Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

23 hours ago, Angelia said:

Imala sam priliku da upoznam jednog umetnika, kome su slava I pare, unistile zivot, prakticno I mentalno. Nemam pojma ko moze da uziva u tome.

Ja mogu da uživam u parama bez ikakvih problema, što više to bolje. Ako mi ne veruješ, mogu da demonstriram, ostaviću broj računa a vi ostavljajte donacije :classic_biggrin:

 

Idem u off, ali mislim da pare i slava ne uništavaju nikome život direktno, nego ispoljavaju slabosti karaktera koje su oduvek bile tu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Darko said:

Ja mogu da uživam u parama bez ikakvih problema, što više to bolje. Ako mi ne veruješ, mogu da demonstriram, ostaviću broj računa a vi ostavljajte donacije :classic_biggrin:

 

Idem u off, ali mislim da pare i slava ne uništavaju nikome život direktno, nego ispoljavaju slabosti karaktera koje su oduvek bile tu.

Mislila sam, ko moze da uziva u patnji nekog kome se to desava. Vecina nema problem sa uzivanjem u parama :classic_biggrin:

 

Bold, ne bih tako pausalno ocenjivala. Pogotovo ne bih mentalne probleme tretirala kao "slabost karaktera".

Imam u zadnje vreme prilike da vidim u manjem obliku kako taj svet funkcionise, generalno pare nisu problem - slava je potpuno druga prica, i samo okruzenje, drustvo u kome se ti ljudi krecu. Neko ko nije korumpiran je vise izuzetak nego pravilo.

Link to comment
Share on other sites

:classic_biggrin: Musk izbaci gomilu fajlova koji govore o zaveri za ukidanje slobode govora izmedju Dems (koji u tom trenutku drze Kongres koji jedini moze da napravi stetu big tech) i Big Tech, a kao argument se izvuce fusnota.

 

A i najavio je jos objavljivanja. Ocigledno je da je znao sta se desavalo - posto fajlovi otkrivaju da Dorcey cesto nije znao sta rade timovi, i da se od njega krilo jer je bio protiv cenzure.

 

primer confirmation bias, kad ne citas nista nakon "however" jer ti ne odgovara :classic_biggrin: Interesatno - kako je eto Tramp cenzurisao na Twitteru a on i banovan :classic_biggrin:

 

Fauci je dobio amneziju cim su krenuli da ga ispituju o zaveri da se ucutka sve sto se njemu nije svidelo u medijima. Bivsi VP Eco Alliance izdao knjigu, da je Covid proizvod gain of function rada u Wuhanu...ako je tacno ono sto on prica, Fauci treba da ide u zatvor, po stare dane.

 

 

Stepen zloupotrebe vlasti u zadnje dve ipo godine i ukidanja prava gradjana je - zabrinjavajuci, izuzetno. Pogotovo po pitanju slobode govora koja je u osnovi svih ljudskih prava u demokratiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Pogotovo ne bih mentalne probleme tretirala kao "slabost karaktera".

Razumem, stvar je definicije, pod slabosti karaktera sam stavio i mentalne probleme, pravilno ili ne. Htedoh da kažem da se i mentalni problemi više izražavaju u takvim okolnostima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Razumem, stvar je definicije, pod slabosti karaktera sam stavio i mentalne probleme, pravilno ili ne. Htedoh da kažem da se i mentalni problemi više izražavaju u takvim okolnostima.

Tu si u pravu, vise se izrazavaju pa I manji mentalni problemi mogu da dovedu do kolapsa u zivotu (zavisnosti, promena licnosti itd). 

Kanye ili kako se sad vec zove, ima istorijat relativno ozbiljnih mentalnih problema, ako se dobro secam iz medija on je bipolaran sa elementima sizofrenije. Paranoja je za njega normalna, pogotovo ako ne pije lekove, sto mislim da je KK tvrdila, da od kako mu je majka umrla je cest slucaj.

 

U svakom slucaju, nije za ismejavanje, kao sto su mnogi na drustvenim mrezama krenuli, nego za zabrinutost. Uopste me ne bi iznenadilo da se zavrsi tragicno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Tu si u pravu, vise se izrazavaju pa I manji mentalni problemi mogu da dovedu do kolapsa u zivotu (zavisnosti, promena licnosti itd). 

Kanye ili kako se sad vec zove, ima istorijat relativno ozbiljnih mentalnih problema, ako se dobro secam iz medija on je bipolaran sa elementima sizofrenije. Paranoja je za njega normalna, pogotovo ako ne pije lekove, sto mislim da je KK tvrdila, da od kako mu je majka umrla je cest slucaj.

 

U svakom slucaju, nije za ismejavanje, kao sto su mnogi na drustvenim mrezama krenuli, nego za zabrinutost. Uopste me ne bi iznenadilo da se zavrsi tragicno. 

 

To bi trebalo da porazmisle oni koji ga rabe i bukvalno traze da on od sebe pravi budalu, a ne oni koji fakticki nemaju sa tim nista i samo posmatraju sa strane. 

 

Da li mi ga je zao? Pa... isto kao i nekog drugog sa i bez para, a onda otvori usta da kaze kako je Hitler good gay i vise mi ga nesto bas i nije zao. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

 

To bi trebalo da porazmisle oni koji ga rabe i bukvalno traze da on od sebe pravi budalu, a ne oni koji fakticki nemaju sa tim nista i samo posmatraju sa strane. 

 

Da li mi ga je zao? Pa... isto kao i nekog drugog sa i bez para, a onda otvori usta da kaze kako je Hitler good gay i vise mi ga nesto bas i nije zao. 

To da li ti je zao je subjektivno pitanje empatije. Ne mora da ti bude zao. Ali je osnovna pristojnost ne ismejavati se nekom cije je ponasanje posledica bolesti.

Secam se citave frke kad se Trampu pripisivalo da je ismejavao nekog, iako nije ismejavao disability.

A onda kad je to Kanye, koji nam se ne dopada, udri po njemu. Od medija preko SJW, po meni to je cisto licemerje.

 

Mozda je on djubre od coveka I bez mentalnih problema, ne znam coveka, ne mogu da kazem da su mi licne emocije umesane, tako da to ne ocekujem ni od drugih.  Ne pravi on budalu od sebe, nego ima mentalni meltdown.

 

Da je izasao na ulicu sa kantom benzina I pokusao da se spali, da li bi I onda reagovali na isti nacin? 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

To da li ti je zao je subjektivno pitanje empatije. Ne mora da ti bude zao. Ali je osnovna pristojnost ne ismejavati se nekom cije je ponasanje posledica bolesti.

Secam se citave frke kad se Trampu pripisivalo da je ismejavao nekog, iako nije ismejavao disability.

A onda kad je to Kanye, koji nam se ne dopada, udri po njemu. Od medija preko SJW, po meni to je cisto licemerje.

 

Mozda je on djubre od coveka I bez mentalnih problema, ne znam coveka, ne mogu da kazem da su mi licne emocije umesane, tako da to ne ocekujem ni od drugih.  Ne pravi on budalu od sebe, nego ima mentalni meltdown.

 

Da je izasao na ulicu sa kantom benzina I pokusao da se spali, da li bi I onda reagovali na isti nacin? 

 

 

Niko njega ne ismeva, nego komentarisu njegove komentare (manje vise u soku). Sad svi treba da se prave blesavi i kao, jao pa on je bolestan, neka lupa o Hitleru slobodno!?

Mislim, isto kao on je bolestan pa je eto pobio ljude u crkvi, samoposluzi... i pustite ga, on je samo bolestan... 

 

Ja nikada nisam rekla da je on djubre ili nesto slicno. Ja mislim da su njega u takvom stanju fest iskoristili. Videli budalu na kojoj ce da se promovisu i vuku ga od emisije do emisije, umesto da kazu, on je bolestan, nemoj da ga pustimo da trabunja u nase ime. 

 

Da mi ga je zao, pa i nije. Vec je izgubio ugovor sa adidasom, nije naucio lekciju, nego je samo pojacao ludilo. Kao nema ljude oko njega da ga sprece u tome?! 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Baby said:

 

Da mi ga je zao, pa i nije. Vec je izgubio ugovor sa adidasom, nije naucio lekciju, nego je samo pojacao ludilo. Kao nema ljude oko njega da ga sprece u tome?! 

Ti mislis da bipolarna osoba u manijakalnoj epizodi - uci lekciju?:classic_blink: 

Pa da, samo im ukazemo na posledice njihove bolesti, i oni ako nisu budale, odma izleceni.... to kako mali Perica zamislja mentalnu bolest

 

Ocigledno nema ljude oko sebe da ga sprece, sama kazes da ga mozda iskoristavaju. Pre par godina kad je imao meltdown, prica je bila da je jedino majka imala uticaj da ga smiri u tome. Zato sto je cesto simptom i paranoja. Bukvalno se i komplex koji je ispoljava "ja najbolji, ja sam Bog" nalazi na listi simptoma.

 

Niko ne kaze da se treba praviti blesav, nego da treba razumeti o cemu se radi i tako i tretirati njegovo ponasanje. I onaj koji pobije ljude u tom stanju, nije zakonski odgovoran za svoje ponasanje, jer ne razume posledice svojih postupaka. 

 

Nema tu mesta za shok i iscudjavanje. Zato i imamo stigmatizaciju mentalnih bolesti, zato sto ljudi misle "pa samo treba da prestane da pravi budalu od sebe"

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Ti mislis da bipolarna osoba u manijakalnoj epizodi - uci lekciju?:classic_blink: 

Pa da, samo im ukazemo na posledice njihove bolesti, i oni ako nisu budale, odma izleceni.... to kako mali Perica zamislja mentalnu bolest

 

Ocigledno nema ljude oko sebe da ga sprece, sama kazes da ga mozda iskoristavaju. Pre par godina kad je imao meltdown, prica je bila da je jedino majka imala uticaj da ga smiri u tome. Zato sto je cesto simptom i paranoja. Bukvalno se i komplex koji je ispoljava "ja najbolji, ja sam Bog" nalazi na listi simptoma.

 

Niko ne kaze da se treba praviti blesav, nego da treba razumeti o cemu se radi i tako i tretirati njegovo ponasanje. I onaj koji pobije ljude u tom stanju, nije zakonski odgovoran za svoje ponasanje, jer ne razume posledice svojih postupaka. 

 

Nema tu mesta za shok i iscudjavanje. Zato i imamo stigmatizaciju mentalnih bolesti, zato sto ljudi misle "pa samo treba da prestane da pravi budalu od sebe"

 

Sto tebe toliko potresa sta ko misli o Kanye? Mislim, ne videh tu brigu kada se radilo o detetu Greti. 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Baby said:

 

Sto tebe toliko potresa sta ko misli o Kanye? Mislim, ne videh tu brigu kada se radilo o detetu Greti. 

 

Ne potresa me, to je prejak izraz, ukazujem na licemerje onih koji se pozivaju na moral high ground. Ja sam I za Gretu rekla da je iskoriscavanje deteta sa takvim mentalnim stanjem, odurno. Politicara, medija...sve do roditelja.

Ali Greta ima zakonske staratelje koji treba da zaustave zlostavljanje.

 

Nedavno sam srela mladu osobu, za koju sam 99% sigurna da je negde na spektru (veoma blizu Grete), I definitivno sam uradila sve u svojoj moci da je zastitim od komentara I nerazumevanja.

 

Ustvari, znam vise osoba, sa razlicitim poremecajima, I znam kakva je to borba I patnja, I njihova I porodica. 

 

Tako da mi smeta olako tretiranje, a pogotovo ismevanje.

 

A ti mi nadji gde sam ja tretirala bilo koga sa takvim problemom, na bilo koji nacin osim da izrazim simpatije za njihov problem. Ukljucujuci Muska, koji je uprkos tome da ima Asberger, stigao tu gde jeste.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Angelia said:

Ne potresa me, to je prejak izraz, ukazujem na licemerje onih koji se pozivaju na moral high ground. Ja sam I za Gretu rekla da je iskoriscavanje deteta sa takvim mentalnim stanjem, odurno. Politicara, medija...sve do roditelja.

Ali Greta ima zakonske staratelje koji treba da zaustave zlostavljanje.

 

Nedavno sam srela mladu osobu, za koju sam 99% sigurna da je negde na spektru (veoma blizu Grete), I definitivno sam uradila sve u svojoj moci da je zastitim od komentara I nerazumevanja.

 

Ustvari, znam vise osoba, sa razlicitim poremecajima, I znam kakva je to borba I patnja, I njihova I porodica. 

 

Tako da mi smeta olako tretiranje, a pogotovo ismevanje.

 

A ti mi nadji gde sam ja tretirala bilo koga sa takvim problemom, na bilo koji nacin osim da izrazim simpatije za njihov problem. Ukljucujuci Muska, koji je uprkos tome da ima Asberger, stigao tu gde jeste.

 

Ma dobro. Nego je meni interesantno kako nisi ulozila trud tamo na temi kada smo pisali o Greti da je ovako zastitis, ako cemo vec o licemerju. 

 

Ne znam da li si primetila ili ne, ali svaka javna osoba je podlozna neogranicenoj ljubavi nekih i neogranicenoj mrznji nekih drugih. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Ma dobro. Nego je meni interesantno kako nisi ulozila trud tamo na temi kada smo pisali o Greti da je ovako zastitis, ako cemo vec o licemerju. 

 

Ne znam da li si primetila ili ne, ali svaka javna osoba je podlozna neogranicenoj ljubavi nekih i neogranicenoj mrznji nekih drugih. 

Nemam pojma o kojoj temi pricas, iskreno. Ne ucestvujem ja aktivno uvek i na svakoj temi. Ja sam o Greti tamo gde sam ucestvovala, iskazala misljenje, koje sam opet ovde pomenula. Tako da nemoj o licemerju, ako coveka sa ozbiljnim mentalnim problemom nazivas "budalom" i pricas kako treba "da nauci lekciju". Koliko vidim on je u nekom podkastu glumio da je Bibi Netanjahu, i da ce ga Bibi mozda ubiti :classic_blink:

Ne bih rekla da je to racionalno ponasanje.

Nema to veze sa ljubavlju ili mrznji prema osobi, nego odnosu prema odredjenom ponasanju.  Osim ako ne opravdavamo izivljavanje licnih komplexa ljudi na netu i medijima.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Nemam pojma o kojoj temi pricas, iskreno. Ne ucestvujem ja aktivno uvek i na svakoj temi. Ja sam o Greti tamo gde sam ucestvovala, iskazala misljenje, koje sam opet ovde pomenula. Tako da nemoj o licemerju, ako coveka sa ozbiljnim mentalnim problemom nazivas "budalom" i pricas kako treba "da nauci lekciju". Koliko vidim on je u nekom podkastu glumio da je Bibi Netanjahu, i da ce ga Bibi mozda ubiti :classic_blink:

Ne bih rekla da je to racionalno ponasanje.

Nema to veze sa ljubavlju ili mrznji prema osobi, nego odnosu prema odredjenom ponasanju.  Osim ako ne opravdavamo izivljavanje licnih komplexa ljudi na netu i medijima.

 

 

Da, misljenje ti je bilo isto kao za Kanye, to niko ne spori, ali nisi na svaki post izbljuvavanja prema njoj slala post da objasnis o mentalnim bolestima kao sto se ovde trudis (od ne znam mu ime, ali mu znam zdravstveni karton). 

 

Vidi. Boli me uvo za Kanye, sam pao, sam se ubio. Veliki je momak, bolestan ili ne, ja sa tim nemam nikakve veze. Covek se udruzio, pazi sada, sa vodjom bele nadmoci (?!?!?! kakav jb. apsurd) da promovise nesto sto pojma nema zasto radi (bar se meni tako cini), jos utripovao da treba da bude predsednik drzave i da mu je to ispravan put. Ako mene pitas on je za shutter island. Sto bi meni trebalo da bude opravdanje da neko ko je u stanju da zaradi milijarde, moze da lupeta o Hitleru, eto ima bipolarni poremecaj, nema veze, jadan?! Mislim, prekini da mi govoris sta mi se svidja i sta je uredu po tebi. Odjenom si se setila empatije... Btw, kad smo kod empatije, Aspagerov sindrom se ne odrazava na inteligenciju a Elon je uspeo, kako je uspeo... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Da, misljenje ti je bilo isto kao za Kanye, to niko ne spori, ali nisi na svaki post izbljuvavanja prema njoj slala post da objasnis o mentalnim bolestima kao sto se ovde trudis (od ne znam mu ime, ali mu znam zdravstveni karton). 

 

Verovatno zato sto niko nije pokusavao da me ubedi kako samo treba da joj objasnimo da je to samo poremecaj, pa da se ona promeni.

Razumes: akcija => reakcija. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Verovatno zato sto niko nije pokusavao da me ubedi kako samo treba da joj objasnimo da je to samo poremecaj, pa da se ona promeni.

Razumes: akcija => reakcija. 

 

Ja te nisam ubedjivala, nego me startujes sto eto, po tvojoj oceni nemam empatije prema mentalnom bolesniku. Samo sam se nadovezala na tvoj post i rekla da ne osecam nikakvo sazaljenje prema ljubiteljima Hitlera. 

Inace, ne razumem kako si ovde objasnila Kanye-u, a tamo nisi htela Greti... bezveze prica. 

Link to comment
Share on other sites

Wow, ako je tacno ovo sto Post povezuje, da je Yoel Roth, dao izjavu FEC u decembru, da su pre cenzurisanja price o laptopu, imali sastanke sa FBI koji im je rekao da ce neko pustiti hackovane informacije o Hunteru, na sta su oni cenzurisali Postov clanak i svako pominjanje laptopa, onda ne pricamo samo o cenzurisanju od strane FBI, nego i zavere protiv trenutnog Predsednika.

Zuckenberg jeste prethodno javno izjavio da je imao iste sastanke sa FBI.

 

Post dalje tvrdi da je FBi prisluskivao Djulijanija i da su tako znali kada ce Post objaviti pricu. FBI je laptop imao od 2019.

Ne samo to nego je i agent koji je organizovao sastanke sa drustvenim mrezama, povezan sa "russian collusion" pricom, a pravni savetnik twittera je bio bivsi FBI tip, koji je prijatelj sa agentom...

 

Ovo moze da se pretvori u mnogo goru pricu, nego prosto levicarski Twitter cenzurisao konzervativce. Ovo je direktno mesanje federalnih agencija u izbore.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...