Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

11 minutes ago, Darth Bane said:

Coca Cola - najgore pice svih vremena! Kvas je mnogo bolji i zdraviji - bolji je za ljudski sistem! 

 

Hlaadan Ruski Kvaaas. Reklama iz 1972. BIP ga je pravio pa prestao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

 

Ovde niko nije primetio moju grešku. Katastrofalnu:  osim da Walmart drži da je vlasnik svake robe u njihovim radnjama.

 

Trebalo je da stoji osim da Walmart drži da nije vlasnik svake robe u njihovim radnjama. Toliko vas boli uvo da čitate.

 

Ja sam te razumela pravilno zato sto znam kako funkcionisu :classic_smile: btw nisu oni jedini, vecina velikih retail lanaca funklcionise slicno.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Ja sam te razumela pravilno zato sto znam kako funkcionisu :classic_smile: btw nisu oni jedini, vecina velikih retail lanaca funklcionise slicno.

 

Ne samo da nisu jedini nego su i vodeći. Nisu oni ni naivni, za vreme Katrina uragana, jedino je Walmart imao logistiku da donese pogođenom stanovništvu što mu treba, država US je bila nemoćna. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, srbija do tokija said:

 

Hlaadan Ruski Kvaaas. Reklama iz 1972. BIP ga je pravio pa prestao.

Sada ga ima u Maxi-ju. Uvoz iz Rusije. Zaista osvezavajuce pice sa umerenim sadrzajem secera (mislim da je na oko 7 gr/100ml sto je ipak znacajno manje od ostalih tzv soft drinks). 

Link to comment
Share on other sites

 

...landing now :lol_2:

 

Labour party leader Jeremy Corbyn is to speak at a protest in central London on Tuesday against the Trump's state visit to the UK.

Corbyn will address a rally on Parliament Square, his office confirmed, following the public row between the president and his Labour party colleague Sadiq Khan, in which the president referred to the London mayor as a "loser."

In a tweet sent from Air Force One, Trump wrote that Khan, "who by all accounts has done a terrible job as Mayor of London, has been foolishly 'nasty' to the visiting President of the United States, by far the most important ally of the United Kingdom."

He added: "He is a stone cold loser who should focus on crime in London, not me. Kahn reminds me very much of our very dumb and incompetent Mayor of NYC, de Blasio, who has also done a terrible job - only half his height. In any event, I look forward to being a great friend to the United Kingdom, and am looking very much forward to my visit. Landing now!"

 

 

https://www.businessinsider.com/trump-state-visit-jeremy-corbyn-to-speak-parliament-square-protest-2019-6

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

 

To mi je malo nerealno :smiley33:

Pokazao mi je covek cek sa detaljima. Povrh svega uzeli su mu $20K od $250 , na kontu amortizacije, troskova, kazni...

Ni Dollar General nije mnogo bolji. Oni placaju na 120 dana.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno mi to zvuci nekako cudno, hajd da tako kazem. Znam da moja firma isporucuje robu hiljadama kupaca i rok placanja je prosjecno 14 dana, ukljucujuci i Walmart.

Dati nekome robu i cekati 180 dana da ti plati, je besmisleno, osim ako se ne radi o prodaju F35 ili S400.

Sad u Americi je sve moguce, ako je to stvarno tako, onda je to najobicnija pljacka. Srpske ekonomske mjere (ne)placanja.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Stvarno mi to zvuci nekako cudno, hajd da tako kazem. Znam da moja firma isporucuje robu hiljadama kupaca i rok placanja je prosjecno 14 dana, ukljucujuci i Walmart.

Dati nekome robu i cekati 180 dana da ti plati, je besmisleno, osim ako se ne radi o prodaju F35 ili S400.

Sad u Americi je sve moguce, ako je to stvarno tako, onda je to najobicnija pljacka. Srpske ekonomske mjere (ne)placanja.

Standardni uslovi placanja u US su ili 30 days net ili 45 days net.

To 14 dana nikad nisam cula, ali moguce. 

Znam nase musterije koji su veci kupci i koji u startu zahtevaju 90 dana.

Walmart i slicni su u mogucnosti da diktiraju uslove, i to koriste, ne samo kod placanja nego recimo koji kapacitet proizvodnje moras da imas

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno zavisi i od frekvencije narudzbi, Mi npr Walmartu saljemo robu svakodnevno, kada bi se cekalo 180 dana, pa to bi bili silni milioni.

Cime bi se finansirala proizvodnja ako nema placanja.

Nije to isto, kao kad nekome isporucujes jednom mjesecno ili 2-3 puta godisnje ili svaki dan.

 

https://www.gurufocus.com/term/DaysPayable/WMT/Days%2BPayable/Walmart%2BInc

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Stvarno mi to zvuci nekako cudno, hajd da tako kazem. Znam da moja firma isporucuje robu hiljadama kupaca i rok placanja je prosjecno 14 dana, ukljucujuci i Walmart.

Dati nekome robu i cekati 180 dana da ti plati, je besmisleno, osim ako se ne radi o prodaju F35 ili S400.

Sad u Americi je sve moguce, ako je to stvarno tako, onda je to najobicnija pljacka. Srpske ekonomske mjere (ne)placanja.

Ja sam i govorio u Americi.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pristevac said:

Masovni protesti u Londonu protiv  narandžanost rasiste, ili kako ga nazva gradonačelnik Londona: " Fašiste 21. veka i najveće globalne opasnosti"

 

 

Pateticno, ali sta bih ja tu govorila sto vec nije receno u UK.. Poseta je koordinisana da bude proslava 75 godina od D-Day, ovakav pokusaj da se to pretvori u jeftine politicke poene na racun Trampa je stvarno jadno. Fasista 21. veka :classic_biggrin: to od istog Khana koji je branio vodju Nation of Islam 

Link to comment
Share on other sites

Novi forum  stari beli medvedi.

Nije mi jasno zašto brišete postove koji nikog ne vređaju, nikog ne ponižavaju? Da ponavljam post ne želim, ne što se plašim eventualnih konsekvenci, već sa ovim moderacija dokazuje da je pristrasna, jednostrana, te stoga ne vidim svrhu  ovof foruma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pristevac said:

Novi forum  stari beli medvedi.

Nije mi jasno zašto brišete postove koji nikog ne vređaju, nikog ne ponižavaju? Da ponavljam post ne želim, ne što se plašim eventualnih konsekvenci, već sa ovim moderacija dokazuje da je pristrasna, jednostrana, te stoga ne vidim svrhu  ovof foruma.

 

Da ovim je moderacija pokazala da je pristrasna i popustljiva prema tebi, zato sto ti nije dala ni ban, ni opomenu, vec samo obrisala post u kojem vredjas drugog forumasa i podmeces mu. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, A sad said:

 

Da ovim je moderacija pokazala da je pristrasna i popustljiva prema tebi, zato sto ti nije dala ni ban, ni opomenu, vec samo obrisala post u kojem vredjas drugog forumasa i podmeces mu. 

Ajde?  Što je gospoDŽa  uvreDžena zbog Trampa možda? A za ono drugo  je bezbroj puta pokazala. I to nije uvreda već moje mišljenje koje nije isprovocirano, već  to mišljenja potkrepljuem "minulim radom" 

Evo ja opet kažem da je Tramp rasista i globalna opasnost XXI veka, isto kao i onaj gradnoačelnik Londona islamski prikriveni terorista.

Eto sad ima razloga da se banujem. 

Samo ja neću kao Ramush da povećam 100%  carinske stope, odmah dižen na hiljadarku.💪

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pristevac said:

Ajde?  Što je gospoDŽa  uvreDžena zbog Trampa možda? A za ono drugo  je bezbroj puta pokazala. I to nije uvreda već moje mišljenje koje nije isprovocirano, već  to mišljenja potkrepljuem "minulim radom" 

Evo ja opet kažem da je Tramp rasista i globalna opasnost XXI veka, isto kao i onaj gradnoačelnik Londona islamski prikriveni terorista.

Eto sad ima razloga da se banujem. 

Samo ja neću kao Ramush da povećam 100%  carinske stope, odmah dižen na hiljadarku.💪

 

O Trampu mozes da pises sta god hoces niko ti ne brani, ali ne smes druge forumase da nazivas islamofobima sta god da privatno mislio o njima. Ako ti nesto lici na islamofobiju imas report. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, lekoviti said:

Prigovor prihvacen, iako je jasno da sam ja iskoristila izraz u duhu engleskog jezika:

Prema definiciji pojma, patetika označava nešto što je jadno, tužno, bezvredno, ono što je vredno sažaljevanja, te je osoba koja je patetična upravo po značenju neko ko je mizeran, bedan, „tužan“; „jadan“; nedostojanstven, „dno dna“.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Prigovor prihvacen, iako je jasno da sam ja iskoristila izraz u duhu engleskog jezika:

Prema definiciji pojma, patetika označava nešto što je jadno, tužno, bezvredno, ono što je vredno sažaljevanja, te je osoba koja je patetična upravo po značenju neko ko je mizeran, bedan, „tužan“; „jadan“; nedostojanstven, „dno dna“.

Što se tiče mizerije, khmmm moderacijo.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, lekoviti said:

Hvala ti mnogo. Mi koji smo davno prestali da govorimo Srpsko-Hrvatski smo zaboravili, a mnogi izrazi su u tom periodu promenili znacenje.

Lepo bi bilo, da nas ispravite, kako bi ostali u toku.

P.S.

Da znas da sam ozbiljan i nisam sarkastican.

Secam se da je moj sin kad smo bili na Bracu isao od prodavnice do prodavnice i pitao kako se sta kaze.

Thx

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...