Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

1 hour ago, momohyoideus said:

Kakva netrpeljivost, ne razumem?

 


Pa šta nije jasno? 
Netrpeljivost koju je Đoković ispoljio, a ti oberučke prihvatio i opravdao (dajući joj zlonamerni karakter motivisan senzacionalističkim merkantilizmom). 

Potom si prekinuo smisleni dijalog neodgovaranjem na postavljena pitanja iznešena u mom odgovoru i omalovažavanjem te kritike koja mu je bila upućena. 
 

Navede me na jedan koncept društva koji pravi razliku između krivice i sramote. Tamo gde se gleda svaliti / izbeći krivica često se završi u zločinu putem resantimana. Tamo gde se uspije ugraditi sram ne retko se putem responsabilizacije stremi boljitku.

 

No, odosmo u filozofiju, a mesto joj nije.

Idemo dalje!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kido from Junkovac said:

Ovo je specijalna edicija RG, sljaka u boji suhog opalog lisca. Prelepo.

Takodje bi uzimanje ovog RG delovalo dosta lekovito.

 

 

Da je ovde uradio ono zbog cega je dosao,ja sam bio sklon poverovati da bi mozda otisao do samog kraja i u Parizu.
Imao bi "savrsenu" sezonu sa dva GS,obezbedjeno prvo mesto na kraju godine i jos sigurnih nedelja na broju 1. Iz takve potpune rasterecenosti lisene bilo kakvog rezultatskog imperativa na RG,mozda bi se izrodilo i nesto "neocekivano"

Ovako,u ovim okolnostima - ipak jako tesko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GlennGould said:


Pa šta nije jasno? 
Netrpeljivost koju je Đoković ispoljio, a ti oberučke prihvatio i opravdao (dajući joj zlonamerni karakter motivisan senzacionalističkim merkantilizmom). 

Potom si prekinuo smisleni dijalog neodgovaranjem na postavljena pitanja iznešena u mom odgovoru i omalovažavanjem te kritike koja mu je bila upućena. 
 

Navede me na jedan koncept društva koji pravi razliku između krivice i sramote. Tamo gde se gleda svaliti / izbeći krivica često se završi u zločinu putem resantimana. Tamo gde se uspije ugraditi sram ne retko se putem responsabilizacije stremi boljitku.

 

No, odosmo u filozofiju, a mesto joj nije.

Idemo dalje!

Ne zanima mene Djokoviceva netrpeljivost prema bilo kome niti to moze da utice na mene. Kritiku opravdano omalovazavam jer ukazuje na ocigledno. Moja procena je da je motivisana modernom novinarskom praksom koja mi se ne svidja, a ti svakako imas pravo da vidis drugacije.

 

Ne vidim povezanost ove teme sa drugim pasusom. Ne vidim ko je svaljivao/izbegavao krivicu, a ne vidim ni razloga za sramotu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako NĐ, u svojoj 34. godini života i više od 1100 odigranih mečeva, krene da menja svoju tenisku rutinu u smislu:

 

- gotov je gem, pazi kako vraćaš loptice skupljačima loptica, da slučajno ne bi pogodio nekog u glavu,

(ili)

- ako ti dođe frustracija ili nervoza (ili agresivnost, mada ja ne mogu da prihvatim da bilo koji teniser, dok igra, može da bude agresivan; za tenis je potrebna smirenost) zbog izgubljenog gema, loše odigranog lakog vinera, promašenog voleja ili smeča, tri loptice zaredom kojima protivnik crta po linijama, tri i više propuštenih brejka itd itd, nemoj da lomiš reket (jer će možda reket da odskoči i povredi nekog), nemoj da biješ lopticom po zidu iza sebe jer će možda nezgodno da odskoči i povredi nekog, nemoj da se ponašaš onako kako si se dosad ponekad/često ponašao u takvim situacijama (u cilju što bržeg nestajanja negativnih emocija i što poželjnijeg fokusa na naredne poene, bez razmišljanja o tome šta je bilo već isključivo šta će da bude), već se ponašaj, da formulišem što kraće, tako da budeš primer ostalima,

 

onda NĐ do kraja karijere, najverovatnije ništa više neće da osvoji.

 

Naravno da je NĐ gomilu mečeva odigrao, a da nijednom nije "ispraznio" negativno iz sebe na eksplicitan način, kao recimo finale US opena 2015. ili finale Vimbldona 2019.

 

Ako NĐ krene da izmešta fokus sa tenisa koji igra (onako kako ga igra) na stvari koje se dešavaju okolo, onda će se kvalitet njegove igre smanjiti.

 

Ne sporim i pozdravljam ako su teniski zvaničnici (ATP, ITF) rešili da na primeru NĐ-a krenu u nepokolebljivu borbu, gde neće biti izuzetaka, sa navikom da se lome reketi i ispucavaju loptice nakon izgubljenog poena i da će se odsada nadalje i ubuduće strogo kažnjavati svaki takav vid agresivnog ponašanja, koje je potencijalno sa vrlo opasnim posledicama, bez obzira da li su se takve posledice i desile (šta više, ako su se i desile, da li će biti diskvalifikacija ili ne zavisi od toga da li će osoba koja je primila udarac lopticom ili reketom u telo da se izjasni da je dobro i da je sve OK ili ne). Primer: Beden u Sinsiju nije diskvalifikovan iako je napucao lopticu u kamermana jer je ovaj rekao da je sve u redu. Izmišljeni primer: linijski sudija dobije napucanu lopticu iz čistog besa (nakon, recimo duple servis greške i izgubljenog gema) u rebra ili pleksus, slomi rebro ili mu izbije vazduh, ali iskulira i kaže sve OK, jer je i privatno veliki fan igre i/ili ne želi da neko neizvesno tenisko finale ne dobije pobednika u igri zbog njega itd.

 

Takođe se slažem da pravila treba da budu ista za sve pa i za legendu tenisa i 17ostrukog osvajača slema kao što je Đoković, iako u realnosti, u životu, u kolektivima u kojima radimo, u svim sportovima to nikad nije tako (start nad Mesijem ili Ronaldom ima mnogo veću verovatnoću da se pretvori u karton u odnosu na druge igrače, ono što najbolji košarkaški igrači prigovaraju sudijama, u drugim slučajevima je tehnička greška ili isključenje). Ali, 'ajde da vidimo, kako će to pravila da budu ista za sve i na narednim turnirima.

 

Iskreno se nadam da je NĐ sve ovo doživeo kao nepravdu i nepoštovanje, da to neće nikad javno da kaže već će izgovarati naučene PR rečenice. Pa, ako se, kao posledica svega ovoga, desi nešto slično, u bar duplo većoj razmeri, kao nakon vimbldonskog meča 2018. sa Edmundom kada je ovaj udario lopticu nakon što je dvaput pala na zemlju, upecao se na mrežu, odigrao u aut a sudija mu svejedno dosudio poen (nije prihvatio ni čelendž jer je bilo "kasno"), odlično, unapred se radujem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Novak je cudan. Verujem da bi vecina pukla posle svega. On neshvatljivo brzo sve traumaticne situacije totalno potisne. Ma koliko islo na zivce zamlacivanje sa grljenjem drveca i ostalim, za nase shvatanje, zamlacivanjima, to njemu izgleda mnogo pomaze.

Zato verujem u Novaka i ocekujem ga maksimalnog napaljenog na RG.

Kako ce uspevati da kanalise nalete frustracije i besa tokom meca je veoma bitna stvar i cini mi se da ce se time mnogo vise baviti njegov tim nego drugim stvarima.  Verovatno ce ga ponovo cekati na zicer. Vreme za servis, prestupi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Barker said:

Meni se cini da je vec poodavno RG nemoguca misija za njega. 

Ne mora da znači. RG sada ima krov, tako da neće više biti onih nenormalnih vetrova, kiše, mogućnosti da se meč razvuče na 3 dana (barem se nadam). Ako dođe narajcan na turnir i plasira se u polufinale, sve je moguće...ako je u self-pity, smorenom modu, onda nema šanse.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...