekog drugog kad ispada glup ili jos gore kad mu se to ucestalo desava....Nebitno o kome se radi i gde se desava. Za sada se desava ovde na temi sa Kamalom. Ono kad se guras tamo gde ti nije mesto a bez argumenata i talenta....Samo tupis neki narativ a zapravo i ne razumes sta radis. 

 

Da i da ne zaboravim da je Kamala defintivno presla na MAGA stranu. Ovo sam ranije sumnjala sada je potvrdila. Vratice americki san koji je u poslednje cetiri godine sa Bidenom zanemarila dok je pomagala da se Joe popne uz stepenice ili sidje a istovremeno tvrdila da je Joe premoren ali potpuno ok. Sada ga drze na nekoj stolici za plazu, vec dugo sedi tamo i ne mrda...scena.kao u Sta se dogodilo sa Baby Jane...

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno si gledala neki pogresan intervju. Posto tom intervju nije falilo nista, osim sto dva politicara pricaju bajke, ali to je prica za neku drugu temu. NIje bilo nikakvog preznojavanja, nikakvog saputanja odgovora, bas si napisala gomilu stvari koje prosto: nisu tacne. Negde si procitala taj poslednji pasus i prevela (nasao sam slicno nesto na nekim republikanskim “analizama”)

 

Mene nijedan politicar ne moze da iznenadi dobrim nastupom, posto vecina ima monolog koji ponavlja celu kampanju, cak i kad mu/joj postave pitanje, prva recenica je direktno ponavaljanje pitanja i onda ubacivanje konekcije za standardnu pricu koju imaju u rukavu za slicnu temu. Nista novo, vidjeno milion puta. Ali zato kada im natrci pitanje pada razvaljivanje. Npr za ilegalnu emigraciju kada je jasno rekla: Bipartizan zakon koji su Republikanci predlozili i mi se slozili da podrzimo direktno je opstruirao Tramp u nadi da ce da pomogne na izborima. Jedina stvar koju su realno mogli da im nakace, Trump je pretvorio u no-go pitanje. Ne sme ni on da ga pomene. 

 

Jedino ako ne mislis da je Trump mnogo bolji u tome, posto on uopste ne odgovori na pitanje vec tera svoju neku sizofrenu pricu menjajuci temu, kompletno lazuci cim zine i apsolutno ne odgovarajuci na pitanja. Ako je to bolje, onda ok, bolje je. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzoni_m said:

Ocigledno si gledala neki pogresan intervju. Posto tom intervju nije falilo nista, osim sto dva politicara pricaju bajke, ali to je prica za neku drugu temu. 

 

Veoma cudno i nejasno to sto kazes. Dva politicara pricaju bajke ali intervjuu nista nije falilo, pritom su to Kamala i Walz pricali bajke, ali je sve to sto kazes, za neku drugu temu :classic_huh: Da li je moguce ovako polemisati? I razjasni za koju drugu temu su bajke Kamale i
Walza?

 

Zatim, kad kazes da mislis da sam gledala neki drugi intervju, a ovo tek sada vidim jer nisi citirao da se obracas meni, trebalo bi da znas da se na to odgovara da zapravo ti nisi gledao isti intervju kao ja. Pritom nisi ni procitao sta kazem, a kazem da sam gledala dva i po minuta. Ali citaj zasto bih prepricavala post koji stoji iznad tvog.

 

Intervju koji cak i ne znam da li se tako moze nazvati ono sedenje u paru kad Walz strepi nad Kamalinim odgovorima, kao da bi on rekao bolje ....A upravo citam opis ovoga o cemu pisem, neko ko je odgledao u celosti kaze nesto ovako:

 

Ona nema harizmu, aroganciju, narcizam i pouzdanost zbog kojih bi izgledala kao slavna ličnost. Ona je kandidat u zadnjoj klupi koji je nekim slucajem naleteo na prednju klupu.

 

I pre nego sto je ovo citirano receno to je bilo vidljivo meni u ona dva i po minuta gledanja. Ali i pre toga se sve to videlo i bilo jasno.\

 

Nemam nista protiv da ti celu ovu farsu sa Kamalom Harris i njenim tzv. intervujima ili cerekanjem kako bi izbegla pitanja novinara,  vidis kao nesto vredno paznje i aplauza. Ja ne vidim pa tako ako nemaju bolju, sta da se radi.

 

edit: Trump je zakon. A ova gospodja moze na smetliste istorije demokratije iz 2024. godine.

 

 

Edited by Mama_mia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trump je zakon. Eto, sve si objasnila 🙂

 

Polemiku u koju zelis da me uvuces, neces dobiti. Pogotovu sto se hvatas recenice “2 politicara pricaju bajke” jer mogao sam da napisem 3, 5, 50. Da ti pojasnim: svi politicari pricaju bajke. Ali treba malo mozga da se bajka isprica. 

 

Ali Tramp ne prica bajke 🙂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dzoni_m said:

Ocigledno si gledala neki pogresan intervju. Posto tom intervju nije falilo nista, osim sto dva politicara pricaju bajke, ali to je prica za neku drugu temu. NIje bilo nikakvog preznojavanja, nikakvog saputanja odgovora, bas si napisala gomilu stvari koje prosto: nisu tacne. Negde si procitala taj poslednji pasus i prevela (nasao sam slicno nesto na nekim republikanskim “analizama”)

 

Mene nijedan politicar ne moze da iznenadi dobrim nastupom, posto vecina ima monolog koji ponavlja celu kampanju, cak i kad mu/joj postave pitanje, prva recenica je direktno ponavaljanje pitanja i onda ubacivanje konekcije za standardnu pricu koju imaju u rukavu za slicnu temu. Nista novo, vidjeno milion puta. Ali zato kada im natrci pitanje pada razvaljivanje. Npr za ilegalnu emigraciju kada je jasno rekla: Bipartizan zakon koji su Republikanci predlozili i mi se slozili da podrzimo direktno je opstruirao Tramp u nadi da ce da pomogne na izborima. Jedina stvar koju su realno mogli da im nakace, Trump je pretvorio u no-go pitanje. Ne sme ni on da ga pomene. 

 

Jedino ako ne mislis da je Trump mnogo bolji u tome, posto on uopste ne odgovori na pitanje vec tera svoju neku sizofrenu pricu menjajuci temu, kompletno lazuci cim zine i apsolutno ne odgovarajuci na pitanja. Ako je to bolje, onda ok, bolje je. 

Svi znamo kako Tramp prica, I kako radi intervjue, cesto daje dosta informacija sta misli I planira. Mozda samo gledas editovane intervjue sa MSM. Samo u pregledu naslova, I ovde prenosim iz medija, nisam proveravala, kazu Tramp ima na sajtu kampanje generalne principe koji ce biti ciljevi. Kamala nema. 

Izmedju ostalog, znamo Trampa, znamo sta prica I sta je radio kao predsednik. Kamala je macka u dzaku, za vreme koliko je VP nista od toga sto sad propagira nije uradila. Uz to ona tvrdi da je bolja nego Tramp, da ima bolje planove. Ja bi volela da se to predstavi javnosti, pa da ocenimo ciji predlog je bolji. Umesto toga ona se krije od javnosti. 

Evo videla sam u naslovima da je Tramp rekao da je protiv 6 nedelja na abortus u Floridi. Znaci direktno je rekao da bi podrzao predlog o 16 nedelja, sa izuzecima. Ali da se isto tako kao predsednik na federalnom nivou nece mesati u pravo drzava da odluce, stavite na referendum I glasajte.

Veoma razuman stav. Zasto MSM jos uvek tvrdi da ce Tramp zabraniti abortus? Zasto su rekli da je zvao Netanyahua da mu kaze da ne potpise ceasefire, jel ce izgledati dobro za Kamalu kad se pokazalo da je to laz?

 

Kazes intervju je bio nothing Burger, ok kako je to cini boljim kandidatom? Znaci skoro 4 godine na vlasti I cela kampanja je kao da je Tramp na vlasti a ona opozicija.

Sky News zove intervju promotivnim oglasom, evo sad gledam njihov komentar. Pogledacu sta svi kazu, izgleda da nije vredno gledanja

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dzoni_m said:

 

 

Polemiku u koju zelis da me uvuces, neces dobiti. Pogotovu sto se hvatas recenice “2 politicara pricaju bajke” jer mogao sam da napisem 3, 5, 50. Da ti pojasnim: svi politicari pricaju bajke. Ali treba malo mozga da se bajka isprica. 

 

Ali Tramp ne prica bajke 🙂

 

😂

Pa cekaj ko je koga uvlacio u polemiku? Da li sam te do sada primetila, mislim da nisam, ali malopre si me nesto pitao ja odgovorila, bas je bilo jednostvano ne bih te nikad optuzila da me uvlcacis u polemiku ako pisemo i razmenjujemo misljenja po forumi ....

 

 

Sta te tacno muci? S kim bi piskarao i razmenjivao `misli` ako nisi zeleo da me uvuces u polemiku obrativsi mi se? Ako te plasi da ces se uvuci u kakvu polemiku sto je krajnje sramno biti uvucen u takvu stvar ne jednom forumu :lol_2: a ti ignoriraj. Nojevi su slatki kad zabiju glavu u pesak, ako neko tvrdi drugacije to je samo zbog polemike.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Svi znamo kako Tramp prica, I kako radi intervjue, cesto daje dosta informacija sta misli I planira. Mozda samo gledas editovane intervjue sa MSM. Samo u pregledu naslova, I ovde prenosim iz medija, nisam proveravala, kazu Tramp ima na sajtu kampanje generalne principe koji ce biti ciljevi. Kamala nema. 

Izmedju ostalog, znamo Trampa, znamo sta prica I sta je radio kao predsednik. Kamala je macka u dzaku, za vreme koliko je VP nista od toga sto sad propagira nije uradila. Uz to ona tvrdi da je bolja nego Tramp, da ima bolje planove. Ja bi volela da se to predstavi javnosti, pa da ocenimo ciji predlog je bolji. Umesto toga ona se krije od javnosti. 

Evo videla sam u naslovima da je Tramp rekao da je protiv 6 nedelja na abortus u Floridi. Znaci direktno je rekao da bi podrzao predlog o 16 nedelja, sa izuzecima. Ali da se isto tako kao predsednik na federalnom nivou nece mesati u pravo drzava da odluce, stavite na referendum I glasajte.

Veoma razuman stav. Zasto MSM jos uvek tvrdi da ce Tramp zabraniti abortus? Zasto su rekli da je zvao Netanyahua da mu kaze da ne potpise ceasefire, jel ce izgledati dobro za Kamalu kad se pokazalo da je to laz?

 

Kazes intervju je bio nothing Burger, ok kako je to cini boljim kandidatom? Znaci skoro 4 godine na vlasti I cela kampanja je kao da je Tramp na vlasti a ona opozicija.

Sky News zove intervju promotivnim oglasom, evo sad gledam njihov komentar. Pogledacu sta svi kazu, izgleda da nije vredno gledanja

 

Docim Tramp tvrdi da je lepsi od nje... 

 

Tebe ne interesuje sto je njegova politika od zatvaranja zena zbog abortusa, do olabljivanja politike vezane za abortus, u amplitudi od 1-10 s kraja u kraj i ne govori ti da on prica bilo sta da bi dobio koji glas i to sve zato da se izvuce iz zatvora? Ovo je retoricko pitanje... znam da te ne interesuje, jednostavno te se ne tice samo koristis kao izgovor. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Svi znamo kako Tramp prica, I kako radi intervjue, cesto daje dosta informacija sta misli I planira.

 

Pazi, ako iz njegovog obracanja, ti znas sta on “misli i planira”, svaka tebi cast. Onda je stvar u redu, ja prosto nisam dorastao tom umu. U pravu si 100%

 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Zurim ali sam videla da ovaj nas Baby kojoj sam na ignoru, tacno zna sta pisem....a to je da je Trump lepsi od Kamale. Pozdravljam. 

 

Ali zbog tacnosti, Trump nije rekao da je lepsi, vec da bolje izgleda od Kamale. Sto je takodje tacno.

 

To su recimo stvari na kojima demsi padaju u amok...gube razum i tlo pod nogama. Jao jao zar jedan Trump siledzija i kriminalac da bude lepsi od nase mrnjaooooo Kamale JoY.....Walz se u sebi takodje smeje jer misli isto sto i Trump s tim sto Walz misli da je on sam bolji, pametniji i lepsi od te iste Kamale 

 

To vam je jedna opsta ludnica ako mene pitate, ali tako i treba da bude kada u US izbori u pitanju. :87:

 

ps. Niste valjda naivni da ne verujete u ono sto vam pricam u vezi Walza? Pa naravno da misli da je on sam vise kandidat za predsednika a na neki tamo VP....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dzoni_m said:

 

Pazi, ako iz njegovog obracanja, ti znas sta on “misli i planira”, svaka tebi cast. Onda je stvar u redu, ja prosto nisam dorastao tom umu. U pravu si 100%

 

 

Sada ce da ti kaze da zna posto je za prvih njegovih 4 godine bila cista bajka, da ne verujes kako fantasticno, nikad bolje... 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Mama_mia said:

 

Veoma cudno i nejasno to sto kazes. Dva politicara pricaju bajke ali intervjuu nista nije falilo, pritom su to Kamala i Walz pricali bajke, ali je sve to sto kazes, za neku drugu temu :classic_huh: Da li je moguce ovako polemisati? I razjasni za koju drugu temu su bajke Kamale i
Walza?

 

Zatim, kad kazes da mislis da sam gledala neki drugi intervju, a ovo tek sada vidim jer nisi citirao da se obracas meni, trebalo bi da znas da se na to odgovara da zapravo ti nisi gledao isti intervju kao ja. Pritom nisi ni procitao sta kazem, a kazem da sam gledala dva i po minuta. Ali citaj zasto bih prepricavala post koji stoji iznad tvog.

 

Intervju koji cak i ne znam da li se tako moze nazvati ono sedenje u paru kad Walz strepi nad Kamalinim odgovorima, kao da bi on rekao bolje ....A upravo citam opis ovoga o cemu pisem, neko ko je odgledao u celosti kaze nesto ovako:

 

Ona nema harizmu, aroganciju, narcizam i pouzdanost zbog kojih bi izgledala kao slavna ličnost. Ona je kandidat u zadnjoj klupi koji je nekim slucajem naleteo na prednju klupu.

 

I pre nego sto je ovo citirano receno to je bilo vidljivo meni u ona dva i po minuta gledanja. Ali i pre toga se sve to videlo i bilo jasno.\

 

Nemam nista protiv da ti celu ovu farsu sa Kamalom Harris i njenim tzv. intervujima ili cerekanjem kako bi izbegla pitanja novinara,  vidis kao nesto vredno paznje i aplauza. Ja ne vidim pa tako ako nemaju bolju, sta da se radi.

 

edit: Trump je zakon. A ova gospodja moze na smetliste istorije demokratije iz 2024. godine.

 

 

Tranp je zakon, a kad nije zakon, on će ga napraviti...da njemu paše.

Tranp je pobedio a kad nije pobedio, zazivaće državni udar.

StokaN 

Link to comment
Share on other sites

O Kamali, tek ako postane predsednica.
Verovatno nije nista bolja, ali verovatno ni losija od prosecnih politicara.

Ono sto cini razliku je da je za mene stabilna budala dno dna u svakom pogledu - narcisoidni notorni lazljivac, licemer (a i kao biznismen se nije pokazao) i uz to jednostavno glup (ako treba navescu stotine primera njegovih govora u kojima je ne samo zbrkan, vec pokazuje i fakticko neznanje o stvarima o kojima bi svaki srednjoskolac trebao biti obavesten, bilo da se radi o geografiji, istoriji, ili nauci***), tako da je svaki izbor u odnosu na njega - dobar izbor.

***
Jedan mali primer - tupan je pitao da li bi bacanje nuklearne bombe na hurikan bilo probitacno.
Ili - upotreba sredstava za dezinfekciju protiv korone (ali ne za dezinfekciju ruku).

 

Citav politicki sistem USA, a pogotovu izbor predsednika je samo jedna farsa.
Bilo koji umereni republikanac, ili demokrata bi dovoljno dobro odradio posao predsednika.

USA je pre svega plutokratija.
Oni koji imaju moc (pare) odredjuju pravila igre (ekonomske, a i pravne), a to je puno vaznije od svih rasprava o wokizmu, navodnoj pretnji od socijalizmamarksizmakomunizma i svjetonazorskih razlika.
Trickle-down ekonomija je samo bajka za naivne.
USA ima mnostvo strukturalnih problema koje ni demokrate, ni republikanci, a pogotovo ne stabilna budala, nece resiti u dogledno vreme.

 

Edited by Dragan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Svi znamo kako Tramp prica, I kako radi intervjue, cesto daje dosta informacija sta misli I planira.

 

Čovek ne može da oblikuje jednu koherentnu misao i verbalizuje je. Ali zato daje informacije šta misli i planira...

 

58 minutes ago, Mama_mia said:

Ali zbog tacnosti, Trump nije rekao da je lepsi, vec da bolje izgleda od Kamale. Sto je takodje tacno.

 

Pa dobro, ti si pisala da bi volela Trumpa za sebe... Kako ozbiljno diskutovati s nekim ko Donijevu sliku verovatno drži iznad kreveta.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dragan said:

O Kamali, tek ako postane predsednica.
Verovatno nije nista bolja, ali verovatno ni losija od prosecnih politicara.

 

 

Za mene ovo uopste nije pitanje izbora jer ga nema. Ima samo jedna opcija, druga je svesno srljanje u propast. 

 

Da li ce Kamala (ako bude izabrana) biti bolja ili losija od ostalih, ostaje da vidimo. Za Trampa je Amerika vec rekla - ne, 2020 (pa cak i vecina Amerike 2016), pored sve te fantazije kako je bilo fenomenalno. 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trumpa se napustili svi bivsi saradnici, neki otvoreno pricaju da ne bi smeo da pridje beloj kuci vise. A oni najbolje znaju sta i kako je radio.

Trump je 6 meseci blokirao pomoc Ukrajini, Zelenskog naziva trgovcem a rec kritike prema Putinu nema. Nije se izjasnio prema Ukrajini, niti spominje nato saveznike. Jedine koje hvali su Si, Orban i sl.....sto i ne cudi jer covek otvoreno sebe nudi kao novog diktatora.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Docim Tramp tvrdi da je lepsi od nje... 

 

Tebe ne interesuje sto je njegova politika od zatvaranja zena zbog abortusa, do olabljivanja politike vezane za abortus,

Ako mozes primer njegove politike gde bi zatvarao zene zbog abortusa? Ja videla da je podrzao 16 nedelja.

A ovo drugo olabljivanje politike, nemam pojma sta znaci. 

1 hour ago, DameTime said:

 

Čovek ne može da oblikuje jednu koherentnu misao i verbalizuje je. Ali zato daje informacije šta misli i planira...

 

 

Poenta politicara je da ima svoju platformu, fiskalnu, trgovinsku, socijalnu, spoljnopoliticku....kad kazem sta misili I planira, o tome pricam. Ne koja mu je omiljena boja ili da li pije kafu bez secera. 

Pogledala neke odlomke iz Kamala/waltz intervjua, I bukvalno nema nijedno politicko misljenje.

"Sta ces uraditi prvog dana ako pobedis"

"Poboljsati zivot srednjoj klasi"

Mmmm "I mir u svetu", to nije odgovor za buduceg predsednika. Dok je Tramp u ko zna koliko intervjua opisivao svoju platformu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ako mozes primer njegove politike gde bi zatvarao zene zbog abortusa? Ja videla da je podrzao 16 nedelja.

 

Sledeci put trazi sama, ne pricam nista napamet iako ti to mislis (1:11)

 

 

Podrzava on svasta, stagod misli da ce mu doneti glas, zato mi i nije jasno kako se mozes drzati za ono sto on kaze u onoj mulju koji izbacuje iz usta? 

 

Inace, mene uopste ne interesuju u ovom izboru koje su im platforme, interesuje me da ove njegove gluposti nikada ne osvanu vise u zakonu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...