Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Veshtodel said:

Zar se onda ne cini efikasnijim identifikovati ludake i skloniti ih kako ne bi cinilo zlo (mada moram priznati da samo identifikovanje ko je ludak moze biti zloupotrebljeno od drzave ako je lose dizajnirana)?

 

Moje misljenje je da je limitiranje dostupnosti ofanzivnog oruzja i pracenje delova koji obicnu pusku ili pistolj mogu transformisati u rafalni i koji se mogu markirati identifikacionim kodom da li softverski ili hardverski daleko efikasnije i u smislu implementacije sa sadasnom tehnologijom, a i troskovno gledano od iskljucivog fokusa na proveru mentalnog zdravlja. Te tehnologije se vec koristi za pracenje razlicitih posiljki ili kodiranje pojedinih elemenata ili uredjaja.

Na kom intervalu bi se radila provera mentalnog zdravlja? Jednom i nikad vise? Stanje psihe nije uslovljeno samo genetikom, stresni dogadjaji u zivotu mogu da trigeruju poremecaje (PTSD), neka somatska stanja (tumori) mogu uticati na promenu iste. Kako to efikasno pratiti u kontinuitetu na velikoj populaciji? Da li je dostupna i dovoljno kvalitetna provera u svim delovima drzave? Gotovo sam sigurna da bi tu bilo i vise propusta i vise prostora za zloupotrebu nego u fokusu na pracenje najubojitijeg oruzja.

 

Svesna sam da  postoji crno trziste svega i svacega i dark net i da se kodovi se mogu prepravljati ili hakovati, ali nije resenje samo, sve ili nista. I nisu svi potencijalni prekrsioci Ted Kacinjski sa ultra vvisokim IQ da mogu da bajpasuju svaku tehnicko tehnolosku prepreku.

 

Cilj bi trebalo da bude neki optimum imajuci u vidu sva ograncinja zakonska i praticna. . Ako se dovoljno oteza nabavka, prepravka u nesto sto ubija brzo i u velikim brojevima trebalo bi da je bolje nego nista.

 

Cak i ono naoruzavanje nastavnika pada u o vodu ako je napadac naoruzan rafalnim oruzjem koje u hipu ubija ili unakazi. Da se ne govori o posrednim troskovima koje svako drustvo ima u slucaju ozbiljno onesposobljenih ljudi. 

 

Osim toga u jednom onom citatu koji je @mrdostavio (hronologija pokusaja menjamja zakonodavstva) bilo je da je nakon ubistva jednog od Kenedija malo predefinisan zakon da se uskladi sa vremenom . Mozda taj amandman i ne mora da se menja, ali se dopisu neki uslovi tako da ne moze svaka lujka na jednostavan nacin da se dokopa ili napravi rafalnu pusku ili pistolj. Znam da je svaka reklama, reklama, ali bi valjdai ovima sto prodaju oruzje trebalo da je u interesu da nemaju toliko lose reklame.

Mislim i Biblija je za one koji veruju dobijala razlicita tumacenja kroz vekove koja su primenljiva na vecinu verujucih i vremenu u kome se zivi. Ne mogu da verujem da ne postoje kreativan nacin da se jedan amandman protumaci tako da isprati tehnologiju savremenog doba.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, slavisa said:

 

Izvini, tek sam sad video da nisam dobro napisao, nisam mislio da tebe vec na Trampa, &Co

Izvini jos jednom.

Uf, nemoj da me branis vise, ja imam dugu kosu, tesko nas je pomesati. Ja sam fin.

:roflmao:

Idi bre Trump i ja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mrd said:

Uf, nemoj da me branis vise, ja imam dugu kosu, tesko nas je pomesati. Ja sam fin.

:roflmao:

Idi bre Trump i ja.

Moj odgovor na tvoje pitanje je bio samo "obrazovanjem", ostalo je trebalo da se odnosi na Trampa i co

 

I Tramp ima dugu kosu kad zadnji deo ne prebaci na siske 😜

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko osim Policije ne sme da ima vatreno oruzje. Nikakvo i ni pod kakvim okolnostima..

Pricajte do sutra, zemlja u kojoj zivim (Japan) ima to strogo pravilo.

 

Kod nas je zabranjeno voditi/dovoziti decu do skole. Moraju sama da idu, pocev od obdanista.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, slavisa said:

Moj odgovor na tvoje pitanje je bio samo "obrazovanjem", ostalo je trebalo da se odnosi na Trampa i co

 

I Tramp ima dugu kosu kad zadnji deo ne prebaci na siske 😜

Upravo obrazovanje, pogotovo sto je US populacija, ovde govorim posebno o ruralnom delu, toliko okrenuta sebi i ne veruje u neke socijalne programe, da dekreti tog tipa ima da dovedeu do pobune. Sad, mozemo mi da ih roknemo raketom, ali sta donosi vise mrtvih? Mass shooting, ili spaljeno selo?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Veshtodel said:

 

A ne bi bilo toliko smrti da je oruzje bilo ilegalno? Ti manijaci ne bi mogli nabaviti oruzje ilegalnim putem, ako su vec odlucili da uniste i svoj i tudji zivot? Ili pak da se docepaju neke druge vrste oruzja, neko hand made, ima tutorijala na netu o tome koliko hoces?

 

Dakle, ako je neko lud u glavi, nacice nacine da ostvari sta je naumio, a kako tehnologija napreduje, lakse ce moci oruzje i da se nabavi i napravi, te kontrolisati to podrazumeva sveobuhvatniju kontrolu toga odakle dolaze delovi i ideje za oruzje. Zar se onda ne cini efikasnijim identifikovati ludake i skloniti ih kako ne bi cinilo zlo (mada moram priznati da samo identifikovanje ko je ludak moze biti zloupotrebljeno od drzave ako je lose dizajnirana)?

 

Definitivno je problem za sada oruzje, jer su sve masovke izvrsene polu automatskim ili automatskim oruzjem. Naravno da postoje i drugi nacini, videli smo u Francuskoj, automobilom. Sasvim drugacije je ako svako moze da udje u prodavnicu i kupi oruzje ili mora da se krece po podzemlju ne bi li kupio ilegalno oruzje. 

Sto se tice ludosti u glavu, statisticki podaci kazu da od 96 masovnih ubistava su samo dva bila izvrsena od strane zena i da nisu svi bili ludi u glavu. Placene ubice, vojnici... nisu svi ludi u glavu pa hladnokrvno ubijaju ljude, s obrazlozenjem da im je to posao. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bi li docarao americki mentalitet navodim citat iz filma "Patriot", preporuka je da se pogleda film, ne bili shvatili koliko je taj individualizam zastupljen u US.



Benjamin Martin: Would you tell me, please, Mister Howard, why should I trade one tyrant three thousand miles away for three thousand tyrants one mile away?

An elected legislature can trample a man's rights as easily as a King can.

link

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Veshtodel said:

 

Postoje neke ideje da bi napretkom genetike i biotehnologije moglo to da se identifikuje jos dok je neko fetus, posto veliki broj psiholoskih oboljenja, ali i osobina, jesu geneticki odredjene, mada tu ima dosta fejlova, jer neko moze biti neuroloski skroz zdrav, ali zarazen monstruiznim memama (mada je i tu pitanje da li ljudi sa tim memama mogu biti neuroloski skroz zdravi posto one rewriteuju sinapse i neuronske konekcije).

 

Recimo da i tu lezi problem drzavne zloupotrebe jer ako bi drzava mogla takvom tehnologijom da vidi kakvi ce biti gradjani, eto nama novog totalitarizma.

 

Ok, dao si SF predlog, scenario za neki napet distopijski triler,

ali si ga koliko vidim odmah odbacio, takav utisak sticem u tvom daljem obrazlozenju.

 

( Mala digresija sa jednim drugim topikom, ako nije problem - da povucem paralelu,

ali ako je reaching; reci.

 

Na topiku o Klimatskim promenama rekao si (parafraziram) da su nase sanse da

predvidimo klimatske promene na osnovu modela koje imamo ravne gledanju u pasulj.

Po meni pogresno, ali ok.

Predvidjati dugorocni karakter coveka na osnovu genetskih predispozicija

je za nekoliko nivoa kompleksniji problem i veoma vremenski udaljen od nas '

ne vidim kako se tako lakonski moze povuci u raspravi o necemu sto mozda

treba resavati danas, ovim nivoom informacija.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kaze:
Legally Obtained                                                              81%
Illegally Obtained                                                             16%
Unknown/To be determined                                          14%
Some weapons were legally others possibly illegally  1%
 
Daklem sta "Nije tacno" uzmi kalkulator i saberi za ovo mora da se uzme veca saksija! 81+16+14+1=112 Znaci sta nije tacno, gde su konkretni podaci o netacnosti? Pogledaj link, vidi racunicu i objasni kako je to tacno, ja nigde nisam cuo jedno celo ima 112%, mozda si ti nesto otkrio, podeli sa nama da uzivamo blagodeti.
 
P.S.
Znam ja da ti mene ne volis, ali nemoj zbog uzbudjenja da se ponasas ovako grubo, neprijatno je citati te.


Ni u jednoj masovnoj pucnjavi nije korišćeno ilegalno oružje. Podsetiću te da ima više vrsta oružanih sukoba (recimo, sukobi bandi, unutar porodice, čak i deca gube živote jer im je ono dostupno) a ne treba smetnuti s uma ni samoubistva.
Ovde govorimo konkretno o masovnim ubistvima poluautomatskim oružjem koje je nekima toliko važno da se čini kao da su se s njim rodili. Ne znam kako preživeše ‘90- e u Srbiji kada je oružje bilo na “izvol’te”? Da li su i onda bili za to da ga se nabavi na svakom kiosku ili je to deo neke nove tradicije otkad su postali Amerikanci?
Eno onaj žuća počeo nešto da brljavi pa meša pitanja migracije sa ilegalnim oružjem. Slučajno da ne spomene bele nacionaliste koji jedini prave problem.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, melankolic said:

Ni u jednoj masovnoj pucnjavi nije korišćeno ilegalno oružje.

Rekoh ti da ne pariolises, pogotovo sto lazes, imamo podatke o suprotnom. Na ostatak posta necu ni da ogovaram, posto:

1) nema veze sa temom o kojoj govorimo.

2) ti ne razlikujes pistolj od automatske puske

3) toliko si zaslepljen diktatorskim socijalnim uredjenjima da ne mozes da razumes individualnu odgovornost i moralnost. moral je stran tvojoj malenkosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ta fora bez oruzja mozda pali u Japanu ... koji je pazi sad polit-ne koretkne li cinjenice - rasno i nacionalno naj-homogenija zemlja na svetu .

 

O razlicitosti istorije Japana naspram bilo koje druge zemlje da ne govorim,tako da tesko da se " Japanska "  ( ili bilo koja druga ) resenja mogu copy/pastovati tek tako .

Edited by James Delaney
edit
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, James Delaney said:

Ta fora bez oruzja mozda pali u Japanu ... koji je pazi sad polit-ne koretkne li cinjenice - rasno i nacionalno naj-homogenija zemlja na svetu .

 

O razlicitosti istorije Japana naspram bilo koje druge zemlje da ne govorim,tako da tesko da se " Japanska "  ( ili bilo koja druga ) resenja mogu copy/pastovati tek tako .

Da ne ulazimo u diskusiju o Japanu, ili nekim drugim drzavama na ovoj temi. Napomenuo bih da nisam siguran da ima puno kuca u ruralnom Japanu gde nema bar jedna katana. Opet sam hteo da ukazem na kultne i mentlane norme drustva.

Mozda bi bila zanimljiva tema o kulturoloskim porodicnim naoruzanjima. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rekoh ti da ne pariolises, pogotovo sto lazes, imamo podatke o suprotnom. Na ostatak posta necu ni da ogovaram, posto:

1) nema veze sa temom o kojoj govorimo.

2) ti ne razlikujes pistolj od automatske puske

3) toliko si zaslepljen diktatorskim socijalnim uredjenjima da ne mozes da razumes individualnu odgovornost i moralnost. moral je stran tvojoj malenkosti.

 

Pa u kojoj masovnoj pucnjavi ovog tipa je korišćeno ilegalno oružje? Iz ove tvoje statistike se to ne vidi.

Sve ovo je preraslo individualnu odgovornost. Pogledaj statistike- veći broj masovnih ubistava do sada nego tokom cele prošle godine i uglavnom je isti patern- beli, besni sociopati, teroristi koji bi da očiste Ameriku od drugačijih. Eno ti, svaki od demokratskih pred. kandidata je optužio Trumpa da je podstrekivao na ovo što se sada dešava.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:

Eno ti, svaki od demokratskih pred. kandidata je optužio Trumpa da je podstrekivao na ovo što se sada dešava.

Dapace dems su toliko bili zauzeti optuzivanjem Obame, da do DT nisu ni stigli. To samo govori o tome koliko je ova garnitura dems, zabrinuta za situaciju u zamlji, a koliko za svoju GUZICU. Znaci, nisi u pravu ni za DT, a statisticke podatke tumacis shodno svojoj, po meni nehumanoj ideologiji.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Ja takodje ne propagiram nikakvu slobodu prodaje automatskog oruzja, ili bazuka, u US, for the record, samo konstatujem situaciju. A to je da ces Amerima tesko limitirati 2gi amandman, zbog statisticke greske.

 

 

 

Statisticka greska je veoma pogresan termin.

Problem 'masovnih egzekucija jurisnim oruzjem'

je problem za sebe i

nece se resiti ukrpupnjavanjem podataka.

Tako mozemo da kazemo da ako su

'masovne egzekucije jurisnim oruzjem' statisticki

nebitan podatak u ukupnom broju svih ubistava vatrenim oruzjima,

 

jednako mozemo da kazemo da je tek frakcija statisticke greske

kada se uporedi sa ukupnim brojem umrlih prirodnom smrcu.

Why not, kad je bal...

 

Videli smo da bckgrnd check ne radi kako treba, ne postoji puna komunikacija izmedju svih sluzbi,

videli smo da nedostatak zakonske akcije nije resio problem,

jer se ucestalost ne smanjuje. Sve se resava nekakvim papirologijama,

ne postoji sluzba koja intervjuise kupca oruzja.

 

Izvini, ali ja u tvojim postovima ne vidim ni jedan predlog da se ovaj problem resi,

ustvari, mozda cak ne vidim ni tezu da postoji neki problem.

 

Ako mislis da jeste problem i ako imas neki licni predlog, reci.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa nista. Oni koji  nemaju sta da kazu i dalje naviru.

Daj jos jedan ovakav post u kome ti mnogo kazes. Mislim ti si odavno sve rekao, ali ovo je sad samo dodatak fila u pitu.

Link to comment
Share on other sites

Postoje i hemikalije koje se koriste za svakodnevne potrebe, recimo u poljoprivredi (vestacka djubriva) i razni otrovi ciji promet mora da se prati jer u vecim kolicinama moze da se napravi razorni eksploziv. Slucaj Brejvik je valjda delom ta prica. Prosto promet, u nekim uslovima, opasnih materija koje se koriste i svakodnevnom zivotu, mora nekako da se nadzire. 

 

Bilo je i u Japanu ranije pokusaja masovnih ubistava samo su koristili neki gas, bese neka lokalna sekta, je li tako @Yoyogi

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...