Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Dobro deluje Nole, spremno. I protiv Sapovalova i danas protiv Mede.

Cekamo žreb 12.01. povreda Alkaraza bi trebalo da ga popne na mesto 4. nosioca. Ostaje nada da mu neće mnogo namestiti  žreb mada na osnovu dosadašnjih iskustava nisam optimista. Očekujem Zvereva u 1/8, Medu u 1/4 i drogoša u 1/2 kome će naravno očistiti žreb sa njegovim bičarkama Rudom i Augerom kao najtežim preprekama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nezgodni protivnici za AO: 
Medvedev 1/4 finale, Zverev i Rune 1/8 finale i Kirjos 1/16 finale.

Protiv njih ne mora bas u tim fazama, najbolje bi bilo naravno da budu u drugoj polovini. Dobra stvar i sto ne moze pre finala protiv Cicipasa da igra. Protiv ostalih mislim da spreman Djokovic sa prosečnom formom lagano rešava posao. 
Može da prestigne Nadala po broju osvojenih ATP turnira i da izjednači sa Nadalom po broju osvojenih Grand slam titula ukoliko deseti put osvoji AO, čime bi i opet postao broj jedan na svetu. 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milko Miller said:

Nezgodni protivnici za AO: 
Medvedev 1/4 finale, Zverev i Rune 1/8 finale i Kirjos 1/16 finale.

Protiv njih ne mora bas u tim fazama, najbolje bi bilo naravno da budu u drugoj polovini. Dobra stvar i sto ne moze pre finala protiv Cicipasa da igra. Protiv ostalih mislim da spreman Djokovic sa prosečnom formom lagano rešava posao. 
Može da prestigne Nadala po broju osvojenih ATP turnira i da izjednači sa Nadalom po broju osvojenih Grand slam titula ukoliko deseti put osvoji AO, čime bi i opet postao broj jedan na svetu. 

 

Ma kakav Zverev, ne moze nakon povrede nikoga da pobedi. Realno treba izbeci Frica, Kirjosa i Medvedeva.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2023 at 2:42 PM, Ćira said:

Dobro deluje Nole, spremno. I protiv Sapovalova i danas protiv Mede.

Cekamo žreb 12.01. povreda Alkaraza bi trebalo da ga popne na mesto 4. nosioca. Ostaje nada da mu neće mnogo namestiti  žreb mada na osnovu dosadašnjih iskustava nisam optimista. Očekujem Zvereva u 1/8, Medu u 1/4 i drogoša u 1/2 kome će naravno očistiti žreb sa njegovim bičarkama Rudom i Augerom kao najtežim preprekama. 

 

Zverev je opasniji protivnik (pretpostavka je da se oporavio od povrede) od Medvedeva, mada bi bilo mnogo dobro da NĐ izbegne makar jednog od njih pre SFa.

Ako izbegne oba (izgube pre mogućeg meča sa NĐom), preostala količina svežine bi trebalo da bude sasvim dovoljna za SF i, nadamo se - finale.

Što se tiče AO meča sa Nadalom, ako se desi i ako se NĐ ne umori (mnogo) pre toga, očekujem (mnogo) ubedljiviji rezultat od finala 2019, u fazonu - samo da svima bude jasno kako si uspEo da osvojiš AO prošle godine (ja nisam bio tu), a i nije bilo lepo šta si sve pričao pre godinu dana.

 

Mada, (bez ikakvog cinizma, ironije i nipodaštavanja), Nadal je vrlo pametan čovek i teniser, pa će znati da proceni šta i kako, u smislu da ne ugrozi svoje šanse na RG 2023. (važno je da sačuva kolena).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2023 at 7:10 PM, double fault said:

nekad je ovako izgledao trofej u adelaidu

 

Fl9XgKkaYAAj9yb?format=jpg&name=900x900

 

 

Da, Adelaide 2007.

 

novak_adelaide2007_10.jpg   novak_adelaide2007_03.jpg

 

Maltene uhvacen zadnji voz da se digne pehar na zelenom rebound ace hardu, koji je ubrzo zatim postao proslost.

 

To me podseti na neke drevne teorije raznih mudrosera kako Noks ne bi harao turom da su ostali lepljivi gumenjar u Australiji, klizavi tepisi u dvoranama, finala na tri dobijena.. i ostale garaganije iz setnih vremena ... Neznaven i neprilagodljiv lik, sta ces.

 

18. vezana sezona u kojoj uzima ATP titulu. Bog dragi samo zna dokle ce terati ........

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja biram u svako doba plavu pre zelene, ali ovu moram prvo da vidim kako na njemu stoji, ne izgleda ništa specijalno. Doduše ništa specijalno je odlična stvar kad vidim koliko specijalno izgledaju pojedine njegove kolege :krstipd4:

Inače mene više brine povreda nego protivnici, ali videćemo. Usisivač je svakako pri ruci :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...