Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Stiletto said:

 

Mogu republikanci da pokrenu impičment Bajdena, na osnovu "ako nije sposoban da učestvuje u kampanji, nije sposoban ni da bude predsednik".

 

To će povući gomilu saslušanja pred Kongresom i Senatom i Bajdena i Kamale, koje će rebublikanci iskoristiti em za predizborno blaćenje Kamale em će Kamala umesto predizborne kampanje morati da se bavi odgovaranjem na kamaru pitanja republikanskih kongresmena i senatora.

 

Verujem da pravni timovi i republikanaca i demokrata žestoko razmatraju sve to, jedni isplati li se da napadnu, drugi kako da se sa što manje štete odbrane.

Ja bih rekla da je to veoma verovatno

3 hours ago, BattleBender said:

Realno je da za demokate glasaju iole pismeniji i osvesceniji ljudi. 
A medju takvima nece 100% idealno da prodje cinjenica da su pokusavali sa senilnim kandidatom, u fazonu "Neka je i senilan, ali ga dozivljavaju ljudi kao gospodina". Gospodin -> Muskarac.
I onda kao pored visegodisne i ocigledne senilnost i mentalne nesposobonosti, onda tek tad guraju u plan pricu sa zenom. Zasto to nismo od pocetka?
Osoba sa kritickom svescu ce da se zapita "Ok, sad vam odgovara da idemo sa tom pricom, sad kada nemate druge sanse?"

 

Postoji velika mogucnost da su izgubili dosta poverenja, pogotovo kod nezavisnih.

3 hours ago, BattleBender said:

 


Tramp i republikanci su prica za sebe. To mi se i ne komentarise. Ako se dobro secam Tramp se izjasnio da je protiv abortusa. Licno kod mene je to stvar koja bi me navela da ne glasam za rodjenog brata. Kamoli za bilo koji vid desnice i americkog republikanskog ludila.
 

Nesto mi se cini da se lose secas, I da Tramp nikad nije bio protiv abortusa. Koliko se ja secam on je predlagao koncenzus na 16 nedelja, pre pada Roe, a nakon podrzava da se to ostavi drzavama. Izmedju ostalog je rekao da nece podrzavati federalni ban za pilule za abortus

2 hours ago, jedibojan said:

Realno, jos uvek nije kasno da Bidon baci kasiku, sto bi Kamali hipoteticki dalo jos vecu prednost - da udje u trku sa mesta vazece predsednice.

Nesto ne bih rekla da bi to bilo dobro za nju, posto bi onda bila vidjena kao odgovorna za sve lose posledice Bidenove politike, jer ju je podrzavala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

 

Nesto mi se cini da se lose secas, I da Tramp nikad nije bio protiv abortusa. Koliko se ja secam on je predlagao koncenzus na 16 nedelja, pre pada Roe, a nakon podrzava da se to ostavi drzavama. Izmedju ostalog je rekao da nece podrzavati federalni ban za pilule za abortus

 

 

 

 

 

Svasta je on tu rekao, tako da tu bira sta se kome svidja, treba sakupiti glasace... u sustini mu se fucka za bilo sta, lepo rece:

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kamala Haris je samo neka lite verzija Klintonke. Odvratni karijerista koji ne bira sredstva kako da dodje do moci. A kazem lite jer ipak ne isijava iz nje toliko zlo nego samo neka ekstremno neprijatna i blamantna usiljenost. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Ja bih rekla da je to veoma verovatno

Postoji velika mogucnost da su izgubili dosta poverenja, pogotovo kod nezavisnih.

Nesto mi se cini da se lose secas, I da Tramp nikad nije bio protiv abortusa. Koliko se ja secam on je predlagao koncenzus na 16 nedelja, pre pada Roe, a nakon podrzava da se to ostavi drzavama. Izmedju ostalog je rekao da nece podrzavati federalni ban za pilule za abortus

Nesto ne bih rekla da bi to bilo dobro za nju, posto bi onda bila vidjena kao odgovorna za sve lose posledice Bidenove politike, jer ju je podrzavala.

Trampa abortusi zanimaju kao lanjski sneg, izbor je pao na Vensa da on trubi o tim stvarima.

Mnogo se znacaja pridaje tim abortusima, u Poljskoj je prosle godine b ilo 138 abortusa, a Poljska ima 38 miliona stanovnika.
Mene su zacudile i te silne nedelje, skoro pa do porodjaja, o kojima je bilo reci i sto je ocigledno do nedavno bilo kao i normalno.

4 minutes ago, djole said:

Kamala Haris je samo neka lite verzija Klintonke. Odvratni karijerista koji ne bira sredstva kako da dodje do moci. A kazem lite jer ipak ne isijava iz nje toliko zlo nego samo neka ekstremno neprijatna i blamantna usiljenost. 

Hilari je vrlo inteligentna, a i bila je politicarka (senatorka i ministarka spoljnih poslova) pre nego se kandidovala.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Selina said:

Trampa abortusi zanimaju kao lanjski sneg, izbor je pao na Vensa da on trubi o tim stvarima.

Mnogo se znacaja pridaje tim abortusima, u Poljskoj je prosle godine b ilo 138 abortusa, a Poljska ima 38 miliona stanovnika.
Mene su zacudile i te silne nedelje, skoro pa do porodjaja, o kojima je bilo reci i sto je ocigledno do nedavno bilo kao i normalno.

 

Te silne nedelje su te zacudile zato sto slusas sta republikanci koji zagovaraju na ovaj nacin 'pro life' pricaju. 98% abortusa se izvrsi do 12 nedelje. Abortusi kasnije se vrse samo iz zdravstvenih razloga ili razloga koji ugrozavaju zivot. A njih kad slusas abortusi se vrse i posle porodjaja... 

 

Teksas je eksperiment za to, pa imaju sada preko 26 hiljada u 18 meseci trudnoca koja su se desila silovanjem. (ne divim tu cifru da je skocila po zatvorima, a nije posto je to bolna, dugotrajna i skupa sudska praksa). 

 

Amerika nije Poljska koja je do pre koju deceniju bila pod Rusijom (SSSR), pa mogu da prihvate taj tip ugnjetavanja prava (uostalom kao i Srbija). Ovde su se ljudi (grupacije) debelo borile da ih ostvare. Ovaj kontinent su naselili ljudi bezeci od monarhija i religioznih ugnjetavanja. Prosli kroz rat da se oslobode britanaca i uneli u ustav da crkva i religija ne mogu da imaju nista sa upravljanjem drzave, ali mogu da se slobodno praktikuju. I sada se najave neki hristo fasisti koji misle da su oni bas bogom dati da rese stvar kako njima odgovara, a to jednostavno ne moze bez krsenje ustava. 

 

Ustavni sud je sa Roe v Wade doneo odluku da ustav cuva prava na abortus. Onda su se u ustavni sud naselili konzervativci (ova tragicna i korumpirana grupica) koji osporavaju odluke istog tog suda?! Sto moras priznati da je civilizacijski korak u nazad, pogotovo koliko je medicina i tehnologija napredovala od tada... I sad se ocekuje da se svi sloze. I tako, polako ce jedno po jedno pravo da oduzmaju, niko se nece buniti jer boze moj... i gde je kraj?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Trampa abortusi zanimaju kao lanjski sneg, izbor je pao na Vensa da on trubi o tim stvarima.

Mnogo se znacaja pridaje tim abortusima, u Poljskoj je prosle godine b ilo 138 abortusa, a Poljska ima 38 miliona stanovnika.
Mene su zacudile i te silne nedelje, skoro pa do porodjaja, o kojima je bilo reci i sto je ocigledno do nedavno bilo kao i normalno.

Hilari je vrlo inteligentna, a i bila je politicarka (senatorka i ministarka spoljnih poslova) pre nego se kandidovala.

 

Objektivno, ne samo Trampa, nego ogromnu većinu anketiranih glasača abortusi mnogo manje zanimaju od nekih drugih fenomena.

 

Pogledajte bilo koju listu predizbornih topika na kome god relevantnom mediju, niti u jedoj listi abortus nije ni u top 5. Što znači da i ako bude tema neke debate, to će biti na samom kraju svih prethodnih polemika, kada ljudima već ponestaje koncentracije i kada gube pažnju i fokus.

 

Ako to uopšte i bude tema debata, jer su druge stvari izbile u prvi plan, o abortusu će se u debatama pričati - kad anđeli spavaju. 

 

Pa ne, najbolje da će pored odustajanja Bajdena, atentata na Trampa, ekonomije, finansija, bezbednosti, granica, kriminala, Ukrajine, Izraela, Rusije, Irana i Kine, pričati o abortusima...

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Te silne nedelje su te zacudile zato sto slusas sta republikanci koji zagovaraju na ovaj nacin 'pro life' pricaju. 98% abortusa se izvrsi do 12 nedelje. Abortusi kasnije se vrse samo iz zdravstvenih razloga ili razloga koji ugrozavaju zivot. A njih kad slusas abortusi se vrse i posle porodjaja... 

 

 

Amerika nije Poljska koja je do pre koju deceniju bila pod Rusijom (SSSR), pa mogu da prihvate taj tip ugnjetavanja prava (uostalom kao i Srbija). Ovde su se ljudi (grupacije) debelo borile da ih ostvare. Ovaj kontinent su naselili ljudi bezeci od monarhija i religioznih ugnjetavanja. Prosli kroz rat da se oslobode britanaca i uneli u ustav da crkva i religija ne mogu da imaju nista sa upravljanjem drzave, ali mogu da se slobodno praktikuju. I sada se najave neki hristo fasisti koji misle da su oni bas bogom dati da rese stvar kako njima odgovara, a to jednostavno ne moze bez krsenje ustava. 

 

U Njujorku je dozvoljen do porodjaja, znaci devet meseci. ( ja to nikada ne bih podrzavala, to je isto kao sto se novorodjena

deca ubijaju iz raznoraznih razloga)

 

U Poljskoj je bio abortus normalna stvar do 1993 kada je crkva na neki nacin preuzela pikslu.

Sada vlada hoce da vrati bivsi zakon, ali nema vecinu u parlamentu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Trampa abortusi zanimaju kao lanjski sneg, izbor je pao na Vensa da on trubi o tim stvarima.

Mnogo se znacaja pridaje tim abortusima, u Poljskoj je prosle godine b ilo 138 abortusa, a Poljska ima 38 miliona stanovnika.
Mene su zacudile i te silne nedelje, skoro pa do porodjaja, o kojima je bilo reci i sto je ocigledno do nedavno bilo kao i normalno.

Hilari je vrlo inteligentna, a i bila je politicarka (senatorka i ministarka spoljnih poslova) pre nego se kandidovala.

I Vense je sada spustio loptu, on je bio striktno protiv abortusa I pilule, sto je I za ocekivati jer je pro-life katolik, ali sada zauzima stav "to je na individualnim drzavama da odluce". 

Demokrate su imale 50 godina da kodifikuju Roe, ali nisu, jer to nikad nije bio bitan politicki topik

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Selina said:

U Njujorku je dozvoljen do porodjaja, znaci devet meseci. ( ja to nikada ne bih podrzavala, to je isto kao sto se novorodjena

deca ubijaju iz raznoraznih razloga)

 

U Poljskoj je bio abortus normalna stvar do 1993 kada je crkva na neki nacin preuzela pikslu.

Sada vlada hoce da vrati bivsi zakon, ali nema vecinu u parlamentu.

 

Pa nije poenta do kada je dozvoljeno, nego do kada je praksa. Ajd, samo jednu osobu mi nadji koja se predomislila u osmom ili devetom mesecu pa kao, e ajd idem da abortiram?!  

Poenta je da je dozvoljeno i da ti u sustini ni jedan lekar nece reci ako to radis iz hira, da super, evo sklanjamo bebu pred porodjaj. 

 

E pa ovo nije Poljska, sta da ti kazem. U Nemackoj imate jel univerzalno zdravstveno, eto, ovde ga nema, smatraju da ste komunisti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da će reći da će sve oko ingerencija prepustiti državama kada je reč o abortusu i da se neće tu mešati, jer ne treba ni da mlate o tome kad će same države mahom ionako rešiti sve kako im u tom trenutku paše.

 

Između ostalog, i izbor predizbornih tema na debati jeste jedan od razloga zbog kojih izborni štab repsa nije zaljubeljen u ABC moderatore, a i fer bi bilo da posle prve debate na CNN, drugu organizuje Fox News.

 

Ili da organizatori prihvate teme na osnovu preseka svih relevatnih anketa u kojima glasači biraju najvažnije predizborne topike. A ne da se topici nameću na osnovu preferencija nekom od kandidata.

 

GOP se tu neće dva puta saplitati o isti kamen, a debata ionako više treba onome ko gubi u anketama, dok onaj ko dobija može i da je lagano zaobiđe, ma koliko bilo uvreženo mišljenje da bi na toj debati rasuo protivika na sve strane, kao lipa seme.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Smatram da to što ovakvim stvarima, kao na Tiktoku, razvlače Kamalu kao dugmetaru marke "dallape", trenutno ne ide u prilog republikancima.

 

Naprotiv, oni bi trebalo da balansraju kampanju u odnosu na nju do završne konvencije u Čikagu. Čak do te mere da nikako ne dovedu do situacije u kojoj će da pada previše na anketama...

 

Jer ako bude mnogo zaostajala, možda zaista dođe na ono Obamino i situacija se preokrene, pa dođemo do otvorenog procesa i izbora nekog trećeg kandidata.

 

Ovako, GOP drži demse upravo tamo gde ih želi. Baš na tom mestu i u takvom momentumu... A koliko do juče nisu ni sanjali da će imati takav luksuz. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kronostime said:

 

Damn!

:smiley33:

 

Kronos, znam da je ne volis, ali ovo su vec gluposti, nemoj molim te kao repsi, smeje se jako i slucne nebuloze. Nadjite joj nesto konkretno. Htela je da kaze "reduce pollution," pa se sjebala, svima se desava. 

Link to comment
Share on other sites

Džoš Šapiro ,guverner Pensilvanije i Endi Bešar ,guverner   Kentakija je dobitna kombinacija za demokratr.Problem  za vladajuću nomenklaturu u stranci jeste što su obojica belci a Šapiro je Jevrejin a za Jevrejina nema mesta u Beloj Kući( stare KKK melodije se ponovo sviraju u partiji magarenceta).

1 hour ago, Kronostime said:

 

Damn!

:smiley33:

Gospođa je odavno postala nova članica družine Montija Pajtona.Den Kvejl je za nju filozof.

Edited by badenac
Link to comment
Share on other sites

Stigle su relevantne ankete po državama, naravno za duel Haris-Tramp.

 

Kada je reč o sving državama, Tramp ima prednost u svakoj od njih. Na poslednjoj anketi u Pensilvaniji vodi sa 6 pp, u Arizoni ima 8 pp više, u Džordžiji 5 pp, u Mičigenu, koji je Demokratska stranka sama označila kao kamen temeljac izbora, bolji je za 3 pp, u Nevadi ima 5 pp viška, a Haris se trenutno najbolje drži u Viskonsinu, gde gubi sa samo 1 pp.

 

I ako ostavimo po strani tradicionalno plave i crvene države gde se ishod ne dovodi u pitanje, postoji nekoliko država u kojima je Tramp preokrenuo odnos iako ga je Bajden u tim državam deklasirao pre četiri godine.

 

Pa tako danas vodi u Mejnu protiv Haris sa 2 pp, iako je u istoj državi izgubio od Bajdena sa 9 pp razlike, što znači da je okrenuo stvari za čak 11 pp. U Virdžiniji je okrenuo još više, jer prema poslednjoj anketi koju je sproveo Emerson koledž vodi takođe sa 2 pp prednosti, iako je tamo izgubio od Bajdena 2020. za 10 pp.

 

I dok je u Minesoti trenutno egal između Haris i Trampa, iako ga je Bajde tamo porazio na prošlim izborima sa 7 pp, poslednja anketa pokazuje da minimalno vodi i u Nju Džersiju, gde je pre četiri godine izgubio za - 16 pp.

 

A kada se sve to pogleda i prouči, Tramp i Vens jedino gube izbore ako skoče lastu mortale sa vrha neke Trampove zgrade dole na pločnik.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kronos, znam da je ne volis, ali ovo su vec gluposti, nemoj molim te kao repsi, smeje se jako i slucne nebuloze. Nadjite joj nesto konkretno. Htela je da kaze "reduce pollution," pa se sjebala, svima se desava. 

Nesto ovako?

Kamala mi 100% ima "ja moram da razumem kako da razumem" vajb.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, badenac said:

Džoš Šapiro ,guverner Pensilvanije i Endi Bešar ,guverner   Kentakija je dobitna kombinacija za demokratr.Problem  za vladajuću nomenklaturu u stranci jeste što su obojica belci a Šapiro je Jevrejin a za Jevrejina nema mesta u Beloj Kući( stare KKK melodije se ponovo sviraju u partiji magarenceta).

Gospođa je odavno postala nova članica družine Montija Pajtona.Den Kvejl je za nju filozof.

 

Oh, da, nema... pa evo pogledaj kroz istoriju ljude u kongresu koji su Jevreji (ili bili), a pored pise i koje partije... nesto mi se slabo crveni

 

https://www.jewishvirtuallibrary.org/jewish-senators-in-the-united-states

 

evo i trenutno: 

 

https://www.jewishvirtuallibrary.org/jewish-members-of-the-118th-congress

 

2023 godine 9 senatora (od kojih su 7 demokrate, 1 nezavisni i 1 republikanac) i 26 u house (2 republikanca i ostali demokrate)

 

Znaci, jedno 4.5 seknde mi je trebalo da nadjem ove podatke. Toliko o tome koliko volite da blatite ali ne i da saznate/naucite... samo nek se vrti. 

 

Sapira samo mogu da izbegnu zbog jedne i jedine njegove mane trenutno, a to je sto bi bio ispitivan i uzduz i popreko da se izjasni o trenutnoj situaciji i onda spaljivan na lomaci od ovih ili onih. 

1 minute ago, jedibojan said:

Nesto ovako?

Kamala mi 100% ima "ja moram da razumem kako da razumem" vajb.

 

Ne, ne menjate nikako narativ. Obraca se slepima. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne, ne menjate nikako narativ. Obraca se slepima. 

1. Mi?

2. Koji narativ? Idi na youtube ukucaj Kamala Harris, zapali buksnu i uzivaj. Neki Brnaba nivo bez preterivanja.

3. Jel i ovaj sign language guy objasnjava slepima?

4. Zasto je slepima bitno koje su njene zamenice i to da nosi plavo odelo?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, jedibojan said:

1. Mi?

2. Koji narativ? Idi na youtube ukucaj Kamala Harris, zapali buksnu i uzivaj. Neki Brnaba nivo bez preterivanja.

3. Jel i ovaj sign language guy objasnjava slepima?

4. Zasto je slepima bitno koje su njene zamenice i to da nosi plavo odelo?

 

 

1. Da, vi, koji bi radje videli Trampa

2. Narativ gluposti, supljine i praznine

3. Objasnjava gluvima na ekranu jer je ona u ustanovi gde su ljudi sa posebnim potrebama

4. Zato sto je to pristojno, predstaviti se, da znaju koga imaju za stolom

 

Gospode boze!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

1. Da, vi, koji bi radje videli Trampa

2. Narativ gluposti, supljine i praznine

3. Objasnjava gluvima na ekranu jer je ona u ustanovi gde su ljudi sa posebnim potrebama

4. Zato sto je to pristojno, predstaviti se, da znaju koga imaju za stolom

 

Gospode boze!

Ne spadam medju one koji bi radije videli Trumpa.

Spadam medju one koji su uzasnuti izborom. I naravno medju one koji su vrlo zabrinuti u kom smeru bi sve moglo da ode, ma ko bio izabran.

Po prirodi sam uvek bio vise naklonjen demokratama, ali po meni oni su postali neka groteskna karikatura samih sebe.  Mozda sam zato kriticniji prema njima. A mozda jos uvek nisam dovoljno mator...

Link to comment
Share on other sites

Odlučeno je na šta će biti potrošena donacija Ilona Maska za RNC, u iznosu od 40 miliona dolara svakog meseca do dana izbora.

 

Sredstva će biti usresređena na early voting, ballot harvesting i kontrolu glasanja mejlom, u čemu je Demokratska stranka na prošlim izborima ostvarila aspolutnu dominaciju i daleko odskočila u tim segmentima.

 

Poučeni tim iskustvom, republikanci će, uz sav taj novac koji će do dana izbora biti nešto manji od 150 miliona dolara samo za pomenute aktivnosti, zapravo realizovati najveću evoluciju u vlastitom odnosu prema tehnikama izbora u poslednji xy godina.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jedibojan said:

Ne spadam medju one koji bi radije videli Trumpa.

Spadam medju one koji su uzasnuti izborom. I naravno medju one koji su vrlo zabrinuti u kom smeru bi sve moglo da ode, ma ko bio izabran.

Po prirodi sam uvek bio vise naklonjen demokratama, ali po meni oni su postali neka groteskna karikatura samih sebe.  Mozda sam zato kriticniji prema njima. A mozda jos uvek nisam dovoljno mator...

 

Ok, onda se izvinjavam. Ja sam isto uzasnuta izborom i moj izbor je protiv. 

Do pre dva dana sam bila apsolutno sigurna da nema nikakve sanse da Tramp ne pobedi, sada sam veoma zadovoljna posto se pojavio trucak nade, ma ko god to bio, Kamala ili bilo ko drugi, samo da se projekat 25 (Tramp je projekat) skloni iz vidokruga.

Kamala da li ce biti dobra ili losa, pojma nemam, gora od Trampa i onaj bagaz koji on nosi sa sobom, nece biti. Ona ima neki solidan staz i iskustvo gde nije pravila neke vece greske. Njena najveca greska je bila kada su je pitali da li je posetila granicu sa Meksikom, a ona rekla da nije, nema potrebe. Pa ima potrebe, bar protokola radi. 

 

Zato mi miniranje tipa, smeje se, nema decu, stavila masku, ona je 'she' i ima plavo odelo, roditelji joj se nisu rodili u Americi i slicno, zvuci totalno glupavo. Kao, ajde da joj nesto nadjemo. Cak ni debilko nije mogao da joj nadje nadimak pa je nazvao "laughing Kamala" (Od kada je smejanje/smeh losa stvar?) 

 

Najvise su joj prebacivali da je zatvarala ljude zbog marihuane. Pa, u to vreme je to bilo krivicno delo. Nije ih zatvarala protiv zakona. 

 

Kao senatora je se secam da je postavljala odlicna pitanja o Milerovom izvestaju i da je lepo pokazala sa kim imamo posla (ko je hteo da vidi, Barr, Kavanaugh). 

 

I sad, pick a cherry... Tramp ili ona? Neka ona pobedi idiota, lako cemo je kritikovati za rad. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...