Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 minutes ago, Selina said:

On je radio u nekom domu za stare i nemocne, ne mogu da zamislim da je tamo odlazio u vojnickoj uniformi.

Former classmates of Crooks’ revealed he had been rejected from his school’s rifle club because of his poor aim.

A da nije umeo da puca to smo i licno videli na ekranima.

FBI kaze da nema nikakvih tragova po netu , jednostavno je bio povredjen, socijalno izopsten, mlad covek

pa je reagovao tako kako je zamislio neku osvetu drustvu. Nema tu od politike ni "P".

 

Pa to je meni palo na pamet u sekundi kad sam cula da je dvadesetogodisnjak. Jedan od stotine ili hiljade ludaka koji masta da ubije predsednika i upise se u knjigu istorije pored Harvija. Ima li sta izazovnije ako si lud da smaknes predsednika. Jos se ovom namestilo, dosao mu na noge. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Selina said:

 

Ovaj vicepresident sada je u fazonu The star is born.

Ja nisam znala za taj njegov bestseller i sinoc sam se nameracila da kupim knjigu, al me mrzelo,

kad jutros u toku noci sve, ali sve ukljucujuci i polovne knjige rasprodato. On je vec sa tom knjigom

postao visestruk milioner. Nemacko kancelar kaze da je plakao kad je knjigu citao, ali danas se

verovatno trese od straha😃

 

Postace i on fikus veoma brzo.

 

Ima film, na netflixu 'hillbilly elegy' i sto je najgore, kazu nije los 😄 

 

Neko je pricao od Trampovih sto je radio sa njim, ne mogu da se setim ko, ali rece, najbolji nacin sa Trampom je da prodjes i da mu ubacis ideju u uvo i eto ti ga na sva usta siri jer mu se svaka nova ideja ucini genijalnom. Naravno, uvek zvuci glupo jer uglavnom pojma nema o cemu prica, ali ima neku svoju kratku viziju toga i onda lupeta. Tako ja mislim da su mu ideju o ovom ubacili u glavu. Vise verujem da je bio spreman da namesti neku lepuskastu pored, da bolje izgleda, ali eto... 

 

Izgleda ni oni koji ga guraju ne ocekuju da ce i on biti fizicki i mentalno (to nije nikad ni bio) u stanju da dogura do kraja mandata, pa su obezbedili turbo sledbenika projekta 25 da dokrajci stvar ako se ovom nesto desi (ako bude izabran, mislim, mi smo ga vec izabrali, ali ipak se ne zna do 6 novembra, a ovde se stvar menjaju iz sata u sat). 

 

Za razliku od Trampa, ovaj je opasan i inteligentan. Ako ga Tramp pusti da talasa ili ovaj nauci da mu sapuce na uvo, ne sumnjam uskoro da ce skole biti ukinute i obrazovanje nastavljeno u crkvama (karikiram ali ne bas mnogo), zene uterane u kuhinje sa stomacima, gejevi i imigranti proterani... Totalno su natripovani da sto vise vicu 'hriscani' da su besmrtniji i osecaju se superiornije, pa im cak to daje za pravo da krse sva hriscanska pravila, jer ce sve to pop ispeglati. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ciao said:

Steta sto ovaj koji je upucao snajperistu iz cuga nije gadjao u njegovu ruku i nogu naprimer tako da ne moze da puca a ni da pobegne, nije bas morao da ga upuca iz prve

Ovo samo na filmu može da bude realno...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

We simply do not have manufacturing capacity to support a ground war in Eastern Europe indefinitely. And I think it’s incumbent upon leaders to articulate this for their populations,” Vance said. “How long is this expected to go on? How much is it expected to cost? And importantly, how are we actually supposed to produce the weapons necessary to support the Ukrainians?”

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Zato sto se grbavis i pravis luda. Nemas pojma da je usla kroz prozor koji su razbili i iza kog je stajalo obezbedjenje kapitola? Nego furas neku pricu kako je bila nenaoruzana. A obezbedjenje je valjda trebalo da gleda to u pasulj ili sta? Ajd probaj da odes na kapitol i razbijes prozor da udjes kroz njega, da se uveris da li je protiv pravila... 

 

ProtesterCH.jpg?quality=75&strip=all

 

 

To je cena dozvoljenog oruzja na sve strane. Stojis pored kola i pandur te oprangija, odgovara za tebe, a ako si imao pistolj u kolima, nikom nista. 

Samo guraju i guraju da se naoruzamo, a posle nam to dodje glave, jer izgovor je uvek, pa imao je oruzje. Ubise dete u parku sa plasticnom igrackom pistolja, onako u prolazu, za svaki slucaj. Ali ok, ovo je sad vec druga tema koja mi se nametnula tako tek u prici. 

Da, sve si u pravu, I opet nebitno za ono sto sam rekla

Link to comment
Share on other sites

Izbor za potpredsednika pokazuje da je Tramp apsolutno siguran u pobedu. Dzej Di mu na ovim predsednickim izborima ne donosi mnogo, cak je i pitanje da li mu ista i donosi. Ipak, radi se o odlicnom i vrlo popularnom kandidatu, sa jedinom manom u ovom slucaju sto je njegovo biracko telo identicno sa Trampovim. To je vise potez za buducnost, Trampov pokusaj da posle Trampa bude neko ko ce nastavito njegovu politiku. Na ovim izborima mnogo vise bi mu doneo neki latino kandidat, De Santis, guverner Virdzinije, neki umereni konzervativac, ali siguran u svoju pobedu izabrao je kandidata koji ideoloski najvise lici njemu.

Dzej Di Vans dolazi iz Ohaja i senator je. Ohajo je od sving drzave postao republikanska baza na predsednickim izborima. Ipak jedan od najbitnijih senatorskih duela ce se odrzati bas u Ohaju, gde republikanci moraju da pobede da bi preuzeli kontrolu nad Senatom. To nece biti lako, jer je kandidat demokrata dugogodisnji senator Braun, koji je i jako popularan. Takodje nekoliko vaznih duela za predstavnicki dom ce takodje biti u Ohaju. Dzej Di moze doneti prevagu bas u tim duelima na stranu republikanaca. 

Ovaj potez pokazuje jasnu odluku republikanskog establismenta da se okrenu beloj radnickoj klasi u Rast Beltu, koja je socijalno konzervativna, ali i dalje vecinski glasa za demokrate. Ona je Trampu donela pobedu 2016 godine, ali republikanci od tada ne uspevaju da pobede u Micigenu, Pensilvaniji i Viskonsinu, da ne govorimo o Minesoti. Sada se vidi da ce pozornost republikanaca biti usmerena na te drzave (iako je republikanska stranka u Micigenu i Pensilvaniji u totalnom raspadu) i otimanju kljucnog birackog tela demokratama. Vans tu moze doneti mnogo i sigurno ce pomoci da se taj cilj ostvari. 

Znaci, za ove predsednicke izbore ovaj potez ne donosi mnogo, ali je bitan za buducnost i buduce delovanje republikanske stranke. Takodje njegov izbor za podpredsednickog kandidata moze uticati na rezultate nekih duela na izborima za Senat i predstavnicki dom, ne samo u Ohaju, vec i u Pensilvaniji, Micigenu i Viskonsinu. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, A sad said:

 Ipak, radi se o odlicnom i vrlo popularnom kandidatu, sa jedinom manom u ovom slucaju sto je njegovo biracko telo identicno sa Trampovim.

 

Sto ja recimo mislim da je ogromna mana jer ne privlace nikog novog. Poenta nije privuci demokrate da glasaju za demokrate ili republikance da glasaju za republikance, nego neodlucne da se opredele bas za tebe. Dva ekstrema privlace i dalje samo ekstreme. 

 

35 minutes ago, A sad said:

Trampov pokusaj da posle Trampa bude neko ko ce nastavito njegovu politiku.

 

Tramp nema politiku, imaju je oni koji stoje iza njega i koji njegovu popularnost koriste da sprovedu sta su naumili. Tramp je samo tu zbog licne koristi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ters said:

Pripadnici obezbjedjenja su ljudi kao vi i ja - obavljaju svoj posao do granice koju smatraju prihvatljivom za nadoknadu koju dobijaju.  Kako je ta nadoknada iskljucivo finansijska, i ne previse visoka, potpuno razumijem policajca koji se navodno suocio sa napadacem te jednostavno odustao i javio nekome "u etar" da se nesto desava - jednostavno nije spreman rizikovati svoj zivot za nekog politicara, ma ko to bio. Nista drugacije nego da se meni ili vama u poslu javi nesto sto  ugrozava zdravlje ili zivot - ljudi mijenjaju poslove jer im je previse stresno postici neke prodajne "target-e" ili okoncati projkat na vrijeme  - kada niko ne okrece pusku prema njima. 

Ovde brkas stvari. Secret service je trenirana da svojim telom stisti  "cilj", znaci da bukvalno pogine u sluzbi za tog politicara. Zato SS fizicki skace na Trampa nakon pucnja. Da ga zastite u slucaju sledeceg pucnja, da metak prime oni.

 

Lokalni policajac koji je video ubicu na krovu, nije treniran da pogine tako. 

 

5 hours ago, ters said:

O nazivanju Trampa Hitlerom - to nije specijalnost ni medija, ni suprotne partije - to je prije par godina radio i covjek kojeg je danas proglasio za potpredsjednickog kandidata, konzervativac sa dna kace.

 

 

Sto ne menja cinjenicu da je to pogresno, ili lose. 

Tramp kaze da su se upoznali preko njegovog sina, I da su tokom vremena razvili prijateljstvo. Tako da sta god je JD Vance mislio o Trampu pre par godina, misljenja se menjaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekla da izbor JD Vanca govori da Tramp ide na njegov legacy, a ne na oportunizam. Sto I ne iznenadjuje nakon subote. Covek se suocio sa svojom smrtnoscu, nakon toga da li je bitno da zaradis jos jedan milion, ili da te obozavaju mase? Izabrao je potpredsednika koji je prst u oko svakom ko se nada da ce Tramp biti ubijen. Ili bolje receno rekao je "I posle Trampa, Tramp".

I dodao na to da je izabrao mladog coveka, koji ocigledno ima popularnost medju radnickom klasom. Nije Los izbor, ja sam mislila Rubio, ili Vivek, ili Desantis, zbog pragmaticnih razloga, svaki od njih donosi jedan deo demografije I odredjen signal. Ali ovaj izbor definitivno signalira da je ubedjen u pobedu. I mozda da necemo gledati osvetu, nego posvecenost da iza sebe ostavi nesto dugorocno. Dal ce to biti dobro ili lose, videcemo.    

Link to comment
Share on other sites

Lik je primio metak, ustao i krvav podigao pesnicu uvis.

 

Tu su izbori za predsednika SAD završeni, osim ako ga ne ubiju do novembra. Mogao je da izabere za VP bilo koga, ništa to ne menja što se tiče konačnog ishoda glasanja.

 

Ali gledajući iz pozicije repsa i većeg dela neodlučnih, koji sa osam pp razlike daju prednost Trampu u odnosu na Bajdena, čim kontra tabor poskače sa histeričnim izlivima emocija u odnosu na JD Vensa, to znači da je GOP izborni štab doneo ispravnu odluku.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Nije Los izbor, ja sam mislila Rubio, ili Vivek, ili Desantis, zbog pragmaticnih razloga, svaki od njih donosi jedan deo demografije I odredjen signal. 

 

hm, pa ne znam da li je moguce da se potpredsednik otpusta, ali sa tom trojkom, Tramp bi sigurno pokusao da otpusti bar jednog. Pa covek je ladno pustio rulju da bese Pensa. 🙂 

Ali gde nadje Viveka - facepalm.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nek grmi jako said:

Lik je primio metak, ustao i krvav podigao pesnicu uvis.

 

Tu su izbori za predsednika SAD završeni, osim ako ga ne ubiju do novembra.

 

Teodor Rusvelt je bio pogodjen na bini, ranjen nastavio govor, zaustavio ubijanje atentatora i... nije dobio izbore. 

Lik nije primio metak, nego ga metak okrznuo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Teodor Rusvelt je bio pogodjen na bini, ranjen nastavio govor, zaustavio ubijanje atentatora i... nije dobio izbore. 

Lik nije primio metak, nego ga metak okrznuo.

U vreme Teodora Ruzvelta nije bilo drustvenih mreza i medijskih kuca sem lokalnih novina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nonick said:

 

hm, pa ne znam da li je moguce da se potpredsednik otpusta, ali sa tom trojkom, Tramp bi sigurno pokusao da otpusti bar jednog. Pa covek je ladno pustio rulju da bese Pensa. 🙂 

Ali gde nadje Viveka - facepalm.

Vivek je imao dobranu kampanju da udje u izbor. Tako da, gde ga nadjoh, tamo gde se stavio. Tramp nije probao da otpusti Pensa a on je bas bio cudan izbor. 

Link to comment
Share on other sites

Zamisli koliki velik loser traba da budes ako sad izgubis. 🙂

Znam da je skoro nemoguce kako stvari sada stoje (mada im jos vremena za promene), ali ako on opet izgubi opet ce da place da su pokrali izbore, to je fact.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Senator Menendez progašen krivim za konspiraciju, mito, trgovinu uticajem...

 

To je bilo očekivano od onog trenutka kad su ga demsi pustili niz vodu i kad su ga se odrekli, pa je reizbor za Senat tražio kao nezavisni kandidat nakon višedeceniskog obavljanja javne službe kao uticajan lider demokrata. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Vivek je imao dobranu kampanju da udje u izbor. Tako da, gde ga nadjoh, tamo gde se stavio. Tramp nije probao da otpusti Pensa a on je bas bio cudan izbor. 

 

Gleado sam Viveka par puta na kratko, nista smisleno nije rekao, sve neke teorije zavere, kako bi klicni rekli, boring and annoying. 

 

Quote

 

Jan. 6, 2021, riot at Capitol wasn't 'inside job'

"Why am I the only person on this stage, at least, who can say that Jan. 6 now does look like it was an inside job?" Ramaswamy said at one point in the debate.

 

 

Quote

 

'Great replacement theory'

Ramaswamy also boosted the "great replacement theory," the white nationalist belief that immigration policies are designed specifically to dilute the political power of white Americans by making them a smaller share of the population.

The idea has been elevated by media figures like Tucker Carlson and inspired mass violence, including the 2015 Charleston, South Carolina, church massacre and the 2019 shooting at a Walmart in El Paso, Texas.

 

Link

 

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od momenta kada je primećen i kada su ljudi krenuli da viču da je na krovu čovek sa puškom i prvog pucnja je prošlo 86 sekundi. Taj sektor je obezbeđivala lokalna policija i ljudi su se obraćali nekom lokalnom policijajcu. Priče o par desetina minuta kako su vikali su priče za naivce i za propagandu protiv SAD. Taj policajac ga kod prvih povika nije video a kasnije ga je video ali se nije videla puška iz tog ugla.

 

Ovde će sigurno biti opširna istraga i znaćemo vrlo brzo kako i zašto taj policajac nije reagovao na prve povike. Ima raznih verzija po medijima.

 

Sudeći po analizama JD Vence bi trebao da obezbedi pobedu Trampa u Pansilvaniji, Mičigenu i Viskonsinu. Pored njega i njegova žena će biti deo kampanje. Ona je Indijka i udaraće na imigrante koji su uglavnom protiv Trampa.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Indeed, Vance has rejected any limits on aid to Israel.

Vance has credited his Christian beliefs for his all-encompassing support for Israel.

A majority of citizens of this country think that their saviour, and I count myself a Christian, was born, died, and resurrected in that narrow little strip of territory off the Mediterranean,” he said in a speech delivered at the Quincy Institute in May.

“The idea that there is ever going to be an American foreign policy that doesn’t care a lot about that slice of the world is preposterous.”

 

Link

 

 

Kad uporedim njegove izjave protiv pomoci Ukrajini sa izjavama za pomoc Izraela, zapitam se, jel je covek totalno blesav ili je samo jedan cinical asshole?

 

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...