Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Atreid said:

 

Gotovo je sa ekonomijom, samo u guzvi oko vijesti u vezi virusa, Trumpovog ludila i nestasice toalet papira to skoro niko i ne primjecuje.

 

spacer.png

 

Nema trika da se ovo oporavi do izbora, a veliko je pitanje i kad i kako ce se odrzavati izbori, jer ovo sa virusom moze da potraje jos i vise od godinu dana. Vidis da su sad problem sa toalet papirom alt-rajhisti napravili, gdje od njih da ocekujes da se bave nekim velikim temama. Nije to sposobno da razmislja dalje od WC solje, uvijek tako i bilo, ne znam odakle uopste ideja da ce "oni nesto da urade". :lol_2:

 

===================

Nego, u nedostatku drzave apokalipsa se nastavlja, evo ga poslje toalet papira i nestasice  municije i oruzja:

 

 

:ajme:

Dobro si me podsetio da očistim pištolj.

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Angelia said:

A sad bez mene nastavite da se radujete da je nekom lose.

 

A zaigrala mečka pred kućom? A nema šta niste dovlačili i iživljavali se na Kini.

Pa lažna slika sa praznim rafovima da kaže kako u Japanu nema pirinča.

 

Ja se ne radujem, naprotiv, samo bitno je iz kog tabora primedba dolazi da se neko raduje. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
A zaigrala mečka pred kućom? A nema šta niste dovlačili i iživljavali se na Kini.
Pa lažna slika sa praznim rafovima da kaže kako u Japanu nema pirinča.
 
Ja se ne radujem, naprotiv, samo bitno je iz kog tabora primedba dolazi da se neko raduje. 
Čekaj, ima li pirinča u japanu?
Sad si me stvarno zabrinuo! Nadam se da će stići.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yoyogi said:

 

A zaigrala mečka pred kućom? A nema šta niste dovlačili i iživljavali se na Kini.

Pa lažna slika sa praznim rafovima da kaže kako u Japanu nema pirinča.

 

Ja se ne radujem, naprotiv, samo bitno je iz kog tabora primedba dolazi da se neko raduje. 

Iskreno Yoyogi, zaobidji me sa taborima i glupostima. 

Ti ne pravis razliku kad neko pita da li nestaje pirinca i kad nekome govori ko sad ti "zaigrala mecka".

Sva sreca pa nije, nikom ovde zaigrala mecka, nego me samo iznenadila besmislenost ludog radovanja. 

 

Da kuga krene da hara Amerikom, gomila nesrecnika bi tapsala ko mala deca .... ako tebi to nije problem, samo me obidji. Ne secam se da se neko nesto radovao da Japanu bude lose.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Sva sreca pa nije, nikom ovde zaigrala mecka, nego me samo iznenadila besmislenost ludog radovanja.

 

Opet kazem, nikakvog, ali nikakvog legitimiteta nemas da se sad pozivas na moral i da spominjes etiku u momentu kad je doslo do tvojih vrata, a pri tome kad se sprdalo sa Venecuelom, Kubom ili Kinom si cutala kao zalivena. Da si tad rekla to sto sad kazes, ljudi nije u redu, moral, etika i tako to, i sad bi imala pravo da to kazes, ovako je krajnje licemjerno. Ukoliko je za sprdnju to, kad se u Venecueli desi nestasica toalet papira, onda je za jos vecu sprdnju i to, kad se u USA, svjetskoj sili broj jedan, perjanici kapitalisticke ekonomije, desi isto nestasica toalet papira.

Edited by Atreid
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kapitalizam je, u stvari, Poncijeva šema. Mora stalno da raste. Da novi ulagači očekuju isti profit kao i prethodni, ako ne i veći.

 

I nije problem u tome kako on radi i što povremeno trokira, kao u self-inducted krizama. Veće je pitanje da kapitalizam sa svojim finansijama i bankama uopšte funkcioniše. Ekonomija, nauka egzaktna kao horoskop, nikada ništa nije uspela da predvidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Yoyogi said:

Kapitalizam je, u stvari, Poncijeva šema. Mora stalno da raste.

Ovo je kafansko naklapanje.

 

12 minutes ago, Yoyogi said:

Veće je pitanje da kapitalizam sa svojim finansijama i bankama uopšte funkcioniše.... 

 

Mora stalno da raste. Da novi ulagači očekuju isti profit kao i prethodni, ako ne i veći...

Sama ta ideja da, ne samo novi ulagaci ocekuju vece profite nego prethodni, nego da svaki covek ocekuje da iz godine u godinu zivi bolje, da zivi bolje od svoga oca a losije od svoga sina daje odgovor na pitanje da li kapitalizam funkcionise. Jer, takvo ocekivanje je istorijski nova pojava koju je kapitalizam doneo, do njegove pojave sama ideja ekonomskog napretka, rasta, ideja da je svakoj generaciji BOLJE nego prethodnoj uopste nije postojala, deci je bilo kao i roditeljima, unucima kao i dedama i tako generacijama, decenijama i vekovima, svi su ziveli u apsolutnom siromastvu, na danasnjem ekvivalentu od 2 $ dnevno. Naravno druga, podjednako vazna*** i nerazdvojiva od ekonomskog progresa, velika stvar po kojoj se meri uspeh i funkcionisanje kapitalizma su ljudska prava i slobode koje su ostvarene u tom sistemu...

 

 

***meni licno i vaznija, ja bih uvek pre pristao da zivim kao slobodan covek u kapitalizmu cak i uz manje sredstava nego da budem socijalisticki rob cak i uz materijalno blagostanje (naravno, lepota je u tome da je licna sloboda i ljudska prava (kao srce slobodnog trzista) nuzna za materijalno blagostanje drustva, te su slobodna drustva i bogata a tiranije grcaju u bedi i siromastvu)

 

  

On 3/4/2020 at 8:15 PM, Amigo said:

esto u tom smislu da trziste najbolje sve regulise, sto ovde religijski propagira @bohumilo (kako si, nema te dugo?)

 

Savrseno sam dobro, hvala na pitanju, nego polako:

 

 

 

Nekad dnevnopoliticka desavanja nisu ni toliko interesantnta, bolje malo da se slegne i iskristalise, ali cu preleteti topik da vidim sta se diskutovalo pa cu pisati ako mi nesto interesantno zapadne...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bohumilo said:

Ovo je kafansko naklapanje.

Nekad dnevnopoliticka desavanja nisu ni toliko interesantnta, bolje malo da se slegne i iskristalise, ali cu preleteti topik da vidim sta se diskutovalo pa cu pisati ako mi nesto interesantno zapadne...

 

Ma nemoj. Deca posle nas, koji živimo u progresivnim ekonomijama će živeti lošije nego mi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ma nemoj. Deca posle nas, koji živimo u progresivnim ekonomijama će živeti lošije nego mi.

Mozda, ali sumnjam: to se nije desilo ni jednom od pojave kapitalizma, i nema nikakvih naznaka da bi moglo - naprotiv, poslednjih 30 godina (dakle od sloma robovlasnickog sistema kojeg su Erik Ludendorf i drugi nemacki generali 1917. godine kao najopasniji virus (da se slucajno ne otvori i ne zarazi nemacku teritoriju***) strpali u blindirani voz i poslali u Moskvu da je izbace iz WWI i u potpunosti se posvete Zapadnom frontu) je sa humanistickog aspekta bilo najuspesnijih 30 godina u ljudskoj istoriji (npr, danas svaki dan 100 000 ljudi, jedan veliki veliki fudbalski stadion, pobegne iz apsolutnog siromastva)...

 

***nazalost, Ludendorfov manevar, iako uspesan na kratak rok je se pokazao pogubnim za covecanstvo u 20. veku, jer ne samo da je komunizam za covecanstvo bio mnogo opakiji od bilo koje druge zarazne bolesti nego je 30ak godina kasnije zarazio i upropastio i polovinu Nemacke...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Ma nemoj. Deca posle nas, koji živimo u progresivnim ekonomijama će živeti lošije nego mi.
To je zato što smo mi loosers, ako smo!
Ne zbog REŽIMA!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Ovo sa berzom je cista pljacka i mesetarenje. Lihvarenje i ratno profiterstvo.
Šta je sad? Kad gubiš, to je pljačka, a kad dobijaš investicij?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Šta je sad? Kad gubiš, to je pljačka, a kad dobijaš investicij?
 

 

Ti si bre ispranog mozga. Nije to nikakav odraz poslovanja, nego namjerno obaranje berze.

Isto sto je radio Milosevic kada je stampao bezvrijedne pare i pljackao narod izvlaceci devize. Ovo su samo druge metode.

Penzije miliona ljudi su u fondovima koji se strmoglavljuju i to je tebi u redu.

Jbt kakav je ovo svijet postao, pljackaju ga i najvaznije da se nakupuje toalet papir. :classic_ninja:

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, bohumilo said:

Mozda, ali sumnjam: to se nije desilo ni jednom od pojave kapitalizma, i nema nikakvih naznaka da bi moglo - naprotiv, poslednjih 30 godina (dakle od sloma robovlasnickog sistema kojeg su Erik Ludendorf i drugi nemacki generali 1917. godine kao najopasniji virus (da se slucajno ne otvori i ne zarazi nemacku teritoriju***) strpali u blindirani voz i poslali u Moskvu da je izbace iz WWI i u potpunosti se posvete Zapadnom frontu) je sa humanistickog aspekta bilo najuspesnijih 30 godina u ljudskoj istoriji (npr, danas svaki dan 100 000 ljudi, jedan veliki veliki fudbalski stadion, pobegne iz apsolutnog siromastva)...

 

***nazalost, Ludendorfov manevar, iako uspesan na kratak rok je se pokazao pogubnim za covecanstvo u 20. veku, jer ne samo da je komunizam za covecanstvo bio mnogo opakiji od bilo koje druge zarazne bolesti nego je 30ak godina kasnije zarazio i upropastio i polovinu Nemacke...

A šta se nije desilo? Pa i Guverner Federalne banke Australije kaže - omladino, idite iuz velikih gradova, nikada ovde nećete uspeti da se skućite. A odmah ga napali real estate agenti da to nije tačno.

Ostavi ti te tvoje teorije, mladi bračni par ne može da se skući a da ne padne u dužničko ropstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ti si bre ispranog mozga. Nije to nikakav odraz poslovanja, nego namjerno obaranje berze.
Isto sto je radio Milosevic kada je stampao bezvrijedne pare i pljackao narod izvlaceci devize. Ovo su samo druge metode.
Penzije miliona ljudi su u fondovima koji se strmoglavljuju i to je tebi u redu.
Jbt kakav je ovo svijet postao, pljackaju ga i najvaznije da se nakupuje toalet papir. :classic_ninja:
 
Stvarno? To si tek sada shvatio!? Ne shvatam zbog čega misliš, da treba da sažaljevamo Jezdine i Dafinine mušterije?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Atreid said:

 

Opet kazem, nikakvog, ali nikakvog legitimiteta nemas da se sad pozivas na moral i da spominjes etiku u momentu kad je doslo do tvojih vrata, a pri tome kad se sprdalo sa Venecuelom, Kubom ili Kinom si cutala kao zalivena. Da si tad rekla to sto sad kazes, ljudi nije u redu, moral, etika i tako to, i sad bi imala pravo da to kazes, ovako je krajnje licemjerno. Ukoliko je za sprdnju to, kad se u Venecueli desi nestasica toalet papira, onda je za jos vecu sprdnju i to, kad se u USA, svjetskoj sili broj jedan, perjanici kapitalisticke ekonomije, desi isto nestasica toalet papira.

Sorry, ali ti si prva osoba od koje sam ja cula za nestasicu toalet papira u Venecueli, tako da i nemam pojma o kakvom ismejavanju pises.

 

Kritikovanje jednog sistema, nije podsmevanje, jer su ti ljudi taj sistem izabrali.

 

33 minutes ago, Amigo said:

 

Ti si bre ispranog mozga. Nije to nikakav odraz poslovanja, nego namjerno obaranje berze.

Isto sto je radio Milosevic kada je stampao bezvrijedne pare i pljackao narod izvlaceci devize. Ovo su samo druge metode.

Penzije miliona ljudi su u fondovima koji se strmoglavljuju i to je tebi u redu.

Jbt kakav je ovo svijet postao, pljackaju ga i najvaznije da se nakupuje toalet papir. :classic_ninja:

 

Ko je obra namerno? posto se meni cini da bi svi da stane, nego ljudi panice.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mrd said:

Stvarno? To si tek sada shvatio!? Ne shvatam zbog čega misliš, da treba da sažaljevamo Jezdine i Dafinine mušterije?
 

 

Dobro si to povezao, finansijski sistem progresivnog zapadnog svijeta je u sustini Jezda i Dafina, malo ti nesto da da te navuce, pa te onda opljacka :59:

20 minutes ago, Angelia said:

Ko je obra namerno? posto se meni cini da bi svi da stane, nego ljudi panice.

 

Mozes li malo jasnije da to formulises, ja te nista ne razumijem, osim da ljudi panice, a panice jer su informisani na takav nacin da se siri panika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Dobro si to povezao, finansijski sistem progresivnog zapadnog svijeta je u sustini Jezda i Dafina, malo ti nesto da da te navuce, pa te onda opljacka :59:
Ako te je navuklo što se ovde žališ. Neki ni sa Jezdom ni Dafinom nisu izgubili. No, da ne izgubiš treba mozga, a ne emocija i vike kako vas nije sram. Nix snaga, glava!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...