Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

4 hours ago, alcesta said:

Ovo već drugi put pišeš, mislim tačno je u suštini :classic_biggrin: ali poenta je da je sad došao do 90+ na svakom turniru, a odatle ovih 100 izgleda mnogo bliže nego sa 80, zato se i povela cela ova priča. Da se nije glupirao sa diskvalifikacijom i vakcinama trebalo bi mu i manje do tih 100.

Наглашавам то због приче да је тај евентуални рекорд 100х4 могуће оборити, верујем да ће Ноле до њега доћи, а остало показује колико је то ненормално тешко.

Алкараз ако сам добро избројао до сада на АО има само 7 победа дакле већ сада је у лошој позицији да дође до тога.

Link to comment
Share on other sites

Najnebitniji poraz ikada, mogao je svakako reket o klin nakon OI, ionako je sve bilo.podredjeno tome ove godine. 

Ima on jos gasa u sebi da se dovede u red i uzme 25. u Australiji gde je sve i pocelo, sto bi bilo nekako lepo i simbolicki.

A i ako ne uspe, moze da se ispise na Serbia Openu kod bata Djoleta.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

Najnebitniji poraz ikada, mogao je svakako reket o klin nakon OI, ionako je sve bilo.podredjeno tome ove godine. 

Ima on jos gasa u sebi da se dovede u red i uzme 25. u Australiji gde je sve i pocelo, sto bi bilo nekako lepo i simbolicki.

A i ako ne uspe, moze da se ispise na Serbia Openu kod bata Djoleta.

 

Bukvalno kao da sam ja ovo pisao, baš sam hteo isto da napišem da je ovo sad nebitno i da bi bilo cool da se odjavi osvajanjem AO.

 

EDIT: Jebota, ovaj teniski svet je šizofren. Juče svi kofu govana na Alkaraza, kako mu je Novak ušao u glavu, danas "Novak penzioner"... bukvalno posle svakog događaja se tera u krajnjost.

Edited by Juan Pablo Montoya
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem pitanje. Isti igrac na tri vezana turnira tipa RG, Kvins, Vimbldon ili tri uzastopne pobede protiv Djokovica? Ili tri igraca koja su pobedila Djokovica na tri vezana turnira? Ako je prvo padaju mi na pamet Conga, Verdasko i Rodik pre 2011. ali ne verujem da ga je iko dobijao na tri uzastopna turnira od njih. Mozda Moja secam se da je kao klinac gubio od njega. Ali nema sanse da ima tri igraca koji su to uspeli.

Link to comment
Share on other sites

Sad vracam film, ovo prvo je bukvalno samo Nadal 100% i to vise puta na sljaci. Cak se ni Federera ne secam, mada verovatno se desilo na betonskim mastersima pre 2011. Marej kad je jurio broj 1 mozda kraj te sezone tipa Sangaj, zavrsni Masters Peking. Nema sanse da ima jos tri igraca koja su ga tako dobila. Samo Conga bukvalno 2008. Jer znam da je posle AO finala dobio 3-4 sledeca meca ali cisto sumnjam da je to sve bilk u mesec dana.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovako shvatio pitanje, 3 tenisera (sem pomenute trojice) koja su na uzastopnim turnirama dobili Novaka, dakle na 2 koje je Novak igrao jedan za drugim (ne mora da bude bukvalno nedelja za nedeljom, moze ovo sto si ti napisao RG pa Kvins, ili Dubai pa IV, Madrid pa RG npr.).

 

Edit: Ne znam da li Siner ulazi u pricu jer DC nije regularan turnir. I ja pokusavam po secanju da ih nadjem, znam za dvojicu sigurno.

Edited by Milutinov Tata
Link to comment
Share on other sites

Traže se 3 tenisera koja su dobila Đokovića na 2 vezana turnira na kojim je Đoković igrao.

 

Prvi je Kyrgios (Acapulco i IW 2017), drugi Sinner (Završni Masters i Davis Cup 2023. ili Završni Masters 2023. i AO 2024. ako se ne računaju Davis Cup i United Cup). Treći je vjerovatno neko od igrača koji su sada u penziji.

Link to comment
Share on other sites

ja sve vreme razmisljam o tri turnira zato i kazem da nije tacno. Ako je samo dva onda Conga 2008. na pocetku. Pre nego Rodik 2010. Verdasko 2006. je isto kandidat dobio ga je mislim dva puta te sezone verovatno ne uzastopno. Znaci moj bet je Conga.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je ipak u pitanju tri igrača na dva uzastopna turnira a ne tri, to je i mene zbunilo. Sigurno su dva Kirgios i Siner, a treći ako nije Conga ne znam, skoro sam sigurna da Rodik nije imao uzastopne pobede.

Link to comment
Share on other sites

Has u finalu Halea i zatim u 1/4 finalu Vimbldona 2009. Kirgios u Akapulku i IV 2017.

 

Sumnjao sam i ja na Congu, ali secam se poraza iz Bangoka u jesen 2008, pa na Mastersu u Sangaju, pa je bio neki turnir u Francuskoj u dvorani u februaru 2009., ali nista nije bilo vezano. Davidenko ga je dobio u Sangaju 2009. i na zavrsnom u Londonu, ali izmedju je bio Pariz. Rodik ga je dobio na AO 2009 i posle u IV, ali je Novak igrao par turnira izmedju. Moguce da je Siner treci kao sto je napisao @Howie Roseman ili kao vezani Masters i DC, ili Masters i AO. Ja se ne mogu setiti jos nekoga, Vavrinka, Berdih i Delpo ga nisu dobijali u nizu, nije ni Tim, Ferer je imao sporadicnih pobeda, ali mislim da nisu bile vezane, Moja ga je dobio u Hamburgu i Sinsiantiju 2007, ali nisu bili vezani turniri.

Link to comment
Share on other sites

Da, pomislio sam na Hasa, ali sam mislio da nisu vezani turniri.

 

Morao sam da proverim za Congu, jeste Conga 2008, Pariz i zavrsni masters, a taj Bankok je bio jednu nedelju pre. Tako da sam se dobro setio da je imao 3 pobede protiv Djokovica u mesec dana.

 

Siner je onda cetvrti ako se racuna DC, ali ocigledno ga nisu racunali, nego samo ATP turnire.

Federer je imao 2010. cetiri pobede u dva meseca ali nisu uzastopni turniri. Imao je dve nekoliko puta.

 

Mislim da je Nadal jedini imao 3 zaredom.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod - e dobro si se setio tog meca sa Congom iz Pariza 2008. meni u glavi da mu je predao mec, ali to je bilo kasnije, 2011 u 1/4 finalu. Znaci Conga je treci, moze se reci da je Siner onda cetvrti (van trojke).

 

Koliko je Novak muka imao sa Congom posle finala AO, ima jednu pobedu u Majamiju u 1/4 finalu 2009, ali ako se dobro secam Novak se tu samo tako nudio, a Conga je sam sebe pobedio. Bankok, Pariz, Sangaj, pa mislim Marsej, AO, sve poraz za porazom, tek od Vimbldona 2011 potpuno okrece to na svoju stranu. Kada se baci pogled na ovo, ispada da je pobeda na AO bila bas velika, protiv rivala, koji mu u tom delu karijere nikako nije odgovarao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Mislim da je Nadal jedini imao 3 zaredom.

 

Mislim da je Nadal jednom imao taj niz, 2008. Hamburg, RG, pa Kvins. Sledece godine ga je dobio na sva 3 sljakasta Mastersa, ali je Novak u tom intervalu igrao i u Beogradu. 2012. je Nadal imao pobede u Monte Karlu, Rimu i na RG, ali je u Novak u igrao i u Madridu i izgubio od Janka na plavoj sljaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Safin, Verdasko, Rohus, Korija, Karlovic, Federer, Nadal, Marej, Conga, Has, Siner, Vavrinka, Juzni, Moja, Rodik, Del Potro, Zverev, Cilic (ovo je posebno urnebesno, jer im je H2H 2-19), Bautista Agut, Veseli (ako ne racunamo predaju bez borbe Veselog, inace je 2-0 H2H), Tim, Kirjos, Medvedev i Rune. Zanimljivo da Alkaraz nema dve uzastopne, ako ne racunamo egzibiciju. Rud isto ima dva uzastopna prolaza, ali je drugi bio predaja bez borbe.

 

Malo sam potcenio brojku, ima ih 24.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...