Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa jbg kad ne znaju posao i ne poznaju svoje stanovnistvo. 

Jbg, morace da se menja uslov da kandidat za POTUS mora da bude rodjen na tlu US posto je sve manje odgovarajucih kandidata.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Jbg, morace da se menja uslov da kandidat za POTUS mora da bude rodjen na tlu US posto je sve manje odgovarajucih kandidata.

 

Nema menjanja, samo tumacenja 😄 Njima odgovaraju ovakvi uslovi, nama ne odgovaraju... nemaju oni sto mogu da menjaju nesto ic razloga da menjaju ista. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

Glavni mastermind ispred projekta 2025 opusteno rece da ce biti bloodless revolucija ako levicari to dozvole, nema sta ide Amerika u svetlu buducnost sa Donijem...

 

Doni je trojanski konj kog ce ovi spaliti cim se uvuku. Sve nesto ocekujem da ce nekog iz projekta da stavi za potpredsednika... 

Link to comment
Share on other sites

Kako se zvao politicar koji je povukao vojsku iz snaga NATO pakta u jednom vrlo osetljivom vremenu  i koji je otisao u zemlju momaka koji su izginuli da bi njegova drzava bila slobodna i tamo klicao za rasturanje te zemlje?

Tramp,Karlson,Benjon,Gorka,Miler,Kirk,Ovens,Djulijani ,sef Heritidz fondacija ..,mozda Pompero?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MeanMachine said:

Glavni mastermind ispred projekta 2025 opusteno rece da ce biti bloodless revolucija ako levicari to dozvole, nema sta ide Amerika u svetlu buducnost sa Donijem...

Zar se nije Tramp distancirao od tog projekta? Mislim da je rekao da nije ni znao za to, ali koliko sam pohvatala dosta republikanaca tvrde da to nema veze s njima ni sa Trampom.

Koliko sam videla to je neki far-right think-tank.

Videh I da je Tramp podrzao Bidena za demokratskog kandidata, sto lose govori o proceni da Biden dobije izbore. Sad I Tramp radi sta Dems rade, podrzava kandidata za kojeg misli da ce izgubiti.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Angelia said:

Zar se nije Tramp distancirao od tog projekta? Mislim da je rekao da nije ni znao za to, ali koliko sam pohvatala dosta republikanaca tvrde da to nema veze s njima ni sa Trampom.

Koliko sam videla to je neki far-right think-tank.

Videh I da je Tramp podrzao Bidena za demokratskog kandidata, sto lose govori o proceni da Biden dobije izbore. Sad I Tramp radi sta Dems rade, podrzava kandidata za kojeg misli da ce izgubiti.

Tramp je podrzao Bajdena jer ne moze da zaboravi kako ga je senilan i bolestan Bajden otresao kao slinu na izborima 2020... Sada kada je rijec o  Bajdenovim zemnim ostacima i Tramp i hijene oko njega vide svoju priliku...

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ta 2020 je bila takva da ne znam sta moze da se uzme od tada, a da ima smisla za posle. Hiper blesava i hebe lud zbunjenog godina, USA izbori ili nesto drugo, trece... Nidje veze vec sa 2022-om a ne jos kasnije...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Tramp je podrzao Bajdena jer ne moze da zaboravi kako ga je senilan i bolestan Bajden otresao kao slinu na izborima 2020... Sada kada je rijec o  Bajdenovim zemnim ostacima i Tramp i hijene oko njega vide svoju priliku...

Mmm da. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Zar se nije Tramp distancirao od tog projekta? Mislim da je rekao da nije ni znao za to, ali koliko sam pohvatala dosta republikanaca tvrde da to nema veze s njima ni sa Trampom.

Koliko sam videla to je neki far-right think-tank.

Videh I da je Tramp podrzao Bidena za demokratskog kandidata, sto lose govori o proceni da Biden dobije izbore. Sad I Tramp radi sta Dems rade, podrzava kandidata za kojeg misli da ce izgubiti.

 

Odakle ti ideja da je Trump iskren?

 

Inače iza projekta stoji Heretage fondacija ako sam dobro informisan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

LM, ima li ko da prokomentarise uspeh US diplomatije u zadnjih 30 godina na povecanoj sklonosti imigranata ka useljavanju u zapadnoj Evropi i priblizavanju Kine, Rusije Severne koreje i Irana u savez?

Well done boys...

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MeanMachine said:

 

Odakle ti ideja da je Trump iskren?

 

Inače iza projekta stoji Heretage fondacija ako sam dobro informisan.

 

Tramp je sirom svijeta poznat kao iskren i posten covjek, pun vrlina. A po nekima je i dobar za ekonomiju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MeanMachine said:

 

Odakle ti ideja da je Trump iskren?

 

Inače iza projekta stoji Heretage fondacija ako sam dobro informisan.

Kakvo je to pitanje? Sta sada kad bilo ko kaze da ima plan za bilo kog politicara, I taj politicar kaze ja nemam veze s time, da se pitam dal je iskren?

Znas kako u US postoji predpostavka nevinosti. Tako da dok se ne dokaze suprotno....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Znas kako u US postoji predpostavka nevinosti. Tako da dok se ne dokaze suprotno....

 

A  i kada se dokaze suprotno, onda je sudjenje namjesteno...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Maharaja said:

Ako je on pisao tvit, pokazuje koliki je imbecil. Svaka rečenica kontradiktorna sa prethodnom.

 

Verovatno je on pisao, jako voli da postuje. Isti se pojavljuje i na telegramu. 

Bio neki komentar u stilu "kome Tramp ne vredja inteligenciju, taj je ni nema" 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
34 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Bio neki komentar u stilu "kome Tramp ne vredja inteligenciju, taj je ni nema" 

 

Postoje i veoma inteligentni ljudi (citamo ih i citali smo ih ovdje)  koji radi necega biraju da jednostavno zazmire na sve te uvrede inteligencije, krsenja zakona, bahato babunsko ponasanje, nebulozne izjave i destruktivnu politiku. 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ters said:

 

Postoje i veoma inteligentni ljudi (citamo ih i citali smo ih ovdje)  koji radi necega biraju da jednostavno zazmire na sve te uvrede inteligencije, krsenja zakona, bahato babunsko ponasanje, nebulozne izjave i destruktivnu politiku. 

 

Onda su verovatno mnogo naivni jer ocekuju da ce on resiti 'njihovu stvar'... ma sta god bila. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 7/7/2024 at 7:39 PM, Angelia said:

Zar se nije Tramp distancirao od tog projekta? Mislim da je rekao da nije ni znao za to, ali koliko sam pohvatala dosta republikanaca tvrde da to nema veze s njima ni sa Trampom.

Koliko sam videla to je neki far-right think-tank.

Videh I da je Tramp podrzao Bidena za demokratskog kandidata, sto lose govori o proceni da Biden dobije izbore. Sad I Tramp radi sta Dems rade, podrzava kandidata za kojeg misli da ce izgubiti.

( bold moj )

 

Andjo, ili si naivna ili se samo "informises" iz ekstremno desnicarskih medija. Razumem, verovatno puno radis i ne stignes, za razliku od mene koji sam u penziji i imam i previse vremena pa citam sve sta stignem.

 

Za pocetak, to nije samo "neki far-right think-tank."

Quote

The Heritage Foundation, sometimes referred to simply as Heritage, is an activist American conservative think tank based in Washington, D.C. Founded in 1973, it took a leading role in the conservative movement in the 1980s during the presidency of Ronald Reagan, whose policies were taken from Heritage Foundation studies, including its Mandate for Leadership.

The Heritage Foundation has had significant influence in U.S. public policy making, and has historically been ranked among the most influential public policy organizations in the United States. In 2010, it founded a sister organization, Heritage Action, an influential activist force in conservative and Republican politics. Heritage leads Project 2025, an expansive plan aimed at reorganizing and transforming the federal government.

izvor:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Heritage_Foundation

 

Eh, a onda da vidimo ko tamo sedi. Objava sa samog sajta Heritage Foundation:

Four Trump Cabinet Members Now Call Heritage Home

Quote

The Heritage Foundation has bolstered its ranks in recent months with the addition of four members from former President Donald Trump’s Cabinet.

 


The Heritage Foundation has bolstered its ranks in recent months with the addition of four members from former President Donald Trump’s Cabinet. The four leaders bring significant policy experience and a deep knowledge of government to Heritage’s first-class team. 

The new visiting fellows include former Vice President Mike Pence, former acting Homeland Security Secretary Chad Wolf, former Veteran Affairs Secretary Robert L. Wilkie, and former Environmental Protection Agency Administrator Andrew Wheeler. 

.....

In addition to the four members of Trump’s Cabinet, several other officials who served in his administration have joined the Heritage team in 2021. They include:

Ken Cuccinelli, deputy secretary at the U.S. Department of Homeland Security

Mark Morgan, acting commissioner of U.S. Customs and Border Protection

Elan S. Carr, U.S. special envoy to monitor and combat antisemitism

Dustin Carmack, chief of staff for the director of national intelligence

Tim Murtaugh, communications director at the U.S. Department of Agriculture and director of communications for the Trump re-election campaign

Michael J. Ellis, special assistant to the president, senior associate counsel to the president, and deputy National Security Council legal advisor

 

izvor, link za objavu na sajtu Heritage Foundation:

https://www.heritage.org/impact/four-trump-cabinet-members-now-call-heritage-home

 

I neko ocekuje da poverujem kako Trump nema pojma sta je to i ko su autori!? Da li ti to stvarno verujes?

Quote

Donald Trump claimed in a Truth Social post last week to "know nothing" about Project 2025 and have "no idea" who is behind the sweeping plan shaped by the conservative, Trump-aligned Heritage Foundation to stack the executive branch with MAGA loyalists and enact a litany of right-wing policies if he wins a second term .................. "I disagree with some of the things they’re saying and some of the things they’re saying are absolutely ridiculous and abysmal," Trump wrote on Truth Social. "Anything they do, I wish them luck, but I have nothing to do with them."

Zanimljivo, prvo kaze da ne zna sta je to, a onda da se ne slaze sa nekim delovima.

Pa majku mu, kako imas obraz da se ne slazes sa necim sta ne znas sta je!?

Covek ocigledno zna i slaze se, naprosto je lazov i prodaje maglu naivnima i neinformisanima. Jer, istovremeno:

Quote

...Trump's former White House personnel director John McEntee, said that Heritage and the Trump campaign plan to "integrate a lot of our work" later this year. Another, Trump's former budget chief Russ Vought, is both advising Project 2025 and sitting on the Republican National Committee's platform committee this year. ............

 


Trump's own Super PAC is promoting the project as "Trump's Project 2025" while the GOP nominee himself has repeatedly declared his support for key parts of the agenda, including the implementation of a rule that would allow the president to remove civil servants at will and set the rest of Project 2025 in motion.

"I will wield that power very aggressively," Trump said in a campaign video last year.

 

ovi poslednji citati su iz clanka koji se moze procitati ovde:

https://www.salon.com/2024/07/08/they-are-scared-runs-from-project-2025-claims-not-to-know-what-its-about/

 

Citav tekst Projecta 2025 se moze procitati ovde (dugacak je!):  https://www.documentcloud.org/documents/24088042-project-2025s-mandate-for-leadership-the-conservative-promise

 

Citirao bih svinjarije iz njega, ali i ovako mi je post podugacak... Ko hoce, neka cita original.

 

Mogu samo da prenesem jedan komentar sa neta:

"Cak i ako mi se glasanje svede na izbor izmedju trulog krompira i Trumpa, glasacu za truli krompir!"

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@zoran59 Zoki, nit sam naivna niti se informisem iz far-right medija, sta god to znacilo danas, nego veoma prosto znam dosta ljudi sa kojima saradjujem u poslu, ili smo I prijatelji u zivotu, a da se realno po mnogim pitanjima ne slazemo. Tako da ako prave odluke ili projekte u kojima ja ne ucestvujem, to sto saradjujemo na necem drugom ili ih znam ne znaci da ja bas sve podrzavam. Tako da slobodno mogu reci da to nema veze samnom.

Ali si potpuno u pravu da nemam vremena da istrazujem svaku pricu. Rekao je da nema veze s njim, mozda laze, mozda ne. Ako bude podrzao njihove ideje onda je lagao. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...