Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

14 minutes ago, GlennGould said:

Jedino što ispada glupo je to o čemu trabunjaš. Da ne bude zabune - za glupost se ne dobija ban. Za primarni aniamerikanizam i flejmovanje ćeš svakako i dalje biti kažnjavan. To je no-no. 

 

Meni, kao i drugim moderatorima nije, niti će biti zabranjeno da učestvujem u diskusiji. Ako bi mi uputio lično nešto za ban - ja te, naravno neću, ali ima ko hoće. Bez brige! 

 

jos jedan prijateljski savet, zvucis previse kabadahijski za moderator, smiri se malo i smanji pretnje

Link to comment
Share on other sites

Just now, comandante said:

 

jos jedan prijateljski savet, zvucis previse kabadahijski za moderator, smiri se malo i smanji pretnje

Kako si usao u kafanu, dobro si prosao. Spusti malo loptu i pisi o temi. Druga mesta su za nadmudrivanje. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, comandante said:

 

jos jedan prijateljski savet, zvucis previse kabadahijski za moderator, smiri se malo i smanji pretnje

 

Kad već delimo savete - za moderatora. 

Mogao bi da prestaneš sa učitavanjem, ili se opismeniš i funkcionalno: Mešaš objašnjenje i pretnju. 

A to ko kome kako zvuči i izgleda - nije predmet ove teme. Prijateljski

Link to comment
Share on other sites

Mmmmm jel znas da u US ima vise vatrenog oruzja nego ljudi?

O koliko miliona dozvola pricamo i da li je ovo sto predlazes realisticno.

 

Niko nije ni spominjao da će se svima oduzeti oružje. Mnogo je realističnije da se oduzme (polu) automatsko oružje onima kojima ono apsolutno nije potrebno. Pošto smo konstatovali da se teror vrši legalnim oružjem, dovoljno da se uđe u registar i preispita dozvola njihovog posedovanja. A ko neće da preda... pa zna se... tu je FBI sa svojim jedinicama i mehanizacijom.

I samo nemoj opet spominjati “argument” kako su nekakve parapolicijske snage jače od države jer to aposlutno nije tačno. Ima USA daleko više sile u svojim rukama od evangelističkih fanatika.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GlennGould said:

 

Kad već delimo savete - za moderatora. 

Mogao bi da prestaneš sa učitavanjem, ili se opismeniš i funkcionalno: Mešaš objašnjenje i pretnju. 

A to ko kome kako zvuči i izgleda - nije predmet ove teme. Prijateljski

 

ne mesam ja nista, svi znamo da moderatori mogu da banuju i svi ovde znamo pravila manje vise, ali kada ti kao moderator ponavljas to u svakoj drugoj recenici onda zvuci kabadahijski

 

over & out

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, comandante said:

 

ne mesam ja nista, svi znamo da moderatori mogu da banuju i svi ovde znamo pravila manje vise, ali kada ti kao moderator ponavljas to u svakoj drugoj recenici onda zvuci kabadahijski

 

over & out

 

Ovo se zove podmetanje. Prijateljski i drugi put. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, melankolic said:

 

Niko nije ni spominjao da će se svima oduzeti oružje. Mnogo je realističnije da se oduzme (polu) automatsko oružje onima kojima ono apsolutno nije potrebno. 

 

:classic_smile: Sta ovo treba da znaci? 

 

7 minutes ago, melankolic said:

 

I samo nemoj opet spominjati “argument” kako su nekakve parapolicijske snage jače od države jer to aposlutno nije tačno. Ima USA daleko više sile u svojim rukama od evangelističkih fanatika.

Ne podmeci.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, comandante said:

@Angelia

 

imati li vi neko drugo konkretno resenje koje bi funkcionisao ili treba prihvatiti ovo kao normalnost?

Izcitaj temu, bar prethodnih desetak strana, naci ces puno ponudjenih resenja, ali ni jedno nije zadovoljilo opste narodne mase, koje bi to sve na sto pa nozeme(dekretom). To dekretom ne radi u US. US je izrazito slobodna zemlja.

 

Link to comment
Share on other sites

Izcitaj temu, bar prethodnih desetak strana, naci ces puno ponudjenih resenja, ali ni jedno nije zadovoljilo opste narodne mase, koje bi to sve na sto pa nozeme(dekretom). To dekretom ne radi u US. US je izrazito slobodna zemlja.
 


Pogrešno. To je anarhija o čemu pričaš.
Zna se šta se radi kada te zaustavi policija. Onda, brale, nema priče o izrazitoj slobodi.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

 


Pogrešno. To je anarhija o čemu pričaš.
Zna se šta se radi kada te zaustavi policija. Onda, brale, nema priče o izrazitoj slobodi.

 

:roflmao:

To nije anarhija, ali nema veze. Tebi je isto mass shooting i car-accident, nemamo mi sad tu o cemu da debatujemo. 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, comandante said:

@Angelia

 

imati li vi neko drugo konkretno resenje koje bi funkcionisao ili treba prihvatiti ovo kao normalnost?

Ja koliko sam videla dato je dosta resenja, uostalom nije to moj posao.

11 minutes ago, melankolic said:

 


Ti si sama rekla da država neće da se sukobljava sa milicijama i ne znam kakvim naoružanim grupama. Govorila si o nekom mentalitetu koji kao faktor nije relevantan ni u jednoj uređenoj državi na svetu.

 

Ne lazi. A to da li je mentalitet faktor ili nije, mozemo da diskutujemo kad budes proziveo par godina u US.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

Izcitaj temu, bar prethodnih desetak strana, naci ces puno ponudjenih resenja, ali ni jedno nije zadovoljilo opste narodne mase, koje bi to sve na sto pa nozeme(dekretom). To dekretom ne radi u US. US je izrazito slobodna zemlja.

 

 

dobro da pedofili nisu toliko brojni i nemaju jak lobi tamo i ne doprinose kapitalizmu, svasta bi citali ovde

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Mmmmm jel znas da u US ima vise vatrenog oruzja nego ljudi?

O koliko miliona dozvola pricamo i da li je ovo sto predlazes realisticno.

 

Ok, ondak nista, neka samo pucaju po molovima, festivalima, koncertima... nema resenja, jbg kolateralna steta tradicije, sta cemo... nadamo se samo da to nismo mi, nasa rodbina i prijatelji, koga briga za ostale... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, comandante said:

dobro da pedofili nisu toliko brojni i nemaju jak lobi tamo i ne doprinose kapitalizmu, svasta bi citali ovde

Znas, PEPE sad si zalsuzio sve sto ti se desi. 

PFF si.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

 

 

Zabrana oruzja svakako nije resenje. Ta zabrana je postojala za promet ofanzivnog oruzja 10 godina i nije donela poboljsanje i smanjenje mass shootinga.

Odakle ti ovo? Postojala je privremena zabrana prodaje automatskog oruzja  devedesetih, trajala je 2-3 godine, i kada je zabrana istekla Kongres nije izglasao produzenje. Ovoga se dobro sećam jer se zabrana izglasana u prve dve godine Klintonovog mandata (oba doma su bila D), a nije produžena kada su oba doma prešla na stranu Republikanaca.

 

Jedina zabrana koja je ostala iz tog doba  je da se automatsko oružje modifikuje da ne može da se puca automatskom paljbom, ali zato sada prodaju bump stock koji u suštini zaobilazi tu zabranu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Ok, ondak nista, neka samo pucaju po molovima, festivalima, koncertima... nema resenja, jbg kolateralna steta tradicije, sta cemo... nadamo se samo da to nismo mi, nasa rodbina i prijatelji, koga briga za ostale... 

Dobro je da se to tebi nece desiti. Eto, sad si mirna.

Nije mi jasno, zbog cega svaka diskusija u momentu kad nemate(ti i mel) sta da kazete zavrsava na ovaj primitivan nacin.

Nije mi jesno, sta vas to nagoni da zelite to zlo ovim zrtvama?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ja koliko sam videla dato je dosta resenja, uostalom nije to moj posao.

 

nijedna nece da funkcionise, a verujem da cemo se uskoro i uveriti jer ce verovatno pokusati sa tim resenjima (da zamajavaju narod) jer tesko da moze da nastave ovako bez ikakve promene

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, comandante said:

 

nijedna nece da funkcionise, a verujem da cemo se uskoro i uveriti jer ce verovatno pokusati sa tim resenjima (da zamajavaju narod) jer tesko da moze da nastave ovako bez ikakve promene

 

Ma realno se nece nista desiti. Tresla se gora, rodio se mis. Ako nisu preuzeli nista posle Las Vegas pucacine, nece ni sada, a neke nove vesti ce prekriti ove, ostace samo familija zrtava da se sete i da se pomenu u nekoj novoj pucacini kao statisticki podatak.

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2019 at 4:14 AM, boxcube said:

 

Pa kad si vec u tako superiornoj dimenziji i pretpostavljam licnom polozaju nema potrebe a ovakvom zestinom i recnikom dovoljno je da uzivas u blagodetima u kojima si se obreo. A ako zelis nekog da edukujesto se svakako moze reci i sa nekim smislenim argumentima bez etiketiranja.

 

U pravu si, iznerviro se.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Dobro je da se to tebi nece desiti. Eto, sad si mirna.

Nije mi jasno, zbog cega svaka diskusija u momentu kad nemate(ti i mel) sta da kazete zavrsava na ovaj primitivan nacin.

Nije mi jesno, sta vas to nagoni da zelite to zlo ovim zrtvama?

 

Zato sto kada krenes da trazis prepreke u resavanju problema, nikada ih neces resiti. Cak, neces ni pokusati, a problem se sam od sebe uglavnom ne resava nego produbljuje. 

I odakle tebi da to ne moze meni da se desi, ja sebe uvek stavim u situaciju nekog drugog pa oducim sta mi se svidja a sta ne, ne gledam gotovo nikada iz sopstvene pozicije, pa me briga za ostale. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...