Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

18 hours ago, Helena said:

Šta se dešva sa Federalnim, Vrhovnim Ustavnim ili kojim već sudom tamo, neki dokumenti procureli oko odluke o abortusu, zapravo o zakonu o istom iz 1973.?Hoće da zabrane pobačaj?

 

Hrvati pretrčali nabrzaka,Srbi nisu ni pomenuli...

 

Nece da zabrane pobacaj nego da ingerencije vrate na nivo saveznih drzave. Smatraju da ako federalni zakon o tome treba da postoji mora biti mnogo preciznije definisan i donesen kroz postojece procedure u oba doma a indirektno i totalno nejasno formulisano kroz jedan slucaj ponistavanja lokalnog zakona putem  Vrhovnog suda.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cyrus Smith said:

 

Nije jasno ni šta se ti javljaš, već si se izjasnila da privatne kompanije imaju pravo da vode svoju politiku.

 

Evo, drugarica koja se slaze sa tobom na ovoj temi i bori se za pravo glasa, iako se na temi o moderaciji isto slozila sa sobom da nije za banovanje, se slozila i sa moderacijom da ako imaju svoj razlog, oni najbolje znaju. Elem... iz toga se navodi da isto tako twitter ima prava da odstranjuje sta se njima svidja ili ne svidja, valjda oni bolje znaju... a kome se ne dopada, kao sto ti rece:

 

4 hours ago, Cyrus Smith said:

Osnujte svoju kompaniju i migrirajte na novui platformu.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Baby said:

 

Evo, drugarica koja se slaze sa tobom na ovoj temi i bori se za pravo glasa, iako se na temi o moderaciji isto slozila sa sobom da nije za banovanje, se slozila i sa moderacijom da ako imaju svoj razlog, oni najbolje znaju. Elem... iz toga se navodi da isto tako twitter ima prava da odstranjuje sta se njima svidja ili ne svidja, valjda oni bolje znaju... a kome se ne dopada, kao sto ti rece:

 

 

To su potpuno razlicite stvari, posto sam ja "drugarica". Na moderaciji se prica o banovanju ljudi za "minuli rad", koji ja ne pratim na forumu, tj nemam ni vremena ni strpljenja da pratim ceo forum I sve forumase za njihov "minuli rad". Tako da u konkretnom slucaju posta mogu da bidem protiv banovanja ali da na "minuli rad" nemam misljenje.

Na twitteru se banuje za konkretan tweet, ne minuli rad. Tako da mogu da procitam to misljenje, I kazem ovo nije za ban nego je sloboda govora.

 

Ljudi su banovani na twitteru za tvrdnju da bioloski muskarci ne treba da se takmice protiv bioloskih zena, jer to ugrozava prava zena. Naucna cinjenica.

 

To je ugrozavanje slobode govora.

 

Edit: da dodam jos jedan bitan faktor, forum je po svemu sto znam vodjen I uspostavljen negde na Balkanu, vrv SR to znaci da kad sam se pridruzila treba da postujem zakone zemlje domacina, u sta trenutno nisam upucena.

Twitter je US kompanija, I treba da prati US zakone na svom trzistu. Verovatno bi za EU ili Kinu morali da se prilagode lokalnim propisima ili odustanu od tog trzista. Sve sto ocekujem od Twittera je da prati US zakone o slobodi govora. Ni manje ni vise.

 

I to je inace Musk rekao. Ako dodjem u SR od mene se ocekuje da pratim lokalne zakone, cak I ako se sa istima ne slazem. Ocekujem da moderacija zna bolje od mene zakone koji su primenjivi. Iako u US zakonski ne postoji hate speech, ne ocekujem da mi SR forum ponudi takvu platformu. Kao sto ne ocekujem da mi Tik-tok omoguci takvu platformu.

 

Zato ja kad pricam o slobodi govora to radim na USA temi, iz perspektive US. 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, boxcube said:

 

Nece da zabrane pobacaj nego da ingerencije vrate na nivo saveznih drzave. Smatraju da ako federalni zakon o tome treba da postoji mora biti mnogo preciznije definisan i donesen kroz postojece procedure u oba doma a indirektno i totalno nejasno formulisano kroz jedan slucaj ponistavanja lokalnog zakona putem  Vrhovnog suda.

Okej, to su tehnikalije ali kako se došlo do takve radikalizacije američkog društva da to sad postaje tako fundamentalna stvar-njima nije RKC i SPC u sprezi sa vlasti da bi njih krivili, niti imaju problem te famozne bele kuge koja se u Evropi non stop pominje a bogami već i nekim državama postoje rigorozni zakoni-u Hrvatskoj lekari imaju opciju prigovor savesti, ako sam dobro upamtila, da ne rade abortuse...

 

Čak je i senilni za izbor (ili su mu rekli da se tako misli)...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Okej, to su tehnikalije ali kako se došlo do takve radikalizacije američkog društva da to sad postaje tako fundamentalna stvar-njima nije RKC i SPC u sprezi sa vlasti da bi njih krivili, niti imaju problem te famozne bele kuge koja se u Evropi non stop pominje a bogami već i nekim državama postoje rigorozni zakoni-u Hrvatskoj lekari imaju opciju prigovor savesti, ako sam dobro upamtila, da ne rade abortuse...

 

Čak je i senilni za izbor (ili su mu rekli da se tako misli)...

Nije to bas tako prosto da je doslo do radikalizacije. To je vec 50 godina stalno pitanje oko koga se gloze. Samo je usled politicke situacije sad aktuelno toliko. 

 

Demokrate gube na svim prakticnim stvarima, US je otisla ka Republikancima zbog mnogih prakticnih stvari. Ovo je za Dems jedna tema na kojoj znaju da imaju podrsku vecine pa to guraju. Kao sto je Ukrajina jedna tema na kojoj ce se Ameri vecinom sloziti.  

 

Nije iznenadjenje da u ovom trenutku odluka Vrhovnog Suda procuri, to je retko. Buklvalno je koriscenje teme. 

 

Biden je sad za partijsku liniju, pre 40 godina je bio protiv I tvrdio isto sto Republikanci tvrde danas.

Link to comment
Share on other sites

 

Pročitam ponešto sa ove teme, nisam dovoljno upućen u detalje niti me svi detalji zanimaju, pa je i ne pratim podrobnije, nešto što mi se ne sviđe je svođenje većeg dela diskusije na kritike ii pohvale demokrata ili republikanaca, lično me ne zanimaju ni jedni ni drugi kolikogod uticali na čitav svet. Zanimljiva su mi ova univerzalna pitanja, slobode govora, lična prava i sl, način ostvarivanja istih, garantovanje pojedincu da mu neće biti uskraćena.

Da li sloboda govora znači da pojedincu država ne sme da ograniči pravo na tu slobodu ili država mora i da mu obezbedi sredstvo i način ostvarenje tog prava. Paralela sa pravom na rad, niko mi ne sme ograničiti pravo na rad ali mi ne mora država garantovati i obezbediti radno mesto, posao. U slučaju Tvitera, sudara se nečije pravo da iznosi svoje mišljenje i pravo vlasnika da uređuje platformu po svom nahođenju, Tviter može da me banuje ali ne može da mi zabrani da izađem u park i uzvikujem svoje poruke, da ih objavim na drugom mediju ili drugoj platformi, da napravim svoju, ili kupim postojeću platformu i postavim svoja pravila, da slobode i ograničenja sprovodim o svom trošku. Ne koristi Tviter iako imam nalog, ne znam kako tehnički funkcioniše, po nekim komentarima mi se čini da vlasnik naloga može da banuje pratioce, nepoželjne komentatore, koliko to zadire u opšte pravo.

Znam da su USA države suverene da u mnogim oblastima donose i sprovode svoje zakone, ali ubeđen sam da bi neka osnoovna prava trebala da garantuje savezna država, sada konkretno mislim na taj abortus, to nije izgradnja trotoara, radno vreme lokala, to bi trebalo da bude univerzalno, garantovano pravo svima, da se ne menja prelaskom zamišljene linije, da ne zavisi od lokacije na kojoj se trenutno nalaziš. To bi trebalo da pripada setu univerzalnih prava na nivou sveta, ali, nažalost, takva prava niko ne može da zaista i garantuje, ostaju samo u formi deklaracija sa ograničenom obaveznošću u skladu sa voljom lokalnih administracija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

To su potpuno razlicite stvari, posto sam ja "drugarica". Na moderaciji se prica o banovanju ljudi za "minuli rad", koji ja ne pratim na forumu, tj nemam ni vremena ni strpljenja da pratim ceo forum I sve forumase za njihov "minuli rad". Tako da u konkretnom slucaju posta mogu da bidem protiv banovanja ali da na "minuli rad" nemam misljenje.

Na twitteru se banuje za konkretan tweet, ne minuli rad. Tako da mogu da procitam to misljenje, I kazem ovo nije za ban nego je sloboda govora.

 

Ljudi su banovani na twitteru za tvrdnju da bioloski muskarci ne treba da se takmice protiv bioloskih zena, jer to ugrozava prava zena. Naucna cinjenica.

 

To je ugrozavanje slobode govora.

 

Edit: da dodam jos jedan bitan faktor, forum je po svemu sto znam vodjen I uspostavljen negde na Balkanu, vrv SR to znaci da kad sam se pridruzila treba da postujem zakone zemlje domacina, u sta trenutno nisam upucena.

Twitter je US kompanija, I treba da prati US zakone na svom trzistu. Verovatno bi za EU ili Kinu morali da se prilagode lokalnim propisima ili odustanu od tog trzista. Sve sto ocekujem od Twittera je da prati US zakone o slobodi govora. Ni manje ni vise.

 

I to je inace Musk rekao. Ako dodjem u SR od mene se ocekuje da pratim lokalne zakone, cak I ako se sa istima ne slazem. Ocekujem da moderacija zna bolje od mene zakone koji su primenjivi. Iako u US zakonski ne postoji hate speech, ne ocekujem da mi SR forum ponudi takvu platformu. Kao sto ne ocekujem da mi Tik-tok omoguci takvu platformu.

 

Zato ja kad pricam o slobodi govora to radim na USA temi, iz perspektive US. 

 

Zasto komentarises ako ne pratis tudje minule radove a o tome se radi?! 

 

I kako je drugo? Kogod da je banovan je banovan zbog razmisljanja (naglas), kakve ima veze odakle je banovan, da li je tviter ili forum ili ...? I kakve veze ima sta je pisao, ako se jel, zalazemo za apsolutnu slobodu govora. To podrazumeva i da slobodu govora imaju i antisimisti.

 

Ili stvarno vazi ona teorija da ljudi jako vole prvi amandman u teoriji, ali ne toliko u praksi i da se ipak svi okrecu ka tome da slobodu govora pripisuju kao slobodu "njihovog" govora, ali ne i neistomisljenickom... Zato mene nervira to laprdanje o slobodi govora da mozes da trubis bas sta ti padne na pamet, jer u realnom svetu bas i nije tako. Kad gledas nekog u oci, jos ako je veci od tebe, dobro razmisls da li ces da mu kazes sta tacno mislis ili ces da oladis sa tom idejom. 

 

Sloboda govora iz US perspektive je i dalje slobodna, vec sam ti napisala, idi sa transparentom i kritikuj pred belu kucu i niko ti nece nista, ako ne krsis zakon, ma sta god pisalo na transparentu. Idi vici pred belu kucu sta hoces, isto tako nista... A privatni mediji imaju pravo da odlucuju o svojoj politici kako oni hoce, kao sto je Fox odlucio da ce da javno prica sta im se hoce, isto tako CNN... a vode razlicitu politiku. 

 

Quote

The First Amendment only prevents government restrictions on speech. It does not prevent restrictions on speech imposed by private individuals or businesses. Facebook and other social media can regulate or restrict speech hosted on their platforms because they are private entities.

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Zasto komentarises ako ne pratis tudje minule radove a o tome se radi?! 

:classic_blink: Zato sto nisam skontala da se radi o minulom radu?

 

1 hour ago, Baby said:

I kako je drugo? Kogod da je banovan je banovan zbog razmisljanja (naglas), kakve ima veze odakle je banovan, da li je tviter ili forum ili ...? I kakve veze ima sta je pisao, ako se jel, zalazemo za apsolutnu slobodu govora. To podrazumeva i da slobodu govora imaju i antisimisti.

 

Objasnila, citaj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

Objasnila, citaj.

 

Objasnila si ko je sve banovan sa twittera koji navodno ne pratis... Pa odakle znas da su zbog toga banovani? Ili informacije skupljas od onih koji to tako interpretiraju. 

 

U krajnjem slucaju banovani sa twittera zbog toga, idu na neko drugo mesto, naprave ga jos vecim od twittera... pa pisu sta im je volja. 

 

Uzmi primer svoje firme, da li bi ti dozvolila da u tvojoj firmi zagovaraju kolege jedan protiv drugog ili protiv firme i da ne budu nikako sankcionisani? Sta da neko iz firme ode i prodaje vase sve podatke koje su njemu dostupni? 

Tvoja firma, tvoje pravo. Ako je twitter po interpretaciji levicarsko mesto, zasto onda desnicari pisu ako im je ugrozeno slobodno izrazavanje na sta god pozele?

 

Mislim da treba da prosiris malo razmisljanje. Slobodno izrazavanje jeste nesto sto se brani, ali kada krocis na tudje igraliste onda se slobodno izrazavas onoliko koliko je to dozvoljeno pravilnikom tog igralista. S tim, slobodno izrazavanje/govor se brani da se ne donose zakoni protiv toga (sto se i nisu doneli), a ne po privatnim mestima, kao sto je izmedju ostalog i ovaj forum, twitter, FB, IG i ostala javna ali privatna mesta. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Objasnila si ko je sve banovan sa twittera koji navodno ne pratis... Pa odakle znas da su zbog toga banovani? Ili informacije skupljas od onih koji to tako interpretiraju. 

 

U krajnjem slucaju banovani sa twittera zbog toga, idu na neko drugo mesto, naprave ga jos vecim od twittera... pa pisu sta im je volja. 

 

Uzmi primer svoje firme, da li bi ti dozvolila da u tvojoj firmi zagovaraju kolege jedan protiv drugog ili protiv firme i da ne budu nikako sankcionisani? Sta da neko iz firme ode i prodaje vase sve podatke koje su njemu dostupni? 

Tvoja firma, tvoje pravo. Ako je twitter po interpretaciji levicarsko mesto, zasto onda desnicari pisu ako im je ugrozeno slobodno izrazavanje na sta god pozele?

 

Mislim da treba da prosiris malo razmisljanje. Slobodno izrazavanje jeste nesto sto se brani, ali kada krocis na tudje igraliste onda se slobodno izrazavas onoliko koliko je to dozvoljeno pravilnikom tog igralista. S tim, slobodno izrazavanje/govor se brani da se ne donose zakoni protiv toga (sto se i nisu doneli), a ne po privatnim mestima, kao sto je izmedju ostalog i ovaj forum, twitter, FB, IG i ostala javna ali privatna mesta. 

Pratim vesti, sve se to pojavi u vestima. Sa detaljima, reakcijama... videli smo reakciju Muska koga je sad I Dorsy podrzao I verovatno ce uloziti svoje deonice. Saudijski princ je vec objavio da ulaze svoje. 

 

Moja firma nije javna platforma I nije zasticena od tuzbe. Ne siri vesti, ne bavi se politickim aktivizmom.

 

Moju firmu nece nikad Kongres pozvati u istrazi o javnoj odgovornosti. Znaci babe I zabe.. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

Pratim vesti, sve se to pojavi u vestima. Sa detaljima, reakcijama... videli smo reakciju Muska koga je sad I Dorsy podrzao I verovatno ce uloziti svoje deonice. Saudijski princ je vec objavio da ulaze svoje. 

 

Moja firma nije javna platforma I nije zasticena od tuzbe. Ne siri vesti, ne bavi se politickim aktivizmom.

 

Moju firmu nece nikad Kongres pozvati u istrazi o javnoj odgovornosti. Znaci babe I zabe.. 

 

Jbg na sve ima rekacije. Reagujemo na one vesti koji nas doticu. 

 

Nije ni twitter zasticen od tuzbe. Zasto mislis da njihova firma jeste. Isto su firma, samo razlicite usluge nude. 

 

https://www.marketwatch.com/story/devin-nunes-cant-sue-twitter-over-insults-from-fake-cow-judge-rules-2020-06-24

 

Sto se tice slobodnog govora, bice lakse kada se shvati da svako zeli da cuje samo svoju 'istinu' i da je na obe strane.. pet strana... kako god, uvek pozeljno samo ici niz dlaku. Jbg tako stvari realno funkcionisu. Teorija i praksa jako cesto ne idu zajdno. 

 

https://mashable.com/article/trump-truth-social-free-speech-bans

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Baby said:

 

Jbg na sve ima rekacije. Reagujemo na one vesti koji nas doticu. 

 

Nije ni twitter zasticen od tuzbe. Zasto mislis da njihova firma jeste. Isto su firma, samo razlicite usluge nude. 

 

https://www.marketwatch.com/story/devin-nunes-cant-sue-twitter-over-insults-from-fake-cow-judge-rules-2020-06-24

i zakacis vest u kojoj sudija kaze da su imuni od tuzbe....

 

38 minutes ago, Baby said:

Sto se tice slobodnog govora, bice lakse kada se shvati da svako zeli da cuje samo svoju 'istinu' i da je na obe strane.. pet strana... kako god, uvek pozeljno samo ici niz dlaku. Jbg tako stvari realno funkcionisu. Teorija i praksa jako cesto ne idu zajdno. 

 

https://mashable.com/article/trump-truth-social-free-speech-bans

I zakacis vest koja neme veze sa slobodom govora. Cak i da ima, kako "to neko drugi isto radi" opravdava twitter? 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Helena said:

Okej, to su tehnikalije ali kako se došlo do takve radikalizacije američkog društva da to sad postaje tako fundamentalna stvar-njima nije RKC i SPC u sprezi sa vlasti da bi njih krivili, niti imaju problem te famozne bele kuge koja se u Evropi non stop pominje a bogami već i nekim državama postoje rigorozni zakoni-u Hrvatskoj lekari imaju opciju prigovor savesti, ako sam dobro upamtila, da ne rade abortuse...

Već je napisano da je ovo samo najnoviji proboj u višedecenijskom rovovskom ratu oko ovog pitanja. Odluka još nije donešena ali je nacrt  neko blizak sudu dostavio medijima najverovatnije iz političkih razloga. Demokrate loše stoje po anketama i smatraju da će im ovo pitanje poboljšati šanse na predstojećim izborima. 

 

Danas sam naleteo na podatke koji su, ako su tačni, oborili moje neinformisano mišljenje pokupljeno iz mainstream medija da je USA nazadna patrijarhalna tvorevina koja svodi žene na hodajuće materice:

 

Quote

cf9c9c49-d4a5-410f-861d-313bd608c96f_125

izvor

 

Ispada da u četiri američe države pravo na abortus postoji do 40 nedelje, dakle legalno je izvlačiti delove potpuno formiranog ljudskog bića koje pokušava da se brani i bacati ih u korpu za smeće. U još skoro 30 abortus je moguć i kasnije nego u prvoj deklarisanoj feminističkoj državi sveta i ostalim skandinavskim rajevima na zemlji. Većina zemalja EU je u sredini između liberalnih i konzervativnih (u nedostatku boljeg termina) američkih država. 

 

Ostaje da se vidi šta će se i gde promeniti ako ovakva odluka stvarno bude izglasana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

kakve ima veze odakle je banovan, da li je tviter ili forum ili ...?

Tviter je mesto koje je postalo de fakto javna platforma (odnosno bitan deo) gde se vode rasprave o važnim i manje važnim društvenim pitanjima. Sloboda govora je jedna od osnovnih prednosti (pored principa vladavine prava, smenjivoti vlasti, podele vlasti ...) koja moderna društva na tzv zapadu čine najefikasnijim i najjačim u svetu sada i motorom koji proizvodi inovacije koje se prelivaju i na ostale delove sveta. Nema smisla upoređivati to sa forumom na jeziku koji ima manje od 30 miliona govornika i koji je službeni jezik nebitnih zemalja na jednom evropskom poluostrvu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Div said:

 

Zanimljiva su mi ova univerzalna pitanja, slobode govora, lična prava i sl, način ostvarivanja istih, garantovanje pojedincu da mu neće biti uskraćena.

Da li sloboda govora znači da pojedincu država ne sme da ograniči pravo na tu slobodu ili država mora i da mu obezbedi sredstvo i način ostvarenje tog prava. Paralela sa pravom na rad, niko mi ne sme ograničiti pravo na rad ali mi ne mora država garantovati i obezbediti radno mesto, posao.

Niko nije obavezaan da ti obezbedi sredstvo za ostvarivanje slobode govora - ali ne sme da ti ogranicava. 

 

16 hours ago, Div said:

U slučaju Tvitera, sudara se nečije pravo da iznosi svoje mišljenje i pravo vlasnika da uređuje platformu po svom nahođenju, Tviter može da me banuje ali ne može da mi zabrani da izađem u park i uzvikujem svoje poruke, da ih objavim na drugom mediju ili drugoj platformi, da napravim svoju, ili kupim postojeću platformu i postavim svoja pravila, da slobode i ograničenja sprovodim o svom trošku. Ne koristi Tviter iako imam nalog, ne znam kako tehnički funkcioniše, po nekim komentarima mi se čini da vlasnik naloga može da banuje pratioce, nepoželjne komentatore, koliko to zadire u opšte pravo.

Nisi u pravu. U slucaju twittera problem nastaje kad deluju kao agent vlasti. Tj posto drzava ne moze da cenzurise po zakonu, oni kazu twitteru da to urade ili ....

takvi zahtevi su dolazili direktno iz Bele kuce i Kongresa. Znaci cenzura by proxy 

16 hours ago, Div said:

Znam da su USA države suverene da u mnogim oblastima donose i sprovode svoje zakone, ali ubeđen sam da bi neka osnoovna prava trebala da garantuje savezna država, sada konkretno mislim na taj abortus, to nije izgradnja trotoara, radno vreme lokala, to bi trebalo da bude univerzalno, garantovano pravo svima, da se ne menja prelaskom zamišljene linije, da ne zavisi od lokacije na kojoj se trenutno nalaziš. To bi trebalo da pripada setu univerzalnih prava na nivou sveta, ali, nažalost, takva prava niko ne može da zaista i garantuje, ostaju samo u formi deklaracija sa ograničenom obaveznošću u skladu sa voljom lokalnih administracija.

 

 

Na kom nivou univerzalana prava? Drzave, opstine, federacije, NATO alijanse? kontinenta mozda ili sveta? I u kojoj meri, evropskoj? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Tviter je mesto koje je postalo de fakto javna platforma (odnosno bitan deo) gde se vode rasprave o važnim i manje važnim društvenim pitanjima. Sloboda govora je jedna od osnovnih prednosti (pored principa vladavine prava, smenjivoti vlasti, podele vlasti ...) koja moderna društva na tzv zapadu čine najefikasnijim i najjačim u svetu sada i motorom koji proizvodi inovacije koje se prelivaju i na ostale delove sveta. Nema smisla upoređivati to sa forumom na jeziku koji ima manje od 30 miliona govornika i koji je službeni jezik nebitnih zemalja na jednom evropskom poluostrvu.

 

Sve 5, a opet, pre twittera je bez da si imao mesto da se oglasava svako ko ima pristup internetu vesti su stizale krojene po urednickoj volji sa raznih televizija. Mislim, nista se tu nije promenilo osim da sada svako moze da komentarise javno i da se dalje cuje... 

 

E da, samo jos da dodam. Kakva je to borba za slobodan govor ako se deli na neke manje vazne ili vise vazne? Twitter je veci od foruma, da, ali pravo na slobodan govor je pravo na slobodan govor... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

Sve 5, a opet, pre twittera je bez da si imao mesto da se oglasava svako ko ima pristup internetu vesti su stizale krojene po urednickoj volji sa raznih televizija. Mislim, nista se tu nije promenilo osim da sada svako moze da komentarise javno i da se dalje cuje...

Još jednom, koliko je baš Tviter važan vidi se iz histerije tzv. levice sve do bele kuće što više neće moći da kontroliše platformu. Možemo ti i ja da se loptamo ovde doveka to je očigledna činjenica. Kad NYT bude pisao članke o ovom forumu i na CNN budu trošili sate o nekakvom banovanju ovde ovo tvoje će imati smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

 

I kakve veze ima sta je pisao, ako se jel, zalazemo za apsolutnu slobodu govora.

Sloboda govora u SR nije isto sto I sloboda govora u US. Ja sam se za slobodu govora u SR zalagala I placala cenu kad sam u istoj zivela. 

Obrati paznju sta znaci kad se kaze absolutista po pitanju slobode govora. 

11 hours ago, Baby said:

To podrazumeva i da slobodu govora imaju i antisimisti.

 

 

Predpostavljam da su ovo antisemiti? Njima sloboda govora na twitteru uopste nije ugrozena, osim ako nisu desnicari. Levicarima je antisemitizam savrseno dozvoljen.

 

Vidimo I da je savrseno ok lepiti Musku etiketu ljubitelja aparthejda. 

 

Da sloboda govora nije ugrozena, nego je samo to privatna firma, ne bi WH odma krenula u pricu o reviziji section 230. Niti bi odmah uvodili ministarstvo istine. Nego bi rekli "privatna firma, ima pravo da radi sta hoce".  

 

Ocigledno ih sloboda govora izuzetno brine....nema demokratije bez cenzurisanja slobode govora 😁

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

Još jednom, koliko je baš Tviter važan vidi se iz histerije tzv. levice sve do bele kuće što više neće moći da kontroliše platformu. Možemo ti i ja da se loptamo ovde doveka to je očigledna činjenica. Kad NYT bude pisao članke o ovom forumu i na CNN budu trošili sate o nekakvom banovanju ovde ovo tvoje će imati smisla.

 

Pa pistali su i desnicari kada su im reprezentatici banovani. O tome ti i govorim, da svi piste i svi vuku na svoju stranu. Svako se cese gde ga svrbi. 

A isti ti desnicari koji su pistali pa otvarali nove SLOBODNE platforme su banovali clanove samo zbog uvredljivog nick-a.... 

 

1 hour ago, Angelia said:

Sloboda govora u SR nije isto sto I sloboda govora u US. Ja sam se za slobodu govora u SR zalagala I placala cenu kad sam u istoj zivela. 

Obrati paznju sta znaci kad se kaze absolutista po pitanju slobode govora. 

Predpostavljam da su ovo antisemiti? Njima sloboda govora na twitteru uopste nije ugrozena, osim ako nisu desnicari. Levicarima je antisemitizam savrseno dozvoljen.

 

Vidimo I da je savrseno ok lepiti Musku etiketu ljubitelja aparthejda. 

 

Da sloboda govora nije ugrozena, nego je samo to privatna firma, ne bi WH odma krenula u pricu o reviziji section 230. Niti bi odmah uvodili ministarstvo istine. Nego bi rekli "privatna firma, ima pravo da radi sta hoce".  

 

Ocigledno ih sloboda govora izuzetno brine....nema demokratije bez cenzurisanja slobode govora 😁

 

Ok, samo terate svoje. Ja mislim da sam bila jasna, sloboda postoji, citirala sam vec...

 

The First Amendment only prevents government restrictions on speech. It does not prevent restrictions on speech imposed by private individuals or businesses. Facebook and other social media can regulate or restrict speech hosted on their platforms because they are private entities.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Ok, samo terate svoje. Ja mislim da sam bila jasna, sloboda postoji, citirala sam vec...

 

The First Amendment only prevents government restrictions on speech. It does not prevent restrictions on speech imposed by private individuals or businesses. Facebook and other social media can regulate or restrict speech hosted on their platforms because they are private entities.

 

 

 

 

A ja ti objasnila sta znaci cenzura by proxy.

I sta znaci "javna platforma" posto se vremena menjaju pa I cenzura.

 

Ako ti vlast posalje par misicavih da te malo istuku jer si rekla nesto pogresno, jel to "privatna lica odlucila da im se ne svidja tvoje misljenje" ili cenzura?

 

 

Edit: PS Curuvija slucajno poginuo, uopste nije bila cenzura

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

A ja ti objasnila sta znaci cenzura by proxy.

I sta znaci "javna platforma" posto se vremena menjaju pa I cenzura.

 

Ako ti vlast posalje par misicavih da te malo istuku jer si rekla nesto pogresno, jel to "privatna lica odlucila da im se ne svidja tvoje misljenje" ili cenzura?

 

Pa pre 5 strana sam ti rekla da se moze pricati o cenzurama, a ne o tome da se krece ka oduzimanju slobode govora.... 

 

Nego mislim, da su na twitteru banovni AOC ili Pelosi, desnicari bi likovali. Kako god obrnes i okrenes sve se svodi na "moju slobodu" a ne na realnu slobodu svakom. Svi su u ovom ciste hipokrate. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Pa pre 5 strana sam ti rekla da se moze pricati o cenzurama, a ne o tome da se krece ka oduzimanju slobode govora.... 

 

Nego mislim, da su na twitteru banovni AOC ili Pelosi, desnicari bi likovali. Kako god obrnes i okrenes sve se svodi na "moju slobodu" a ne na realnu slobodu svakom. Svi su u ovom ciste hipokrate. 

😳cenzura nije oduzimanje slobode govora? Svasta cu jos cuti.

 

Nemam pojma na sta bi "desnicari" likovali. Znam sta su ideali liberala (pravih), centrista I konzervativaca a to je da je sloboda govora centralna za demokratiju. Tako oduvek bilo osim kod fringe grupa... dok Dems nisu fringe ideologiju uveli u mainstream. Isto kao sto je politicko nasilje oduvek bilo no-no dok Obama nije rekao "pa deca su malo ljuti" a CNN proglasio paljenje I divljanje u "relativno miran protest".

 

Na Yale-u, alo ...buduci advokati I sudije, organizovali gusenje debate. To ce sutra da brani nasa prava? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

😳cenzura nije oduzimanje slobode govora? Svasta cu jos cuti.

 

Nemam pojma na sta bi "desnicari" likovali. Znam sta su ideali liberala (pravih), centrista I konzervativaca a to je da je sloboda govora centralna za demokratiju. Tako oduvek bilo osim kod fringe grupa... dok Dems nisu fringe ideologiju uveli u mainstream. Isto kao sto je politicko nasilje oduvek bilo no-no dok Obama nije rekao "pa deca su malo ljuti" a CNN proglasio paljenje I divljanje u "relativno miran protest".

 

Na Yale-u, alo ...buduci advokati I sudije, organizovali gusenje debate. To ce sutra da brani nasa prava? 

 

Cenzura jeste oduzimanje slobode govora, ali jbt ajd ponovo 70ti put... Sloboda govora zagarantovana prvim amandmanom se odnosi na cenzurisanje od strane drzavnog aparata...

 

Pa iskreno, niko se nije podigao i rekao da je oduzimanje slobode govora bilo kada su banovani aktivisti Ocupy sa twittera, nego su se uzjogunili kada su banovana dva idiota: Tramp i ona teoreticarka zavere MTG... odjednom postaje pitanje bez opstanka... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...