Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

58 minutes ago, mrd said:

Moj komentar je jasan. Pitao sam te na koji period mislis? Kada su to US predvodili svet, ako su Japance kocili tamo nekad, nisi rekao na koje godine si mislio. Postavio si automobil sa masinom od 15l i 150 HS, navodeci kao nesto posebno, a u tom periodu je Evropa pravila mnogo bolje i produktivnije masine. 

 

Ja sam rekao to je za mene Amerika iz snova, mozda to nije tacno, ali ja bih prije vozio tog Shevroleta il neki drugi slican automobil, koga sam stavio onako random, nego Bubu ili Fiata iz 1961.

 

58 minutes ago, mrd said:

Sta je mene zbunilo u tvojoj izjavi je to da US sputavaju Kinu sada, ali su dok su predvodili svet, po tvojim recima, sputavali Japan. Eto, to tu mi bas nije jasno, zar nisu i 60-ti sputavali razvoj kad su blokirali Japan. Dobro jasno je da su japanski proizvodi 5 milenijuma ispred kineskih bili i tih 60-ih. Kinezi i dan danas pokusavaju da naprave proizvod koji radi. 

Da je Amerika lider kao nekada Kinezi bi kupovali od njih 5G tehnologiju, a ne da sada Amerikanci moraju da dizu sankcije Huaweiju, i da tako sprijece prodaju kineske 5G tehnologije, kroz navodnu, nikada ne dokazanu teoriju da ce da kroz te routere da spijuniraju amerikance.

Pa cak su zabranili i tiktok, koji je bolji od Instagrama, djeca se zezaju i to je sada ugrozavanj nacionalne sigurnosti.

 

Ti mislis da je to OK, nema problema.

 

Japanci su ucjenjivani da moraju da otvaraju fabrike za proizvodnju njihovih automobila da bi ih prodavali u USA. Na to sam mislio. I nije to neki problem, nego je sto je opste poznato da su japanski automobili kvalitetniji od americkih. I sam vozis Subaru iz Japana.

U medjuvremenu korejska auto industrija se uzdigla.

Cast Amerike trenutno cuva Tesla, tako da nije bas sve toliko crno.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Angelia said:

Kakve to veze ima sa pricom da niko ne ide i ubija ljude okolo zato sto su crni?

Evo jedan slucaj od ovih koje sam pomenuo gdje je neko isao okolo i ubijao ljude bas zato sto su crni: 

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Timothy_Caughman

 

i drugi slucaj gdje je crnac sjedio u svojoj kuci i jeo, kada mu je policajka upala u kucu, "mislila" da je u svom stanu i da je covjek provalnik i ubila ga....

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Botham_Jean

 

Klikni na jos koju sliku pa ce ti biti mozda biti jasnije - neko ide okolo i ubija ljude upravo zato sto su crni. 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Evo jedan slucaj od ovih koje sam pomenuo gdje je neko isao okolo i ubijao ljude bas zato sto su crni: 

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Timothy_Caughman

 

i drugi slucaj gdje je crnac sjedio u svojoj kuci i jeo, kada mu je policajka upala u kucu, "mislila" da je u svom stanu i da je covjek provalnik i ubila ga....

https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Botham_Jean

 

Klikni na jos koju sliku pa ce ti biti mozda biti jasnije - neko ide okolo i ubija ljude bas zato sto su crni. 

:classic_blink: Stvarno si izabrao slucaj, zena greskom ubila komsiju, i neki sa machem.

Ajde molim te, to nije odgovor na moje pitanje.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

:classic_blink: Stvarno si izabrao slucaj, zena greskom ubila komsiju, i neki sa machem.

Ajde molim te, to nije odgovor na moje pitanje.

 

Omaklo joj se, sta da radis... Policajka upala komsiji u stan, i pucala u njega dok je sjedio i jeo... Mislila da je on provalio u njen stan, valjda imali iste zavjese. 

 

Klikni na jos koju sliku pa ce biti jos tih gresaka...   Neko definitivno ide okolo i ubija ljude zbog drugacije boje koze.

 

A kao odgovor na tvoje pitane, nadam se da nece zavrsiti na ovoj listi - ranjen je i u bolnici, nadam se da ce se izvuci...

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ters said:

 

Klikni na jos koju sliku pa ce ti biti mozda biti jasnije - neko ide okolo i ubija ljude upravo zato sto su crni. 

Najveci broj ubijenih crnaca, su ubili crnci....tako da, slabi su ti argumenti. To naravno niko ne pominje jer se ne uklapa u pricu o rasizmu.

Da BLM stvarno gura da spasava crne zivote, bavili bi se tom problematikom

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Najveci broj ubijenih crnaca, su ubili crnci....tako da, slabi su ti argumenti. To naravno niko ne pominje jer se ne uklapa u pricu o rasizmu.

Da BLM stvarno gura da spasava crne zivote, bavili bi se tom problematikom

Oni bolje od mene znaju sta ih boli, i cime treba da se bave.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

 

Ja sam rekao to je za mene Amerika iz snova, mozda to nije tacno, ali ja bih prije vozio tog Shevroleta il neki drugi slican automobil, koga sam stavio onako random, nego Bubu ili Fiata iz 1961.

 

Da je Amerika lider kao nekada Kinezi bi kupovali od njih 5G tehnologiju, a ne da sada Amerikanci moraju da dizu sankcije Huaweiju, i da tako sprijece prodaju kineske 5G tehnologije, kroz navodnu, nikada ne dokazanu teoriju da ce da kroz te routere da spijuniraju amerikance.

Pa cak su zabranili i tiktok, koji je bolji od Instagrama, djeca se zezaju i to je sada ugrozavanj nacionalne sigurnosti.

 

Ti mislis da je to OK, nema problema.

 

Japanci su ucjenjivani da moraju da otvaraju fabrike za proizvodnju njihovih automobila da bi ih prodavali u USA. Na to sam mislio. I nije to neki problem, nego je sto je opste poznato da su japanski automobili kvalitetniji od americkih. I sam vozis Subaru iz Japana.

U medjuvremenu korejska auto industrija se uzdigla.

Cast Amerike trenutno cuva Tesla, tako da nije bas sve toliko crno.

Da i to nema veze sa time sto je US vodeca, ili ne, vec sa tokovima kapitala koji si kompletno ingonorisao. Japan je pobedio na marketu zbog toga sto je svesno isao na nizu cenu prodaje od proizvodnje. To su placali njihovi radnici i ne vidim kako je tome US doprinela, da je Avganistan bio ekonomska sila opet bi se isto desilo, posto ekonomija ne priznaje ponos, vec prodornost.

To sta ja vozim, nema veze s'US, ili Japanom, tako da to nema smisla ni pominjati. Jasno je da ja nisam reprezentativan primerak za neke statistike, posto one meni sluze.

 

Edit:

Ovo za Teslu sam prevideo, Nemci ga sisaju kosacicom na ugalj.

Kad god Tesla nesto izbaci, javi mu se Audi, ili Porsche i poklopi ga poklopcem za kiseo kupus.

Salu na stranu, nije Tesla tako dobar, koliko onaj sarlatan MusK simpaticno govori. 

Video si ovo?

 

Slicno je i Bill Gates prodao Windows2000. 

Mnogo price, malo kajgane.

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

Just now, ters said:

Oni bolje od mene znaju sta ih boli, i cime treba da se bave.

:classic_biggrin: Pa znamo, trenirani marxisti, sta njih boli.

 

Znaci nista ne treba da se bavimo sto su najveci broj ubijenih crnaca - ubili crnci, nebitno, cista sitnica, ali zato ako je ubica belac onda je to rasizam.... Cudna neka logika. Da pogledamo sta mislis koliko su belaca ubili crnci pa da vidimo da li tu imamo problem? Ili ti zivoti ne vrede?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ters said:

 

U kapitalizmu postoji samo jedno mjerilo ishoda - a to je $ isplacen za obavljeni posao. USA census ima ove brojeve za per capita income za bijelce (non hispanic) vs. asian (including Pacific islanders). 2006 i 2017 su Asians ispred bijelaca:

 

image.png.54ca1b0a4ca018beef654e7d941aed46.png

 

Drugo, tokom istorije, azijski useljenici jesu dolazili sa zavezljajem, ali je tih sa zavezljajem, prije 1965 bilo ukupno 500,000 - dok ih je od 1965 to 1995 uselilo jos 4,400,000 strucnog, inzenjerskog i medicinskog kadra.... A onda od 1995 do 2014 jos 7,000,000 - opet strucnog kadra, ali i sa znacajnijim kapitalom koji je trebalo skloniti na sigunije mjesto. Dakle 60% azijskih imigranata je u USA doslo u zadnjih 25 godina, i to ne sa zavezljajima, nego sa Samsonite ili Louis Vuitton koferima... Stigao sam u Kanadu u 1995-1996, tako da sam imao priliku pratiti azijsku imigraciju iz prve ruke, i poceo sam raditi u istoj firmi, u istom "pay band" sa jednim od imigranata iz Hong Konga, u razmaku od 2 mjeseca... Njegove kvalifikacije i poslovno iskustvo bile daleko iznad  mojih, i po svim kriterijima je trebao poceti na menadzerskoj poziciji (ili direktorskoj) ali smo eto on Azijac, i ja bijelac zaradjivali isto... Ja sa nekim nepoznatim fakultetom, listom telefona u izbjeglickim centrima Njemacke, Svedske  i Danske i podstanarskim stanovima Beograda,Splita i Zagreba u kojima su bili moji "poslovni kontakti" kao i ogromnim poslovnim iskustvom radnickih savjeta, i on, sa MBA sa jednog on najprestiznijih azijskih programa, petnaestak godina internshipa i rada za neke od najvecih azijskih kompanija, (i rolodexom koji je bio who's who na berzama u Hong Kongu, Londonu i Frankfurtu...)...  Da li je za njega uspjeh to sto nema wage gap-a izmedju mene, njega i 4-5 kanadskih clanova tima koji su u to vrijeme zavrsavali uglavnom dvogodisni program na lokalnom institutu tehnologije BCIT?

 

 

Ali sve je to nebitno - dobra polozaj jedne  manjinske grupe ne opravdava los polozaj druge grupe ni na koji nacin - to sto su u SFRJ Slovenci imali bolji polozaj od Srba, ne znaci da smo se uvijek ponasali dobro prema Romima i da oni  nisu bili u podredjenom polozaju...

 

Mislim da ne shvataš teorijske osnove onoga što zastupaš. Dogma kaže da su USA od samog nastanka zasnovane na izrabljivanju i diskriminaciji crnaca, da im je to osnovna odrednica, da belci ne puštaju ni druge rase ni blizu novcu i moći, da se to isto događa i sada, maltene i gore. Ne znam odakle ti ta tabela, lepo bi bilo da daš izvor kada ubacuješ konkretne podatke. Na osnovu tvog opisa ovde su strpani zajedno Azijati i Havajci i ostali sa Pacifika koji zarađuju manje i od crnaca. Kinezi, Japanci ili Indijci zarađuju bolje od belaca. Belci su opet širok pojam, naveo sam da su Jevreji koji nisu baš dugo "belci" najuspešniji, Rusi uspešniji od Francuza i ko zna kakve su statistike za ostale podgrupe "belaca" koje se ne ističu jer ne odgovaraju dogmi.

 

Ako je dogma istinita kako su se pojedine azijske grupe izdigle iznad belaca po kriterijumu koji si sam odredio, novcu. Takođe su ispred po drugim parametrima, kao što je neko već naveo, duže žive, manje su počinioci i žrtve kriminala, bolje su obrazovani. Kako su sve to postigli ako je osnovna osobina američkog društva diskriminacija prema svim nebelim ljudima? Odnosno, kako su ih belci pustili da sve to postignu. Bonus pitanje, zašto se u svim statistikama navode belci kao nekakav standard kada su azijati ispred njih? Ako je samo boja kože u pitanju kako crnci iz Gane imaju veći median income od proseka i tri puta veći od onih iz Somalije? 

 

izvor:  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ethnic_groups_in_the_United_States_by_household_income

 

8 hours ago, ters said:

 

Ali su i Irci, i Jevreji i Italijani i Poljaci ipak bili bijeli i kao takvi ne bas prvi na udaru diskriminacije...  Plus te grupe danas cine ukupno 70 miliona amerikanca (35 miliona irskog porijekla, 18 miliona talijanskog, 7 miliona jevrejskog, 10 miliona poljskog) - tako da se prioritet diskriminatora morao promijeniti... Rasisti jednotavno nisu mogli diskriminisati i  Azijce (sto su radili do 60-tih, i Talijane, i Irce i Jevreje sto su radili do 40-tih i crnce sto i danas rade.

 

Opet jedna paralela sa nasim prostorom i davno proslim vremenima -  od toga da je u Jugoslaviji postajala otvorena netrpeljivost prema Bugarima (veca nego prema bilo kom drugom susjednom narodu), pa do toga da su Bugari devedesetih smatrani  pravoslavnom bracom  jer su jednostavno pali na listi prioriteta koga treba mrziti.... Prestigli ih Slovenci, Hrvati, Albanci, Amerikanci, Nijemci, Iranci...  Nije da Bugare (kao grupu) sada nesto vise volimo (opet kao grupa), nego vise nisu vazni kao objekt mrznje...

Prvo, apsolutno si opsednut "diskriminacijom", samo pročitaj boldovane delove.

 

Drugo, poenta Sowella je da su pomenute grupe promenile svoj relativan položaj same, bez afirmativne akcije i ostalih mera pomoći od "diskriminatora" i da bi to trebalo da bude model crncima. Zakonskih prepreka više nema, podrška postoji, treba kopirati najuspešnije i bar krenuti njihovim stopama. Umesto toga narativ određuje CRT koja bukvalno sav teret prebacuje na sve ostale, postoji teorijski stav da ravnopravnost može da dođe samo od nadređene grupe, dakle da bude data a ne da se zasluži. Svaka grupa koja većinom zauzme takav stav je osudila sebe da stoji u mestu ili nazaduje. To će se uz mnogo sukoba i problema dešavati i sa crncima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

 

Zena je jasno rekla da ce da radi po napisanim zakonima, onakvim kakvi jesu. Zavrsila je sve moguce skole, valjda zna sta je zakon. To sto je religiozna je njena privatna stvar i nema smisla da se napada zbog toga.

 

Ona sigurno zna sta je zakon, znaju ga gotovo sve sudije u prst (naravno ima iznimaka i u njihovoj profesiji). Nije uopste poenta u tome da li ona zna, nego zasto su navalili da instaliraju bas nju. Zato sto im njen nacin razmisljanja odgovara. Ona nije vise sudija, nego jedna od 9 vrhovnih sudija koji donose odluke i o tome kakvi ce zakoni biti. Sa ovom strukturom koju insistiraju da naprave, a ne prave je da ide na ruku meni, nego njima, oni imaju otvorena vrata da jednostavno proguraju sve sto im se prohte sa 3-6 sudija i to je jako lose. 

 

5 hours ago, Amigo said:

 

Interesantno je da se smatra savim normalnim da se djeca prave i onda napustaju, kao da su kamencici sa plaze i da je abortus najnormalniji vid kontracepcije. Nije samo u SAD, nego i u Srbiji.

21 je vijek, pricamo sa kontinenta na kontinet i gledamo se, kao u naucno fastacnim filmovima od prije 40-50 godina, a sa kontracepcijom se nije mrdnulo sa mjesta. Cak sta vise jos je gore, jer je puni sex dosao na nivo poljupca nekih predjasnjih generacija.

Moralno je drustvo otislo najnize moguce, nove generacije su toliko izbombardovane seksualnim "slobodama" da je izgleda to najvaznija stvar na svijetu. Otuda toliko tih sirocadi i napustene djece. Za i pro abortusa, uopste ne rjesava taj problem.

 

O tome se i radi. Socijalne sluzbe bukvalno otimaju decu neodgovornim roditeljima i onda se ta deca vuku po nekim foster familijama, ne zavrsavaju skole, postaju kriminalci... (naravno i tu ima izuzetaka), ili odrastaju uz roditelje narkomane i alkoholicare. Pa bolje da postoji mogucnost da se odluce za uklanjanje trudnoce nego da napustaju decu. Ali ovim republikancima je izgleda krilatica "pro life" samo dok se ne rodi bitno, a kasnije, pa koga boli uvo. 

 

Mislim da se mrdnulo sa mesta, svaki korak napred je otisao dva koraka nazad od nekih 2000tih, a sada ide korak napred, cetiri nazad. A to samo zato sto je postala moda, ne samo u US da se na vlast dovode oni koji neguju interes manjine (u koji i oni sami spadaju). Mislim da gresis sto se tice seksualnih sloboda, 60' su te slobode donele na svet baby boomerse. Danas se seks vise prodaje virtuelno. Isto se doduse to desavalo i ranije, samo je spadalo u neki underground, pa nije bilo toliko javno. Danas je javno taman toliko da se puritanci zgrazavaju. 

Link to comment
Share on other sites

Sa Nemačkom se igra jer preko Šredera rastura odnose Nemačke sa celom EU. Ali ja bi to više nazvao igranje sa celom EU jer je to klasičan pokušaj destabilizacije EU.

 

Što se tiče Poljske samo ću reći da je 2009. Rusija izvela vojnu vežbu nuklarnog napada na Poljsku. To u istoriji vojnih vežbi nije zabeleženo da se javno obznanjuje tako nešto. Za vreme hladnog rata to nismo imali, tada su se vežbe izvodile protiv imaginarnih protivnika iako je jasno bilo protiv koga su namenjene. Imamo svakodnevne provokacije na njihovim granicama, svakih par godina Poljaci navataju gomile Ruskih špijuna u dva navrata su to čak bili visoko pozicionirani političari. Proguglaj imaš gomilu primera zašto su oni u užasnim odnosima trenutno.

 

Na sva ostala pitanja imaš odgovore upravo u tim postovima na koje si odgovarao pa da se ne ponavljam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ters said:

Ali sve je to nebitno - dobra polozaj jedne  manjinske grupe ne opravdava los polozaj druge grupe ni na koji nacin...

Naravno da ne, ali belodano pobija tvrdnju na koju sam ja replicirao - da "u zapadnom svetu" ljudi koji nisu belci nemaju jednake sanse za uspeh kao belci.

 

Median household income:

Asian Americans    87,243
White Americans    65,902

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ethnic_groups_in_the_United_States_by_household_income

 

Podjednako dobar dokaz je, kazem, uspeh crnih imigranata sa Kariba iz subsaharske Afrike (koji su delom i muslimani). Ali, opet kazem, to su sve "dokazi spolja" koje nije ni potrebno da vadim, jer kada neko ima manje sanse, kada je diskriminisan itd, to se vidi iznutra, okom, moze da se uperi prstom i kaze npr "u Iranu je devojkama zabranjeno da studiraju nekih 40% fakulteta", "u SSSR-u Jevriji imaju drugaciju/tezu proceduru za upis na fakultet nego oni koji to nisu" itd, a nema potrebe da se radi statisticka analiza i uporedjuju ishodi, jer je ljude moguce podeliti po beskonacno mnogo osa, i te grupe (koje nikada nisu homogene) se medju sobom razlikuju po beskonacno drugih parametara pa je suludo ocekivati da imaju jednake ishode po bilo kojem zadatom parametru.

 

Recju, to sto neke etnicke zajednice imaju losije ishode od drugih (npr. crnci (ali domaci, ne imigranti) od belaca, belci od azijata itd) - kao ni statistika policijskih ubistava, koja o tome belodano svedoci (zato u medijima nikada i nema nekih statistickih analiticara da ljudima pojasne tu statistiku) - nema nikakve veze sa rasizmom i diskriminicaijom (Amerika je najmanje rasisticko drustvo u ljudskoj istoriji, i drustvo koje pruza najbolje sanse za manjine i za imigrante (to statistika o uspehu imigranata npr iz Afrike u Americi u odnosu na Evropu ubedljivo govori)) vec sa drugim problemima, koju su resivi ali koji ne mogu da dodju na red usled borbe protiv nepostojeceg rasizma (koja zbog toga i ne moze da izrodi nikakvu racionalnu politiku). Npr:

 

21 hours ago, Cyrus Smith said:

Sowell, i ne samo on, krive upravo afirmativne programe za sadašnju katastrofalnu situaciju i navode da je nivo siromaštva među crncima bio manji pre tih programa.

Ali ne samo afirmativna akcija nego citav "progresivni" kontekst politizacije i viktimizacije crnaca u sklopu "klasne borbe" rasa i identiteta, koji je mozda najbolje sazet u ovom genijalnom snimku:

 

 

Tu su i drugi problemi o kojim Sovel takodje ubedljivo pise i koji su mozda jos i vazniji - a koji su posledica "progresivne" borbe i koji su se pogorsali u poslednjih 50-100 godina, u vreme kada je rasizam drasticno opao - kao sto je unistenje crnacke porodice (ogroman broj samohranih majki), guranje takvih porodica da zive jedne sa drugima kroz nakazne programe "javnog stanovanja" (gde odrastanje deluje kao permanentna osnovnoskolska ekskurzija - sto je zabavno nedelju dana, ali je pogubno celo detinjstvo), velika stopa nezaposlenosti tinejdzera iz takvog okruzenja zahvaljujuci zakonu o minimalcu, i katastrofalni "rat protiv droga" i ilegalnost narkotika...

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Crne kosulje idu po spiskovima. Ubijaju, zastrasuju, proteruju. Uz podrsku Dvora, kao seseljevci za socijalistickog rezima:


 

Antifa rioters shoot through windows of veteran-owned Portland cafe

 

spacer.png

 

 

Quote

KGW News' Maggie Vespa reported that two bullets and a baseball bat "came through windows at Heroes American Cafe (SW Park & Clay)." Adding that the owner says he received a phone call days ago warning that his business would be targeted.

 

 

 

 

Naravno, pecinarska agresija prema centralnom mestu ljudske civilizacije - radnjama i biznisima, ali i prema statuama i muzejima se podrazumeva:

Rioters Trash Portland Museum After Portland DA Drops 540 Riot Cases

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sprivel said:

Sta si ocekivao kad je kandidat verski fanatik, anti gay i anti abortion aktivista? Srednji vek.

 

Za ocekivati je da se razumeju ingerencije vrhovnog suda i da se tamo ne odlucuje o tim stvarima. A takodje da se razume da zena koje usvoje dvoje dece

crne boje koze ne moze imati simpatije prema belom supremizmu pa da se zbog toga ne postavljaju idiotska pitanja tipa ovog.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, boxcube said:

 

Za ocekivati je da se razumeju ingerencije vrhovnog suda i da se tamo ne odlucuje o tim stvarima. A takodje da se razume da zena koje usvoje dvoje dece

crne boje koze ne moze imati simpatije prema belom supremizmu pa da se zbog toga ne postavljaju idiotska pitanja tipa ovog.

 

 

 

Ajd ponovimo: 

 

6 hours ago, Sprivel said:

Sta si ocekivao kad je kandidat verski fanatik, anti gay i anti abortion aktivista? Srednji vek.

 

Verski fanatik

Anti gay

Anti abortion

 

I to je sporno kod donosenja njenih odluka. A ne rasizam. Pitao je da bi potvrdio, nista strasno. Ako je to jedino sto imate da se bunite, onda super... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Ajd ponovimo: 

 

 

Verski fanatik

Anti gay

Anti abortion

 

I to je sporno kod donosenja njenih odluka. A ne rasizam. Pitao je da bi potvrdio, nista strasno. Ako je to jedino sto imate da se bunite, onda super... 

 

 Da ponovim sto sam rekao, to nije u ingerenciji vrhovnog suda ko ce da veruje ili ko ne, da bude gay, da ima abortus, pogotov kad je ona u pitanju za to mesto koaj je cista Skalijina skola originalisma. Skalia je oborio vise slucajeva gde je policija prekrsila cetvrti amandman u nadlgedanju narko labova pa je on licno protiv svakgo drogiranja. Sudije vrhonog suda, pogotovo ako su iz te skole originalizma, su tu da stite ustav a ne da odlucuje koje pojave u drustvu treba da postoje. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Ajd ponovimo: 

 

 

Verski fanatik

Anti gay

Anti abortion

 

I to je sporno kod donosenja njenih odluka. A ne rasizam. Pitao je da bi potvrdio, nista strasno. Ako je to jedino sto imate da se bunite, onda super... 

Njena verska ubedjenja ne treba da budu u pitanju ovde. I Scalia je imao slicna, pa je godinama bio cenjeni sudija SC.

Uostalom, ne odlucuje ona o slucajevima sama. Po tebi treba da iskljucimo mnogo sudija kao moguce kandidate zato sto imaju neka verska ubedjenja, i to je diskriminacija. Konzervativizam sudija u SC nema nikakve veze sa njihovim misljenjem o odredjenim pojavama, nego u interpretaciji Ustava. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Squabbit said:

Se veruje New York Postu?
Ovi veliki mediji vele da ne treba verovati

Nisam pametan, kao i obicno 🙂  🙂 

Ne znam, Baby kaze da je NYP desno.... ali meni se cini da je sve desno ako se ne slazes sa retorikom levaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preskace se komentarisanje hapsenja 8 terorista belih smecara koji su vrbovani na skupovima trampovih finih naoruzanih ljudi na i fokusira se na trivijalnosti.

Divota.
Fokusiraj se. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...