Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

21 minutes ago, Angelia said:

Izvini, ali moj sat rada je mnogo skuplji nego sat kosenja trave, a onaj sto kosi travu tako zaradjuje za sebe....a uostalom sto bi kupovao kosacicu?

To isto kao da mi kazes sta bre tamo niko od vas ne zna da spremi rucak nego vam treba restoran/pick up.

Izvini, ali ti ne znas koliko kosta moj sat rada, a to sto mogu da odvojim nedeljno 2 sata za kosenje dvorista je pitanje organizacije posla, a ne nekog laznog elitizma "necu valjda i travu kositi?"

:classic_dry:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, nonick said:

 

bas njima zapeo korona. Ostali pali sa Marsa i njima ne smeta ova nemoc - oni nece da sve bude kao pre. Samo su se ovi demontstranti setili velike ideje.

 

Sada ankete pokazuju u USA i Kanadi da vise od polovine hoce da bude na oprezu jos nekoliko nedelja. 

 

Eno, stavila sam gore neku anketu... ustvari 66% u proseku je u strahu od njihovih otvaranja. Samo sto je uvek silovanje manjine nad vecinom i to prolazi ako imas glavnog baju na celu kolone. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Onda nista, raste ti trava pa ce biti pokosena kada kosaci pocnu da rade... Sta je sa onima sto ne mogu same da se ofarbaju? Jer nemaju farbu? 

 

Mozda nije poenta zabrane, mozda oni nece da rade... mozda se boje. Evo kod nas renoviraju bazen. Ista pravila vaze i tu i tamo "stay at home order" 

 

U krajnjem slucaju, ako imaju vremena da demonstriraju, imaju vremena i da se samoopsluze... ako mogu da izadju na ulicu i da se vozaju tamo vamo, zasto ne mogu da odu da rade privatno? Da nece mozda da ih hapse? 

Vidi za frizere razumem, tu je kontakt u pitanju.

A drugo ne vaze ista pravila - upravo ti govorim o tome da je svaka drzava implementirala stay at home, na svoj nacin.

Neke nerazumnije nego druge. Michigen se racuna kao najnerazumniji

Recimo, mozes jedrilicom na jezero ali ne jet ski.... mislim wth? sta se virus plasi jedrilice a jet-ski vidi kao mamac? Mozes da jedris ali ne smes da pecas....

 

2 minutes ago, Kronostime said:

Izvini, ali ti ne znas koliko kosta moj sat rada, a to sto mogu da odvojim nedeljno 2 sata za kosenje dvorista je pitanje organizacije posla, a ne nekog laznog elitizma "necu valjda i travu kositi?"

:classic_dry:

Ja nisam ni pominjala tvoj sat rada, nego moj :classic_smile:

I nema tu elitizma dragi moj, ta kosacica koja pokosi moje dvoriste za 2 sata kosta par hiljada dolara, treba da se odrzava, moras kupis gorivo, treba ti mesto da ga parkiras (kao sto je neka baraka)....

Jbga postoji razlog zasto taj biznis postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Da, fantasticno i precizno su namenili 6 triliona... spasavajuci berzu, a posle ce da kresu iz social security koji je placen sa namenom... 

 

O cemu ti to? Ja sam replicirao Melancolicu na temu zasto je koncept drzavnih para pogresan, svhacen kao da ga drzava generise. Ti pricas o konkretnim potezima jedne administracije o cemu ja nisam pokrenuo pricu a niti znas sta mislim o svemu ovome. Prosto je neverovatno sta se desava kad ostrasceno uletite da "dokazujete nesto"  i naravno nigde ne napravite ikakvu smislenu vezu izmedju onoga sto sagovornik postavlja i vase replikeu pokusaju. Ne samo ti sada, nego je to opsti trend u mnogim internet prepiskama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, boxcube said:

 

O cemu ti to? Ja sam replicirao Melancolicu na temu zasto je koncept drzavnih para pogresan, svhacen kao da ga drzava generise. Ti pricas o konkretnim potezima jedne administracije o cemu ja nisam pokrenuo pricu a niti znas sta mislim o svemu ovome. Prosto je neverovatno sta se desava kad ostrasceno uletite da "dokazujete nesto"  i naravno nigde ne napravite ikakvu smislenu vezu izmedju onoga sto sagovornik postavlja i vase replikeu pokusaju. Ne samo ti sada, nego je to opsti trend u mnogim internet prepiskama.

 

Znam sta si replicirao, ja samo konstatujem da nase pare usmeravaju kako se njima hoce, da bi spasavali njihova dupeta, a ne nasa, a onda nama uskrate ono sto ciljano placamo. 

 

Mel je mislio da su drzavne pare one pare kojima drzava upravlja, sto je tacno na neki nacin, sam si i potvrdio. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

....

 

Ja nisam ni pominjala tvoj sat rada, nego moj :classic_smile:

I nema tu elitizma dragi moj, ta kosacica koja pokosi moje dvoriste za 2 sata kosta par hiljada dolara, treba da se odrzava, moras kupis gorivo, treba ti mesto da ga parkiras (kao sto je neka baraka)....

Jbga postoji razlog zasto taj biznis postoji.

Draga moja, taj biznis postoji zato sto dosta njih glume neku elitu cim dodju do neke pozicije i onda naprasno zaborave kako su u detinjstvu cuvali ovce i kosili pasnjake.

Zlo je kad se opanak popapuci i odjednom se jave razne Feme i slicni Von Papucici koji potiskuju sve to kao da su 500 godina plemstvo.

Daj, bre.:s_d:

Edited by Kronostime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Draga moja, taj biznis postoji zato sto dosta njih glume neku elitu cim dodju do neke pozicije i onda naorasno zaborave kako su u detinjstvu cuvali ovce i kosili pasnjake.

Zlo je kad se opanak popapuci i odjednom se jave razne Feme i slicni Von Papucici koji potiskuju sve to kao da su 500 godina plemstvo.

Daj, bre.:s_d:

Ja sam ti objasnila racunicu - uz to ti sto kose travu, ne rade samo to nego odrzavaju obicno celo dvoriste.

A ti mozes da nastavis da verujes u elitizam :lol_2:

Za koliko pokosis 10 ari da znam? Ovaj bre skup....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Ja sam ti objasnila racunicu - uz to ti sto kose travu, ne rade samo to nego odrzavaju obicno celo dvoriste.

A ti mozes da nastavis da verujes u elitizam :lol_2:

Za koliko pokosis 10 ari da znam? Ovaj bre skup....

1\2 dana, el. kosacica... , dere te, bre, Andjo - pokazi malo sumadijske drcnosti i umetnosti pregovaranja. :s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Vidi za frizere razumem, tu je kontakt u pitanju.

A drugo ne vaze ista pravila - upravo ti govorim o tome da je svaka drzava implementirala stay at home, na svoj nacin.

Neke nerazumnije nego druge. Michigen se racuna kao najnerazumniji

Recimo, mozes jedrilicom na jezero ali ne jet ski.... mislim wth? sta se virus plasi jedrilice a jet-ski vidi kao mamac? Mozes da jedris ali ne smes da pecas....

 

 

Pa koji Micigen vise, demonstiraju svuda, organizovano...

 

22 minutes ago, Angelia said:

ta kosacica koja pokosi moje dvoriste za 2 sata kosta par hiljada dolara, treba da se odrzava, moras kupis gorivo, treba ti mesto da ga parkiras (kao sto je neka baraka)....

 

spacer.png

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Daj, nemojte sad o kosenju. Ljudi mesecno placaju da kad su slobodni sednu u taj vrt i uzivaju. Ne mora svako da voli tu vrstu rekreacije, a po vrh svega nije vezana sa US, vec je vise ljudski afiniteti. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

1\2 dana, el. kosacica... :s_d:

Ako skupljas i lisce, i mulchujes (e ne mogu to da prevodim), obrezujes zbunje....ti si svake nedelje jedan dan u basti. Ja imam pametnija posla za taj dana...

Verovatno mislis da kosis nekom igrackom kao ovo sto Baby nasla :lol_2:

 

1 minute ago, Baby said:

 

Pa koji Micigen vise, demonstiraju svuda, organizovano...

 

 

 

Pa dobro smorili se ljudi, ali ovi u Michigenu stvarno imaju debilna pravila - ne znam sad pojedinacno.

 

I Baby - to sto si okacila ne kosi 10 ari - to ako oces da se igras :classic_biggrin:

 

ovako nesto:

 

 

 

 

cub-cadet-lawn-tractors-lt50-fab-64_1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ako skupljas i lisce, i mulchujes (e ne mogu to da prevodim), obrezujes zbunje....ti si svake nedelje jedan dan u basti. Ja imam pametnija posla za taj dana...

Verovatno mislis da kosis nekom igrackom kao ovo sto Baby nasla :lol_2:

 

Pa dobro smorili se ljudi, ali ovi u Michigenu stvarno imaju debilna pravila - ne znam sad pojedinacno.

 

I Baby - to sto si okacila ne kosi 10 ari - to ako oces da se igras :classic_biggrin:

 

ovako nesto:

 

 

 

 

cub-cadet-lawn-tractors-lt50-fab-64_1000.jpg

 

Nisu se smorili vise nego ovi sto ne demostriraju, nego "obavljaju posao" po navodjenju, a neki su i placeni...

 

Ova kosilica ti treba ako hoces da budes pro 😄 

A ona mala ti je dovoljna da za pola sata oplevis sopstveno dvoriste... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

 

Nisu se smorili vise nego ovi sto ne demostriraju, nego "obavljaju posao" po navodjenju, a neki su i placeni...

 

Ova kosilica ti treba ako hoces da budes pro 😄 

A ona mala ti je dovoljna da za pola sata oplevis sopstveno dvoriste... 

Eh znaci ovaj sto drnda tim traktorom sat vremena dzabalebari, ako je tom igrackom mogao za pola sata.....:classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ovo sto je Baby okacila kosi 10 ari bez probllema za 3 sata, ovo tvoje, Andjo, je za mnogo vece povrsine.

Samo zato sto te mrzi - placas drugoga da odradi nesto umesto tebe.

Pa ne placam valjda zato sto mi je to fizicki nemoguce, naravno da mnoge usluge placamo zato sto ne zelimo to da radimo sami.

Mislis da idem u bar zato sto ne mogu da naspem sebi casu pica?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Pa ne placam valjda zato sto mi je to fizicki nemoguce, naravno da mnoge usluge placamo zato sto ne zelimo to da radimo sami.

Mislis da idem u bar zato sto ne mogu da naspem sebi casu pica?

Samo sto ne zaposljavas sankera i konobara da ti to odrade u  domu tome, mada, i taj ce se biznis razviti uskoro.:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

 

Pa bas zato nisu drzavne nego poverene funkcionerima za dobro preciziranu namenu.

 
Nisu državne? A gde leže te pare? 

Odakle se izvlače za strogo precizirane namene?

S tim u vezi, zašto je trumpetalo smenio inspektora koji se bavio kontrolom raspodele novčanih sredstava u doba korone?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja nisam ni pominjala tvoj sat rada, nego moj :classic_smile:

I nema tu elitizma dragi moj, ta kosacica koja pokosi moje dvoriste za 2 sata kosta par hiljada dolara, treba da se odrzava, moras kupis gorivo, treba ti mesto da ga parkiras (kao sto je neka baraka)....

Jbga postoji razlog zasto taj biznis postoji.

 

Ja ovde ne znam nikoga da nema kuci kosacicu.

Angelia ne pretjeruj, imas sina momka u najboljim godinama, da to pokosi dok si reko keks, a kosacica je 200 dolara.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A u SAD je u izgleda u jeku jos jedna epidemija - laznih rasistickih napada. Nakon sto je onaj nekakav glumac/dripac Djusko morao da unajmi dvojicu Nigerijaca da ga diskriminisu i malo premlate na rasnoj osnovi, epidemija se prosirila dalje:

 

 

RACIST THREATS AND ATTACKS THAT RATTLED A CALIFORNIA UNIVERSITY CAMPUS WERE FAKED, POLICE SAY

Quote

A former student of a California university has been charged with making a series of threats against herself and the student group she was a part of. 


Ovakve crtice zaista "govore tomove" o stanju u americkom drustvu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...