Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

18 minutes ago, Atreid said:

 

-----------------------

Evo sta ti je USA danas pod Trumpovom vlasti i ovih alt-rajhista:

 

 

Nestalo tariguza, a smijali su se Venecueli onomad, a vidi sad frke :lol_2:

 

Znas sta mi je neverovatno?

 

Da se radujete tudjim problemima, u zemljama koje vas cak i ne doticu, zlurado podsmevanje koje vam nista ne donosi, sutra ce prodavnice da postave novi toalet papir na rafove, a vi cete da se jos uvek tesite da vam je zivot bolji jer neko u US nije kupio toalet papir

 

4 minutes ago, Ozu said:

@Angelia

 

Bio je prosle subote sa predsednikom Brazila, koji je pozitivan na virus, izmedju ostalih. To bar mozes proveriti

A informacija je da predsednik Brazila nije pozitivan, i da nakon nedelju dana Tramp nije pozitivan.

 

Mislim ok, mozda jeste - ali ne postoji ni jedna informacija da jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2001 sam za 09/11 pricala sa nekim ljudima, koji su slavili napad na World Trade center, ni tada mi nisu bili jasni. Sta im je zgresila cistacica na 95tom spratu.

 

Ja recimo mislim da je Iran problem, ali me uopste ne raduje da Iranci umiru ko muve u ovom procesu, nista mi ti ljudi nisu skrivili. Radovanje da Tramp dobije virus, ili da Sanders dobije mi je odvratno.

 

Ne radujem se da Vucic dobije vurus, da je nekom tesko jer me boli moja situacija, a ne vidim drugi razlog da se nasladjujete tudjim problemima.

 

Sto vise ljudi oboli, veca je verovatnoca da ce da zakaci vas licno, da ce neko ko vam je blizak da zaglavi bolest.

 

A sad bez mene nastavite da se radujete da je nekom lose.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Donald Trump’s coronavirus connections

Donald Trump’s physician on Saturday announced that the president had tested negative for the coronavirus that first emerged just over 100 days ago in Wuhan, China.

 

The Financial Times looks at those people in Mr Trump’s circle who have come into contact with Covid-19.

 

Ronna McDaniel

Who is she? chairwoman of the Republican National Committee

Coronavirus status: self-quarantining at home in Michigan after being tested for Covid-19 on Friday night. She showed coronavirus symptoms but tested negative for flu and strep, and is awaiting the results of her Covid-19 test.

Connection to Trump: was at the president’s Mar-a-Lago resort in Florida last weekend and went to an event with the president in Orlando on March 9 before flying back to Washington on Air Force One

 

Fábio Wajngarten

Who is he? Communications director to Jair Bolsonaro, president of Brazil

Coronavirus status: Tested positive on Thursday Connection to Trump: Posed for a photo with the US president last weekend at his Mar-a-Lago resort in Florida Nestor Forster Who is he? Brazil’s acting ambassador to US Coronavirus status: The Brazilian embassy said on Friday night he had tested positive and would extend his self-quarantine for another 14 days Connection to Trump: They dined together at Mar-a-Lago last weekend

 

Lindsey Graham

Who is he? Republican senator from South Carolina

Coronavirus status: Self-quarantined on Thursday out of an abundance of caution, and is working from home while waiting for the results of a test for the disease

Connection to Trump: Spent weekend with the US leader at Mar-a-Lago

 

Rick Scott

Who is he? Republican senator from Florida

Coronavirus status: In self-quarantine at home after “potential contact” in Miami with a Brazilian delegation member who tested positive

Connection to Trump: Met Trump in Miami A graphic with no description

 

Peter Dutton

Who is he? Australian home affairs minister

Coronavirus status: Sent to hospital as a precaution on Friday after testing positive

Connection to Trump: No direct contact reported

 

Ivanka Trump

Who is she? Senior White House adviser and daughter of the US president

Coronavirus status: Working from home “out of an abundance of caution” after meeting Mr Dutton last week

Connection to Trump: Both work in White House

 

Kellyanne Conway

Who is she? Counsellor to the US president

Coronavirus status: Working from home “out of an abundance of caution”after meeting Mr Peter Dutton last week

Connection to Trump: Both work in White House

 

Matt Gaetz

Who is he? Republican congressman from Florida

Coronavirus status: Self-quarantined after posing with a guest at the Conservative Political Action Conference last month who later tested positive

Connection to Trump: Shared limousine and plane rides with the US president

 

Unidentified CPAC guest

Who are they? Participant at February 26-29 conservative forum just outside Washington DC

Coronavirus status: Tested positive after returning home to New Jersey

Connection to Trump: CPAC chief Matt Schlapp had “incidental” contact with the guest and also shook the US president’s hand

 

Matt Schlapp

Who is he? American Conservative Union chairman

Coronavirus status: Says is fine, but self-quarantined after meeting the CPAC guest who later tested positive

Connection to Trump: Later shook hands with the US president at CPAC Coronavirus business update How is coronavirus taking its toll on markets, business, and our everyday lives and workplaces? Stay briefed with our coronavirus newsletter. Sign up here

 

Ted Cruz

Who is he? Republican senator from Texas

Coronavirus status: Self-quarantined after attending CPAC; extended his quarantine after meeting a Spanish government official who tested positive

Connection to Trump: Both attended CPAC

 

Doug Collins

Who is he? Republican congressman from Georgia

Coronavirus status: Self-quarantined after being identified in a photograph with the CPAC guest who later tested positive

Connection to Trump: Both attended CPAC, later shook hands at another event

 

Paul Gosar

Who is he? Republican congressman from Arizona

Coronavirus status: Self-quarantined after shaking hands “several times” with the CPAC guest who later tested positive

Connection to Trump: Both attended CPAC Read more about the impact of coronavirus

 

https://www.ft.com/content/25da58e6-6565-11ea-b3f3-fe4680ea68b5

 

spacer.png

 

I na ovo fino pobrojano i cak nacrtano za ove kojima citanje ide malo teze sa sve slikama, ravnozemljasi ti napisu ovo:

 

36 minutes ago, Angelia said:

Zato sto mozda nije bio u kontaktu sa zarazenima,...

 

:ajme:

 

 

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

25 minutes ago, Angelia said:

Znas sta mi je neverovatno?

 

Da se radujete tudjim problemima, u zemljama koje vas cak i ne doticu, zlurado podsmevanje koje vam nista ne donosi, sutra ce prodavnice da postave novi toalet papir na rafove, a vi cete da se jos uvek tesite da vam je zivot bolji jer neko u US nije kupio toalet papir

 

Pa nisam primjetio nesto da ti je smetalo podsmjevanje na forumu kad je bila nestasica WC papira u Venecueli, naprotiv, a vidi kako se to sad vratilo, pa sad apelujemo na neki moral, mos' misliti.. ma znas sta,.. nisam ja kriv Amerima sto im je zdravstvo u raspadu, pa se usrali. Bukvalno. :lol_2:

 

Navali narode, jos malo pa nestalo:

 

 

:lol_2:

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atreid said:

 

 

Pa nisam primjetio nesto da ti je smetalo podsmjevanje na forumu kad je bila nestasica WC papira u Venecueli, naprotiv, a vidi kako se to sad vratilo, pa sad apelujemo na neki moral, mos' misliti.. ma znas sta,.. nisam ja kriv Amerima sto im je zdravstvo u raspadu, pa se usrali. Bukvalno. :lol_2:

Nisam primetila da se neko podsmevao nestasici WC papira u Veneculei, jel mozes da me podsetis na taj monumentalni dogadjaj?

 

A sad mi se vratilo? jbte koliko ti nemas pojma o US. Znas koliko traje nedostatak WC papira? jedan dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Atreid said:

 

Naravno, evo ga:

 

 

:roflmao::lol_2:

Pa ne citam ja svakakve gluposti na tweeteru, tebi je to bitno.

 

Nas problem je ovakav, moj sin je hteo Charming Ultra Strength, a ja sam kupila Charming Ultra Soft , i kupila sam samo dve konzerve Sugar Free red Bull, mogla sam da kupim full milk, a ja sam htela fat free....

 

 

Buhahaha nestasica u US. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Pa ne citam ja svakakve gluposti na tweeteru, tebi je to bitno.

 

Nas problem je ovakav, moj sin je hteo Charming Ultra Strength, a ja sam kupila Charming Ultra Soft , i kupila sam samo dve konzerve Sugar Free red Bull, mogla sam da kupim full milk, a ja sam htela fat free....

 

 

Buhahaha nestasica u US. 

 

Opet prodajes ravnozemaljsku bajku? :lol_2:

https://www.nytimes.com/2020/03/13/business/toilet-paper-shortage.html

https://www.washingtonpost.com/business/2020/03/13/toilet-paper-shortage/

https://www.usatoday.com/story/money/2020/03/13/coronavirus-toilet-paper-selling-out-costco-walmart-target/5041064002/

https://www.forbes.com/sites/brucelee/2020/03/06/how-covid-19-coronavirus-is-leading-to-toilet-paper-shortages/#33e92ebc7a8d

https://www.tcpalm.com/story/news/local/2020/03/13/coronavirus-news-u-s-toilet-paper-shortage-alternatives-use/5041031002/

... itd.

 

I sta sad? Opet ces izjednaciti zurnalistiku sa teologijom? :ajme:

 

Ne citas, ne vjerujes, mozda nije (iako vrlo jasno jeste),.. itd. Koga zavaravas? Mene sigurno ne. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Atreid said:

Pa imam paket Ultra Soft, a ti ces da mi kazes da mi nedostaje toalet papir. Koliko dugo zivis u US?

 

Mislim samo da razumem koliko razumes kako US funkciose? Koliko si dugo u US? 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Pa imam paket Ultra Soft, a ti ces da mi kazes da mi nedostaje toalet papir. Koliko dugo zivis u US?

 

Pa ne kazem ja, eno opet ti kaze sva relevantna stampa, i evidentan je problem nestasice toalet papira.

 

 

:lol_2:

 

Quote

Mislim samo da razumem koliko razumes kako US funkciose?

 

Ocigledno gore nego Srbija ovih dana :lol_2:

 

Quote

Koliko si dugo u US? 

 

Jedan od glupljih argumenata ikada, pa ni na Marsu ne zivim da bi znao kako Mars funkcionise, a jos manje zivim medju elektronima da bi znao sta struja radi kad prodje kroz tranzistor, pa vidis opet znam. :wink2:

 

To da moras da vidis svojim ocima da bi znao kako nesto funkcionise je osnova ravnozemljasenja. Posto vidis samo da je ravno oko tebe, onda mora i da je zemlja ravna ploca, jer ne vjerujes u nauku, jbes nauku, ne vjerujes novinarima, ne vjerujes vakcinama i sve je to teologija i pitanje vjere, je l', ko kome sta vjeruje, ali nije pitanje dokaza, dokaze uopste ne uzimamo za tacne, samo vjeru? je l' tako? Tako je.

Edited by Atreid
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mrd said:

Nema tih špekulacija, zna se samo da Sandersa neće bod tčkom razno. 🙂 Nemaju dems šanse. Sad kad DT pobedi _irus, niko nećemoći da mu prismrdi. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Ni ne mislim na Sandersa, moja teorija je da Obama stoji iza rasta Bajdena bila prica da je zvao razne kandidate da batale kampanju i podrze Bajdena ali mislim da mu nije ideja da Bajden bude kandidat vec da se Berni zaustavi (sto je i uspelo) i da onda Bajden preda nominaciju Vorenki.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Atreid said:

 

Jedan od glupljih argumenata ikada, pa ni na Marsu ne zivim da bi znao kako Mars funkcionise...

Ukratko nemas pojma, ok.

5 hours ago, A sad said:

 

Ne citas topik o koroni. Test kosta 3000 dolara. 

Propade amerika nacisto, ne mogu da trazim svakakve gluposti na razlicitim topicima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ni ne mislim na Sandersa, moja teorija je da Obama stoji iza rasta Bajdena bila prica da je zvao razne kandidate da batale kampanju i podrze Bajdena ali mislim da mu nije ideja da Bajden bude kandidat vec da se Berni zaustavi (sto je i uspelo) i da onda Bajden preda nominaciju Vorenki.
O ovome nisam razmišljao na ovaj način. Ideja ima smisla, ali mi se čini utopistička. Warren da vodi listu? Ne mislim da bi dobila dovoljno glasova. Međutim, Biden vodi listu, a Warren VP, to po meni ima više smisla. Inače posle DT pobeda i spasavanja sveta od corone, niko nema šanse.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

O ovome nisam razmišljao na ovaj način. Ideja ima smisla, ali mi se čini utopistička. Warren da vodi listu? Ne mislim da bi dobila dovoljno glasova. Međutim, Biden vodi listu, a Warren VP, to po meni ima više smisla. Inače posle DT pobeda i spasavanja sveta od corone, niko nema šanse.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Nema sanse Tramp da izgubi ako ekonomija bude jaka uoci izbora, ako pak krene recesija onda bi mogao da izgubi ali ne od Bajdena jer ko ce da ima povrenje u coveka koji je senilan?

 

Zato mislim da ce demokrate ici na zamenu Bajdena sa Voren naravno ako ekonomija bude stajala lose. To je teren na kome Voren ko riba u vodi, dok pak Tramp sa svojim bankrotima je tu bas ranjiv.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

Nema sanse Tramp da izgubi ako ekonomija bude jaka uoci izbora,(...)

 

Gotovo je sa ekonomijom, samo u guzvi oko vijesti u vezi virusa, Trumpovog ludila i nestasice toalet papira to skoro niko i ne primjecuje.

 

spacer.png

 

Nema trika da se ovo oporavi do izbora, a veliko je pitanje i kad i kako ce se odrzavati izbori, jer ovo sa virusom moze da potraje jos i vise od godinu dana. Vidis da su sad problem sa toalet papirom alt-rajhisti napravili, gdje od njih da ocekujes da se bave nekim velikim temama. Nije to sposobno da razmislja dalje od WC solje, uvijek tako i bilo, ne znam odakle uopste ideja da ce "oni nesto da urade". :lol_2:

 

===================

Nego, u nedostatku drzave apokalipsa se nastavlja, evo ga poslje toalet papira i nestasice  municije i oruzja:

 

 

:ajme:

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

===================

Nego, u nedostatku drzave apokalipsa se nastavlja, evo ga poslje toalet papira i nestasice  municije i oruzja:

 

 

:ajme:

 

To je da se zastite zalihe toalet papira :capone_2::capone:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...