Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

10 minutes ago, koca popovic said:

Zakljucak. Treba bjezati iz BiH ( a isto tako iz druggih nazovi drzava).  Koliko ja vidim rata ce biti (na zalost). Ovoj bagri iz Srbije uspijeva(izgleda) da na kondiciju dobiju ono sto zele. Nestabilnost. Samo, ova bagra u Beogradu zaboravlja jednu malu sitnicu, vrlo malu sitnicu. Turska. Ako se oni sjete da pomognu braci muslimanima u Bosni, onda je neko obrao zelen bostan. Ovima u Bosni niko ne moze prigovoriti sto traze pomoc. A onaj novi sultan ocigledno mora da nadje neko mjesto da ostri q...rac da bi dokazao da je neka sila. Po mom misljenju ludaci cackaju mecku.

 

Ma bez brige, zna AV vrlo dobro da mu čike iz NATO-a ne bi dozvolile da se mnogo pravi važan. A još ako njemu i njegovoj ekipi zavrnu finansijsku slavinu i zamrznu račune, to bi ga bolelo više od tomahawka. Može on preko Vulina da izmišlja Srbiju do Tokija ili do Milvokija, ali to je samo za unutrašnju upotrebu. A pošto je ipak inteligentniji od SMrada, svakako da ne bi hteo da završi karijeru iza rešetaka u jednom mestu u Holandiji koje gleda na Severno more.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Sacekaj da ti dezurni rusofili i branioci srbstva  objasne da je ovo sto Dodik radi legalno i da je jadan samo isprovociran velikomuslimanskim hegemonizmom i zeljom da uniste srpski narod s ove strane Drine. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Sacekaj da ti dezurni rusofili i branioci srbstva  objasne da je ovo sto Dodik radi legalno i da je jadan samo isprovociran velikomuslimanskim hegemonizmom i zeljom da uniste srpski narod s ove strane Drine. 

Sto ne bi bilo legalno? Moze da ti se dopada ili ne ali je to legalan politički stav koji očito podrzava i dovoljan broj birača. Verovatno se i vecini građana Republike Srpske ne dopada sta i kako radi Bakir-aga pa sem gunđanja ne mogu nista vise. Problem kod ogromnog broja ljudi iz BiH koje sam imao prilike da upoznam je sto hoce da nametnu svoje misljenje i svoju viziju BiH svima u toj drzavi.  I tu nastaje problem koji evo traje decenijama.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Sacekaj da ti dezurni rusofili i branioci srbstva  objasne da je ovo sto Dodik radi legalno i da je jadan samo isprovociran velikomuslimanskim hegemonizmom i zeljom da uniste srpski narod s ove strane Drine. 

A tek što bi da unište finansijsku slavinu laktaške vrljave lopine... To je tek atak na dušu i srce svakog Srbina.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, koca popovic said:

Zakljucak. Treba bjezati iz BiH ( a isto tako iz druggih nazovi drzava).  Koliko ja vidim rata ce biti (na zalost). Ovoj bagri iz Srbije uspijeva(izgleda) da na kondiciju dobiju ono sto zele. Nestabilnost. Samo, ova bagra u Beogradu zaboravlja jednu malu sitnicu, vrlo malu sitnicu. Turska. Ako se oni sjete da pomognu braci muslimanima u Bosni, onda je neko obrao zelen bostan. Ovima u Bosni niko ne moze prigovoriti sto traze pomoc. A onaj novi sultan ocigledno mora da nadje neko mjesto da ostri q...rac da bi dokazao da je neka sila. Po mom misljenju ludaci cackaju mecku.

 

Pa Turska vise investira u Srbiju, nego u Bosnu, tacnije u Bosnu ne investira skoro nista, a rata nece sigurno biti, jer ko ce tu da ratuje, a ne vidim ni razloga za rat.

Da neko ratuje zbog Dodika, ma hajde, proslo je to vrijeme, sada se tacno zna sta donosi rat, a i narod se ispreseljavao, da sada neko ratuje za neke cuke oko Han Pijeska, ne vidim da je to moguce u ovoj situaciji, kao i sto mi je odvratno to plasenje i spekulisanje bice rata. 

U BiH zivi milion ljudi manje nego 1992, to je jedan poluprazan prostor, koji je jako razlicit od onoga koji je bio 1992, gdje su vladale samo 3 nacionalne stranke, sada samo u srpskom korpusu postoji niz partija, koje se ne mogu medjusobno smisliti, isto tako i u Sarajevu, vise su medjusobno zavadjeni nego na nacionalnoj liniji, dogovor je da se svako krade samo svoje, tako da bi neki eventualni rat doveo u opasnost svu tu ogromnu imovinu stecenu u poslijeratnom periodu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jer je zakon o oruzanim snagama BiH tj formiranju jedinstvene drzavne vojske od vojski entiteta izglasan u Parlamentu BiH od stranaka iz oba entiteta i kao takav se ne moze ponistiti niti u NSRS niti u Parlamentu FBiH. Isto vazi i za ostale zakone koje Dodik zeli da obara u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Vrlo prosto. 

Ako ne moze zakonski onda nece moci da ih ponisti i nastavice sa nekom novom pricom o svom "velikosrpstvu". Da li je ista od avojih "pretnji" Mile ronhil ostvario ikad?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Pa Turska vise investira u Srbiju, nego u Bosnu, tacnije u Bosnu ne investira skoro nista, a rata nece sigurno biti, jer ko ce tu da ratuje, a ne vidim ni razloga za rat.

Da neko ratuje zbog Dodika, ma hajde, proslo je to vrijeme, sada se tacno zna sta donosi rat, a i narod se ispreseljavao, da sada neko ratuje za neke cuke oko Han Pijeska, ne vidim da je to moguce u ovoj situaciji, kao i sto mi je odvratno to plasenje i spekulisanje bice rata. 

U BiH zivi milion ljudi manje nego 1992, to je jedan poluprazan prostor, koji je jako razlicit od onoga koji je bio 1992, gdje su vladale samo 3 nacionalne stranke, sada samo u srpskom korpusu postoji niz partija, koje se ne mogu medjusobno smisliti, isto tako i u Sarajevu, vise su medjusobno zavadjeni nego na nacionalnoj liniji, dogovor je da se svako krade samo svoje, tako da bi neki eventualni rat doveo u opasnost svu tu ogromnu imovinu stecenu u poslijeratnom periodu.

 

Sve tacno, samo u BiH danas zivi minimalno milion i po manje ljudi nego 1991. Sam popis 2013. je apsolutno netacan. BiH danas zivi max 2 i po miliona ljudi, a i taj broj je bukvalno svakim danom sve manji. Bio je negdje podatak cini mi se da je u prvih 6 mjeseci 2021. BiH napustilo skoro 100k ljudi. Do kraja ove decenije broj preostalih stanovnika ce biti blizi brojci od 1.5 miliona nego 2 miliona. 

 

3 minutes ago, Perkos2 said:

Ako ne moze zakonski onda nece moci da ih ponisti i nastavice sa nekom novom pricom o svom "velikosrpstvu". Da li je ista od avojih "pretnji" Mile ronhil ostvario ikad?

 

Pa eto nedavno je u NSRS izglasao zakon o entitetskoj agenciji za lijekove da bi prikrio da su njegovi kadrovi po bolnicama u RS ljude lijecili industrijskim kiseonikom al je mudonja i tu stavio da zakon stupa na snagu tek za 6 mjeseci sto ce biti jos dodatno prolongirano jer ce dom naroda NSRS iskoristiti pravo vitalnog nacionalnog interesa (jedna od najludjih stvari koje postoje u BiH) koji ce onda tu odluku odvesti na ustavni sud BiH gdje ce zakon biti ponisten i onda krece nova doza srbovanja Milorada od Laktasa. Bukvalno savrseno zacaran krug za ubiranje glasova na nacionalne tenzije. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pa eto nedavno je u NSRS izglasao zakon o entitetskoj agenciji za lijekove da bi prikrio da su njegovi kadrovi po bolnicama u RS ljude lijecili industrijskim kiseonikom al je mudonja i tu stavio da zakon stupa na snagu tek za 6 mjeseci sto ce biti jos dodatno prolongirano jer ce dom naroda NSRS iskoristiti pravo vitalnog nacionalnog interesa (jedna od najludjih stvari koje postoje u BiH) koji ce onda tu odluku odvesti na ustavni sud BiH gdje ce zakon biti ponisten i onda krece nova doza srbovanja Milorada od Laktasa. Bukvalno savrseno zacaran krug za ubiranje glasova na nacionalne tenzije. 

 

A ovde kod nas su u zakonu promenili dozvoljenu količinu aflatoksina u mleku pre nekoliko godina kako bi se zaštitile neke vucibatine. Nacionalno jedinstvo na delu 🤮

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A ovde kod nas su u zakonu promenili dozvoljenu količinu aflatoksina u mleku pre nekoliko godina kako bi se zaštitile neke vucibatine. Nacionalno jedinstvo na delu 🤮

 

Dobro je iko od nas normalan obzirom na sva ludila koje debili svih naroda i narodnosti rade. Mada ima tu dosta i nase krivice. O cirkusu sa Klinickim centrom Univerziteta u Sarajevu, laznim diplomama Bakirove sultanije i respiratorima koji ubijaju je suvisno i rijeci trosit. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zakljucak. Treba bjezati iz BiH ( a isto tako iz druggih nazovi drzava).  Koliko ja vidim rata ce biti (na zalost). Ovoj bagri iz Srbije uspijeva(izgleda) da na kondiciju dobiju ono sto zele. Nestabilnost. Samo, ova bagra u Beogradu zaboravlja jednu malu sitnicu, vrlo malu sitnicu. Turska. Ako se oni sjete da pomognu braci muslimanima u Bosni, onda je neko obrao zelen bostan. Ovima u Bosni niko ne moze prigovoriti sto traze pomoc. A onaj novi sultan ocigledno mora da nadje neko mjesto da ostri q...rac da bi dokazao da je neka sila. Po mom misljenju ludaci cackaju mecku.
Prestao sam da pisem na politici pre nekog vremena zbog neslaganja sa jednim od moderatora...

Malo uzeo posle duzeg vremena da citam i ti mi konstantno zapadas za oko jer konstantno imas tu agresivnost prema ajde da kazemo srpskoj strani. Da ne bude zabune, zabole me kita za za te nacional sovinisticke teznje bilo koje strane, i sam gledam da bezim preko grane, sestra bi trebalo na zimu sa diplomom da zapali za Nemacku, ja verovatno posle nje, ako budem ikako mogao povukao bih i zenu i sina...

Elem, ti si mi etalon zbog cega ovaj region ovako izgleda. Jednostavno ti si lik koji ne poznaje stanje na terenu, ti sedis negde daleko odavde i mislis da znas sve informisuci se preko interneta. Da bi razumeo sta je problem ipak treba da zivis neko vreme u BiH.
Neki znaju, ja sam iz Novog Pazara, recimo BiH u malom, masovno odseljavanje, i to onih kvalitetnih kadrova, ostaju retardirane budale kao i u BiH. Ode 3 meseca u Nemacku na crno, crnci kod nasih za 7-8€ nabije se u one nase prcvare tamo, nikad ne nauci ni reci Nemackog, vrati se jos zatucaniji i zivotari od tih para 3 meseca ovamo i sve u krug. Totalna negativna selekcija,gde se preko stranaka zaposljava sljam ciji je jedini kvalitet poslusnost. E pazi sada, kada mi neko kaze da nema ko da ratuje odmah da kazem nije u pravu. Bio sam nekoliko puta u Sarajevu zadnjih godinu dana, tamo ista situacija, jednostavno nema vise ko da uredi tu "gradjansku drzavu". Svi pametni otisli ili pakuju kofere, ostali Vulini, Dodici Izetbegovici, Komsici... Ovde kod mene Erdogan je bog, predmet obozavanja, alahov izaslanik. Kod Srba tradicionalno Rusija, sada i Kina ima simpatije. Mislimani su radikalizovani, dobar deo ima ideje uspostavljanja nekih Kalifata [emoji23], secam se koliko je odusevljenje bilo Islamskom drzavom, kace se storiji po drustvenim mrezama sa nekim citatima iz kurana, Erdogan i Turska, ali pazi to cine deca i tinejdzeri sto je najopasnije, ja sam u njihovim godinama pokusavao na kiosku nekako da kupim Pan erotiku i da skupim kintu da igram sony playstation, njima hlavna preokupacija politika i to ona radikalna.

Ono sto pokusavam da kazem, ne postoji ovde jedna losa strana kao u americkim filmovima, i ima ko da ratuje veruj mi. Bulaznjenje kako je Dodik tamo jedini problem ke iz moje perspektive nekog ko zivi ovde je smehotresna tvrdnja. Mozda je on bucan i nezgrapan pa privlaci paznju, da bi ovaj region napredovao, u svakoj zemlji treba jedan Dritan Abazovic da se desi, pa da se stvari ppkrenu sa mrtve tacke, a svi znamo kolike su sanse da recimo Marinika Tepic pobedi Vucica recimo. Ostrascenost je veliki problem, nametanje sopstvenog stava nekome silom ne moze da proizvede nista dobro.
Ulazak ovog regiona u EU bi bila jwdina ispravna stvar koja bi mogla da spasi situaciju, EU nema snage za tako nesto i to je to. Putin i Erdogan postaju glavne baje, predmet obozavanja kod neukog gradjanstva . I Bosnajci i Srbi koji imaju malo mozga imaju samo jednu opciju, beg preko grane sve ostalo je zamajavanje. Nikakve tu gradjanske drzave nikada nece biti jednostavno nema kriticne mase koja to moze da progura...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Helmet said:

Prestao sam da pisem na politici pre nekog vremena zbog neslaganja sa jednim od moderatora...

Malo uzeo posle duzeg vremena da citam i ti mi konstantno zapadas za oko jer konstantno imas tu agresivnost prema ajde da kazemo srpskoj strani. Da ne bude zabune, zabole me kita za za te nacional sovinisticke teznje bilo koje strane, i sam gledam da bezim preko grane, sestra bi trebalo na zimu sa diplomom da zapali za Nemacku, ja verovatno posle nje, ako budem ikako mogao povukao bih i zenu i sina...

Elem, ti si mi etalon zbog cega ovaj region ovako izgleda. Jednostavno ti si lik koji ne poznaje stanje na terenu, ti sedis negde daleko odavde i mislis da znas sve informisuci se preko interneta. Da bi razumeo sta je problem ipak treba da zivis neko vreme u BiH.
Neki znaju, ja sam iz Novog Pazara, recimo BiH u malom, masovno odseljavanje, i to onih kvalitetnih kadrova, ostaju retardirane budale kao i u BiH. Ode 3 meseca u Nemacku na crno, crnci kod nasih za 7-8€ nabije se u one nase prcvare tamo, nikad ne nauci ni reci Nemackog, vrati se jos zatucaniji i zivotari od tih para 3 meseca ovamo i sve u krug. Totalna negativna selekcija,gde se preko stranaka zaposljava sljam ciji je jedini kvalitet poslusnost. E pazi sada, kada mi neko kaze da nema ko da ratuje odmah da kazem nije u pravu. Bio sam nekoliko puta u Sarajevu zadnjih godinu dana, tamo ista situacija, jednostavno nema vise ko da uredi tu "gradjansku drzavu". Svi pametni otisli ili pakuju kofere, ostali Vulini, Dodici Izetbegovici, Komsici... Ovde kod mene Erdogan je bog, predmet obozavanja, alahov izaslanik. Kod Srba tradicionalno Rusija, sada i Kina ima simpatije. Mislimani su radikalizovani, dobar deo ima ideje uspostavljanja nekih Kalifata emoji23.png, secam se koliko je odusevljenje bilo Islamskom drzavom, kace se storiji po drustvenim mrezama sa nekim citatima iz kurana, Erdogan i Turska, ali pazi to cine deca i tinejdzeri sto je najopasnije, ja sam u njihovim godinama pokusavao na kiosku nekako da kupim Pan erotiku i da skupim kintu da igram sony playstation, njima hlavna preokupacija politika i to ona radikalna.

Ono sto pokusavam da kazem, ne postoji ovde jedna losa strana kao u americkim filmovima, i ima ko da ratuje veruj mi. Bulaznjenje kako je Dodik tamo jedini problem ke iz moje perspektive nekog ko zivi ovde je smehotresna tvrdnja. Mozda je on bucan i nezgrapan pa privlaci paznju, da bi ovaj region napredovao, u svakoj zemlji treba jedan Dritan Abazovic da se desi, pa da se stvari ppkrenu sa mrtve tacke, a svi znamo kolike su sanse da recimo Marinika Tepic pobedi Vucica recimo. Ostrascenost je veliki problem, nametanje sopstvenog stava nekome silom ne moze da proizvede nista dobro.
Ulazak ovog regiona u EU bi bila jwdina ispravna stvar koja bi mogla da spasi situaciju, EU nema snage za tako nesto i to je to. Putin i Erdogan postaju glavne baje, predmet obozavanja kod neukog gradjanstva . I Bosnajci i Srbi koji imaju malo mozga imaju samo jednu opciju, beg preko grane sve ostalo je zamajavanje. Nikakve tu gradjanske drzave nikada nece biti jednostavno nema kriticne mase koja to moze da progura...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Volio bih da mi objasnis po cemu sam ti ja etalon, nisam te bas razumio. Kad bi mi to razjasnio da znam kako da objasnim moje stavove. Mrzi me da mnogo pisem ali ti obecajem da cu se potruditi da obrazlozim moje stavove. 

Link to comment
Share on other sites

Konstantno si kriticki nastrojen prema srpskoj strani. Nisam primetio da nesto kritikujes ostale strane. Nemoj ovo da shvatis pogresno, ne pricas ti nista pogresno generalno, iako ponekad malo preterujes, ali nista bolje nije ni u ostalim banana SFRJ republikama. Meni delujes ostrasceno, a to je nesto sto se jako zapatilo medju narodima ovde pa je bilo kakav konstruktivni razgovor poprilicno nemoguc.

Odmah da ti kazem, cilj svih ciljeva Bosnjaka u BiH jeste unitarna BiH ustrojena kao mala Turska. Svaki dan slusam to i tu nema nikakve dvojbe, Dodik je samo suprotan pol magneta,on to hoce isto samo nw bi da unitarizuje celu BIH vec bi samo da klisne iz nje. Isti ti je to polni organ, nijanse su u pitanju. Ali ponavljam nikakav problem nisu ni Dodik ni Bakir, problem je sto oni oslikavaju vecinu i sto vecina razmislja bas kao njih dvojica, e to ti je pravi problem...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

O cirkusu sa Klinickim centrom Univerziteta u Sarajevu, laznim diplomama Bakirove sultanije i respiratorima koji ubijaju je suvisno i rijeci trosit. 

Slažem se sa celim postom, ali ovo što si napisao bi moglo da se lako primeni i ovde, samo da se izmene Sarajevo i Bakir, može da se stavi Beograd ili Kragujevac, Vučić i slično, a suština ostaje. Kamo sreće da je najveći problem da li je bolji sarajevski ili niški burek... OK, svaka zemlja ima svoje specifičnosti u smislu da li je mainstream mrzeti X- ove, Y-ove, Z-ove ili tamo neke marsovce, ali ostade bratstvo i jedinstvo u korupciji i sličnim svinjarijama. I ovde normalni odoše, ista priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, koca popovic said:

Zakljucak. Treba bjezati iz BiH ( a isto tako iz druggih nazovi drzava).  Koliko ja vidim rata ce biti (na zalost). Ovoj bagri iz Srbije uspijeva(izgleda) da na kondiciju dobiju ono sto zele. Nestabilnost. Samo, ova bagra u Beogradu zaboravlja jednu malu sitnicu, vrlo malu sitnicu. Turska. Ako se oni sjete da pomognu braci muslimanima u Bosni, onda je neko obrao zelen bostan. Ovima u Bosni niko ne moze prigovoriti sto traze pomoc. A onaj novi sultan ocigledno mora da nadje neko mjesto da ostri q...rac da bi dokazao da je neka sila. Po mom misljenju ludaci cackaju mecku.

 

 

 

Izvini, ali ovo je detinjasto.

Turska ne može sama sebi da pomogne, a ne "braći"

 

Imaju duplo manje prosečne plate čak i od raspale Srbije.

 

 

Turska će da pazi sad, preko Bugarske, Makedonije, Srbije i turskih fabrika u Srbiji, vojno da prodje i dodje u Bosnu da pomogne (kako kažeš) braći muslimanima.. 🙂

 

I sve vreme "pomaganja" da ima neisprekidanu logistiku.

 

 

Pa zadnji put kad je Erdogan bio u BIH, Dodik lično, je na 30cm od njega govorio o disoluciji BIH, Erdogan trepnuo nije.

 

Više se Komšić iznervirao i jedino on reagovao, lupetajući neke gluposti o ratu i hipicima.. 🙂

Edited by SD rolja
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SD rolja said:

 

 

 

Izvini, ali ovo je detinjasto.

Turska ne može sama sebi da pomogne.

 

Imaju duplo manje prosečne plate od rapale Srbije.

 

 

Turska će da pazi sad, Bugarske, Makedonije, Srbije i turskih fabrika u Srbiji vojno da prodje i dodje u Bosnu da pomogne (kako kažeš) braći muslimanima.. 🙂

 

I sve vreme "pomaganja" da ima neisprekidanu logistiku.

 

 

Pa zadnji put kad je Erdogan bio u BIH, Dodii je na 30cm od njega govorio o disoluciji BIH, Erdogan trepnuo nije.

 

Više se Komšić iznervirao i jedino on reagovao.. 🙂

Ja sam naveo mogucnost, i duboko se nadam da nece biti nista od ove moje pretpostavke. Ma mozda imaju 4 puta manju platu od ekonomskog tigra ali ono sto sigurno imaju je 85 miliona stanovnika, jednu od jacih vojski u Evropi i ludog predsjednika koji ima zelju da mjeri ko ima vecu kitu u islamskom svijetu. I da podsjetim sve ove sto govore da nema ko da ratuje, tako je bilo i 1991.

Link to comment
Share on other sites

Na te kunta rasističke komentare imam samo da kažem bljak.

 

Apropo Turske samo još nešto.

Oni su se na sever Sirije(njihovo dvorište) jedva uglavili 20km u dubinu, da naprave klin izmedju dve "kurdske" teritorije.

 

Lemali ih Kurdi dobrih mesec dana.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...