Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

Sinoć sam ugledao sliku potencijalno mogućeg zastava Liverpula za današnju tekmu na nekom fan pejdzu. I na njoj  su u startni 11 Eliot, Diaz(s) I Tiago, bez Salaha i Manea. U sekundi mi kroz vuglu prolazi misao da se Eliot oporavio, i onda spuštam sebe sa nemoguće je budalo da se tako brzo vrati posle tako stravicne povrede, kada se zbog iste pauzira oko godinu dana i pored toga što mi je sve vreme nelogicnost na umu da u sastav nisu uvrsteni dvojica finalista afričkog kupa. Dolazi današnja tekma sastav sam prelistao na brzaka i zapamtio samo startere, kada tokom kadra u toku meča pozira Eliot na klupi u opremi kluba, i komentar spominje da je odigrao tekmu za u23. Posle Harvi ulazi u igru i daje efektan gol. Nisam ispratio njegovo zdravstveno stanje i ažuriranja, ali svakako lepo iznenađenje i pojačanje pred naporan nastavak sezone i bitku na 4 fronta. 

 

Sa povratkom afro igrača, smo blizu punog sastava na raspolaganju, što je dobra stvar pred jako bitan deo sezone, i KO faze CL. Pretpostavljam da se odmaraju izostali Brazilci. Ko je na listi za povredjene? Origi? Možda Gomez? 

Link to comment
Share on other sites

Vec pocetkom januara su bile neke slike sa treninga tako da se ocekivalo da se vrati uskoro, nije sjebao ACL pa da bude sigurno season-ending injury.

 

Da, kada se vrate ova dvojica imamo gotovo sve igrace na raspolaganju sto je odlicna vest jer nas ceka veoma gust raspored. Ako se ne varam, imamo mec na svaka 3 dana sve do sredine marta, mislim da tek pred mec sa Junajtedon 20.03. cemo imati pauzu od 7 dana izmedju dva mece (ako kojim slucajem bas tad ne uleti odlozen mec sa Arsenalom).

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bas ekspresno bra povratak za taj tip povrede, samo 5 meseci. Hayward, NBA kosarkas se povredio u prvoj tekmi sezone pre par godina i propustio je celu sezonu. Ima tu do sitnijih detalja povrede, npr stepen ostecenja kostiju, pa tetiva, nerava (da li su osteceni).

 

Ispratio sam da nam je raspored gust za naredne dve nedelje, dalje me mrzilo da gledam.

Link to comment
Share on other sites

treba nam više od "kiksa više", jbg... prvo moramo da ih bijemo kod njih kući, zatim oni da kiksaju negdje a mi nigdje - i tek smo onda na istom broju bodova. a ne zaboravi da oni mnogo bolje od nas trpaju buraniju (jer su sitne duše, jbg), tako da je mala vjerovatnoća da će gol razlika biti na našoj strani. sad je, ako se ne varam, na +2 od nas?

 

jedino da ih urnišemo nekih 5-0 na shittihadu 😈 (ima li neki bolji patkometarski naziv za njihov stadion?)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

City ima zavidnu prednost i ne prosipaju lako bodove. Iz mog ugla gledanja mi treba da odigramo sve tekme na maksimumu, pa ako se otvori sansa da je iskoristimo. Verujem da ce Klop i momci tako i uraditi. Nece ni Gradjanima biti lako na prolece kad naidje zgusnut raspored i morace negde da kiksnu, kao sto cemo i mi. Samo sto Redsi ce kiksove morati svesti na minimum, i nadati se da ce oni imati kiks vise od nas. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Pantelija jr said:

prvo moramo da ih bijemo kod njih kući, zatim oni da kiksaju negdje a mi nigdje

 

Proslu sezonu, gde kao cb nije igrao samo Firmino otprilike, smo zavrsili sa skorom 8-2-0 (tad su se kao cb ustalili oni koji to i trebaju da igraju). Te dve neresene su Lids i ne secam se ko jos (Njukastl?!), obe zavrsene 1:1, oba gola primljena blizu 90og minuta. Ne vidim zasto ne bismo imali opet slican drugi deo sezone, a Siti neka odgovori na to i neka uzme titulu, svaka cast. Isto tako, mislim da smo u medjusobnom duelu favoriti, bilo taj jedan mec u PL, bilo neki susret u LS.

Link to comment
Share on other sites

Imo, vise nismo favoriti protiv Sitija, izgleda ko da je Pep nasao nacin da ne izgubi od Klopa, za razliku od prvih duela njih dvojice od njihovog dolaska na ostrvo kad se Pep bas mucio. Nismo ih dobili od jeseni '19. Poslednja 4 meca, 2 iksa, i dva poraza sa 4 komada u mrezi Alisona.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miskooo said:

Zasto je epski meltdown kiks vise u odnosu na nas do kraja sezone?

 

Pa uglavnom ono sto je Pantelija rekao... nisam siguran da mozemo da ih dobijemo tamo a oni da izgube 6+ bodova na 10-ak kola do kraja, to ce bas tesko da se desi.

Sada i da imamo bolju zavrsnicu nego prosle godine i neka bude 10-0-0 nisam siguran da ce Siti da ima skor od 7-2-1 (ili 7-1-2) koji bi nam doneo titulu (naravno, ovde ne racunam mec sa Sitijem koji je 7-8 kola pred kraj vec poslednjih 10 meceva bez njih a u tom medjusobnom duelu prijateljski X jer se oba menadzera plase onoga sta poraz znaci).

Mada, bilo bi nekako poetski da Cou nekom bombom donesi Liverpulu titulu u poslednjem kolu.

 

Poceli smo da vadimo kalkulatore, eto kiksa koliko za vikend :classic_biggrin:

 

 

2 hours ago, Pantelija jr said:

jedino da ih urnišemo nekih 5-0 na shittihadu 😈 (ima li neki bolji patkometarski naziv za njihov stadion?)

 

Emptyhad :s_d:

Cak je i Jim Beglin to rekao jednom u live prenosu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 6:15 PM, Darth Steva said:

Ako se ne varam, imamo mec na svaka 3 dana sve do sredine marta, mislim da tek pred mec sa Junajtedon 20.03. cemo imati pauzu od 7 dana izmedju dva mece (ako kojim slucajem bas tad ne uleti odlozen mec sa Arsenalom).


 



9 meceva u naredne 4 nedelje… bice veselo.

Jota out za vikend sigurno a mozda i duze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...