Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Kad je u CNN anketi Tramp dobio 67 odsto glasova kao pobednik debate, što je za sedam odsto više u odnosu na Bajdenovu prednost posle debate 2020. godine, onda je kristalno jasno koliko je sati. 

 

Da ne pominjemo lokalnu anketu u, recimo. Džordžiji koja je sving stejt, gde je Tramp pobedio sa više od 80 odsto... 

 

Čitam sada samo medije naklonjene Bajdenu i koji daju naslove kao da najavljuju apokalipsu. Pogledajte Politico, Newsweek, NYT, LA Times... 

 

Nema više igre skrivalica, istina o Bajdenu je pokazala svoje najružnije lice u meri u kojoj više ne pomažu ni majstori obmane i nosioci crnog pojasa u spinovanju. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nek grmi jako said:

Kad je u CNN anketi Tramp dobio 67 odsto glasova kao pobednik debate, što je za sedam odsto više u odnosu na Bajdenovu prednost posle debate 2020. godine, onda je kristalno jasno koliko je sati. 

 

Da ne pominjemo lokalnu anketu u, recimo. Džordžiji koja je sving stejt, gde je Tramp pobedio sa više od 80 odsto... 

 

Čitam sada samo medije naklonjene Bajdenu i koji daju naslove kao da najavljuju apokalipsu. Pogledajte Politico, Newsweek, NYT, LA Times... 

 

Nema više igre skrivali a, istina o Bajdenu je pokazala svoje najružnije lice. 

Da, sada se prestalo sa pricom kako Republikanci lazu i prave fake klipove o Bajdenovom zdravstvenom stanju.

Sve su to znali i prosle godine, ja sam citala da je njegova supruga Gill ta koja je insistirala na njegovoj nominaciji

iako je ona barem najbolje znala kako stvari stoje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Unknown said:


Tamo nema funkcionerske kampanje.

 

A šta je bio Vašingtonski sporazum 2020. ako ne klasičan primer funkcionerske kampanje. Naravno oni to ne rade na najgore moguće načine kao Vučić nego tempiraju neke bitne međunarnodne sporazume i neke zakone za ovaj period.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek grmi jako said:

Sa svojim skromnim znanjem o politici i istoriji izbora, moja malenkost je pre dve godine, na ovom istom mestu, glasno razmišljajući izdvojila Njusoma kao nekoga ko mora da zameni Bajdena na tiketu, inače će repsi dobiti svog predsednika. 

 

I nije mi bilo čudno to što su svi bili deklarativno protiv te ideje, pa čak i Vašington post koji je Njusoma tada stavljao tek na peto mesto Bajdenovih eventuslnih naslednika. 

 

Tada sam favorizovao Desantisa nasuprot Bajdenu, jer je stajao bolje u anketama, a Tramp se u to vreme nije ni kandidovao.

 

Posle sinoćnje debate, Njusom izgleda devet puta predsedničkije od Bajdena. 

Ja sam potražila gospodina na Guglu i on veli (naš portal) da neće okrenuti leđa Bajdenu i da su sve demokrate za njega.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Verujem da ima mnogo ovakvih emisija, ali ova je baš loša, ako je to humor, onda je žalostan, a komičar još gori.

Pogledala sam pet minuta i to jedva.

 

Pa bas nema mnogo ovakvih emisija. Daily Show je zakon bio i ostao a Jon Stewart je legenda. Njega sam prvi put poceo gledati dok je guest hostovao kod Tom Snynder-a na Late Late Show-u jos devedesetih. Americka historija i pop kultura.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Ruzvelt je bio u invalidskoj stolici, ali to niko nije ni registrovao jer telo moze da bude hendikepirano, ali um ne bi smeo

da prati telo.,

 

Na zalost od dva kandidata ni jedan nema um. Iskreno, totalno idiotska odluka da nominuju Trampa i puste Bajdena da ide dalje pokazuje samo jedno, da im nista nije bitno osim da pobede i isteraju svoje. Izgleda je Amerika zauvek uhvatila put koji ne vodi na dobro i nema povratka. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Helena said:

To je problem u poimanju i nedostatku humora kad sam rekla za onu emisiju sto je @nonick postavio-ja sam znala, u srpskoj selendri, na šta će ono izaći i ne treba se rugati njima, treba se rugati svakom "viđenom "koje do toga doveo, bio on republikanac ili demokrata.

 

Zavadi pa vladaj... 

Link to comment
Share on other sites

Bajden ce verovatno kolko jos sutra bataliti kandidaturu.

 

BREAKING: NBC News reports that President Biden is 'expected to discuss the future of his re-election campaign with family at Camp David' tomorrow

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

Zanimljivo će biti videti kako će sročiti eksplenejšn i tako će biti na njegovom mestu i kako će se pravdati drugi koji "nikad neće okrenuti leđa Bajdenu", jer nikad je nikad.

Pa bice ono "mi ga podrzavamo u njegovoj odluci, a ako on sam ne zeli, podrzavamo ga i u takvoj odluci".

Nije to problem, demokrate imaju problem sa kandidatom iz Kalifornije jer je taj i najidelaniji kandidat, ali ne

i za Bernija i ove tri  glavne levicarke.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

Ako se povuče nema šansi da Tramp ne dobije izbore. Neće stići da izgrade novog kandidata. Jedino ako narandžasti dodatno ne motiviše gomile ljudi da glasaju protiv njega.

 

Istorija se ponavlja. Lyndon Johnson je odustao par meseci pre izbora a nominaciju dobio njegov potpredsednik koji je na kraju izgubio od Richard Nixon-a. Doduse to su bile neke druge okolnosti za odustajanje (rat u Vijetnamu) i Richard nije bio omrazen tada jos. 

 

Mislim da bi Trampa Newson ladno dobio, ali iz nekih razloga on ne zeli. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...