Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ovakve OI jesu kazna, a ne dogadjaj za pamcenje, i da je nije u situaciji u kojoj jeste, ne bih se bunio cak i da ih preskoci, ali covek je sad na korak ne od kalendarskog, vec od zlatnog slema, a to ima samo Stefi Graf. Mozda ljudima iz ove perspektive to ne znaci puno, ali secam se kad sam ja bio klinac i kad sam se upoznavao sa tenisom i citajuci clanke o tome (tad interneta nije bilo), i pored svih dostignuca Martine Navratilove i gledajuci sve tenisere, niko mi se nije mogao porediti sa Stefi, jer je ona imala zlatni slem, ostali nisu. E tako ce gledati i neki buduci klinci za 10, 20 pa i 50 godina. Zaista ne bi smeo da ispusti ovu sansu pogotovo sto ce konkurencija na OI biti zaista u rangu prosecne 250-ice, a time em bi dosao u poziciju za zlatni slem em uzeo zlato, pa imao bas sve kolone popunjene karijerno gledano, ali znajuci koliko je on nezna biljka, nakon ove izjave ja mislim da su sanse 10% da ce igrati i 90% da odustaje, i da je ovih 10% upravo to razmisljanje da li da baci u vodu sansu za zlatni slem, jedinu koju ce imati.

 

EDIT Sad vidim da je Darko napisao ovo isto.

Edited by Romantik
Link to comment
Share on other sites

1. Otkad postoji tenis, postoje i slemovi.

2. Na OI se tenis igrao, pa se dugo nije igrao, pa se ponovo igra.

3. Završni turniri se igraju od 1970.

4. Niko nikad u muškom tenisu nije osvojio Grend slem + OI (ili + završni). Dvojica tenisera koji su osvojili Grend slem nisu osvojili OI jer se tenis tada nije igrao na OI; nisu osvojili završni turnir jer tada završni turnir nije postojao (u toj godini kada su uzeli Grend slem).

 

Zaključak: Grend slem postoji otkad postoji i tenis, svaki teniser (osim kad je bio rat i korona) je imao šansu da ga osvoji. Dvojica koji su uzeli GS nisu bili u prilici da osvoje i OI i/ili završni jer ih nije bilo.

Možda bi ih i osvojili (da su postojali): recimo Don Badž, da je tada tenis bio profi sport i da nije bio WWII, sve ukazuje da bio možda i GOAT koga niko nikad ne bi nadmašio, čovek uzeo 6 slemova za redom (i CYGS, sa 23 godine), na sedmom nije izgubio, već ga nije ni igrao, prešao na pro slemove; i njih je sve dobio, dok rat nije počeo. Na tri slema pobedio istovremeno u singlu, dublu i miksu.

 

5. NĐ nije lik/avatar iz teniske igrice, daj mu dve nedelje odmora, skilovi malo da mu porastu, mnogi neće da igraju i nema frke uzima OI, a posle opet dve nedelje pauza, pa malo Sinsi da se zagreje i nek' igra US open, ništa neće da mu fali.

RL nije igrica.

 

6. (meni odvratna) Sezona tzv "prirodnih" podloga je konačno završena, sad ide beton 8 meseci.

Za Noksu (osim Rafe na RGu), veći problem su bili uslovi igre, odskoci loptica, padanje po šljaci i travi.

Konkurenciju nije imao.

 

7. Na betonu, na US openu, konkurencija će biti mnogo veća: kvalitativni teniski razmak između NĐa i proseka ostalih tenisera je manji na betonu u odnosu, recimo, na travu.

 

8. US open ce biti najteži za osvajanje, NĐ treba da učini sve što je pod njegovom kontrolom da maksimizuje svoje šanse da osvoji sledeći slem, samim tim i GS.

Preskakanje OI je logično.

(Uočiti Rafu koji preskače OI da bi maksimizovao svoje šanse da osvoji US open.)

Ako ga NĐ osvoji, (slikovito) on više neće biti jedan od Big3 igrača, već prelazi u kategoriju mitskih tenisera koji su osvojili GS, za sad ih ima dva.

 

Važna napomena: ženski tenis i muški tenis nisu isti sportovi i ne moze porediti GS + OI Štefi Graf (ne zato što je manje vredan, u ženskom tenisu to je jedinstveno tenisko dostignuće).

 

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam sta pisu zapadni novinari - jako mnogo se dive dostignucu tri osvojena GSa za redom u ovoj godini, naravno da je genijalno ali nisam primetila da je bilo ko pomenuo njegovih 4 u nizu sto je po meni prilicno besmisleno, iskreno ne vidim neku veliku razliku da li su 4 u nizu osvojena iste godine ili tokom dve godine a redom. To u svakom slucaju znaci da si u jednom trenutku bio potpuno superioran na svim podlogama i osvojio sva 4 GSa, zbog cega je vazno da li je to period januar - januar ili juni-juni ?

Ali ajde, ja sam zbog toga izmedju ostalog da se ide redom, ove godine kalendarski slem, da se to upise a kroz tri godine zlatni slem, time cemo taman stici do cifre 30 :s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, gggggggg said:

E6CLs4rX0AUBLUy?format=jpg&name=large

 

:Hail:



Ovo je brutalno. I nije to 2-3 ili 4 godine, vec citava jedna decenija, sa ozbiljnom tendencijom da se produzi. 
Idemo iz sezonu u sezonu, od turnira do turnira pa nam ne deluje toliko dominantno, ali ovako kad se stavi na papir... Bas brutalno

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Koliko me nervira kad na tako nekom npr urucivanju trofeja ne umeju da se ponašaju. Čoveče, pokloniš se nekom kralju, princezi itd, to je prosto deo protokola i to "se tako radi". Ni Matteo juče, ni npr. vozači F1 u Monaku itd nemaju pojma. Ne mogu da se setim Rafe (koji odlazi iz kraljevine) i njegovog ponasanja na W ali mi se cini da ni Rođa nema nešto razvijene manire u tom smislu (možda nisam u oravu za njega, da ne grešim dušu).

BTW, mislim da ovo nije slika od juče?

 

Edit: def nije, juče se poklonio Vojvodi od Kenta.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima u filmu Zemlja senki prelepa recenica na samom kraju.  Hopkins govori da je bol koji sada oseca deo nekedasnje velike sreće. Takav osecaj cemo imati kada se Novak jednom povuce.  Osecaj tuge, praznine, setnog ponosa... Treba uzivati u svakom trenu Novakove karijere... Privilegija, čast, radost... Jednom ce to biti prica koju cemo prepricavati onima sto ostaju iza nas.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto bi bilo prestižnije da osvoji 4gs + OI nego 4gs + ATP finals. Koliko njih je to izvelo?

Jasno je da je Novak sportista u pravom i najboljem smislu te reči, a da su OI ipak vrhunac onog izvornog sporta, jednakosti, fer pleja... Ali ove OI su ipak specifične, nažalost na negativan način.

Ne sumnjam da želi iz sve snage da ide na OI ne zato što mu fali zlato ili zato što je konkurencija desetkovana pa bi imao lakši posao, nego zbog svega što predstavljaju OI.

Čim je rekao da su šanse 50-50, verujem da je situacija što bi rekao Tito - 50% će da ide, 100% neće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

Ma samo Djokovic zna da se ponasa, ljubi ga majka :classic_rolleyes:

 

Ima ona angedota koju je baš Rođa prepričao, kad su bili na slikanju sa kraljevskom porodicom kad je pitao baš Noleta nešto oko protokola i ponašanju. Ima tome, 8-9 godina...

 

Šta zna Švajcarac o protokolu, sir im pun rupa...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

 

Ima ona angedota koju je baš Rođa prepričao, kad su bili na slikanju sa kraljevskom porodicom kad je pitao baš Noleta nešto oko protokola i ponašanju. Ima tome, 8-9 godina...

 

Šta zna Švajcarac o protokolu, sir im pun rupa...

 

Ti si pricao kad im uruce trofej, a bukvalno se svaki teniser/teniserka isto ponasaju, ali samo Djokovic zna, ljubi ga majka 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

Ma samo Djokovic zna da se ponasa, ljubi ga majka :classic_rolleyes:

 

2 minutes ago, Boxy said:

 

Ti si pricao kad im uruce trofej, a bukvalno se svaki teniser/teniserka isto ponasaju, ali samo Djokovic zna, ljubi ga majka 

 

image.png.2aaba105849a14e3c6897025a1b49e44.png

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Pa ja od negde Edberga nisam video da se neko normalno pokloni kad mu član kraljevske porodice uručuje trofej. Slično i u F1 u Monaku. Par njih zna kako se ponaša, ostali samo što ne poprskaju šampanjcem Kneza pokojnog ili Princa Renijea.

 

To što je neko sportista ne znači da treba da bude neinformisan oko ponašanja u takvom društvu, naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Možda neće da se klanjaju iz ubeđenja :classic_tongue:

 

Zaboga miloga, o čemu se ovde raspravlja :roflmao:

 

I ja kazem da je smesno, ali eto saznali smo da od Edberga niko nije znao protokol, tek sad Djokovic zna :heart:

Link to comment
Share on other sites

Evo još malo o taktici u finalu:

https://www.atptour.com/en/news/djokovic-berrettini-wimbledon-2021-final-brain-game

 

Kad smo kod protokola, ne može se od random sportista očekivati da sve to znaju, na organizatorima je da ih upute ako je baš toliko važno. Ako ih unapred ne upute  šta da rade, očigledno da nije.

Za razliku od toga diplomatama je to posao, majku mu, šta drugo rade ceo život, i neoprostivo je da se neki visoki zvaničnik onako ispali na najvišem nivou :frusty:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Boxy said:

 

I ja kazem da je smesno, ali eto saznali smo da od Edberga niko nije znao protokol, tek sad Djokovic zna :heart:

 

Sramota za te sportiste, čak i neki od najvećih nemaju pojma. 

 

Najveći  zna.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...