Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Nisam video da je neko iskoristio taj epitet, ali litije zbilja i jesu bile velicanstvene u poredjenju sa ovim divljanjem koje ceo dan traje na Cetinju, a koje ce se izgleda nastaviti i sutra.

 

Prijem u duznost jednog popa jedne kanonski priznate crkve u jednom iskljucivo verskom obredu na mestu gde se to trasicionalno cinilo i u proslosti. Bas prava provokacija, docim je sve ovo sto ceo dan gledamo izliv ljubavi i tolerancije. Tja.

Edited by Prijatelj Mitar
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Koliko juce je Dritan jasno kazao da ce Vlada istrajati u postovanju ustavnih prava svih građana i ustavnih prava na ispoljavanje vere. Pozvao je Mila da prijavi protest na Cetinju koji niko nije ni prijavio. Splačina naravno odćutao mudro.

Da li je stvarno ideološka a u par slučajeva izgleda i ancionalna odrednica toliko zahvatila i ovaj forum pa imamo neku tihu podrsku nasilnicima i huliganima koji bi da napadnu par sveštenika. Razumem da se ima rezerva prema SPC da neko ima simparije čak i prema takvom liku kao što je Milo ali podrzavati nasilje je nečuveno za ovaj forum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...Perkos,po običaju pišeš gluposti.HPC sigurno neće organizirati vlada,imaž neke minorne grupe koje eventualno to pokušavaju.Uostalom SSDS daje potpredsjenika vlade,samozatajnog i izuzetno vrijednog Borisa Miloševića

 

Agrolaki,sve ok,ali meni se čini da je obrazac isti.Otome tko je kriminalac ne mogu uopće razgovarati jer nemam relevantnih informacija.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenvzz said:

...Perkos,po običaju pišeš gluposti.HPC sigurno neće organizirati vlada,imaž neke minorne grupe koje eventualno to pokušavaju.Uostalom SSDS daje potpredsjenika vlade,samozatajnog i izuzetno vrijednog Borisa Miloševića

 

Agrolaki,sve ok,ali meni se čini da je obrazac isti.Otome tko je kriminalac ne mogu uopće razgovarati jer nemam relevantnih informacija.

E baš si mi kulturno odgovorio, iskrenije bi bilo da si napisao da podrzavaš tu akciju koja slučajno ide pred popis stanovništva u Hrvatskoj a popis valjda organizuje drzava. Ovako si se i ti kao drzava Hrvatska sakrio iza neke fantomske grupe.

Link to comment
Share on other sites

Ovo samo pokazuje koliko je taj sav narod sjeban u glavu koliko politicarima uopste nije stalo do naroda. Ako cak i neko izgubi glavu zbog necije stolice njih nije briga.

Predsjednik drzava i predsjednik vlade ne mogu da se dogovore da im u drzavi nije haos. Jedinstven slucaj sigurno.

Po raznim portalima komentari su puni govora mrznje, to je postala normalna stvar, svjetlosnim godinama udaljeno od civilizovanih drustava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mladenvzz said:

...PERKOS,nemam ti što za reći,popis organizira država,postoje različite opcije,između ostalog i on line.Isto tako popisivači u manjinskim dijelovima države su iz tog miljea.Vjerojatno zato i SNV ima bilborde "budi e-Srbin"

Nije ovde mesto da širimo temu. No mene zanima kakva bi bila tvoja reakcija a i ostalih učesnika foruma da sutra par hiljada pristalica ove nove Vlade u CG blokira Podgoricu, zauzme prostorije predsednia CG i javno saopšti da oni smatraju da nije poželjan u Podgorici i da nije njihov predsednik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...Doc Holidey,sigurno neću gledati Kiru,zar opet o pustim miljardama.Vidiš više vjerujem zadnjem ministru vanjskih poslova B. Lončaru učesniku svih razgovora i s Markovićem i s tadašnjim predsjednicima republika.On nije govorio o tome da su nam se milijarde nudile nego da je ex-YU postavila takav zahtjev

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenvzz said:

...Doc Holidey,sigurno neću gledati Kiru,zar opet o pustim miljardama.Vidiš više vjerujem zadnjem ministru vanjskih poslova B. Lončaru učesniku svih razgovora i s Markovićem i s tadašnjim predsjednicima republika.On nije govorio o tome da su nam se milijarde nudile nego da je ex-YU postavila takav zahtjev

 

  moja konstatacija se odnosila na  komentar Agro..  da je kao sad drugacije kako je sad reci o dva kriminalna klana...  I tad te 1990 je bilo potpuno isto...  Sve napore Ante Markovica su satirala dva klana... Milosevicev  i Tudjmanov...  O tom delu tog intervjua Kire govorim

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mladenvzz said:

...Perkos,moja reakcija bila ista onakova kao što sam koju stranicu ranije izrazio svoje mišljenje o "veličanstvenim"litijama

...Doc Holidey,ako želiš raspravu možemo nastaviti na temi Hrvatske,ne ovdje.

Kad vidim da se upoređuju učesnici litija sa ovim nasilnicima koji bi da promene izbornu volju građana Cene Gore sve mi je jasno. Samo što neko to lepo upakuje. Ipak je tu IL najbolja opcija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

Nije ovde mesto da širimo temu. No mene zanima kakva bi bila tvoja reakcija a i ostalih učesnika foruma da sutra par hiljada pristalica ove nove Vlade u CG blokira Podgoricu, zauzme prostorije predsednia CG i javno saopšti da oni smatraju da nije poželjan u Podgorici i da nije njihov predsednik. 

 

  I slep covek bi shvatio da su sve ove litije 2 godine unazad uvezene iz Beograda... Iz Beograda u kom se jasno zeli "Srpski svet"  ,  sto je naravno drugi naziv za veliku srbiju..  I te litije su fakticki kanalisanje na velikosrpsku vodenicu, zelju Crnogoraca da se otarase Djukanoviceve mafijaske diktature..  Svakom je jasna zelja Srbije da vrati " drugo oko u glavi" .. Ali sustina je da Crna Gora vise ne zeli biti to drugo oko...ne zeli vise zajednicki zivot sa Srbijom...  Crna Gora je u NATOu, Crna Gora ce, ukoliko iz Beograda ne naprave neku veliku stetu i srajne uci u EU daleko pre Srbije ( ako Srbija uopste i udje )...

 

   Sakve skoro iste stvari Beograd pravi i sa RS , to jest BIH ..

 

   I na zalost , mislim da ce ova Vuciceva bulumenta to i napraviti.. On gubi tlo pod nogama , kako u zemlji tako jos vise  i na medjunarodnom planu.. On zna da za njega gubitak vlasti znaci gubitak slobode. I svima je jasno da on vlast nece predati mirnim putem.  Zato se , na zalost plasim da ovo i jeste deo scenarija..  Jer on vidi  slabost Evrope u tim svim odnosima prema njemu, prema tenzijama koje proizvodi.. Takodje je koristio i nezainteresovanost Trampove administracije u USA... A kao sto sam i rekao , sad i Bajdenove , nakon svega ovog u Avganistanu.. Sve veoma slicno nezainteresovanosti mejdunarodne zajednice  tamo 1991/92  kad su jos i mogli spreciti krvoprolice...Sve ce to Vucic da iskoristi da podigne tenzije na maksimum , ne bi li sa time kupio jos vremena na vlasti.. to jest slobodi..  Nove sakcije i nova medjunarodna izolacija ??  Pa to bi mu donela totalno neogranicenu vlast...
 

   Uostalom on je radikal sa zeljama velike srbije...  koje on licno ne govori, ali govore svi njegovi najblizi saradnici ( Voolina pre svih )

 

   Samo ,  posle nezainteresovanosti medjunarodne zajednice 1991  je dosla  95 i  99ta...

Link to comment
Share on other sites

Ako neko stvarno veruje da jedan AV ovakav kakav jeste moze otrgnuti neki deo teritorije koji kontrolise NATO onda ja tu stvarno nemam šta da dodam. Samo ću da kažem da u celoj Srbiji i celokupnoj njenoj dijaspori nema većih protivnika režima AV nego što je to bio pokojni Amfilohije i što je to novi Mitropolit Joanikije. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

Ako neko stvarno veruje da jedan AV ovakav kakav jeste moze otrgnuti neki deo teritorije koji kontrolise NATO onda ja tu stvarno nemam šta da dodam. Samo ću da kažem da u celoj Srbiji i celokupnoj njenoj dijaspori nema većih protivnika režima AV nego što je to bio pokojni Amfilohije i što je to novi Mitropolit Joanikije. 

 

ne moze..  ali on misli da bi i nekim kontrolisanim sukobom ( a ko je ikad i mogao kontrolisati sukob na balkanu ) moze sebi produziti vlast... cak i po ceni nove izolacije koja bi mu cak i veoma pogodovala. On zna da ce na sledecim izborima imati vec velike probleme... Beograd ne vidim kako bi mogao da zadrzi..  A ako ponovi lokalne , moze se desiti i jos neki grad da izgubi..  A gubitak Beograda i jos nekog veceg grada bi znacio njegov totalni pad na narednim izborima..  Nastanak novih vecih problema u susedstvu " u kojima Srbija ne ucestvuje" bi njemu bilo ko kec na 11..

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ne moze..  ali on misli da bi i nekim kontrolisanim sukobom ( a ko je ikad i mogao kontrolisati sukob na balkanu ) moze sebi produziti vlast... cak i po ceni nove izolacije koja bi mu cak i veoma pogodovala. On zna da ce na sledecim izborima imati vec velike probleme... Beograd ne vidim kako bi mogao da zadrzi..  A ako ponovi lokalne , moze se desiti i jos neki grad da izgubi..  A gubitak Beograda i jos nekog veceg grada bi znacio njegov totalni pad na narednim izborima..  Nastanak novih vecih problema u susedstvu " u kojima Srbija ne ucestvuje" bi njemu bilo ko kec na 11..

To što on nesto zeli nema veze sa onim što su želeli ucesnici litija i to je stvarno potvrđeno mnogobrojnim primerima. Pa AV je jedini iz okruzenja koji nije cestitao pobedu koaliciji posle prošlogodišnjih izbora u CG. To što se desilo u CG je njemu kamen u cipeli i strahuje da bi kad tad moglo i ovde da se desi. Da li će to biti na izborima u Beogradu kako ti priželjkuješ nisam siguran zato što ne vidim veliku želju kod zitelja BG da nesto promene. Milion puta nam se on lično ili njegova banda posralo po glavi ali i dalje nema neke akcije. Zato njemu u CG više odgovara Milo  a o "srpskom svetu"( šta god to značilo) njih svoje bi se dogovorili ta pet minuta samo ako im to produzava vlast. Uostalom promenili su dres mnogo puta do sad pa što ne bi i dalje.

Link to comment
Share on other sites

...i na ovom forumu sam već napisao da imam razumjevanje za proteste građana,pa čak i za one svojevrenene balvane,ali,ako se iza balvana pojavljuju ljudi sa oružje,ili,ako se na čelu protesta vide popovi,za to nemam u ovom 21. stoljeću razumjevanja,pa nazvali ih vi i "veličanstvenim" litijama.Popovi mogu pričati sa oltara što hoće ali oni ne mogu predvoditi nikakove proteste.Danas govoriti i uspoređivati  one "veličanstvene" litije i današnje stanje je pomalo navijačko,jednostavno situacija je eskalirala,pitanje je što će biti sutra ili slijedećih dana.Vjerojatno nedostaje komunikacija,razgovor

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kud otkljucah Pink...:frusty:

Ovo jutros je dno: Jovana Jeremic und gosti prate situaciju.

Mila Stula crveni od stida: ustase, Canak, kriminalci, .......

Hercegovacki ustanici protiv turske vlasti su sebe zvali ustase, a Hrvati to preoteli.

Auh, ne trebaju mi sinkove knjige - dijagnoza ovoga se pise na gomili strana A4 formata.:krstipd4:

Idiotluk live:default_coffee:.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...