Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, melankolic said:

Ovo je prosto sjajno!

Da li postoji negde još neki predsednik koji uslovljava pomoć (iz budžeta kojeg pune svi građani) drugoj zemlji pokretanjem krivičnog postupka protiv njegovog (mogućeg) protivkandidata na budućim izborima?

Šta je bilo, utanjila pomoć Rusije za sledeće izbore pa se traže drugi načini da se diskvalifikuje konkurencija?

 

Nemam pojma da li ti stvarno ne pratis medije, ili namerno iznosis samo bias. 

Do sada se zna da whistleblower nije cuo razgovor (znaci rekla-kazala) i da je Tramp odobrio objavljivanje transkripta da dokaze da te tvrdnje nisu tacne.

Nesto mi deluje da ce i ovo da se zavrsi kao Russian collusion - jako sramotno za demokrate.

Ne bi me iznenadilo ni da je whistleblower dosao iz Trampovog kampa :classic_biggrin: sad svi znaju za Bidena a Tramp izgleda kao zrtva proganjanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Trampovog stava da USA ne treba da ucestvuje u ratovima sirom planete. to je jedna revolucionarna promjena, tako da ako je Obama dobio Nobela za mir, i to unaprijed, a poslije je vodio nekoliko ratova, sva obecanja o povlacenju americkih trupa nije izvrsio, tako da bi Tramp trebao da dobije dva Nobela uzastopce :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ja cu da vjezbam oprezni optimizam:

 

Nancy Pelosi said Trump’s actions represented a “betrayal of his oath of office, a betrayal of our national security and betrayal of the integrity of our elections.”

“Therefore, today, I’m announcing the House of Representatives is moving forward with an official impeachment inquiry,” Pelosi said.

 

Sta dalje?

 

Sta se desi ako ga impeach, a sta ako to impeachment nekako propadne? Zna li neko?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Honey Badger said:

 

 

Sta dalje?

 

Sta se desi ako ga impeach, a sta ako to impeachment nekako propadne? Zna li neko?

 

Ako ga impeach ide se na tzv senatsko sudjenje. Posle toga senat glasa i potrebna je dvotrecinska vecina prisutnih senatora da bi se smenio. Ako impicment propadne, ne bi trebalo nista da se desi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

mislim da oni ni ne žele da ga smene, sam taj proces gde prvo ide istraga će ga koštati dosta poena rejtinga. Praktično proces koji će da pripomogne demokratama na izborima.

 

Naravno da zele da ga smene, ali nisu ludi da misle da mogu da ga smene. Ovo je veoma hazarderski potez koji moze vrlo lako da im se obije o glavu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

mislio sam da ne žele preko impičmenta da ga smene nego će samo da ga iskoriste za kampanju. Treba prvo dokazati da je prekršio zakon pa tek onda može da se ide na glasanje u senat a to traje. Najverovatnije neće biti ni završeno do izbora.

 

U intresu je i jednih i drugih da se zavrsi do izbora. Nisam siguran da im je to dobar potez. Deluje mi bas isforsirano. Ne stoje toliko lose u anketama da povlace bas toliko hazarderski potez.

Link to comment
Share on other sites

Nemaju nikakve sanse za impicment, tako je bilo i Klintonu pa ga je senat oslobodio. Još ulazimo u poslednju godinu mandata, ispada da su svesni da ne mogu da ga pobede pa onda hajde da ga opozovu. Nasladjivace se lepo Tramp. A nije bilo potrebe komplikovati jer je Biden ionako veoma dobro stajao po istrazivanjima.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, A sad said:

 

U intresu je i jednih i drugih da se zavrsi do izbora. Nisam siguran da im je to dobar potez. Deluje mi bas isforsirano. Ne stoje toliko lose u anketama da povlace bas toliko hazarderski potez.

 

Eh, ankete, istraživanja.

Na "Primaries" u februaru 2016. kada je Trump odneo prvu pobedu, The Economist je uzeo ankete u obzir i objavio da je to podrška samih Republikanaca, na svom skupu, samo oni a da se u generalnoj populaciji ta podrška može prevesti u 6%, što je otprilike % onih koji ne veruju da je došlo do sletanja na Mesec i da taj "clown" treba što pre da se povuče iz izborne trke.

 

Kad ono...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, A sad said:

 

Ako ga impeach ide se na tzv senatsko sudjenje. Posle toga senat glasa i potrebna je dvotrecinska vecina prisutnih senatora da bi se smenio. Ako impicment propadne, ne bi trebalo nista da se desi. 

Eh, ako impeachment propadne, on je dobio da ga biraju do kraja zivota. Ispasce totalno neozbiljni. 😉

To je ta frka u politici i advokaturi, ne pitaj pitanje na koje ne znas odgovor. Ako uspeju, verujem da sledi proganjanje do zatvora, ako uspeju. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Honey Badger said:

Nema sanse da 2/3 budu za to da ga se smijeni. 

 

Hajde de, neka je cirkus.

 

 

Pa i radi se o cirkusu - zbog izbora, samo veoma lako moze da im se obije o glavu.

Znas sta bi trebao da uradi da ga Senat smeni?  Zato sam i rekla da mi deluje da ih je navukao na potez. I naravno sad svi razmisljaju koliko je ono bese Biden korumpiran?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Yoyogi said:

 

Eh, ankete, istraživanja.

Na "Primaries" u februaru 2016. kada je Trump odneo prvu pobedu, The Economist je uzeo ankete u obzir i objavio da je to podrška samih Republikanaca, na svom skupu, samo oni a da se u generalnoj populaciji ta podrška može prevesti u 6%, što je otprilike % onih koji ne veruju da je došlo do sletanja na Mesec i da taj "clown" treba što pre da se povuče iz izborne trke.

 

Kad ono...

Teško da ankete mogu da omanu 2 puta. Ti izbori jesu bili atipični i ljudi def nisu glasali za Trampa, već protiv Hilari i 3 uzastopnog mandata demokrata. Sad je situacija obrnuta i mnogi glasaju iskljucivo protiv Trampa. Bukvalno samo treba sto manje da skrecu paznju na sebe pogotovo Biden koji ima svojih repova.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne živim tamo, ono što se po finoj štampi moglo videti je da je to bio opšti revolt protiv upravo te štampe (NYT, WP), vašingtonskih salona, pa i tih "istraživača" i odnarođene elite koju je Klintonka predstavljala. NYT je odbijao da prvih nedelju dana uopšte objavi sliku novog predsednika.

 

To se nije promenilo, čak se još više zaoštrilo. Ekonomski i politički propala klasa u kojoj su sada (ako uopšte imaju posao)  oni što za nas voze kamione i isporučuju smeće koje mi kupujemo sa amazon.com je danas ljuta još više nego 2016. Dodaj na to poniženje da neko kroz Uber vozi okolo fejsbukovce.

 Samo njih je svezajedno 35% biračkog tela. Plus još oni koji Trampa iskreno cene.

Eto Trampa još jedan mandat, da postavi  novi nivo podijuma i učini da neko kao Obama više nikada ne može ne samo da pobedi nego ni da ostane u trci neko značajnije vreme. Samo neko još radikalniji od njega.

Link to comment
Share on other sites

Teško da ankete mogu da omanu 2 puta. Ti izbori jesu bili atipični i ljudi def nisu glasali za Trampa, već protiv Hilari i 3 uzastopnog mandata demokrata. Sad je situacija obrnuta i mnogi glasaju iskljucivo protiv Trampa. Bukvalno samo treba sto manje da skrecu paznju na sebe pogotovo Biden koji ima svojih repova.
Samo se ne bih složio da glasaju protiv Trumpa. Obrati pažnju, kako on uspešno kontroliše medije, čak je i Fox potkačio ne bi li se distancirao.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Pa i republikanci su znali da nemaju sanse da smene klintona pa su isli na to. A isli su da bi to iskoristili za sto jacu kampanju. I na kranu je Bus rutinski pobedio zahvaljujuci izmedju ostalog i tome.

Baš je rutinski, za 5 elektora i sa ukupno manje glasova od Gora.

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

Klinton je izasao popularniji nakon impeachment procedure, a i desilo mu se u drugom mandatu, tako da i nije imalo mnogo znacaja.

 

Bush je dobio Gora na guzove, kao sto i Vredni Mrav kaze. Sjecam se da je onaj debeli licemjer Michael Moore, filmadzija, ukazivao na neke nepravilnosti. Znamo i da je HeLLary imala vise glasova od Trumpa, da je i on na jedvite jade uz pomoc EC i gazde Putka. Valjda tako GOP funkcionise.

 

Jeste cirkus ali kad sa Trumpom nije cirkus? Opet, moglo bi biti interesantno gledati ga kako se brani umjesto da napada. Pogotovo ako vidimo tax returns, boktepita sta tu ima. 

 

Ja vjerujem da Demsi glat dobijaju izbore, taman da kandiduju mokru carapu za predsjednickog kandidata. :classic_wink:

 

Vjerujem da je vecini u USA dojadio cirkus i da bi voljeli da se normalnija vremena vrate. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...