Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Da bi bilo održivo to mora biti propusnica iz medicinskih razloga, jer su već ranije rekli da nekoliko ima takvih tenisera koji će učestvovati.

Nego stvarno, gde ste vi videli tu njegovu zvaničnu potvrdu, ja ništa ne nalazim? Entry lista i nije neka potvrda.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

Zbog tenisa je nebitno, ali ne bih ovim Australijancima bio u kozi pred njihovim stanovnistvom ako se ispostavi da su mu dali specijalnu propusnicu a nije vakcinisan.

 

To moze lagano da dovede do pada vlade Viktorije, ako ne i federalne.

Da li bi bas oborilo neku od vlada..to nisam siguran,ali sam i ja razmisljao u ovom pravcu.

To moze biti potencijalno jako neugodno i vruce pitanje za nadlezne..javnost i gradjani ce ih urnisati tamo. Osim ako stvarno ne postoji neki medicinski indikovan razlog da dozvole teniserima/kama takmicenje i bez vakcinacije..(pa i Novaku)

Link to comment
Share on other sites

Pa znamo da postoje medicinski razlozi i da su dva ili tri tenisera izuzeti od vakcinacije iz medicinskih razloga, jedan od tih dva ili tri je Novak pretpostavljam, za ostale cak i ne znamo ko su jer ih stiti medicinska tajna; pretpostavlja se da je Meda jedan od njih, necemo ni znati niti treba kako i zasto, znaju oni koji su odobrili (ako jesu)

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Rade Zagorac said:

Jel postoji nacin da se potvrdi ko je vakcinisan posle?

 

Jel moze Nolo da bane sad negde u BG-u gde se vakcinise, oni spricnu vakcinu u vazduh, Nole im tutne soma evra, uzme potvrdu i cao zdravo?

moze, ako mu je ostalo nesto antitela od prelezane bolesti ........................... 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Rade Zagorac said:

Jel postoji nacin da se potvrdi ko je vakcinisan posle?

 

Jel moze Nolo da bane sad negde u BG-u gde se vakcinise, oni spricnu vakcinu u vazduh, Nole im tutne soma evra, uzme potvrdu i cao zdravo?

Ne postoji, koliko god mislili da smo banana drzava. Zelim da verujem u nase medicinske radnike. Cak i da postoji mogucnost to zahteva ukljucivanje mnogo vise osoba medicinske i nemedicinske struke. Znam jer sam upoznat sa procesom. Sad ce svi da kazu kako sve moze da se kupi, mada to verovatno zavisi od osobe, preveliki je rizik jer je Novak svetski poznat. Ko bi toliko rizikovao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Rade Zagorac said:

Pa ja znam sigurno da moze 😂 Pricam o delu kod nas.

 

 

Samo me zanima da li u Australiji proveravaju nesto ili se samo mahne potvrdom.

 

Kako mislis da ce da provere? Antitela da mere? To je individualno, moze i da se ne stvore antitela posle primljene vakcine.

Link to comment
Share on other sites

Zamenik premijera Viktorije:

Quote

 “Everyone’s looking forward to the Australian Open and everyone who will attend – spectators, players, officials, staff – everyone is expected to be fully vaccinated.”

“They’re the rules. Medical exemptions are just that – it’s not a loophole for privileged tennis players …It is a medical exemption in exceptional circumstances if you have an acute medical condition,” Merlino said.

Merlino added that decision-making powers to issue exemptions are ultimately made by the Commonwealth.

Ovo znači da ne može tek tako neki naš Nestorović da mu napiše potvrdu da ima razloga za medicinsko izuzeće, nego bi trebalo i neki zvanični organ Komonvelta to da odobri.

 

A i dalje ne vidim da se on negde oglasio sa izjavom da će igrati...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rade Zagorac said:

Pa to pitam, ne razumem se. Znaci, ne mogu. Sredi ovde u Srbiji da mu spricnu vodu i izdaju potvrdu i miran je.

Mozda ne zeli da se vakcinise, to ne znam, ali sam prilicno siguran da nece da ide na tu opciju. Gde ja radim, nije da nije pokusano, nije da se nisu raspitivali ali mogu da tvrdim da niko nije dobio potvrdu a da vakcinu nije primio. Gadi mi se cinjenica da je ipak to neko uspeo, ako ti je info iz prve ruke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A zasto bi Novak sad javljao da ide u Australiju, jel rekao nekad da ne ide? Javnost se obavestava u slucaju kad se desi nesto neocekivano, a ovo nije. To sto su se neki nadali, a sad razocarali to je njihov problem. 

U Melburnu su skoro bili ogromni antivax protesti tako da Novakov dolazak nema sanse da izazove negodovanje sirokih narodnih masa koje bi, jelte po meku mogle da izazovu cak i rusenje vlade :classic_rolleyes:

Novak nije zarazen pa ce oni da mu progledaju kroz prste puste ga u zemlju i izazovu pomor lokalnog stanovnistva, a neznamo sa sigurnoscu ni da nije vakcinisan. Ne postoji nacin da se dokaze da neko 100% nije vakcinisan. 

Tako da opustite se ljudi i uzivajte, mozda u novom finalu US opena nece imati onoliku tremu kao u proslom :smiley2: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lil3LE said:

Mozda ne zeli da se vakcinise, to ne znam, ali sam prilicno siguran da nece da ide na tu opciju. Gde ja radim, nije da nije pokusano, nije da se nisu raspitivali ali mogu da tvrdim da niko nije dobio potvrdu a da vakcinu nije primio. Gadi mi se cinjenica da je ipak to neko uspeo, ako ti je info iz prve ruke.

Da nije poznata ličnost, to može da uradi prilično lako, dovoljno je da nadje nekog da ode da primi vakcinu umesto njega, pošto u centrima za vakcinaciju ne proveravaju ni ličnu kartu ni zdravstvenu knjižicu.

Jedan Slovenac se vakcinisao 23 puta, ljudi su mu plaćali da ide da se vakciniše umesto njih, pošto je jedino bitno da zapatmi jmbg. 

Druga stvar je to Novak pa je ovakav scenario prosto nemoguć pošto ga svi živi znaju.

Link to comment
Share on other sites

Mozda ne zeli da se vakcinise, to ne znam, ali sam prilicno siguran da nece da ide na tu opciju. Gde ja radim, nije da nije pokusano, nije da se nisu raspitivali ali mogu da tvrdim da niko nije dobio potvrdu a da vakcinu nije primio. Gadi mi se cinjenica da je ipak to neko uspeo, ako ti je info iz prve ruke.
Kako je izgledalo kod mene u DZ primanje bustera:

Prvo sam usao u prostoriju gde je bila 1 osoba koja me je pitala da li je buster ili prva doza i koju vakcinu zelim. Zatim mi je odstampala i dala potvrdu da sam primio vakcinu, pa me je poslala da je ustvari primim u sobu pored.
Tu sam mogao da odsetam iz DZ sa potvrdom, a bez vakcine.

U drugoj sobi je bila 1 osoba koja me je (opet) pitala koju cu vakcinu, u koju ruku, i rekla da mogu da okacim jaknu na civiluk. Posto nema mnogo svedoka, verujem da nije pretesko da se dogovori da istisne dozu u saksiju.

To je to, 3 pitanja (od toga 2 ista), 2 uputstva, ukupno jedan minut za sve, i dobijena potvrda pre vakcinacije. Svuda po 0 svedoka.
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce bilo sta od ovih stvari Novak da uradi. 

Ili ce je primiti zapravo ili ce dobiti potvrdu od merodavnih ljudi da ne moze da je primi. 

A to da na terenu ljudi svasta rade uopste ne sumnjam. 

Skoro mi rece poznanica koja drzi fitnes centar da je nabavila potvrdu :classic_sad: nisam imala zelju da cujem kako ju je nabavima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Tomiprunet said:

Jojjj, kako mi je drago sto ce Djokovic igrati AO ne vakcinisan. 

Ne zna se još ništa.

45 minutes ago, orionbre said:

Kako je izgledalo kod mene u DZ primanje bustera:

Prvo sam usao u prostoriju gde je bila 1 osoba koja me je pitala da li je buster ili prva doza i koju vakcinu zelim. Zatim mi je odstampala i dala potvrdu da sam primio vakcinu, pa me je poslala da je ustvari primim u sobu pored.
Tu sam mogao da odsetam iz DZ sa potvrdom, a bez vakcine.

U drugoj sobi je bila 1 osoba koja me je (opet) pitala koju cu vakcinu, u koju ruku, i rekla da mogu da okacim jaknu na civiluk. Posto nema mnogo svedoka, verujem da nije pretesko da se dogovori da istisne dozu u saksiju.

To je to, 3 pitanja (od toga 2 ista), 2 uputstva, ukupno jedan minut za sve, i dobijena potvrda pre vakcinacije. Svuda po 0 svedoka.

Kod nas je vakcinacija uglavnom u većim prostorijama i dok primaš vakcinu vide te svi iz medicinskog osoblja i svi ostali koji su došli da se vakcinišu, kad nema gužve to je minimum 4-5 osoba. Prilično bi se teško to izvelo osim ako svi lekari i sestre nisu u dosluhu i još da dođeš van radnog vremena.

Doduše pošto je u svim zemljama toga bilo na pojedinačnom nivou, verujem da bi i ovde neko mogao da organizuje nešto "intimnije" kod pojedinih lekara, ali to bi morale da budu baš ooozbiljne pare, ne stotinak eura i takve trice.

 

Mislim da je mnogo lakše falsifikovati/kupiti falsifikovanu kovid potvrdu nego organizovati takve akrobacije. Naravno mislim na region gde još prihvataju pdf, ne na inostranstvo i razne aplikacije.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Naravno, ovo sam samo naveo kao primer da kod nas nije bas nemoguce srediti za tu vratolomiju. Jos se ovo desilo u glavnom domu zdravlja druge najvece beogradske opstine, nije bas da nije prometno.
Za prve 2 doze je oba puta bilo bar troje medicinara u prostoriji (drugi DZ)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...