Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ja nigdje ne pravdam uvoz glasaca, odmah kazem da mi je to prilicno odvratno ali to i dalje ne daje za pravo obicnim gradjanima da presrecu te ljude i prave blokade po putevima. Ako bi se tako igrali i bolest jednog vodje pravdali bolescu drugog, najbolje nam je da sve lijepo odemo u 3 pizde materne da izvines i vratimo se u kameno doba. Doduse nismo previse ni odmakli od tog doba. 

Otkud pravo običnom građaninu da se suprotstavi sistemskoj krađi izbora. Treba javiti i ljudima u Belorusija da prestanu da se bune, nema potrebe. Institucije su tu da reše sve naše probleme. Hotje to hotje, ali malo sutra.

 

Jedno je uzrok, a drugo je posledica.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Liska Manjina said:

Otkud pravo običnom građaninu da se suprotstavi sistemskoj krađi izbora. Treba javiti i ljudima u Belorusija da prestanu da se bune, nema potrebe. Institucije su tu da reše sve naše probleme. Hotje to hotje, ali malo sutra.

 

Jedno je uzrok, a drugo je posledica.

Ispravi me ako grijesim, ali Cajnice i Trebinje nisu u Crnoj Gori nego u BiH. Nesto mislim da nije njihova nadleznost da uticu na regularnost izbora u drugoj drzavi. O casti ljudi tog kraja radije ne bih. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ja nigdje ne pravdam uvoz glasaca, odmah kazem da mi je to prilicno odvratno ali to i dalje ne daje za pravo obicnim gradjanima da presrecu te ljude i prave blokade po putevima. Ako bi se tako igrali i bolest jednog vodje pravdali bolescu drugog, najbolje nam je da sve lijepo odemo u 3 pizde materne da izvines i vratimo se u kameno doba. Doduse nismo previse ni odmakli od tog doba. 

 

Hipotetički, da se nalaziš na biračkom mestu u Srbiji, u Beogradu, i da onda dobiješ informaciju da dolazi jedno 4 autobusa Dodikovih Beograđana da "obavi svoju glasačku dužnost", sa sve taze ličnim kartama koje se puše, ne bi ti srce zaigralo pri pomisli da isteraš na put par kamiona i sprečiš masivnu krađu izbora? Pitam za drugara...

 

Hajde da batalimo DPS trolovanje i da nam ljudi koji žive u CG kažu šta se zapravo događa, šta se priča, kakva je atmosfera i slično. Mene barem jako zanima.

Edited by freethrow
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ispravi me ako grijesim, ali Cajnice i Trebinje nisu u Crnoj Gori nego u BiH. Nesto mislim da nije njihova nadleznost da uticu na regularnost izbora u drugoj drzavi. O casti ljudi tog kraja radije ne bih. 

 

Ma nemoj tako, sve je to podvala

 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bosnjake-kod-cajnica-docekale-uvredljive-i-prijetece-poruke-dok-su-se-oprastali-od-najmilijih/190520032

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

 

Hipotetički, da se nalaziš na biračkom mestu u Srbiji, u Beogradu, i da onda dobiješ informaciju da dolazi jedno 4 autobusa Dodikovih Beograđana da "obavi svoju glasačku dužnost", sa sve taze ličnim kartama koje se puše, ne bi ti srce zaigralo pri pomisli da isteraš na put par kamiona i sprečiš masivnu krađu izbora? Pitam za drugara...

 

Hajde da batalimo DPS trolovanje i da nam ljudi koji žive u CG kažu šta se zapravo događa, šta se priča, kakva je atmosfera i slično. Mene barem jako zanima.

Kljucna razlika. Da su ti ljudi prsretnuti i zaustavljeni u nelegalnim radnjama u CG ne bi bio nikakav problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slušam razno razne analitičare i par njih spominje da će i SDP da preleti na stranu opozicije. Što se tiče manjina one se neće izjašnjavati dok vlada opozicije ne bude sigurna, a onda će svi da uđu u nju. Ista priča kao sa SNS. Sve manjine se zaklinjale da neće sa šovinistom a onda preleteše bez po muke kada je obznanjeno da su se SPS i SNS dogovorili.

Link to comment
Share on other sites

Malo kasno Beba na forum pristiže:classic_tongue:

 

diktator je posle više decenija svoje vlade prvi put dobio šamar od građana CG i to se mora prihvatiti bez obzira na to što će pobednike čekati vraški težak posao da uspostave barem osnove neke normalne države. sprega mafije i vlasti u CG je neverovatna i sigurno se neće tek tako povući pred Dritanom i Krivokapićem. Ipak glavna pobeda je izvojevana a to je da je presto strah kod građana Crne Gore, neće se više hapsiti i ucenjivati svako ko drugačije misli, neće se zatvarati granice i sprečavati građani CG da odu do svojih domova i ono što je najvažnije oslobodiće se mediji od ove bebine fašističke propagande. lično voleo bih da se prvo pronađu ubice novinara Jovanovića i onog momka Pejanovića i njihovi nalogodavci mada je to verovatno previše u ovom trenutku.   Sad videh neki poziv "komita" da se okupe 06.09.2020 u Podgorici i protestvuju protiv okupatorsko-nacionalističke vlasti:smiley24: tako stoji u proglasu  pa me zanima da li su i oni okrenuli trenutnoj vlasti leđa? 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/465353/abazovic-ko-uprkos-pozivima-da-se-slavi-kuci-izadje-na-ulice-radi-za-odlazecu-vlast

 

Quote

Govoreći o proslavi nove vlasti sinoć ulicama, i da bez želje da brani bilo koga , kazao je da su ljudi poslije 30 godina osjetili pobjedu prvi put, i da se je isto desilo u Tuzima kada su se vijorile albanske zastave.

On je kazao da ne smijemo nikog da isključujemo, jer je Crna Gora i njihova država,. 

 

Dritan :thumbsup:

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Valensija said:

Nisam znao da je glasanje u 2 drzave legalna radnja. 

BiH ima sa Hrvatskom i Srbijom sporazume o dvojnom i dosta ljudi glasa na izborima u BiH i jos jednoj od ove dvije zemlje u zavisnosti od nacionalne pripadnosti. Za CG ne bih znao, Vukanovic je u onom videu rekao da nije moguce imati dvojno BiH-CG dok sam na nekim mjestima citao da postoje i takvi ljudi. 

 

Sto se bolda tice, izgleda da se nismo razumjeli. Legitimno mi je da su u CG zaustavili te glasace iz BiH jer su uticali na regularnost izbora. Nije mi ni legitimno, a ni normalno, da to rade gradjani i drzavljani BiH. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Sto se bolda tice, izgleda da se nismo razumjeli. Legitimno mi je da su u CG zaustavili te glasace iz BiH jer su uticali na regularnost izbora. Nije mi ni legitimno, a ni normalno, da to rade gradjani i drzavljani BiH. 

O tome bi valjalo na temi o BiH, građani BiH sprečavaju druge građane BiH da glasaju u CG. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

BiH ima sa Hrvatskom i Srbijom sporazume o dvojnom i dosta ljudi glasa na izborima u BiH i jos jednoj od ove dvije zemlje u zavisnosti od nacionalne pripadnosti. Za CG ne bih znao, Vukanovic je u onom videu rekao da nije moguce imati dvojno BiH-CG dok sam na nekim mjestima citao da postoje i takvi ljudi

 

Sto se bolda tice, izgleda da se nismo razumjeli. Legitimno mi je da su u CG zaustavili te glasace iz BiH jer su uticali na regularnost izbora. Nije mi ni legitimno, a ni normalno, da to rade gradjani i drzavljani BiH. 

 

Bold1 Moguce je imati dvojno BiH-Crnogorsko drzavljanstvo, nije moguce imati dvojno srpsko-crnogorsko drzavljanstvo.

 

Bold2 Nije legitimno zaustavljati nikog ko ima pravo glasa, a ti ljudi imaju pravo glasa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Decenijama se u državi Crnoj Gori dešavalo krešenje elementarnih prava građana, ubijani su neistomišljenici, hapšeni, prebijani i satanizovani preko medija ali su bili retki slučajevi da neko sa strane ili iz okruženja a ko se predstavlja kao neka građanska opcija podigne glas protiv toga. Ćutalo se i na direktne pretnje o proterivanju jednog dela građana CG, ćutalo čak i odobravalo što je pokušano nasilno pokrštavanje i oduzimanje imovine SPC, ćutalo se na ono "morate se navići"  a sad bez ikakvog  blama i stida kreće hajka i medijska ofanziva nakon par sukoba pijanih pristalica suprostavljenih strana. Niko nije podigao glas kad je uhapšena devojka zbog nošenja krsta ili kad su prebijani odbornici u SO Budva ali sad im sve smeta kad ljudi nakon 30 godina mraka izađu da proslave pobedu. Čelnici pobedničke trojke i SPC jasno su ukazali da nema razloga za euforiju a kamoli osvetu, pozvali su svi pojedinačno da se strasti smire i pružaju ruku pomirenja poraženima i manjinama ali opet bivaju osuđeni bez krivice. To što ovih dana trpi porodica Abazović od strane velikoalbanskih i velikocrnogorskih fanatika je posebna tema a vidim da se i Bošnjaci iz BiH pridružuju toj hajci, samo zato što Dritan hoće saradnju sa svim građanima u CG.

    

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Slušam razno razne analitičare i par njih spominje da će i SDP da preleti na stranu opozicije. Što se tiče manjina one se neće izjašnjavati dok vlada opozicije ne bude sigurna, a onda će svi da uđu u nju. Ista priča kao sa SNS. Sve manjine se zaklinjale da neće sa šovinistom a onda preleteše bez po muke kada je obznanjeno da su se SPS i SNS dogovorili.

 

Naravno da ce uci u vladu, slepila im se zadnjica za fotelju. Koliko tu upravnih odbora, funkcija, troduplih plata ima... ihahaj. 

Dokle god im se to garantuje, moze i Amfilohije da bude premijer. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Perkos2 said:

To što ovih dana trpi porodica Abazović od strane velikoalbanskih i velikocrnogorskih fanatika je posebna tema a vidim da se i Bošnjaci iz BiH pridružuju toj hajci, samo zato što Dritan hoće saradnju sa svim građanima u CG.    

 

Momak je heroj ovih izbora i nece mu biti lako izdrzati sve ove pritiske. To samo pokazuje kakvo je mrznju u drustvu stvorio Milo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...