Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Selina said:

Sredjujuci diplomatske odnose sa Arapima okolo, naokolo, sredili bi se i odnosi i sa Palesticima, ali je Hamas ( citaj Iran)

napravio 7 oktobra katastrofu pa su sada odnosi izmedju Izraela i Saudijske Arabije stavljeni na listu cekanja, ali nisu nemoguci.

Diplomatski odnosi sa arapskim zemljama za Izarel znace da ih ove zemlje ipak priznaju i to je sustina price.

Da Arapi uvek imaju dobre odnose za Zapadom nije tema za Izarel.

 

Samo htedoh reci da Izraelu nije bila neka fizicka pretnja UAE. 

9 hours ago, Angelia said:

Ne lupetaj. Pokusavas da skrenes temu. Pitala sam te da li je ta ideja dobra ili ne, a ti pokusavas da obidjes odgovor na svaki nacin. Ne smeta mi da mi kazes losa ideja, zbog 1, 2, 3. Ali ti neces ni da ocenis ideju, a usput ti je za Kamalu dozvoljeno da gresi, jel dozvoljeno za Trampa da je pogresio? Mozda je prosto izabrao losu platformu. Mozda je rekao, znas sta zvuci dobro, ali je idiot, kao u Good few man. Maybe the old guy is wrong, maybe he doesn't know what he is talking about.

 

Ali zasto je Kamala usvojila tu ideju? Zato sto je jednaki debil kao Tramp?

 

 

Edit:spelling

 

100 puta sam ti odgovorila, sad ovde stajem. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

@ters imam ponudu za tebe, slam dunk, ako su  dva slucaja za koje imam dokaze gde su me dva ilegalna imigranta ostetili, I ja mogu da ih tuzim, I tvoj chatgpt je u pravu, ja cu finansirati te dve tuzbe, ako su odbijene zato sto je optuzeni ilegalni emigrant, ti ces platiti troskove. 

Jel fer? Mozes da dokazes da sta pricas ima smisla. Naravno izabracemo advokata koji misli da ce povediti. Mora da postoji granica da neces placate za nesto sto nije mogice. Poslacu ti engagement letter, a ti se pozovi na odgovor chatgpt

 

Ovo se zove risk transfer u najboljem smislu - ako je tvoj advokat  Shaban koji ne zna kako da tuzi nekoga, Ters da ga placa, a ako nije, onda ga ti placas - a u oba slucaja naplata stete ide tebi...

 

Stvarno nemam pojma ko ti je i kakav je advokat, i nisam kvalifikovan da sudim o tome, pa evo kontra prijedlog - uzmes napismeno to sto ti je rekao i posaljes na advokatsku komoru i oni pokrenu postupak protiv njega/nje na osnovu:

 

 

Incompetent Representation:

  • Failure to Understand the Law: If the lawyer refuses to sue an undocumented immigrant based on a mistaken belief that it is legally impossible, this could be considered a failure to provide competent representation. Lawyers are required to be knowledgeable about the laws relevant to their practice areas.

 

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Ne postoji rizik vodjenja posla da ti neko polupa prozore I zapali biznis u riot, ustvari cesto nije ni pokriveno osiguranjem. Necu ni da pominjem da su neki ljudi povredjeni I ubijeni. 

Drago mi je da sve svoje sobom nosis, vecina nas smrtnika mora da misli kako da prehrani decu, neki moraju da misle o zdravlju, a neki bi I da imaju penziju. Vecina malih biznisa cesto I nema osiguranje, nego su zivotna ustedjevina porodica. Ali hej, bitni su ideali, vazno je brinuti da je neki policajac prekrsio pravila, I zavrsio u zatvoru, zapalite mi kucu .... 

Sve ok, ako se ne slazes sa nekom politikom samo cemo zapaliti par ulica, da ti promenimo misljenje 😀

 

Ako im je neko polupao prozore i zapalio biznis ocigledno je postojao taj rizik. Osiguranje nije isto sto risk management - i definitivno se moze osigurati za stetu nastalu u neredima.

 

I ja sam obican smrtnik koji je podigao troje djece, misli o svom zdravlju i zelio bi imati penziju - zbog zdravlja i zauzimam takav stav u kojem mi imovina nije prioritet u zivotu. 

 

Evo hipotetsko pitanje: vidis da neko stoji covjeku na vratu i postepeno ga gusi i jedini nacin da to prekines je da zveknes kamen u svoj prozor da bi skrenula paznju davitelja na nesto drugo i dala priliku zrtvi da se izvuce - da li bi to uradila?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Sredjujuci diplomatske odnose sa Arapima..........................................

 

Dobro je sto si ovo ispod uramila inace bi moglo da mi promakne...Iako ne mislim da ima smisla rezonom odgovarati na odsustvo istog. Ali to traje, kao da je odsustvo svakog rezona nesto vecno:

 

19 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Sa militarnim i divljim Emiratima koji su gotovo uvek vojno bili na strani zapada... Sto nije sredio mir sa Palestinom i Sirijom, nego im je zabio prst u oko priznajuci glavni grad Jerusalem? (iako sam ja tada mislila da je to bas dobar potez, al' ja sam stari vojni strateg, tako da...). 

 

Prvo sve zajedno je jedna promasena ruska salata. Veze nema ni sa cim. A opaska u zagradi da je kvotovani nick mislio bilo sta oko jerusalima, takodje nema veze ni sa cim jer isti nikada nista nije postovao na temi Jerusalem na ranijem forumu, tako da nije jasno cemu sada naknadno vidjenje necega oko cega se nije imalo misljenje u aktuelnom trenutku. Da je samo oko toga.

 

Evo link da ne ispadne da moje pamcenje nije apsolutno slonovsko. 

https://forum.b92.net/topic/75653-jerusalem/

 

Dalje, Trump je uradio najbolju stvar u svom mandatau a to je katapultiranje na spisak mucenika - generala Sulejmanija. To Iran, ali ni izvesne demokrate ne mogu da mu oproste. A ovo  pitanje zasto nije sredio mir sa palestinama i sirijama kao i prstima u oko - zaista sta reci osim - sta je ovo pobogu....

 

 

 

2 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

Barrack i Michelle :classic_love:

 

Znaci i ti si primetio. Nisam pratila konvenciju jer ih znam kako disu i sta ce da kazu, ali bracni par me je iznenadio, u prvom trenutku sam pomislila da gledam obnavljanje zaveta - ljube se, vataju, osmehuju znacajno i obecavajuce....narod izliva svu radost i sav novodemsovski Joy na njih....

 

Prelep momenat.Ipak malo je naivnih koji u to veruju, jer Michelle je prevazisla ovog prevazidjenog. No....da im ne kvarim.

 

Veceras ko zeli, bice (ne)prevazidjeni Clinton....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne zaboravimo jos jednog govornika. Walz. Posmatrajte kako je `skinuo` Kamalino cerenje - jadnik zine do slezine i bar nekoliko minuta tako drzi usta. Nije mi jasan ovaj novi manir koji bi trebalo da znaci ludjacku srecu i radost..i naravno ta sreca i radost znaci - pobedili smo Ga - zato smo razjapili usta.

 

Znaci gledati Walza bice to praznik razvaljenih usta kao japanski crtani film.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Evo link da ne ispadne da moje pamcenje nije apsolutno slonovsko. 

https://forum.b92.net/topic/75653-jerusalem/

 

Dalje, Trump je uradio najbolju stvar u svom mandatau a to je katapultiranje na spisak mucenika - generala Sulejmanija. To Iran, ali ni izvesne demokrate ne mogu da mu oproste. A ovo  pitanje zasto nije sredio mir sa palestinama i sirijama kao i prstima u oko - zaista sta reci osim - sta je ovo pobogu....

 

 

 

 

Hvala za link.

 

A sad je u nekoliko recenica objasnio za sta , za koga i zasto je ova Trampova diplomatija ( svejedno sto je neko smatra 

trapavom, bolju nismo imali ni pre ni posle njega) u prvoj liniji za Izrael, ali i ceo svet savrsen cin:

 

 

Za Trampa je bilo bitno da to ne pokvari njegove odnose sa kljucnim saveznicima na Bliskom Istoku. Naravno da je ovaj potez sa njima bio i konsultovan. SA je znala za ovo, kao i Egipat i Jordan i u njihovim odnosima se nista nece promeniti. Odnos prema Palestincima se uopste u muslimanskom svetu promenio tokom rata u Siriji. "Sunitska koalicija" smatra da su oni presli na stranu siita, sto je za njih smrtni greh. Da se ovo desilo pre nekoliko godina goreo bi ceo Bliski Istok, danas ce se to sve brzo smiriti i svi ce nastaviti da brinu svoje brige koje ih muce mnogo vise, a mnogi Izrael i USA vise kao resenje za svoje probleme, zbog toga je ovo bio idealan momenat za ovaj potez.

 

 

Za neutralisanje Sulejmanija:Hail:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Mozda je Sinan, Hasan, Jasar, Amir, Dzej, Safet.... bilo je dobrih muzicara, a i advokata sa tim imenima.

:default_coffee:

 

Moje izvinjenje ako je nekoga povrijedila moja upotreba jednog imena kao pojma za nekompetenciju  - neprimjereno je, mada mislim da je jasno na sta se odnosilo - na "profesionalce" dundjere... 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Selina said:

Hvala za link.

 

A sad je u nekoliko recenica objasnio za sta , za koga i zasto je ova Trampova diplomatija ( svejedno sto je neko smatra 

trapavom, bolju nismo imali ni pre ni posle njega) u prvoj liniji za Izrael, ali i ceo svet savrsen cin:

 

 

Selina, ja mislim da je tebi pod internacionalno znacenje - Izrael. 

 

Tramp je totalni fijasko u spoljnoj, isto kao i unutrasnjoj politici. Od pred kraj njegovog mandata imas neverovatan porast dikatura sirom sveta. To zaista nije ni blizu savrsenom cinu. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ters said:

 

Moje izvinjenje ako je nekoga povrijedila moja upotreba jednog imena kao pojma za nekompetenciju  - neprimjereno je, mada mislim da je jasno na sta se odnosilo - na "profesionalce" dundjere... 

Ma dobro - nije ni ChatGPT sveznajuci, a ni savrsen.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Izgleda da i Trump dijeli misljenje Hilary Clinton o MAGA pristalicama...

 

Former Pence advisor says Trump referred to supporters as ‘disgusting people’ (msn.com)

 

Stvarno ne treba da nam neko kaze na glas nesto sto zveci u tisini.

 

Ovaj sto misli da je Luj XIV

 

Spoiler

 

donald-melania-trump-manhattan-penthouse

 

 

 

1174134230.JPG

 

 

sigurno ne misli da ovaj plebs zasluzuje nesto, pa makar njegovo rukovanje?

 

Spoiler

file-20230517-5572-gcuamw.jpg?ixlib=rb-4

 

IPXZQLETIYI6NALAK3NH7UZXRI.jpg

 

7e589bdc-2ff5-49db-b370-c40f9e85d7b0-Tru

 

 

 

 

Oni su tu da glasaju, da pucaju, da salju pare, da kupuju biblije, slicice i patike...

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je RFK napravio dil sa Trampom. Kazu objavice u petak. Videcemo kako ce to uticati, predpostavlja se da je Tramp jer je receno da nece praviti dil sa Dems.

 

10 hours ago, ters said:

 

Ako im je neko polupao prozore i zapalio biznis ocigledno je postojao taj rizik. Osiguranje nije isto sto risk management - i definitivno se moze osigurati za stetu nastalu u neredima.

Sve moze za dosta para, a za risk management valjda imamo law and order, ili smo zaboravili da zakoni I policija treba da stite I te ljude?

 

10 hours ago, ters said:

I ja sam obican smrtnik koji je podigao troje djece, misli o svom zdravlju i zelio bi imati penziju - zbog zdravlja i zauzimam takav stav u kojem mi imovina nije prioritet u zivotu. 

Drago mi je da imas taj luxuz, ali vecina ga nema.

 

10 hours ago, ters said:

Evo hipotetsko pitanje: vidis da neko stoji covjeku na vratu i postepeno ga gusi i jedini nacin da to prekines je da zveknes kamen u svoj prozor da bi skrenula paznju davitelja na nesto drugo i dala priliku zrtvi da se izvuce - da li bi to uradila?

Zasto bi uopste bilo resenje da razbijem prozor? Zasto ne da gurnem davitelja sa zrtve, pozovem policiju, gadjam njega kamenom? I uopste ne secam se da su ljudi kojima su biznisi, male prodavnice, birali da im neko porazbija sve, pokrade i/ili zapali. Sta tebe (ne mislim licno nego bilo koga) cini arbitrom da odlucujes o mojoj imovini? Ako hoces da razbijes svoj prozor, to je tvoj izbor.

Jos ces nekako da predstavis podivljalu rulju sa motom "kosovo za patike" kao neke milosrdne spasioce 😀

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Selina, ja mislim da je tebi pod internacionalno znacenje - Izrael. 

 

Tramp je totalni fijasko u spoljnoj, isto kao i unutrasnjoj politici. Od pred kraj njegovog mandata imas neverovatan porast dikatura sirom sveta. To zaista nije ni blizu savrsenom cinu. 

Danas su , narocito danas, Izrael i Palestinci najveci problem za koji ocigledno nema resenja ( nikad ga nije ni bilo, ali

ranije to nikoga nije mnogo ni zanimalo nego je sada dosla maca na vratanca), a zbog Izraela moze da se desi da Demokrate  izgube izbore

jer ne znaju kako da smire i umire ucveljene studente po univerzitetima, ali i silne druge aktiviste i u svojim redovima.

Porast diktatura sirom sveta trebalo je da smiri Bajden, cetri godina je na vlasti, pre Trampa bio je osam godina Nobelovac, nije

valjda da se svet razulario samo za te cetri godine Trampovog predsednikovanja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Danas su , narocito danas, Izrael i Palestinci najveci problem za koji ocigledno nema resenja ( nikad ga nije ni bilo, ali

ranije to nikoga nije mnogo ni zanimalo nego je sada dosla maca na vratanca), a zbog Izraela moze da se desi da Demokrate  izgube izbore

jer ne znaju kako da smire i umire ucveljene studente po univerzitetima, ali i silne druge aktiviste i u svojim redovima.

Porast diktatura sirom sveta trebalo je da smiri Bajden, cetri godina je na vlasti, pre Trampa bio je osam godina Nobelovac, nije

valjda da se svet razulario samo za te cetri godine Trampovog predsednikovanja.

Ne razumes, Tramp je kriv za sve. Za 4 godine je napravio sve probleme u svetu, doveo diktatore na vlast, poremetio BI (koji nije imao probleme zadnjih 100 godina), verovatno je I panddmiju on smislio. To sto je po prvi put pokrenuo normalizaciju odnosa na BI se ne racuna, jer nije resio sukob sa palestincima, zavrsio rat u siriji i resio putanje kurda... a Dems su 12 godina samo donosili mir I blagostanje 🙂  

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sa svojim simpatijama prema Demokratama ( americkim) raskrstila i to ne od bombardovanja Srbije i Klintona

nego mnogo kasnije, a to mnogo kasnije je bio trenutak kada je Hilari bila ushicena strasnim ubistvom Gadafija.

Toliko zla, toliko perverznog zadovoljstva i srece zbog smrti ja u life izvedbi nisam videla.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6DXDU48RHLU

Link to comment
Share on other sites

The Libya decisions and the death of Gadaffi while Hillary Clinton was Secretary of State and her laughing about it show she had no understanding of the region or the impact of the decisions she was making.

Clinton approved the West's intervention to take out Gadaffi in Libya, over 1,000 civilians were killed in NATO bombing, creating a humanitarian crisis and destabilized North Africa. Several militias and jihadists spread out from Libya to other North Africa countries. ISIS became a real threat and continues to grow. Hillary claimed victory in Libya, "We came, we saw, he died."President Obama would later call the Libyan war the "worst mistake" of his presidency.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutna je i neosporiva cinjenica da je Trump svojom politikom dao krila raznih poremecenim desnicarima tipa AfD, Le Penn, Orban, Salvini  koji danas rovare po EU. Kao sto je i neosporiva cinjenica da je GOP pretvorio u vlastitu sektu gdje su na povrsinu isplivale razne nakaze kojima je mjesto na marginama drustva. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Apsolutna je i neosporiva cinjenica da je Trump svojom politikom dao krila raznih poremecenim desnicarima tipa AfD, Le Penn, Orban, Salvini  koji danas rovare po EU. Kao sto je i neosporiva cinjenica da je GOP pretvorio u vlastitu sektu gdje su na povrsinu isplivale razne nakaze kojima je mjesto na marginama drustva. 

Zaboravio si Netanjaua, nego je nezgodacija da su oni stupili na scenu pre nego se znalo da Tramp uopste i postoji.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Danas su , narocito danas, Izrael i Palestinci najveci problem za koji ocigledno nema resenja ( nikad ga nije ni bilo, ali

ranije to nikoga nije mnogo ni zanimalo nego je sada dosla maca na vratanca), a zbog Izraela moze da se desi da Demokrate  izgube izbore

jer ne znaju kako da smire i umire ucveljene studente po univerzitetima, ali i silne druge aktiviste i u svojim redovima.

Porast diktatura sirom sveta trebalo je da smiri Bajden, cetri godina je na vlasti, pre Trampa bio je osam godina Nobelovac, nije

valjda da se svet razulario samo za te cetri godine Trampovog predsednikovanja.

 

Kako je trebalo da smiri diktatore po svetu? Da krene u rat? Valjda znas jednom kad se docepaju fotelje tesko dupe iz njih vade. 

Link to comment
Share on other sites

Da li je realno da su pogrešno prikazali 800.000 novih radnih mesta koja su nepostojeća, odnosno da je u periodu od prošle godine do kraja prvog kvartala tekuće bilo 818.000 manje novozaposlenih nego što je državna statistika objavljivala?! To je za Ginisovu knjigu rekorda...

 

https://www.axios.com/2024/08/21/us-jobs-revisions-slower

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kamala isto dobila krila....sada leti. Ako dobije ove izbore pa onda `ceo svet` da dobije krila. A ne samo ono malo sveta koje je dobilo krila od Trumpa.

 

Naravno ovo je sala posebno sto kada se kaze npr. `kamala daje krila` to licno mislim na Iran. Takodje naravno da Kamala pojma nema ni sta je to Iran, Iraq, South, North Korea i slicne stvari, tako da administracija nikada nece moci da se opusti da ova nasmejana curka negde nesto ne zabrlja dok tako leti....

Jos joj ne dozvoljavaju da daje intervjue a kamoli da puste da nesto samostalno uradi. Ima tamo `korektivnih naprava` i ma koliko zelis da budes svoj ne mozes tako lako.

 

Dok je bila Bidenova senka, radila je sta joj kazu. Kazu: reci da je Biden sasvim ok. Kamala kaze: Biden je ok. Biden je super. Bidenu nista ne fali. Posle kazu Bidenu da se povuce, Biden se povlaci, Kamala cuti i smeje se....JOY.

 

... Trebalo bi razumeti da je ovo sve u velikom procentu zabava za narod. Zato Joy. Zato Kamala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...