Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

NY Fed vows to pump in $1.5 trillion to fight coronavirus-linked 'highly unusual disruptions' on Wall Street

The NY Fed announced plans Thursday to inject vast amounts of money into the financial system, totaling at least $1.5 trillion. And the Fed promised to start purchasing a range of Treasuries -- a step that effectively marks a return to the 2008 crisis-era bond buying program known as quantitative easing, or QE. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

Je l ovo upumpavaju kesh ili nove nule na ekranima?
Jer kesh mi treba :79:

 

Ako Čajna ne da pare (2008 je dala) onda su to samo nule dakle sansa za lepu inflaciju. A posto je Čajna u qrcu,  bice:

 

Edited by MeanMachine
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Šta može Sanders posle teških poraza za predsedničku nominaciju

Predsednički kandidat Berni Sanders nakon poslednjih poraza na glasanjima za predsedničku nominaciju Demokratske partije suočava se s pitanjem koliko još treba da ostane u trci s bivšim potpredsednikom Džoom Bajdenom, dok pokušava da mu nametne deo svog demokratskog socijalizma kojim je pridobio čvrstu podršku među mladim glasačima, pišu svetski mediji, prenosi Radio slobodna Evropa (RSE).

Takođe, kako ukazuje Rojters, ankete pokazuju da u svakoj saveznoj državi duplo više glasača kaže da bi pre izabralo kandidata koji može pobediti Trampa nego političara s kojim se slažu po većini pitanja. „Nije vreme za ekstreme“, rekao je jedan 55-godišnji nastavnik iz Sent Luisa.

https://www.danas.rs/svet/sta-moze-sanders-posle-teskih-poraza-za-predsednicku-nominaciju/

 

Interesantan tekst o očekivanjima u nastavku kampanje. Ovaj drugi pasus, ako je u globalu tačan, govori da je glasačima DS došlo iz dupeta u glavu da od teranja inata stranačkim kolegama može da profitira samo Tramp.

Link to comment
Share on other sites

Bice jako bitno dobro odabrati podpredsednika Bajdenu, posto ocigledno nije bas sav svoj, pitanje je da li ce i doziveti kraj mandata.

 

Ali je veliko pitanje da li Demsi mogu da izvuku takvog, jer bi takav pobedio ovu gerontologiju kao nista.

 

Butidzedz se verovatno namece kao logican izbor, ali ako bas nema podrsku medju latinosima i afroamerima, pitanje da li je pravi izbor.

 

Ili da mu Sanders bude vajs, to bi bas bilo... interesantno, jelte.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Bice jako bitno dobro odabrati podpredsednika Bajdenu, posto ocigledno nije bas sav svoj, pitanje je da li ce i doziveti kraj mandata.

...

 

Ma to, spremaj ražanj a zec u šumi, da i ne pričamo o starosti Bajdena.

Link to comment
Share on other sites

Bice jako bitno dobro odabrati podpredsednika Bajdenu, posto ocigledno nije bas sav svoj, pitanje je da li ce i doziveti kraj mandata.
 
Ali je veliko pitanje da li Demsi mogu da izvuku takvog, jer bi takav pobedio ovu gerontologiju kao nista.
 
Butidzedz se verovatno namece kao logican izbor, ali ako bas nema podrsku medju latinosima i afroamerima, pitanje da li je pravi izbor.
 
Ili da mu Sanders bude vajs, to bi bas bilo... interesantno, jelte.


*Potpredsednika
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 8:02 PM, Denis Jasharevic said:

Menjajte predsednika, ne valja ovaj, dajte deda Staljina ...... :roflmao:

 

Poslodavci u SAD otvorili čak 273.000 radnih mesta u februaru

 

To je, prema oceni agencije AP, dokaz da je ekonomija bila u odličnoj formi pre prodora koronavirusa u zemlji.

Američko Ministarstvo rada saopštilo je da je stopa nezaposlenosti pala na 3,5 procenata prošlog meseca, na 50-godišnji minimum, sa januarskog nivoa od 3,6 odsto. 

 

Ma je li moguće, 273 hiljada stručnjaka čekalo da se baš sada zaposle?

 

Ti poslovi su sranje, isporučioci paketa Amazona i food delivery, security guards, low quality jobs. Ne kaže ti google university koliko je radnih mesta zatvoreno pa bivši zaposleni spali na kurire i isporučioce?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ma je li moguće, 273 hiljada stručnjaka čekalo da se baš sada zaposle?

 

Ti poslovi su sranje, isporučioci paketa Amazona i food delivery, security guards, low quality jobs. Ne kaže ti google university koliko je radnih mesta zatvoreno pa bivši zaposleni spali na kurire i isporučioce?

 

Pa dobro ...... nije to Japan ybg. Ne mogu svi biti Japanci. To je nebeski narod.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sprivel said:

Andjo, do juce se placalo 1400 dolara. Gledao sam grillovanje epidemiologa u kongresu, jedva je izustio da ce test od sada biti besplatan. Pozdrav.

Nemam pojma sta pricas do juce, kad sam ti dala link koji kaze da su osiguranja preuzela troskove jos 6og, a to nije juce.

CDC testovi su od starta bili besplatni, Pence je izjavio jos prosle nedelje da ce Medicare i Medcaid pokriti troskove.

 

Jel mozes molim te da navedes odakle ti taj podatak o $1,400 koji se do juce placao a nigde nema u informacijama?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:

Nasao sam, okacicu kad dodjem kuci. Znaci test je bio 1400 dolara i to sa osigiranjem.

Ako ces da okacis pricu sa floride, o tipu koji nije cak ni testiran, samo da znas da siris fake news, jer je ta prica vec dokazana kao netacna.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sprivel said:

Andjo, sto grillovase juce sirotog epidemiologa u Kongresu onda oko toga? Dzaba se covek znojio?

 

I sta je bilo pre 6og marta?

Otkud ja znam sto dems rade neke stvari, koj su djavo gurali collusion i impeachment kad su znali da je glupost?

Testovi su i pre 6tog marta bili besplatni, oni koje je CDC poslao, samo se nije znalo kako ce to da rese na visoj skali obolelih. Jednostavno nije bilo potrebe da se tako nesto resava, Ostavljeno je individualnim drzavama.

 

Ta prica o $1,400 za tipa koji nije ni testiran na coronu je iz Februara i tada je vec dokazana kao lazna. 

Znaci test je besplatan, uvek bio. 

 

Ovo sto su oni uradili pocetkom marta, je da preuzmu troskove koje su povezane sa testiranjem, znaci povlacenje deductible, cost-sharing i slicno. Zato sto su dali dozvole da neke institucije naprave svoje testove, koje su te iste labaratorije htele da naplacuju, onda je usao Pence i rekao ne, to je public health matter.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Imam pojma naravno, prestani da lipetas covece ...... US Bureau of Labor Statistics.

 

Idii...ta bombasta vest je došla kada je neko pročešljao statističke podatke. Naravno da nije, tako rade i Vučićevi propagandisti. Hiljade poslova na motanju kablova su hiljade poslova.

 

Nije mi jasno što ti iz Kanade, američkog ekvivalenta onoga što je Republika Srpska Srbiji toliko žustro ispaluješ kao da je tvoja država. Gledaj ti svoju Banja Luku i udari u litije što je tamo zatvoren jedini MacDonalds.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Idii...ta bombasta vest je došla kada je neko pročešljao statističke podatke. Naravno da nije, tako rade i Vučićevi propagandisti. Hiljade poslova na motanju kablova su hiljade poslova.
 
Nije mi jasno što ti iz Kanade, američkog ekvivalenta onoga što je Republika Srpska Srbiji toliko žustro ispaluješ kao da je tvoja država. Gledaj ti svoju Banja Luku i udari u litije što je tamo zatvoren jedini MacDonalds.
Šta te to Banja Luka svrbi. Nego ima li pirinča u Japanu?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Yoyogi said:

Idii...ta bombasta vest je došla kada je neko pročešljao statističke podatke. Naravno da nije, tako rade i Vučićevi propagandisti. Hiljade poslova na motanju kablova su hiljade poslova.

 

Nije mi jasno što ti iz Kanade, američkog ekvivalenta onoga što je Republika Srpska Srbiji toliko žustro ispaluješ kao da je tvoja država. Gledaj ti svoju Banja Luku i udari u litije što je tamo zatvoren jedini MacDonalds.

 

Ko zna s kim ti pricas. Ja sam u Bosni bio 4 dana u zivotu. 2 na ekskurziji i 2 'nako.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...