Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Trump uopste nije nepopularan u srbiji, cak sta vise njega obozavaju vecina glasaca Vucica, Seselja, i desnicara, ukratko ljubitelji crveno-crne koalicije iz 90-ih su u njemu nasli novog idola.

 

Trump ne radi protiv Srbije ? Pa i on je za nezavisno kosovo kao i prethodnici. Nije mi jasno odakle vam ta mantra ?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, boxcube said:

Kao i obicno levica ne razume sta se u svetu desava i kakve sve posledice imaju pogresne poruke u pogresno vreme.

 

 

 

Cek, a na pocetku pandemije opeljesila desnica svu municiju i utoke, Tramp proglasio da je prodaja oruzja esencijana i onda ajd cekamo da se i ovi levi naoruzaju pa da zavrnemo pricu... :please:

 

https://www.wsj.com/articles/gun-stores-ruled-essential-businesses-during-coronavirus-shutdowns-11585601189

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Cek, a na pocetku pandemije opeljesila desnica svu municiju i utoke, Tramp proglasio da je prodaja oruzja esencijana i onda ajd cekamo da se i ovi levi naoruzaju pa da zavrnemo pricu... :please:

 

https://www.wsj.com/articles/gun-stores-ruled-essential-businesses-during-coronavirus-shutdowns-11585601189

 

Potpuno nebitan podatak, pogotove u kontekstu u kome se govori u videu.

Link to comment
Share on other sites

Trump uopste nije nepopularan u srbiji, cak sta vise njega obozavaju vecina glasaca Vucica, Seselja, i desnicara, ukratko ljubitelji crveno-crne koalicije iz 90-ih su u njemu nasli novog idola.

 

Trump ne radi protiv Srbije ? Pa i on je za nezavisno kosovo kao i prethodnici. Nije mi jasno odakle vam ta mantra ?

Well, nije da nije, Ali ako prelistaš konkretnu diskusiju na ovom topicu, dobićeš drugačiji dojam.

Kao što rekoh US je u pat poziciji i šta će izaći iz svega toga, veliko je pitanje.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

Edit: Ova corona je političhi paralisala sva društva, ne samo US.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

 

 

Moguce. Autor mi se ucinio irelevantan da bi duze gledala od pocetka... i naslova. 

 

To je taj rad, kad je autor i tema irelevantna uvek je relevantno nadovezati se sa necim nerelevantnim. 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Trump uopste nije nepopularan u srbiji, cak sta vise njega obozavaju vecina glasaca Vucica, Seselja, i desnicara, ukratko ljubitelji crveno-crne koalicije iz 90-ih su u njemu nasli novog idola.

 

Trump ne radi protiv Srbije ? Pa i on je za nezavisno kosovo kao i prethodnici. Nije mi jasno odakle vam ta mantra ?

Ja odavno nisam cula nikog iz SR od tih glasaca da navija za Trampa, osim ono tek posle izbora kad su mislili da ce sad da im dodeli kosovo, upravo zbog bolda.

A ti kazes da ga nasuprot njegovih stavova - obozavaju SR nacionalisti.

iskreno receno, meni nikad nece biti jasno ni zasto je nezavisno Kosovo, nesto protiv SR.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RatzenStadt said:

Jel ovo Pompeo preti sankcijama svakoj zemlji koja bude koristila ruski gas iz Severnog toka 2 (koji ukljucuje i Nemacku) i Turskog toka (koji ukljucuje i nas)?
Zasto?

 

Da bi Evropa kupovala gas od Amerike. 

 

President Donald Trump, “is always ready to help our European friends meet their energy needs.” 

 

Samo sto nisam sigurna da iko u Evropi trenutno gleda na Ameriku kao prijatelja da bi pristali da odustanu od projekta Nemacka - Turska - Rusija i dovlace skuplji gas sa drugog kontinenta. Videcemo sta ce oni reci na to. 

 

Koliko sam ja shvatila ne preti drzavama nego firmama koje rade na gasovodu... 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:


 

Obrati paznju, non-governmental capacity. CEO Goya sin je bio da je rekao da je Tramp dobar predsednik. Sto je isto uradio i sa Obamom. Ovo je Trampov odgovor na napad na freedom of speech, Goya CEO nije njegov licni prijatelj, ni rodjak, niti je to product endorsement. Po cemu se to razlikuje od njegove promocije proizvoda Made in USA?

 

Da li je najbolje promisljen potez? Pa ne. Ilegalan ocigledno nije, jer bi Dems vec skocili na to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koja god kompanija krši sankcije SAD prema bilo kome (kod njih su to zakoni) podleže sankcijama zbog toga bez obzira gde se nalazi. Imali smo sličan slučaj zapadnih naftnih kompanija koje su sarađivale sa Iranom ali su vremenom sve odustale od tih poslova. Sprovođenje tog zakona nad slučajem "Severnog Toka 2" je bilo suspendovano ali je Pompeo ukinuo tu suspenziju i od sada bi i ta saradnja mogla biti kažnjena. Ako EU ne stane u zaštitu tih kompanija obustaviće gradnju jer tim kompanijama je će biti jako teško da opsatnu bez finansijskog tržišta SAD.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2020 at 9:39 PM, Klotzen said:

Trump uopste nije nepopularan u srbiji, cak sta vise njega obozavaju vecina glasaca Vucica, Seselja, i desnicara, ukratko ljubitelji crveno-crne koalicije iz 90-ih su u njemu nasli novog idola.

 

Trump ne radi protiv Srbije ? Pa i on je za nezavisno kosovo kao i prethodnici. Nije mi jasno odakle vam ta mantra ?

Ovo nije istina. Seseljevi i Vucicevi glasaci su po difoltu za Putina i po difoltu protiv Amerike, ko god da je predsednik.

Neki ovde nikako da ukapiraju da je mnogima (ne samo u Americi) Tramp mnogo bolja varijanta od onoga sto se dobija eventualnom pobedom kandidata demokratske stranke. Tu je Tramp, ovakav kakav je, potpuno nebitan, mnogo je bitnije kakvi su njegovi politicki protivnici.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sinan Bowie said:

Ovo nije istina. Seseljevi i Vucicevi glasaci su po difoltu za Putina i po difoltu protiv Amerike, ko god da je predsednik.

Neki ovde nikako da ukapiraju da je mnogima (ne samo u Americi) Tramp mnogo bolja varijanta od onoga sto se dobija eventualnom pobedom kandidata demokratske stranke. Tu je Tramp, ovakav kakav je, potpuno nebitan, mnogo je bitnije kakvi su njegovi politicki protivnici.

 

 

Spoiler

1052909_putin-tramp-mural-beograd-kosovo

 

Spoiler

protest-seselj-tramp-mondo-stefan-stojan

 

 

..edit a loze se na trampa i oni levijatani i bog zna koja sve individua ali je zajednicka crta valjda jasna

Edited by uini
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

Djuka Bizon je najglasniji (ako ne racunamo ovaj forum) postovalac Trampa...i zakleti protivnik Antife.

 

zamisljam djuku kako peva antifa kucke zato sto sam uvrnut i bolestan u mozak

Edited by uini
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...