Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

I sta kaze iskustvo, citanje, istrazivanje i promisljanje? Ovi manijaci sto dan danas trube o namjestenim izborima, Qanonu, JFK junioru i ostalim ludostima su borci za slobodnu obicnog covjeka koji su docekali 2016. svog heroja Trumpa da im pomogne u borbi za oslobodjenje protiv deep state establishmenta, a potop GOP kandidata tih svjetonazora na ovim izborima je uzrokovan svjesnom sabotazom vrha GOP-a? 

 

Kaze da je ovo sto si ovde napisao ucitavanje, pravljenje coveka od slame i delom projekcija. Dublja analiza je i vise nego suvisna.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nonick said:

Republikancima ce biti jako tesko za predsednicke izbore. Tramp bi opet izgubio, sa jos vecom razlikom nego pre, a Desantis ne znam, ne verujem da on moze vise od Floride.

 

 

Mislis da je demokratama lako? Imaju kandidata od 80 godina, a alternativa njemu su likovi za koje i sami demokrati znaju da bi mogli da izgube od Trumpa. Ima jos dve godine da se pojavi neko, ali ja tu stvarno ne vidim bilo koga ko bi mogao da ostvari solidnu podrsku na saveznom nivou.

2 hours ago, boxcube said:

 

To ne zele RINO republikanci na celu sa Mitch McConnellom, koji je fondove rasporedjivao kao da nije normalan (a zapravo jeste samo je pokvaren), i neolib demokrate koji tako zajedno formiraju cuvenu monopartiju. To je sada i vise nego ocito svako ko zeli da vidi. Sta god Tramp odluci, povlaci se, ide napred uprkos svemu, ili nesto muti ni tamo ni vamo, vecina birackog tela koja mu je iznela izbore 2016. nije nikakva MAGA skupina nekakvih rasista i ksenofoba/transfoba cega vec nego jedna tiha vecina Goldwater republikanaca koja nikad nije prestala da postoji, 2009. se pojavila kao pokret Chajanke a masa iz toga su isti ljudi. Tramp ili ne Tramp, ta masa ljudi ostaje, da li ce oni jednom nadvaladati korinijevce iz monopartije ostaje da se vidi.

McConnell je RINO, a Trump je onaj pravi i pored toga sto je do pre nekoliko godina bio Demokrata i finansijer kampanje Billa Clintona.:roflmao:

Tek ovo o Glodwateru i Chajankama nema blage veze, pogotovo sa Goldwaterom iz 80tih.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, boxcube said:

 

To ne zele RINO republikanci na celu sa Mitch McConnellom, koji je fondove rasporedjivao kao da nije normalan (a zapravo jeste samo je pokvaren), i neolib demokrate koji tako zajedno formiraju cuvenu monopartiju. To je sada i vise nego ocito svako ko zeli da vidi. Sta god Tramp odluci, povlaci se, ide napred uprkos svemu, ili nesto muti ni tamo ni vamo, vecina birackog tela koja mu je iznela izbore 2016. nije nikakva MAGA skupina nekakvih rasista i ksenofoba/transfoba cega vec nego jedna tiha vecina Goldwater republikanaca koja nikad nije prestala da postoji, 2009. se pojavila kao pokret Chajanke a masa iz toga su isti ljudi. Tramp ili ne Tramp, ta masa ljudi ostaje, da li ce oni jednom nadvaladati korinijevce iz monopartije ostaje da se vidi.

 

Mnogo je jednostavnije, samo masine nisu radile... Uvek te proklete masine u PA, AZ i GA...  ponekad i u WI, zavisi ko vodi...:default_coffee: 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DJORDJE said:

Mislis da je demokratama lako? Imaju kandidata od 80 godina, a alternativa njemu su likovi za koje i sami demokrati znaju da bi mogli da izgube od Trumpa. Ima jos dve godine da se pojavi neko, ali ja tu stvarno ne vidim bilo koga ko bi mogao da ostvari solidnu podrsku na saveznom nivou.

 

Republikanci naspram demokrata je druga i slozenije tema, ovde je bilo reci o previranjima unutar onoga sto se jos uvek formalno oznacava kao GOP. 

 

44 minutes ago, DJORDJE said:

McConnell je RINO, a Trump je onaj pravi i pored toga sto je do pre nekoliko godina bio Demokrata i finansijer kampanje Billa Clintona.:roflmao:

Tek ovo o Glodwateru i Chajankama nema blage veze, pogotovo sa Goldwaterom iz 80tih.

 

 Ja lepo i direktno pisem kako Tramp nije sustinski pokretac te svoje MAGA frakcije vec nesto sasvim drugo a ti ucitavas da ja kazem kako je Tramp "onaj pravi". Skolski primer "inteligentnog i postenog" nacina vodjenja dijaloga. 

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:


Ajoj ovo je vec tuzno.

 

 Ubise nas tuzne price.

Edited by boxcube
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, boxcube said:

 Ja lepo i direktno pisem kako Tramp nije sustinski pokretac te svoje MAGA frakcije vec nesto sasvim drugo a ti ucitavas da ja kazem kako je Tramp "onaj pravi". Skolski primer "inteligentnog i postenog" nacina vodjenja dijaloga. 

Ti lepo i direktno povezes Trumpove glasace sa Chajankom i Golwaterom. Kako li ti je samo uspelo? Sta to povezuje Goldwatera i Michele Bachman, Sarom Palin i Ted Cruzom.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

Ti lepo i direktno povezes Trumpove glasace sa Chajankom i Golwaterom. Kako li ti je samo uspelo? Sta to povezuje Goldwatera i Michele Bachman, Sarom Palin i Ted Cruzom.

 

Da Trampove glasace a ne iznosim stav o Trampu, da li je jedini i pravi, kao sto si ti insinuirao. A takodje nije u pitanju veza Goldwatera sa Bachman, Palin i Cruz nego je pitanje kako je raslojena populacija Trampovog birackog tela, koliko njih su etnonacionalisti, koliko njih su MAGA populisti, koliko su pragmaticni neokonovi, koliko su pragmaticni libertarijanci i tako dalje. Moj stav je da je najveci deo te populacije onaj ciji je svetonazor najslicniji Goldwaterovom i da ta struja republikanskog sagleavanja USA poltike nikad nije u potpunosti prekinuta i promenjena, niti ce u doglednoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, boxcube said:

 

Da Trampove glasace a ne iznosim stav o Trampu, da li je jedini i pravi, kao sto si ti insinuirao..

Osim sto si proglasio McConnella da je RINO.

 

3 minutes ago, boxcube said:

Moj stav je da je najveci deo te populacije onaj ciji je svetonazor najslicniji Goldwaterovom i da ta struja republikanskog sagleavanja USA poltike nikad nije u potpunosti prekinuta i promenjena, niti ce u doglednoj buducnosti.

To moze da bude tvoj stav, ali grupa oko Chajanke i MAGA glasaci imaju vrlo malo veze sa Goldwaterovim pogledima na , abortus, gay rights, legalizacijom marihuane, gays u oruzanim sanagama, bas kao sto imaju vrlo malo zajednickog sa Goldwaterovim naslednikom McCainom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJORDJE said:

Osim sto si proglasio McConnella da je RINO.

 

Sto je tako i sto nema veze sa time da li je Tramp jedini i pravi.

 

11 minutes ago, DJORDJE said:

 

To moze da bude tvoj stav, ali grupa oko Chajanke i MAGA glasaci imaju vrlo malo veze sa Goldwaterovim pogledima na , abortus, gay rights, legalizacijom marihuane, gays u oruzanim sanagama, bas kao sto imaju vrlo malo zajednickog sa Goldwaterovim naslednikom McCainom.

 

Da to je moj stav, ali je i moj stav da je tacno ov sto kazes vrh Chajanke nije ima mnogo veze sa vrednosnim stavovima bilo Goldwatera ili ljudi koji su ih podrzavali ali ipak jesu jer nisu imalo koga drugog, pogovo u svetlu levog skretanja sa Obamom. Ali isto tako su evangelisticki fundamentalisti osamdesetih imali malo zajednickih stavova sa Reganom i Bushom pa su im ipak dali Belu kucu na 12 godina. lJudi glasaju, podrzavaju, zagovaraju nekoga cak i ako se neslazu sa vecinom njevgovih stavova pogotovo ako u datim okolnostima ne vide bolju opciju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, boxcube said:

 

Sto je tako i sto nema veze sa time da li je Tramp jedini i pravi.

 

 

Da to je moj stav, ali je i moj stav da je tacno ov sto kazes vrh Chajanke nije ima mnogo veze sa vrednosnim stavovima bilo Goldwatera ili ljudi koji su ih podrzavali ali ipak jesu jer nisu imalo koga drugog, pogovo u svetlu levog skretanja sa Obamom. Ali isto tako su evangelisticki fundamentalisti osamdesetih imali malo zajednickih stavova sa Reganom i Bushom pa su im ipak dali Belu kucu na 12 godina. lJudi glasaju, podrzavaju, zagovaraju nekoga cak i ako se neslazu sa vecinom njevgovih stavova pogotovo ako u datim okolnostima ne vide bolju opciju.

 

Eto jbg. Trampu nisu dali 12 godina WH, a nisu bome ni Reganu ni Busu. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, boxcube said:

 

Reganu 8 i Bushu 4. Posto bela cis gender matematika jos uvek vazi to je 12 godina za republikance.

 

😂

 

Znaci, vi trampovci bi ruku dali samo da se US pretvori u diktatorsku drzavu, ako moze i da konzervativni predsednik ostane dozivotno i nekako izbrise drugu stranku iz vidokruga samo da ne smeta vasoj uzvisenoj vizioji sveta. 

 

Vreme se menja, get over it. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

😂

 

Znaci, vi trampovci bi ruku dali samo da se US pretvori u diktatorsku drzavu, ako moze i da konzervativni predsednik ostane dozivotno i nekako izbrise drugu stranku iz vidokruga samo da ne smeta vasoj uzvisenoj vizioji sveta. 

 

Vreme se menja, get over it. 

 

Pretvaras se u veci mim nego Cathy Newman sa ovakvim glupostima, a to je do sada smatrano skoro pa nemogucim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

 

Pretvaras se u veci mim nego Cathy Newman sa ovakvim glupostima, a to je do sada smatrano skoro pa nemogucim.

 

 

 

Ok... 

 

Da li si nasao i za sebe mim? Mislim, mogu da ti pomognem ako zelis.... 

 

Totalno ste odlepili od kada je narandzasti preuzeo vlast, ali totalno. 

17 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Pa sta ce levicar...

Da nema duple arsine, ne bi imao nikakve xD

 

Kaze neko ko je ljubitelj MTG 😂

 

 

  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Nesto se ne secam da si ovako reagovao kad je ludi Dems ubio decka od 20 godina zato sto je "sumnjao da je desnicarski extremista" dok je klinac zvao mamu da ga spasi. 

 

Ovo zvuci kao Ljilja Smajlovic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dajte više ljudi oladite malo, idete kritično blizu ličnih uvreda,a zbog čega - zato što pratite dve debilne ideologije koje su trenutno jedini izbor u  Americi - boljševike i naciste.
 
Da, podjednako su štetočine i debili i jedni i drugi.
 
A ta zadrtost i kompletno negiranje svega što dolazi sa one druge strane jer to nije vodeći narativ onoga koja podržavam mi je potpuno zastrašujuće i neshvatljivo.
Ovde vidim ljude koje inače smatram potpuno normalnim da ulaze u nekakve borbe u blatu protiv idiotske ideologije koristeći argumente druge idiotske ideologije.
 
Ova tema mi se gadi, gadi mi se uopšte šta je Amerika postala. 
(a opet biće mi žao ako bude nestala, jer sve što i jedni i drugi radite je da temeljno radite na uništenju USofA)
 

Drugar (završio i doktorirao na ETF, radio u Intelu) mi se vratio pre skoro godinu dana iz Atlante posle 15 godina sa ženom i ćerkom, levičar (oldskool, ono The Clash, Dead Kennedys tipa) je po opredeljenju, o njegovim pričama i razlozima povratka jednom kad mi bude manje gadno da ulazim u ovaj svinjac...

 
Sad nastavite da se pičkarate i koljete kad drugo i ne znate... već će neko od moderacije povremeno da uđe ovde da iznese leševe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Elon Musk told Twitter staff they must commit to his "extremely hardcore" vision for the company or they will be laid-off, per The Washington Post.

The email – sent at midnight Wednesday California time – outlined Musk's vision for "Twitter 2.0," and called for long hours at a high intensity, according to tech reporter Gergely Orosz.

All staff have to agree to this new workflow by 5:00 p.m. ET Thursday — around 40 hours after the email was sent — or they will be fired and given three months of severance, Musk's message said, per the New York Times.

"If you are sure that you want to be part of the new Twitter, please click yes on the link below," the email read.

Musk added that "only exceptional performance will constitute a passing grade," and engineering will be the primary focus. He earlier told Twitter employees to expect 80-hour work weeks and fewer office perks, like free lunches.

The company fired multiple engineers this week after they criticized Musk on Twitter. According to Platformer's Casey Newton, around 20 staff were fired after criticizing the new owner in internal Slack channels. 

https://www.businessinsider.com/elon-musk-twitter-staff-commit-extremely-hardcore-work-laid-off-2022-11

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

Ukrajina, Poljska, Zelenski, kripto valute, ratni profiteru itd. U svom stilu neponovljivi Taker.

 

 

 

Pa bas je neponovljiv. Ovo sto on radi, zasta malo njih radi. Dok su ostali nagadjali i pokusali da racionalizuju, on je sve to uzeo zdravo za gotovo da ispinuje pricu kakva njemu odgovara. 

 

Dragi moj Amigo, njega treba gledati kao komicara, niposto kao nekog ko daje bilo kakve informacije. Proveo je 3 minute ovog snimka da ubedjuje kako svi lazu, ali eto... on je jedini u pravu. Ko ozbiljan to radi? Cak je i fox dobio tuzbu kada su se branili da on bas i nije bazdaren. Jos i sudija odobrio rekavsi da niko normalan njega ne uzima za ozbiljno. 

 

On nije vest, on je senzacija. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...