Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Problem je što je u celom svetu nationality državljanstvo a kod nas je to nekako postala odrednica za etničku pripadnost. Zato ljudi sa ovih prostora pene kada se za nekog poreklom sa ovih prostora kaže da mu je nationality neki drugi. Na primer meni su bile urnebesne prepirke bošnjaka i šveđana oko Zlatana Ibrahimovića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

USA ne zna kojim bi putem ?

 

Ovo je verovatno samo vrh ledenog brega.

There’s new evidence of foreign money going to a president: Trump

In total, the Oversight Democrats allege that Trump benefited from nearly $7.9 million in foreign payments to Trump-owned properties while he was president. The bulk of that came from interests in China, which spent more than $5.5 million at his businesses, including rent paid by Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) at Trump Tower in Manhattan.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Meni je to superzanimljivo, jer na jednoj strani u GOP imamo lika koga podržava ogromna većina, a sa druge strane imamo Hejli koju podržava krupni kapital, a ni duboka država ne bi imala ništa protiv nje jer je duboka država nestranačka, a u njoj vidi eksponenta agendi do kojih im je izrazito stalo. 

 

Jedva čekam da vidim ishod.

 

 

.... takodje....

sto je i dokaz kako slucajno ili namerno znaju da naprave svetski show

 

 

DES MOINES, Iowa — Florida Gov. Ron DeSantis escalated his attacks on former United Nations Ambassador Nikki Haley, calling her “phony” :lol_2:and “a darling of the Never Trumpers”

“Nikki Haley can’t get conservative voters. She’s playing for voters who are not even core Republicans,” DeSantis said.

At the same time, DeSantis accused Haley of running to be the vice president, saying: “She’s the darling of the Never Trumpers. And yet, when she’s asked, 'OK, will you just categorically put this to bed and say you will not accept the vice presidential nomination?' she will not answer that question."

 

Link to comment
Share on other sites

Desetog januara je CNN debata GOP kandidata u Ajovi, u kojoj će učestvovati samo Desantis i Hejli jer je Tramp, logično, odustao od učešća, što smo i ovde odavno najavili kao izvesnu stvar.

 

Gledaću najviše zbog želje da vidim na koje će sve načine Hejli biti favorizovana od moderatora, kako će publika biti selektirana i koja pitanja će biti akcentovana. Ovo poslednje je možda i najvažnije jer nije isto kretati se po terenu na kome je Desantis dobar i na kome je Hejli dobra, pošto su to dva različita terena.

 

Naravno, videćemo koliko će kroz pitanja Desantis imati mogućnost da u odgovorima napadne Bajdena i Trampa, dok će Hejli najverovatnije čitav arsenal usmeriti protiv Trampa i Desantisa.

 

Naravno, interesuje me i kakva će biti gledanost, što ćemo saznati naknadno. Te brojke o gledanosti će nam takođe dosta toga reći.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, Nek grmi jako said:

Desetog januara je CNN debata GOP kandidata u Ajovi, u kojoj će učestvovati samo Desantis i Hejli jer je Tramp, logično, odustao od učešća, što smo i ovde odavno najavili kao izvesnu stvar.

 

Gledaću najviše zbog želje da vidim na koje će sve načine Hejli biti favorizovana od moderatora, kako će publika biti selektirana i koja pitanja će biti akcentovana. Ovo poslednje je možda i najvažnije jer nije isto kretati se po terenu na kome je Desantis dobar i na kome je Hejli dobra, pošto su to dva različita terena.

 

Naravno, videćemo koliko će kroz pitanja Desantis imati mogućnost da u odgovorima napadne Bajdena i Trampa, dok će Hejli najverovatnije čitav arsenal usmeriti protiv Trampa i Desantisa.

 

Naravno, interesuje me i kakva će biti gledanost, što ćemo saznati naknadno. Te brojke o gledanosti će nam takođe dosta toga reći.

 

Haniti je bio voditelj u debati Desantisa i Njusoma, Desantis je bio totalni kripi kreten... Nista/niko njemu ni ne pomaze ni ne odmaze vise nego sto to cini sam sebi i samo zahvaljujuci sebi je pogubio donatore. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Ponovo policijska brutalnost.

 

 

 

Da je bila crna u kovcegu bi je nosili. Elem, pisala sam ja jos za vreme covid-a da sam primetila kako ljudi uopste vise ne fermaju policiju i to je ozbiljna stvar koja ce se vremenom pogorsavati. Policija sa cim sve diluje nije dovoljno placena, pa ni oni vise nisu voljni da ginu, a kriminal cveta. Ovde troje policijskih kola ili cetvoro, sa po dva policajca ne mogu da obuzdaju jednu zenu... 'Veselo' vreme dolazi tek. 

 

2 hours ago, Helena said:

Niko ni reč o epštajnovoj listi.

 

Manje vise smo te liste vec pre videli, godinama se razvlace, a i nisu sva imena izbacili... Bukvalno svako sa malo vise para je isao na doticno privatno ostrvo, sto ne znaci da su svi 'uzivali' u svim carima njega, ali je verovatno vise ljudi znalo sta se dogadja, ne naravno svi i cutali su. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Da je bila crna u kovcegu bi je nosili. Elem, pisala sam ja jos za vreme covid-a da sam primetila kako ljudi uopste vise ne fermaju policiju i to je ozbiljna stvar koja ce se vremenom pogorsavati. Policija sa cim sve diluje nije dovoljno placena, pa ni oni vise nisu voljni da ginu, a kriminal cveta. Ovde troje policijskih kola ili cetvoro, sa po dva policajca ne mogu da obuzdaju jednu zenu... 'Veselo' vreme dolazi tek. 

 

I ova je mestizo ili native. Link mi je poslao poznanik koji radi kao Arizona State Trooper, on se zgrazavao do koje mere su lokalne seljacine u Dzordziji neobucene i zivo je cudo da tu neko nije ozbiljno povredjen ili ubijen. Jedan od razloga da se u nekim slucajevima olako poteze oruzje je upravo neobucenost za  ekstremne stuacije, pogledaj samo likove na snimku, 70% krofne na dve noge.

Dama se ocigledno naduvala necim i mogla je sve da ih pogazi, jedan takav je umalo ubio moju zenu pre 6-7 godina, proleteo kroz crveno sa 160. Kada su ga posle nekoliko dana uhapsili u Kaliforniji, tip nije imao pojma sta je sve uradio tog dana. Zena je morala na sudjenje i kaze da je covek bio 100% iskren kada je to govorio, ostvila ga devojka , a on za utehu pokupio neke pilule na Stripu, plus noc u  klubu...

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Manje vise smo te liste vec pre videli, godinama se razvlace, a i nisu sva imena izbacili... Bukvalno svako sa malo vise para je isao na doticno privatno ostrvo, sto ne znaci da su svi 'uzivali' u svim carima njega, ali je verovatno vise ljudi znalo sta se dogadja, ne naravno svi i cutali su. 

Bidona nisu spominjali.:classic_biggrin:

Ta me cela prica podseca na Kendru, koju je majka odvela Hefneru u narucije sa 18 godina, zbog karijere. 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, DJORDJE said:

I ova je mestizo ili native. Link mi je poslao poznanik koji radi kao Arizona State Trooper, on se zgrazavao do koje mere su lokalne seljacine u Dzordziji neobucene i zivo je cudo da tu neko nije ozbiljno povredjen ili ubijen. Jedan od razloga da se u nekim slucajevima olako poteze oruzje je upravo neobucenost za  ekstremne stuacije, pogledaj samo likove na snimku, 70% krofne na dve noge.

Dama se ocigledno naduvala necim i mogla je sve da ih pogazi, jedan takav je umalo ubio moju zenu pre 6-7 godina, proleteo kroz crveno sa 160. Kada su ga posle nekoliko dana uhapsili u Kaliforniji, tip nije imao pojma sta je sve uradio tog dana. Zena je morala na sudjenje i kaze da je covek bio 100% iskren kada je to govorio, ostvila ga devojka , a on za utehu pokupio neke pilule na Stripu, plus noc u  klubu...

 

 

Ma svi su na necemu. Droga, lekovi, alkohol... staro, mlado, uzas. 

A sto se tice policije iz Dzordzije, ja veoma pazljivo tuda. 

 

56 minutes ago, DJORDJE said:

 

Bidona nisu spominjali.:classic_biggrin:

Ta me cela prica podseca na Kendru, koju je majka odvela Hefneru u narucije sa 18 godina, zbog karijere. 

 

 

Pa Bajden nikada nije bio celebrity, za Epsteina totalno neinteresantan lik. Paz, Majkl Dzekson... i pored svih onih optizbi (posebno posle onog poslednjeg sto ga je optuzio) ja sam i dalje ubedjena da je on samo Petar Pan, dete zarobljeno u telu odrasle osobe koja pati od ptsd. A Tramp clean, how yes no. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Ova ima sreće, ovo je bilo ugrožavanje ljudskih života, pa čak i policajaca i mogli su da pucaju na nju. Ima sreće da su ovi policijaci prilično uviđavni. Verovatno neko manje mesto gde ovoga nema mnogo.

 

Inače odličan govor Bajdena sinoć. Treba iskoristiti Trampovu biografiju protiv njega. Ići će se na maksimalnu motivaciju glasača koji su protiv Trampa da izađu na izbore i glasaju više protiv njega nego za Bajdena. Teme kao što su puč i tvrdnje da su izbori pokradeni će biti non stop u medijima do izbora. Naravno neće to biti dovoljno, ali sve administracije tempiraju neke uspehe na izbornu godinu tako da ćemo videti sada do jeseni šta će još Bajden uspeti da poveže i koliko će dići svoj rejting.

 

Ono što već sada možemo reći je da će pitanje očuvanja demokratije biti odma iza ekonomije na ovim izborima. Mislim da to pitanje nikad nije bilo ovako visoko verovatno još od njihovog građanskog rata. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2024 at 9:53 AM, Klotzen said:

 

Inače odličan govor Bajdena sinoć. Treba iskoristiti Trampovu biografiju protiv njega. Ići će se na maksimalnu motivaciju glasača koji su protiv Trampa da izađu na izbore i glasaju više protiv njega nego za Bajdena. Teme kao što su puč i tvrdnje da su izbori pokradeni će biti non stop u medijima do izbora.

 

..nisam odgledala bidenov govor, mozda neki transkript da pogledam a mozda i ne jer svejedno unapred znam(o) da taj govor mora biti sa trumpom u glavnoj ulozi....

 

Nisam sigurna koliko je produktivan takav nacin nadmetanja. Nema politicara za koga nije i najgora reklama najbolja. Posebno ako se masa sazali na konstantno pljuvanje po Trumpu, koji i tako igra tu igru zrtve - koju su mu demsi dodelili. Pa kad su tako zamislili bas da vidimo ishod.

 

 

 

Edited by Mama_mia
posebno
Link to comment
Share on other sites

...bilo je nekih zamerki od forumasa Dragan, naime primetio je neku vrstu `bad vibes` kod mene i kod jos gomile forumasica razlicitih kalibara i stavova...

 

ali to je ostalo na Moderaciji,  sada bih ostavila ovde nesto zbog cega se smejem da se smejete i vi, ali nije iskljuceno da se neko naljuti, cak i da pobesni ili da se to prevede kao negativna energija svadjalackog tipa, procente sami sta je.... naravno kad prodju ovi praznici i kad pojedemo sve curke...

 

God Made Trump 

 

" a new nearly three minute ad from former President Donald Trump's campaign claims.

"And on June 14th, 1946, God looked down on his planned paradise and said 'I need a caretaker,' so God gave us Trump," the narrator says in the same style that the Book of Genesis in The Bible is written, while a video of Earth from space flashes to a photo of a young Trump.

The ad, which has a run-time of two minutes and 44 seconds and was shared on Trump's social media network Truth Social, alleges that God created the former president for the purpose of leading the nation.

"God said, 'I need somebody willing to get up before dawn, fix this country, work all day, fight the Marxists, eat supper, then go to the Oval Office, :lol_2:and stay past midnight at a meeting of the state, so God made Trump," the narrator says.

Trump is shown interacting with world leaders, signing executive orders, posing for photos with his supporters, hugging the American flag, and walking onto Air Force One, with former First Lady Melania Trump as the narrator describes God's "need" for the former president."God said, 'I need somebody who will be strong and courageous. Who will not be afraid or terrified of the wolves when they attack," the narrator says over a clip of a wolf barring its teeth and Rep. Alexandria Ocasio-Cortez, D-N.Y. :lol_2: "'A man who care for the flock. A shepherd to mankind who won't ever leave or forsake them." 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dragan said:

Boze moj, kojih kretena.

Najtuznije je da ima toliko njih koji veruju u te bedastoce.

 

Najtuznije od svega je sto su i sami politicari zarobljeni tim nacinom razmisljanja pa ona to i 'normalizuju' Sve za glas... onda ti je jasno koliko ih ustvari ima. 

Link to comment
Share on other sites

Bas je to neprikladno kada politicari ulecu u izbornu trku na nacin - `Sve za glas` ili `Kraljevstvo za konja, glas` itd.

 

 

...ima u jednoj prelepoj zabacenoj maloj zemlji, gde politicari i njihovi simpatizeri ne pricaju gluposti, imaju super izborne spotove koji udaraju u mali mozak od snage poruke, tamo se prikupljaju samo kvalitetni glasovi. Pa tamo bre u toj maloj demokratijji,  cak i vanzemaljci dolaze na glasanje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovakav klip napravila bi redakcija Trećeg oka kad bi dobili zadatak da osmisle hajp video za Trampovu kampanju.

 

Ali ako se okrenemo ozbiljnim temama, prvo nas čekaju dešavanja u - Ajovi, koja sa 89 odsto belaca prema poslednjem popisu predstavlja belo lice GOP glasača. Inače, 85 odsto glasova koje dobijaju republikanci su glasovi belaca, zato je start u Ajovi itekako bitan. Takođe,  Tramp je osvojio 57 odsto glasova belaca na predsedničkim izborima 2020. godine, dok je Bajden  dobio 42 odsto, ali je taj deficit prenebegao osvojivši 87 odsto glasova crnaca i 66 odsto glasova Hispanoamerikanaca.

 

Zato kandidati GOP koji vode kampanju u Ajovi pažljivo razgovaraju sa tamošnjim belim biračima. I zato na takvim mestima mogu da se spotaknu.

 

Pa se tako, primera radi, Niki Hejli spotakla dok je pokušavala da izbegne podsećanje belaca na jednostavnu činjenicu da je uzrok građanskog rata bilo insistiranje belaca na jugu na pravu da se crnci drže kao robovi. Zavezao joj se prosto jezik tokom nastupa u kampanji u Nju Hempširu, državi u kojoj je 92 odsto belaca.

 

Naravno, i Desantis će u Ajovi pričati najpre ono što beli glasač želi da čuje, a s druge strane, dok su republikanci usredsređeni na ozlojeđenost i bes belaca, demokrate su odlučile da pomere početak svog primarnog izbornog kalendara iz Ajove i Nju Hempšira.

 

Predsednik Bajden nije na glasačkom listiću u tim državama, što i ima smisla ako se uzmu u obzir tamošnja istraživanja javnog mnjenja i ankete među demokratama. Pa umesto da Ajova i Nju Hempšir izađu sa glasanjima čiji se ishod najverovatnije ne bi svideo Beloj kući i da im tako ublatnjave start kampanje, Demokratski nacionalni komitet će početi da glasa u rasno raznolikijim državama, poput Južne Karoline, Nevade i Mičigena. To su uglavnom bele države — 69 procenata u Južnoj Karolini, 72 procenata u Nevadi i 79 procenata u Mičigenu — ali su bliže nacionalnim prosecima u smislu manjinskog stanovništva.

 

To je zapravo u skladu sa onim što je Bajden napisao rukovodstvu partije na kraju pretprošle godine, kada je naglasio da su decenijama unazad posebno crni glasači bili okosnica Demokratske stranke, ali su gurnuti u zadnji deo ranog primarnog procesa, pa da je vreme da demokrate prestanu da uzimaju te glasove zdravo za gotovo. To jest, da im treba dati raniji primat u procesu.

 

Upravo je glasanje crnih demokrata u Južnoj Karolini donelo nominaciju Bajdenu 2020. nakon što je izgubio u Ajovi i Nju Hempširu. A on im se odužio tako što je, između ostalog, izabrao prvu amfroamerikanku za potpredsednicu i prvu crnu žensku sudiju u Vrhovni sud.

 

Ali, sada kada GOP kreće iz Ajove, tamošnji rezultati mogli bi da postanu svojevrsna ritam sekcija za naredne države u republikanskim prajmarisima.

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

A Nightmare on Elm Street :lol_2:

 

- Michelle Obama 'terrified' about potential outcome of 2024 US election

 

- I am terrified': Michelle Obama reveals her biggest fears about 2024 presidential race

 

- After former First Lady Michelle Obama’s comment on Monday that she’s “terrified” about the possibility Donald Trump could win a second term as president, CNN political commentator Ashley Allison said the Biden campaign needs as big or a bigger turnout from Black voters than in 2020.

 

...znam da nije normalno smejati se dok je jedna zena prestravljena trumpovim DD (Drugim Dolaskom) ali jeste smesno upravo to - strah od njegovog drugog dolaska, jer kao sto smo videli iz onog ranijeg posta - God made Trump, a to znaci nije normalno plasiti se njegovog drugog dolaska zato sto to nije hriscanski:

 

"Drugi Hristov dolazak predstavlja blaženu nadu Crkve, veličanstveni vrhunac Jevanđelja. Spasiteljev dolazak biće doslovan, ličan i vidljiv na celom svetu. Kada se bude vratio, mrtvi pravednici vaskrsnuće i zajedno sa živim pravednicima biće proslavljeni i uzeti na Nebo, a nepravedni će umreti. Gotovo potpuno ispunjenje većine proročanstava, zajedno sa sadašnjim stanjem u svetu"

 

...uh,  jeste, ipak je creepy :wink2:

Link to comment
Share on other sites

Demokrate nisu normalne. Videh da su do sad otkazali primaries u cetiri drzave dok u novom hemsiru ce ih biti ali nece da priznaju iste?!? 

 

Ajde sto to daje gorivo za kampanju Trumpu samo tako, npr sad opusteno moze da kaze a niste mi verovali da kradu izbore pa vidite da kradu svojima, nego ce ovo autokrate sirom sveta da koriste da ih pljuju.

 

Npr sutra Bajdenovci nesto prebace ruskim izborima za presednika a oni kazu pa kod vas nije dozvoljeno da Bajden uopste ima konkurenciju.

 

Inace Bajden bi lako dobio bilo kog od protivkandidata ali verovatno ne bi isao na debate i to bi bilo vrlo sumnjivo. Jednostavno treba mu sto manje debata da mu ne bi mozak spalili aderalom. 

 

I to sve samo zato sto odmah posle pobede 2020 nisu krenuli da prave opciju B za kandidata 2024. Ali posto se radi o stranci  ciji je vrh zlostavljao staro i nesposobno lice (senatorka Fajnstin) da bi bili sigurni da ce senatorka iz Kalifornije biti po njihovoj meri (da se povukla bio je rizik da Gavin postavi neku levlju senatorku) nista me ne cudi.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je u drugim pekarama, ali u mojoj omiljenoj beogradskoj pekari prodavačica pita mušteriju da li da zapakuje ili je burek - za ovde.

 

E, da ima dovoljno godina za kanddaturu, AOC bi uz pomoć svog prvobitnog marketinškog tima pojela Bajdena na prajmarisima kao burek za ovde. Verovatno i Njusom, zato ne znam kog đavola se ne kandiduje i šta čeka.

 

Ovi Bajdenovi timovi preskaču i otkazuju prajmarise, ne stavljaju papa Džoa na listiće i pokušavaju da ga što više drže negde u podrumu, kao 2020. godine kada su vodili podrumsku kampanju zbog korone. 

 

Ranije smo već pominjali mogućnost da se izbori uopšte i ne održe zbog nečega što će već smisliti, a sada kada vidimo šta se sve dešava, taj scenario nekako ima sve više smisla.

 

edit

 

A što se tiče ove opaske za aderal u postu iznad, tačno da čovek ne zna da li da se smeje ili da plače kad pogleda bilo koji Bajdenov javni nastup. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na trenutne protivkandidate. Sto se tice protivkandidata iz redova poznatnijih demokrata od toga nema nista, jednostavno vrh stranke je mator i ne vidi problem da zlostavljaju druge stare clanove ako im je to bitno. Gavinu zato ne pada napamet da se kandiduje urnisala bi ga Pelosi i ostala gerijantrija.

Link to comment
Share on other sites

Znam na šta ste mislili, nego sam ubacio AOC i Njusoma u jednačinu jer smatram da jednostavno nije moguće da demsi nemaju bolje kandidate od Bajdena, ako ni zbog čega drugog, ono zbog činjenice da mu je dušica u nosu.

 

Ali večeras su svetla reflektora uperena u GOP kandidate, jer u četiri ujutru po našem vremenu počinje debata na CNN između Desantisa i Hejli, a kako smo ovde i predvideli, malo ranije će na Fox News ići Tramp sa svojim obraćanjem.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...