Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

Sve nacije na svijetu su izmišljene. Ne može baš odmah jedna grupa ljudi koja živi na jednom prostoru da postane nacija. To je pretežno proces koji traje duže vremena. Neke nacije su starije, neke nacije su mlađe. To je prosto tako. Često nacija dobije ime po nekom geografskom prostoru. Nekad i državnost utiče na to da ljudi promijene ili učvrste nacionalni identitet. Svaka grupa ljudi ima demokratsko pravo da se izjašnjava kako god želi. Problem nastaje kad počne istorija da se falsifikuje. Onda dođe do sudara sa činjenicama, koje su zasnovane na bar relativno naučnim osnovama. Neki argumenti koje slušamo poslednjih godina su baš teško odbranjivi.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Budha said:

Jelacic je rođen u Petrovardinu jer mu je tamo otac bio na službi i sa tim Petrovardinom nema nikakve veze osim rođenja.

 

Kod Tesle je drugačija situacija.

 

Što se tiče Bošnjaka, tu je očit nedostatak identiteta koji se po meni pokušava naći na pogrešan način, nekakvim mitomanijama kao i svi na ovim prostorima.

I Teslin otac bio na službi kao pravoslavni sveštenik u Gospiću (na neki način). Kao da Srbi nikad nisu živeli na tom području!

 

Recimo sa druge strane se zna da je pravoslavna crkva rovarila protiv Tvrtka i negirala mu pravo na srpski presto. Ista ta crkva sada oberučke prihvata Tvrtka kao pravog primerka loze Nemanjića. Kao što rekoh teorije novijeg datuma koje za jedini cilj imaju merenje patke.

 

@koca popovic Pa stanovništvo se na ovom prostoru i ubija upravo zbog tog zajedničkog porekla. Kako bi se krvlju povukla razlika između njih i nas. Verujem da bi došli do strašno zanimljivih podataka kada bi se uradila genetska ispitivanja (preko hromozoma, znam da je sad aktuelno), recimo moj drugar je došao do podatka da ima Keltske krvi. Bog te pita kako, ali je to njemu jako zanimljivo zato što nije iskompleksiran. Sa druge strane verujem da bi mnoge prave patriote doživele krizu identiteta. Kod mene je zanimljivo da su neki dalji predci bili Aškenazi!

 

Moguće je da sam u tvojim očima nacionalno obojen po nekim pitanjima. To su jednostavno moji stavovi i ja smatram da su ispravni, a drugima su ti stavovi možda neprihvatljivi. To opet ne znači da su moji stavovi po difoltu ispravni, čovek uči dok je živ. Meni je sve bolje od jednoumlja, iskreno.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Accuphase said:

Ono što u Bosni i Hercegovini radi međed i njegovi sledbenici ne da liči nego je u dlaku isto onome što su u Ukrajini radili(a rade i dalje) sledbenici voštanog patuljka.

Mislim da je svako dalje objašnjavanje nepotrebno gubljenje vremena.

 

Ne odgovori ti kako bi se rijesili problemi helikopterima.

Link to comment
Share on other sites

Šta o sankcijama otkriva dokument koji je Eichhorst držala tokom pres konferencije

 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sta-o-sankcijama-otkriva-dokument-koji-je-eichhorst-drzala-tokom-pres-konferencije/211029118


211029118.webp


"odluke o sankcijama su ovdje da ih vijeće donese jednoglasno".
"Ono što mi trebamo danas je dijalog među političkim liderima. Trebamo čistu strategiju koje konkretne rezultate sankcije mogu postići u ovoj fazi. Smatramo da još uvijek nije vrijeme da govorimo o sankcijama, fokus treba biti u nastavku dijaloga političkih subjekata u BiH"

 

piše na dokumentu koji je Eichhorst držala tokom pres konferencije.
 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Amigo said:

 

Ne odgovori ti kako bi se rijesili problemi helikopterima.

Imalo bi smisla raspoređivanje  mirovnih snaga na  granice između  entiteta.To bi doprinelo očuvanju ili jačanju  mira.To je zapravo i jedini način na koji medjunarodna zajednica može da pomogne Bosne i Hercegovini.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Carlos said:

Imalo bi smisla raspoređivanje  mirovnih snaga na  granice između  entiteta.To bi doprinelo očuvanju ili jačanju  mira.To je zapravo i jedini način na koji medjunarodna zajednica može da pomogne Bosne i Hercegovini.

 

Samo jedan "entitet" koji ovde zlonamerno zovu državom je problematičan u BiH, nemoj da relativizuješ stanje stvari.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Accuphase said:

Samo jedan "entitet" koji ovde zlonamerno zovu državom je problematičan u BiH, nemoj da relativizuješ stanje stvari.

Pa dobro,treba onda medjunarodne snage da zaštite toga koji nije problematičan od onoga koji jeste.Kako bi rekao Soso Mange.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, prolup said:

Ukidanje bi doprinijelo miru taman koliko i otcjepljenje.

 

Gluposti i jedno i drugo.


 

Mi moramo da naučimo da saradjujemo i da živimo.

Zato mi se i svidja što EU i politički zapad generalno, guraju priču Mini-Šengena.

S obzirom da od proširenja EU nema ništa do 2035-te, mi tih 15 godina moramo da živimo bez granica.


 

Lepo izgleda..

 

mali-sengen-2.jpg

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SD rolja said:

Srbija je tata.

Ovakav komentar zaslužuje sankcionisanje.

1 hour ago, SD rolja said:

 

Gluposti i jedno i drugo.


 

Mi moramo da naučimo da saradjujemo i da živimo.

Zato mi se i svidja što EU i politički zapad generalno, guraju priču Mini-Šengena.

S obzirom da od proširenja EU nema ništa do 2035-te, mi tih 15 godina moramo da živimo bez granica.


 

Lepo izgleda..

 

mali-sengen-2.jpg

 

 


 

Alo bre kunta-kinte idi pa botuj negde drugde & pozdravi vučića.

Šta kog vraga ovde lepo izgleda, liči ti na veliku srbiju, to li je?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I Haris Silajdžić  bi trupe ali bi ih drugacije rasporedio.

 

Sve mi se čini da bejha patriJote nisu sportski podneli rezultat iz kako kažu prvog poluvremena.A i ne znaju da neke utakmice imaju samo jedno "poluvreme".

Link to comment
Share on other sites

Upravo zbog ovakvih idiota ko sto je matora ojebina Silajdzic su potrebne sto hitnije sankcije Amerikanaca i EU za Dodika i suradnike mu zbog vrlo jasnih najava ovjekovjecenih na glavnom odboru SNSDa o neustavnom ukidanju SIPA-e, OSA-e i OSBiH na teritoriju Republike Srpske i nasilnog protjerivanja clanova tih drzavnih agencija. Pokusaj provodjenja neceg takvog bi bio automatski pocetak tog "drugog poluvremena" o cemu palamude jedva punoljetni debilcici sa svih strana.  

Link to comment
Share on other sites

Pa i Erdogan najjavi proterivanje zapadnih ambasadora pa sto bi? Dodik moze da najjavljuje svasta i verovatno zeli da ga sankcionisu jer eto on se zrtvuje za RS. Ocigledno nije uopste siguran kako ce proci na izborima pa udara u nacionalisticke bubnjeve a u federaciji ima vise nego dosta korisnih idiota da pevaju uz njegove bubnjeve.

 

Od Vucica je dobio hladan tus sto dosta govori.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

Pa i Erdogan najjavi proterivanje zapadnih ambasadora pa sto bi? Dodik moze da najjavljuje svasta i verovatno i igra na kartu sankcija jer eto on se zrtvuje za RS. Ocigledno nije uopste siguran kako ce proci na izborima pa udara u nacionalisticke bubnjeve a u federaciji ima vise nego dosta korisnih idiota da pevaju uz njegove bubnjeve.

 

Od Vucica je dobio hladan tus sto dosta govori.

Od prvorođenog je dobio obećanije da će u slučaju uvođenja sankcija šverc preko granice biti obostrano zadovoljstvije.

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2021 at 3:43 PM, Carlos said:

Imalo bi smisla raspoređivanje  mirovnih snaga na  granice između  entiteta.To bi doprinelo očuvanju ili jačanju  mira.To je zapravo i jedini način na koji medjunarodna zajednica može da pomogne Bosne i Hercegovini.

 

Nisu ljudi u Bosni ovce, nikom do rata nije. Obična politička igrarija, da ne pričamo o tome da stranci to ne bi dozvolili. Kakve kurčeve mirovne snage, samo zavrnuti slavinu i stvar će se sama rešiti.

On 10/30/2021 at 4:38 PM, Accuphase said:

Samo jedan "entitet" koji ovde zlonamerno zovu državom je problematičan u BiH, nemoj da relativizuješ stanje stvari.

Piši češće, svaka ti je zlatna.

22 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Upravo zbog ovakvih idiota ko sto je matora ojebina Silajdzic su potrebne sto hitnije sankcije Amerikanaca i EU za Dodika i suradnike mu zbog vrlo jasnih najava ovjekovjecenih na glavnom odboru SNSDa o neustavnom ukidanju SIPA-e, OSA-e i OSBiH na teritoriju Republike Srpske i nasilnog protjerivanja clanova tih drzavnih agencija. Pokusaj provodjenja neceg takvog bi bio automatski pocetak tog "drugog poluvremena" o cemu palamude jedva punoljetni debilcici sa svih strana.  

A uspostavljanje tih institucija je bilo u skladu sa ustavom? I koji će nam đavo oružane snage? Apsolutno nikakav faktor ne predstavljaju, samo troše pare, doduše i te pare nam daje NATO, kao da smo Avganistanci. Isto tako bi se i vojska BiH ponašala u slulčaju nekog sukoba.

 

Bosni treba iskren pristup i dialog novih političkih faktora. Da bi se vodila realna politika potrebna je ideja i potreban je ozibljan rad, a kako toga nema uvek je lako zaigrati na kratu nacionalizma i hvatati volove. Doduše volova je sve manje, hvala bogu.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...