Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Quote

Sud za prekršaje je mladiće koji su danas privedeni pa uhapšeni po prijavi predsjednika Slobodne Crne Gore Vladislava Dajkovića zbog video snimka u kojem vrijeđaju lidera Slobodne Crne Gore i srpski narod kaznio je kaznama od 900 eura po osobi, odnosno 2.700 eura ukupno, prenosi Dan.

Nakon suđenja jedan od pomenutih mladića je Dajkoviću uputio riječi „znamo gdje živiš i gdje ti je kancelarija“, nakon čega se Dajković opet uputio u CB Podgorica da podnese novu prijavu protiv pomenutog lica.

https://rtnk.me/crna-hronika/kazna-za-mladice-koju-su-vrijedjali-dajkovica-i-srpski-narod-2-700-eura/?_rstr_nocache=rstr61064a62a490c9f2

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boraviće u zvaničnoj posjeti Srbiji 9. i 10. jula 2023. godine. Tom prilikom on će se sastati sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i predsjednikom Narodne skupštine Vladimirom Orlićem, saopšteno je kabineta šefa države.

 

Predviđeno je, kako su naveli, da predsjednik Milatović u okviru posjete položi vijenac na Spomenik neznanom junaku na Avali uz vojne počasti, kao i da položi cvijeće ispred Osnovne škole „Vladislav Ribnikar“.

 

Takođe, dodaju i da će u čast posjete predsjednika Milatovića, ambasada Crne Gore prirediti i svečani prijem u Crnogorskoj kući u Beogradu.

 

♥️

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Beonegro said:

Ne glupirajmo se, krmak nije došao iz Beograda u Nikšić pa da ga se deportuje.

Nisam budala da mislim da je ovaj lik opasniji po Crnu Goru od kavčana, ili škaljaraca, ili Brana Mićunovića, braće Đukanović i njihovog kriminalnog udruženja, ali, simbolički, ovo je čin agresije na državu Crnu Goru, dakle nema baš mnogo težih djela u krivičnom zakoniku, pa shodno tome i treba da se priča šta je napravio.

 

Ovo bi advokat pripravnik odbranio na normalnom sudu.

Sam taj Zakon u vezi poštovanja državnih simbola u CG je kretenski, najblaže rečeno.

Važnije je poštovati ljude, nego simbole.

Hoćeš sad na svakoj fudbalskoj utakmici snimati ko stoji, ko ne stoji, ko namešta sat, ko se češe, ko ovo, ko ono...

Šta ako neko zviždi himni, kao što se nekad zviždalo "Hej Sloveni" ili kao što se često zviždi "Bože pravde" u Novom Pazaru. Ceo stadion procesuirati?

 

U Americi je vrhovni sud doneo odluku po kojoj je i čin javnog spaljivanja državne zastave, sloboda izražavanja.

Setimo se masovnog klečanja pre koju godinu.

 

Čuj, čin agresije na državu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgore je kad tako nešto zaživi. Zbog takvih napaljenika, Carević neće više braniti za fudbalsku reprezentaciju Crne Gore. Jbt oni bi Adema Ljajića rasčerečili. Ljajić, i ako je bio dogovor, nije hteo da peva sa ostalim igračima himnu, ali zato Kacuhito Kinoši, Japanac član stručnog štaba Piksijevog peva "Bože pravde" iz sveg glasa, koliko ga grlo nosi. Ja znam samo prvu strofu...bem te mene Srbine.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



 
Šta ako neko zviždi himni, kao što se nekad zviždalo "Hej Sloveni" ili kao što se često zviždi "Bože pravde" u Novom Pazaru. Ceo stadion procesuirati?


Nema sta, unutrasnja i spoljasna politika Srbije treba da je vodilja za sve drzave, pokazali su rezultati poslednjih 30 godina.
Najgore je kad tako nešto zaživi. Zbog takvih napaljenika, Carević neće više braniti za fudbalsku reprezentaciju Crne Gore. Jbt oni bi Adema Ljajića rasčerečili. Ljajić, i ako je bio dogovor, nije hteo da peva sa ostalim igračima himnu, ali zato Kacuhito Kinoši, Japanac član stručnog štaba Piksijevog peva "Bože pravde" iz sveg glasa, koliko ga grlo nosi. Ja znam samo prvu strofu...bem te mene Srbine.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока




Niko nema problem sa tim u CG, pola igraca ne pjeva himnu.
Pricamo o jednom zvanicniku i klosarskom potezu.
Zamislite ovo u Srbiji, posto ste vi osvjesceni.
Sta bi prezivio neki gradonacelnik kad bi ovo uradio?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, čuo sam kako je Carević šutnut iz reprezentacije zbog modela rukavica u kojima brani i Ter Štegen. A koje su slučajno u bojama trobojke.

Šta reći, ozbiljna dijagnoza.

4 minutes ago, SamoFlacko said:


 

 


Nema sta, unutrasnja i spoljasna politika Srbije treba da je vodilja za sve drzave, pokazali su rezultati poslednjih 30 godina.

 

 

Kakve to veze ima?

Država je država, simboli su simboli...

 

Hoćeš reći da simboli države Srbije ne treba da se poštuju kao simboli Crne Gore, BiH, Kosova i drugih država koje su mnogo mudru vodili politiku prethodnih 30 godina?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SamoFlacko said:


Pricamo o jednom zvanicniku i klosarskom potezu.
Zamislite ovo u Srbiji, posto ste vi osvjesceni.
Sta bi prezivio neki gradonacelnik kad bi ovo uradio?

 

Ne verujem da bi na sud išao.

Čisto sumnjam da se recimo u Preševu uopšte intonira himna bilo gde.

Link to comment
Share on other sites




Niko nema problem sa tim u CG, pola igraca ne pjeva himnu.
Pricamo o jednom zvanicniku i klosarskom potezu.
Zamislite ovo u Srbiji, posto ste vi osvjesceni.
Sta bi prezivio neki gradonacelnik kad bi ovo uradio?
Mi smo u modu sličnim kao CG za vakta Mila. Bilo bi dobro za vas da idete niz ove nove vetrove koji vam duvaju. Pišanje uz vetar ni estetski nije dobro ni poželjno. Za početak, "jedan deo" Crnogoraca mora da shvati da je Milo otišao i da su neki narativi i dežurni krivci penzionisani.

Ako je ovaj Nikšićanin namerno pokazivao "srednjaka" i tako iskazivao nepoštovanje himni, svakako će imati taj postupak odredjenu težinu. Da li će to biti politička odgovornost, prekršajna ili krivična, pokazaće vreme i to vrlo brzo, ne znam čemu tolika histerija ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Zato sto zelim da u CG napokon svi pocnu da snose odgovornost za svoje poteze, od bacanja smeca na ulicu do kradje miliona.
Je li to nesto nenormalno?
Ili da jos uvijek budemo u fazona a nismo mi Norveska, ne moze to bas tako kod nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SamoFlacko said:


Zamislite ovo u Srbiji, posto ste vi osvjesceni.
 

 

Mi smo onesviješćeni :jumping:

1 minute ago, SamoFlacko said:

Zato sto zelim da u CG napokon svi pocnu da snose odgovornost za svoje poteze, od bacanja smeca na ulicu do kradje miliona.
Je li to nesto nenormalno?
Ili da jos uvijek budemo u fazona a nismo mi Norveska, ne moze to bas tako kod nas.

Slažem se s tobom.....i ja bih to isto želeo u Srbiji, ali i u CG, pošto sam često i tamo. Da krenemo od tog Nikšićanina, ali šta da radim sa ovim mojim Nikšićanima u Nišu ?

Link to comment
Share on other sites

Biće kao i sa trobojkama, kad je DPS slao komunalce da ih prekreče, pa i patrole policije da čuvaju  zidove po gradovima.

To u suštini samo revolt i inat uzrokuje.

Ne bih se čudio da sutra još mnogo njih namešta ovako satove, kad se intonira crnogorska himna.

Čisto iz inata, jer se halabuče zbog ovakvih stvari.

22 minutes ago, SamoFlacko said:

Zato sto zelim da u CG napokon svi pocnu da snose odgovornost za svoje poteze, od bacanja smeca na ulicu do kradje miliona.
Je li to nesto nenormalno?
Ili da jos uvijek budemo u fazona a nismo mi Norveska, ne moze to bas tako kod nas.

 

Ni u Norveškoj se niko krivično ne procesuira zbog držanja tokom himne.

Kapiram da je to karakteristično za neke fašističke režime. Oni drže do simbola kao do svetih krava.

Edited by Mendoca
Link to comment
Share on other sites

Pre bih rekao da je ovo agresija na državu

 

Quote

Ibrahimović, lider Albanskog foruma Nik Đeljošaj, Albanske Alijanse Genci Nimanbegu i Hrvatske građanske inicijative Adrijan Vuksanović tražili su da šef BS bude potpredsjednik Vlade za vanjske poslove, evropske poslove, politički sistem, unutrašnju politiku, bezbjednost i ministar vanjskih poslova, da vodi komisiju za politički system i da bude koordinator službi bezbjednosti

 

...i daj svima što će piti...i reci muzici malo tiše

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mendoca said:

 

Ovo bi advokat pripravnik odbranio na normalnom sudu.

Sam taj Zakon u vezi poštovanja državnih simbola u CG je kretenski, najblaže rečeno.

Važnije je poštovati ljude, nego simbole.

Hoćeš sad na svakoj fudbalskoj utakmici snimati ko stoji, ko ne stoji, ko namešta sat, ko se češe, ko ovo, ko ono...

Šta ako neko zviždi himni, kao što se nekad zviždalo "Hej Sloveni" ili kao što se često zviždi "Bože pravde" u Novom Pazaru. Ceo stadion procesuirati?

 

U Americi je vrhovni sud doneo odluku po kojoj je i čin javnog spaljivanja državne zastave, sloboda izražavanja.

Setimo se masovnog klečanja pre koju godinu.

 

Čuj, čin agresije na državu.

 

Tipičan predpolitički i predcivilizacijski poged na stvari:

1) ne odgovara ti važeći zakon države u kojoj se događaj odigrao - nije problem u tebi (odnosno gradonačelniku Nikšića) nego u zakonu;

2) petparački pokušaj spuštanja diskusije na emotivni nivo tvrdnjom da su ljudi najvažniji (uzgred budi rečeno, svaki ovakav post dodaje novi kamen spomeniku forumskom opusu Milenka Puzigaće, sa naglaskom na njegovoj tezi o stanju permanente emotivne overdoze kod primitivaca);

3) poistovjećivanje vršioca ozbiljne društveno političke funkcije sa random navijačem;

4) dvije žlice a šta nama rade začina;

5) tri prsta meni je deda pričao kako je u Americi, iako nije tako;

6) i na kraju, da zasladiš, paralela iz paralelnog univerzuma sa klečanjem (koje je bilo reakcija na rasno motivisanu policijsku brutalnost, dok gospodin gradonačelnik reaguje na šta?).

 

Želim ti više sreće u idućem izvlačenju.

19 minutes ago, Mendoca said:

Pre bih rekao da je ovo agresija na državu

Da se ne ljubimo...

Edited by Beonegro
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

 

 

3) poistovjećivanje vršioca ozbiljne društveno političke funkcije sa random navijačem;

 

Pa jel u Zakonu piše da su vršiocu "ozbiljnih društvenih funkcija" odgovorniji od ostalih?

Ne piše.

 

E pa...pamet u glavu

 

 

Djukanovic_srednji_prst_Tuzi.jpg

Edited by Mendoca
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

 

Predcivilizacijski - onaj koji relativizuje zakon kao civilizacijsku tekovinu.

 

 

Šta? Ne postoje loši zakoni?

Onda ne postoji ni loša vlast.

Bogom je dana svaka koja ih donosi.

S tim bi se složio dr. Miroljub Petrović.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

 

Predcivilizacijski - onaj koji relativizuje zakon kao civilizacijsku tekovinu.

Primitivac - gradonačelnik Nikšića i njegovi navijači.

 

 

Klizeći start jednom nogom, kad startuješ na loptu, dozvoljen je...ako intezitet nije prejak i ne postoji mogućnost da povrediš protivnika, čak nije ni faul.

Kad startuješ obema nogama, možeš da zaradiš i iskljućenje, crveni karton, i nije poželjan, čak nije ni lep za oko tvog navijača.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mendoca said:

 

Šta? Ne postoje loši zakoni?

Onda ne postoji ni loša vlast.

Bogom je dana svaka koja ih donosi.

S tim bi se složio dr. Miroljub Petrović.

Promašio si cijeli fudbal, a nalaziš se na bilijarskom stolu, u klizaljkama za hokej. Eto toliko veze sa mozgom nema ova što si napisao.

 

Ovo što je Kovačević uradio nije bio predlog ili peticija da se loš zakon mijenja, nego svjesno kršenje postojećeg i pravosnažnog zakona.

U praksi, ovo je kao da naduvaš dva promila na rutinskoj kontroli saobraćaja, pa počneš da ubjeđuješ policajce kako je zakon pogrešan i kako su ga napisali Bošnjaci jer oni ne piju alkohol, samo da sjebu tebe poštenog Srbina.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Klizeći start jednom nogom, kad startuješ na loptu, dozvoljen je...ako intezitet nije prejak i ne postoji mogućnost da povrediš protivnika, čak nije ni faul.

Kad startuješ obema nogama, možeš da zaradiš i iskljućenje, crveni karton, i nije poželjan, čak nije ni lep za oko tvog navijača.

Niti igramo fudbal, niti sam startovao na nekoga.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mendoca said:

 

Ovo bi advokat pripravnik odbranio na normalnom sudu.

Sam taj Zakon u vezi poštovanja državnih simbola u CG je kretenski, najblaže rečeno.

Važnije je poštovati ljude, nego simbole.

Hoćeš sad na svakoj fudbalskoj utakmici snimati ko stoji, ko ne stoji, ko namešta sat, ko se češe, ko ovo, ko ono...

Šta ako neko zviždi himni, kao što se nekad zviždalo "Hej Sloveni" ili kao što se često zviždi "Bože pravde" u Novom Pazaru. Ceo stadion procesuirati?

 

U Americi je vrhovni sud doneo odluku po kojoj je i čin javnog spaljivanja državne zastave, sloboda izražavanja.

Setimo se masovnog klečanja pre koju godinu.

 

Čuj, čin agresije na državu.

 

Neces procesuirati citav stadion, nego onoliko koliko nahvatas - dosta je 50-tak po utakmici kojima naplatis kaznu... I u Novom Pazaru, i u Niksicu, i u Sarajevu i u Banjaluci..... 

 

Ako je klecanje nepostovanje himne, onda je klecanje u crkvi nepostovanje boga... 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...