Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

Nuklearke kao elektrane, ili mislis na bojeve glave? Rakete? Znas sta sa tim spinom moras da racunas, da zavrte vojnu industriju, pa omda sve u lancu.  Onima u drugim krajevima sveta ne objasnjavaju nista, niti ih pitaju. Naravno da je bolje da se nista ne trosi na to, ali jbt ljudska priroda.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

 

Nuklearke kao elektrane, ili mislis na bojeve glave? Rakete? Znas sta sa tim spinom moras da racunas, da zavrte vojnu industriju, pa omda sve u lancu.  Onima u drugim krajevima sveta ne objasnjavaju nista, niti ih pitaju. Naravno da je bolje da se nista ne trosi na to, ali jbt ljudska priroda.

 

Naoruzanje. O tome sam pitala. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJORDJE said:

Nemoj samo da ocekujes da ti to neko objasni na forumu, posto tax code ima 74,000 stranica. Naravno uvek postoje i oni prirodno inteligentni koji sve to skontaju nakon 30 minuta na youtubu.

 

Pa dovoljno mi je ovo sto je mrd dao da steknem neku rough sliku. U principu znam kako oporezuju manje vise svuda, a matematika mi je, recimo, OK. Ono sto me u stvari zanimalo kako je suma ukupnog prikupljenog poreza distribuirana unutar razlicitih nivoa bruto zarade, jer mislim da se trenutna sr**** desavaju zbog prevelikog poreza navaljenog srednjoj klasi. Verovatno bi bilo podosta toga da se prica i o nacinu trosenja istog, ali to je vec stvar na nivou konsenzusa u jednom drustvu.

 

@Baby

 

To ti je isti djavo svuda. Svi od toga zive i redom valjaju gde stignu. I skandinavske zemlje, bivsa yuga i ovo sto je ostalo iza nje. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

 

ali dobih odgovor u smislu da se osecaju sigurnijim sa vise nuklearki, nego sa nesto manje. 

Dobila si odgovor za koji si i sama rekla da je ocekivan.

Taj odgovor nije imao veze sa nuklearkama, nego da ulaganje u vojsku i naoruzanje cini gradjane bezbednijim. 

 

10 minutes ago, melankolic said:

Ne, nije nego slobodno iznosimo mišljenje i ideje zašto neke stvari nisu dobre i kako se mogu popraviti jer je U.S važan međunarodni faktor ali za mene kao pojedinca pa i samog Amerikanca koji nije u dodiru sa visokom politikom i ekonomijom apsolutno ne zavise naši životi od toga da li je US vodeća ekonomija i demokratija.

 

Nemam ja nista protiv da svako iznosi misljenje, znas kako kazu svako ga ima. Meni recimo je bitno da je US vodeca ekonomija i demokratija, ali to sam samo ja, zivim u US.

 

 

9 minutes ago, DJORDJE said:

Nemoj samo da ocekujes da ti to neko objasni na forumu, posto tax code ima 74,000 stranica. Naravno uvek postoje i oni prirodno inteligentni koji sve to skontaju nakon 30 minuta na youtubu.

Ja sam taj kod citala 6 meseci, i procitala ceo, i iako mozda znam o njemu mnogo vise nego prosecan poreski platisa, jos uvek ne tvrdim da ga razumem. Mislim da ne postoji osoba koja ga stvarno razume, youtube or not. Ukljucujuci one koji su ga napisali :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Pa dovoljno mi je ovo sto je mrd dao da steknem neku rough sliku. U principu znam kako oporezuju manje vise svuda, a matematika mi je, recimo, OK. Ono sto me u stvari zanimalo kako je suma ukupnog prikupljenog poreza distribuirana unutar razlicitih nivoa bruto zarade, jer mislim da se trenutna sr**** desavaju zbog prevelikog poreza navaljenog srednjoj klasi. Verovatno bi bilo podosta toga da se prica i o nacinu trosenja istog, ali to je vec stvar na nivou konsenzusa u jednom drustvu.

 

 

Obrati paznju, da se ovaj deo dotice samo zaradjene sume. Ovaj odbitak od poreza zbog koga sam ja veom upset je to da se od poreze odbija, godinsnji porez koji si platio na kucu, godisnji porez na brod, ako imas, dobar deo registracije za automobil, ali je to ovaj put svedeno samo do $10k i sve preko se ne racuna. To bi bilo sve ok, da se federal tax ne racuna svuda isto. Oni koji zive u drzavi gde su nekretnine jeftine, mogu da odbiju sve sto su platili za nekretnine, plus i odbitak za kamatu. Ovi koji su u skupljim drzavama gde je prosecna kuca preko $400k, vec sa godisnjim porezom na kucu su ispucali tih $10k i sve ostalo ne mogu da odbiju. 

Zbog tih odbitaka je tax code veoma neprijatan za tumacenje. :)

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:

 

 

@Baby

 

To ti je isti djavo svuda. Svi od toga zive i redom valjaju gde stignu. I skandinavske zemlje, bivsa yuga i ovo sto je ostalo iza nje.

 

 

 

Pa tacno, ali Skandinavcima nije problem, pa cak i u toj i takvoj Srbiji da naprave zdravstveni sistem za sve i socijalnu pomoc (ajd Srbija se bas i ne moze racunati). 

 

Evo ako te ne mrzi pa procitaj da vidis koliko se para, gde i zasto odliva, pa niko ne pominje kao problem... 

 

https://www.thenation.com/article/heres-where-your-tax-dollars-for-defense-are-really-going/

 

Quote

Then there are the big weapons programs. As the Project on Government Oversight has shown, the Lockheed Martin F-35 combat aircraft—supposedly a state-of-the-art plane for the 21st century—has had so many cost and performance issues that it may never be fully ready for combat. That, however, hasn’t stopped the Pentagon from planning to spend $1.4 trillion to build and maintain more than 2,400 of these defective planes during the lifetime of the program.

Last but hardly least, don’t forget the Pentagon’s misguided plan to spend more than $1 trillion in the next three decades on a whole new generation of nuclear-armed bombers, submarines, and land- and air-based missiles. The United States nuclear arsenal already has more than 4,000 nuclear warheads in its active stockpile, with 1,700 deployed and ready to be launched on a moment’s notice.

Even if one accepts the idea that there is a need for nuclear weapons to deter other countries (like, say, North Korea), this could be accomplished with an arsenal a fraction of the size of the current one. Two analysts from US war colleges have estimated that about 300 deliverable nuclear warheads would be enough to dissuade any nation from attacking the United States with a nuclear weapon. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Dobila si odgovor za koji si i sama rekla da je ocekivan.

Taj odgovor nije imao veze sa nuklearkama, nego da ulaganje u vojsku i naoruzanje cini gradjane bezbednijim. 

 

 

 

Dobro, na to sam i mislila da ces napisati, zato rekoh da sam to i ocekivala. Sutra kada prestanu da zbrinjavaju te sto ne rade, sigurnost ce gradjanima naglo opasti, a vojska tu moze samo da napravi drzavni udar (hipoteticki naravno). 

 

Naisla sam negde, sada nemam pojma tacno gde, na podatak da oko 9 i nesto miliona muskaraca izmedju 25-55 ne rade, a recimo jedan od razloga je sto su njih 5 od tih 9 miliona bili u zatvoru. Ima tu jos razloga, ili preskolovanost za posao ili nedoskolovanost ili disability... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Plavi Golub said:

Taj price cap na 10k$  za odbitke je vezan za federalni porez? Verovatno idu logikom da je tu gde su skupe nekretnine lakse i zaraditi, jer je veca lova u opticaju. Imalo bi smisla da je limit povracaja razlicit za razlicite drzave. 

Da, zeza se drustvo da je to no-votingFEE. Posto kaci samo drzave koje nisu glasale za DT. :)

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Dobro, na to sam i mislila da ces napisati, zato rekoh da sam to i ocekivala. Sutra kada prestanu da zbrinjavaju te sto ne rade, sigurnost ce gradjanima naglo opasti, a vojska tu moze samo da napravi drzavni udar (hipoteticki naravno). 

 

Naisla sam negde, sada nemam pojma tacno gde, na podatak da oko 9 i nesto miliona muskaraca izmedju 25-55 ne rade, a recimo jedan od razloga je sto su njih 5 od tih 9 miliona bili u zatvoru. Ima tu jos razloga, ili preskolovanost za posao ili nedoskolovanost ili disability... 

Ovo je posebna tema:

Chart Label Offense # of Inmates % of Inmates
a Banking and Insurance, Counterfeit, Embezzlement 432 0.3%
b Burglary, Larceny, Property Offenses 8,226 4.9%
c Continuing Criminal Enterprise 349 0.2%
d Courts or Corrections 714 0.4%
e Drug Offenses 76,129 45.3%
f Extortion, Fraud, Bribery 10,506 6.3%
g Homicide, Aggravated Assault, and Kidnapping Offenses 5,459 3.3%
h Immigration 11,023 6.6%
i Miscellaneous 1,156 0.7%
j National Security 56 0.0%
k Robbery 5,978 3.6%
l Sex Offenses 16,656 9.9%
m Weapons, Explosives, Arson 31,240 18.6%

 

Verovatno je i jedan od razloga sto je Obama apelovao na skidanje posedovanja droge kao offense. Drastican je podatak da je 45% zatvorenika zbog drug offenses.

Kao sto rekoh o ovome se itekako da prcati. Pazi kad jedna godina zatvora kosta drzavu preko $100k, jedan ucenik u srednjoj skoli kosta $11k.

Zamislite koliko bi se moglo ustedeti, da te ljude obrazujemo. Razlika u ceni $89k.

Malo li je? Posle pitanje zasto da se ne povecavaju tax. Samo da se smanji broj zatvorenika i problem resen. :)

link

Edited by mrd
Dodao link.
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2019 at 8:50 PM, Eddard said:

 

Ček da te ozbiljno priupitam, ja se razumem u političke pravce ko Marica, pa ne bilo ti teško...

 

Zašto večito potežeš komunizam kad pričaš o “US libtardima” kao što je AOC

 

Pa te protuve su bili pravi komunisti do propasti ove zlocinacke ideologije, Berni Sanders je isao na medeni  mesec u Sovjetski Savez, sirio "istinu" o uspesimo tog sistema, pricao kako je cekanje u redovima za hleb sjajna inovacija itd.

 

Oni su se sada zamaskirali u "demokratski socijalizam" - koji je, posteno govoreci, po ekonomskoj politici blizi nacional-socijalizmu nego komunizmu - ali tu nema nicega novog, to su bajate ideje o nasilju partijske avangarde nad obicnim covekom, to vonja na sovhoze i kolhoze, na Velike Skokove Napred, na sindakalne polutke, na redove za sledovanje hleba (zdravstva/obrazovanja/ekologije, ili sta se vec nudi u kom trenutku) i nestasice namirnica, na glad i inflaciju, na nasilje nad svakim segmentom (od ekonomije do kulture) civilnog i slobodnog drustva - i zato mislim da ima opravdanja da ih neko zove "komunistima" (mada ja licno preferiram sveobuhvatniji pojam "socijalisti", koji obuhvata celu bratiju,  od Lenjina i Hitlera do Bernija i Caveza, i izrazajnije istice ono sto njih povezuje  - ideje dominacije drzave i struktura politicke moci nad zivotima ljudi).

 

 

4 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

Od kada je placanje poreza kradja tudje zarade?

 

Od kada ako ne platis porez ides u zatvor, a ako se opires odlasku u zatvor mozes biti premlacen ili ubijen.

Edited by bohumilo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

 

Zbog tih odbitaka je tax code veoma neprijatan za tumacenje. 🙂

 

Dont get me started :classic_biggrin: mogu da drvim o tax kodu barem 48 sati bez prekida

 

1 minute ago, Baby said:

 

Dobro, na to sam i mislila da ces napisati, zato rekoh da sam to i ocekivala. Sutra kada prestanu da zbrinjavaju te sto ne rade, sigurnost ce gradjanima naglo opasti, a vojska tu moze samo da napravi drzavni udar (hipoteticki naravno). 

 

Napravi razliku kao sto ja radim, na one koji ne mogu da rade i zarade, kao neki socijalni slucajevi, i onih koje bi AOC finansirala, a koji ne zele  da rade.

Nemam nista protiv da podrzavam one koji su izgubili, ili nikad nisu imali mogucnost da privredjuju, recimo veterane, koji su sad disabled, ili ljude sa raznim oboljenjima, za koje nismo nasli neke korisne programe

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Ovo je posebna tema:

Chart Label Offense # of Inmates % of Inmates
a Banking and Insurance, Counterfeit, Embezzlement 432 0.3%
b Burglary, Larceny, Property Offenses 8,226 4.9%
c Continuing Criminal Enterprise 349 0.2%
d Courts or Corrections 714 0.4%
e Drug Offenses 76,129 45.3%
f Extortion, Fraud, Bribery 10,506 6.3%
g Homicide, Aggravated Assault, and Kidnapping Offenses 5,459 3.3%
h Immigration 11,023 6.6%
i Miscellaneous 1,156 0.7%
j National Security 56 0.0%
k Robbery 5,978 3.6%
l Sex Offenses 16,656 9.9%
m Weapons, Explosives, Arson 31,240 18.6%

 

Verovatno je i jedan od razloga sto je Obama apelovao na skidanje posedovanja droge kao offense. Drastican je podatak da je 45% zatvorenika zbog drug offenses.

Kao sto rekoh o ovome se itekako da prcati. Pazi kad jedna godina zatvora kosta drzavu preko $100k, jedan ucenik u srednjoj skoli kosta $11k.

Zamislite koliko bi se moglo ustedeti, da te ljude obrazujemo. Razlika u ceni $89k.

Malo li je? Posle pitanje zasto da se ne povecavaju tax. Samo da se smanji broj zatvorenika i problem resen. 🙂

link

 

 

Nego cuh od nekih starijih sta rade (mislim ne samo stariji). Nemaju osiguranje ili nemaju dobro osiguranje, a susretnu se sa smrtnom bolescu koje ne mogu da lece. Naprave neki manji krivicni prekrsaj da bi ih strpali u zatvor i onda se lece o trosku drzave. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Dont get me started :classic_biggrin: mogu da drvim o tax kodu barem 48 sati bez prekida

 

Napravi razliku kao sto ja radim, na one koji ne mogu da rade i zarade, kao neki socijalni slucajevi, i onih koje bi AOC finansirala, a koji ne zele  da rade.

Nemam nista protiv da podrzavam one koji su izgubili, ili nikad nisu imali mogucnost da privredjuju, recimo veterane, koji su sad disabled, ili ljude sa raznim oboljenjima, za koje nismo nasli neke korisne programe

 

Ja ne pricam o Aleksandri uopste, ona je nuspojava. Stvarno ne znam sta bi ona radila, nije ni blizu tome da odlucuje bilo sta. 

 

Inace, na ulici beskucnici i prosjaci su uvecinom veterani. Mene vise brine da ti sto im drzava sada dotira neku paru pri ukidanju ne nadju novi izvor finansiranja u kriminalu. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

 

Nego cuh od nekih starijih sta rade (mislim ne samo stariji). Nemaju osiguranje ili nemaju dobro osiguranje, a susretnu se sa smrtnom bolescu koje ne mogu da lece. Naprave neki manji krivicni prekrsaj da bi ih strpali u zatvor i onda se lece o trosku drzave. 

 

Ja pretpostavljam da smo se slozili oko ovih bitnih stvari. Isto tako sam, iako veliki pristalica tax, da ne sme da se mnogo gazi ni po bogatijima. Oni ce samo da se isele i promene residence i onda nema para. Nije to samo, "Ovi kradu, daj da ih rebnem." Ima tu mnogo variabli i stepeni slobode.

Ove teme tax, zeravstveno, penziono, treba stvarno diskutovati na posebnim topicima. Ne mozemo da se rasplinemo na sve to ovde.

Ovo malo tabela i linkova sto smo iskopali na net-u, moze da da neku sliku troskova, ali nikako ne moze da nam pomogne da donesemo bilo koji inteligentan zakljucak.

:smiley48:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Ja ne pricam o Aleksandri uopste, ona je nuspojava. Stvarno ne znam sta bi ona radila, nije ni blizu tome da odlucuje bilo sta. 

 

Inace, na ulici beskucnici i prosjaci su uvecinom veterani. Mene vise brine da ti sto im drzava sada dotira neku paru pri ukidanju ne nadju novi izvor finansiranja u kriminalu. 

Mrd je u pravu, diskutovanje o specificnim stvarima za US na temi na kojoj ljudi pisu iako ne znaju nista o US, je besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

Ja pretpostavljam da smo se slozili oko ovih bitnih stvari. Isto tako sam, iako veliki pristalica tax, da ne sme da se mnogo gazi ni po bogatijima. Oni ce samo da se isele i promene residence i onda nema para. Nije to samo, "Ovi kradu, daj da ih rebnem." Ima tu mnogo variabli i stepeni slobode.
Ove teme tax, zeravstveno, penziono, treba stvarno diskutovati na posebnim topicima. Ne mozemo da se rasplinemo na sve to ovde.
Ovo malo tabela i linkova sto smo iskopali na net-u, moze da da neku sliku troskova, ali nikako ne moze da nam pomogne da donesemo bilo koji inteligentan zakljucak.
:smiley48:


Čekaj kako sad to? Svi ste taoci 1 % najbogatijih i ako oni odu, recimo, u Kinu nema ko da vam isplaćuje platice?
Toliko se pričalo o USA zemlji mogućnosti, sve zavisi od sopstvenog rada i znanja kad sad odjednom “ne, samo to ne, ne odlazite od nas”.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, melankolic said:

 


Čekaj kako sad to? Svi ste taoci 1 % najbogatijih i ako oni odu, recimo, u Kinu nema ko da vam isplaćuje platice?
Toliko se pričalo o USA zemlji mogućnosti, sve zavisi od sopstvenog rada i znanja kad sad odjednom “ne, samo to ne, ne odlazite od nas”.

 

Ne razumem sta hoces da kazes? Ko odlazi, zasto? 

Moras nekada da citas i izmedju redova. Ovo sto si ti ovako iz jedne recenice, zakljucio samo ide u prilog tvojoj ideologiji, ali ne objasnjava nista, niti pomaze ovoj koliko toliko pristojnoj diskusiji. Ima tu, kao sto rekoh mnogo promenljivih, koje treba uzeti u obzir. Isto tako postoji i matematicko pitanje, sta je vece 1% od $2,000,000 ili 50% od $100.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem sta hoces da kazes? Ko odlazi, zasto? 
Moras nekada da citas i izmedju redova. Ovo sto si ti ovako iz jedne recenice, zakljucio samo ide u prilog tvojoj ideologiji, ali ne objasnjava nista, niti pomaze ovoj koliko toliko pristojnoj diskusiji. Ima tu, kao sto rekoh mnogo promenljivih, koje treba uzeti u obzir. Isto tako postoji i matematicko pitanje, sta je vece 1% od $2,000,000 ili 50% od $100.


Ti si sam rekao da ako bogati promene mesto prebivališta onda nema para pa se mora s njima (poreski) kao sa retkim vrstama. Tako je moguće i Trump prošao onih 6 bankrota.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 


Ti si sam rekao da ako bogati promene mesto prebivališta onda nema para pa se mora s njima (poreski) kao sa retkim vrstama. Tako je moguće i Trump prošao onih 6 bankrota.

 

Hm, ne znas koliko si u pravu. Da  nema bogatih gologuzija bi propala. 

Link to comment
Share on other sites

Hm, ne znas koliko si u pravu. Da  nema bogatih gologuzija bi propala. 


Znači da onda tu nešto sistemski nije u redu.
Znaš da ti ništa ne verujem jer si ideološki ostrašćen a i suženih pogleda na život, ali recimo da je i tako, o kom broju gologuzana se tačno radi? Da li su to neki komunisti, oni koji neće da rade, alkoholičari ili pak oni koje je baby spomenula (veterani) i mnogi drugi koji nisu bili maženi i paženi kao ovi koji su doveli do SEK- e?
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, melankolic said:

 


Znači da onda tu nešto sistemski nije u redu.
Znaš da ti ništa ne verujem jer si ideološki ostrašćen a i suženih pogleda na život, ali recimo da je i tako, o kom broju gologuzana se tačno radi? Da li su to neki komunisti, oni koji neće da rade, alkoholičari ili pak oni koje je baby spomenula (veterani) i mnogi drugi koji nisu bili maženi i paženi kao ovi koji su doveli do SEK- e?

 

To be among the top 1 percent of U.S. earners, a family needs an income of $421,926, a new report from the Economic Policy Institute finds.

 

Nije to bas tako komplikovano, ni sistemski. Nedavno mi se zale neki prijatelji u CA koji zaradjuju preko 350k godisnje da jedva sastavljaju kraj s' krajem, lepo zive, ali nikako ne mogu da se uracunaju u nekog ko "isplacuje platice".

 

Velika je Amerika, zamisli da je linija siromastva sada na skoro 2k mesecno prihoda, a u tome ima raznih.

Link to comment
Share on other sites

To be among the top 1 percent of U.S. earners, a family needs an income of $421,926, a new report from the Economic Policy Institute finds.
 
Nije to bas tako komplikovano, ni sistemski. Nedavno mi se zale neki prijatelji u CA koji zaradjuju preko 350k godisnje da jedva sastavljaju kraj s' krajem, lepo zive, ali nikako ne mogu da se uracunaju u nekog ko "isplacuje platice".
 
Velika je Amerika, zamisli da je linija siromastva sada na skoro 2k mesecno prihoda, a u tome ima raznih.



Sve vreme imam utisak kao da si došla iz nekog sela u velegrad / vele - državu pa u svakoj prilici to moraš da naglasiš. Za početak ukini “bold”.

Što se zarada tiče, vidiš, niko nikoga ne tera da živi u CA, niti u U.S generalno. Viđam ovde dosta Amera kod mene, malo im smeta klima ali šta sad, osećaju se ljudi sigurnije i opuštenije.
Džaba Trumpu to što je njegova politika zaposlila više ljudi ako ti ljudi jedva finansijski preživljavaju. A čini mi se da će biti još gore (ako se ovako nastavi) jer je ovaj navikao da trgovinski ratuje sa mnogima.
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Od onda kad neko hoce da te oporezuje zato sto radis vise, da bi ga dao onima koji nece da rade.

 

Čekaj bre Anđo, jel moguće da svi nezaposleni u USA jednostavno neće da rade? Ima li tu i onih koji ne mogu, nemaju gde ili slično, nisu valjda svi lenčuge?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 

Sve vreme imam utisak kao da si došla iz nekog sela u velegrad / vele - državu pa u svakoj prilici to moraš da naglasiš. Za početak ukini “bold”.
 

 

 

Bold je bio u citatu. Potpuno si u pravu, pa dosla sam iz Srbije, koje vece selo u odnosu ns US mozes da nadjes :classic_smile:

 

1 hour ago, Eddard said:

 

Čekaj bre Anđo, jel moguće da svi nezaposleni u USA jednostavno neće da rade? Ima li tu i onih koji ne mogu, nemaju gde ili slično, nisu valjda svi lenčuge?

Pogresno si razumeo. Ima u US onih koji ne rade jer ne mogu, ali ja nisam o tome pricala, AOC je htela da uvede placanje za one koji ne zele da rade. To su lencuge o kojima pricam.

BTW ni fraud u tim social benefits nije nimalo nepoznata, isplate za nezaposlenost onima koji ne treba da ih dobiju su u bilionima.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...