Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

6 hours ago, Dracarys said:

Ja ipak pre verujem da je ovo početak kraja, neće ni imati trenera.

Meni je ovo prvo palo na pamet, mada bih očekivala bar za OI da ima pravog trenera, ko zna kakva mu je motivacija za ostalo.

Edit: morala sam sad da guglam šta je Parchisi :classic_tongue:

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Meni je ovo prvo palo na pamet, mada bih očekivala bar za OI da ima pravog trenera, ko zna kakva mu je motivacija za ostalo.

Edit: morala sam sad da guglam šta je Parchisi :classic_tongue:

Realno, ako je Ivanišević zarađivao procenat od turnira, onda to znači da Goran više neće imati "rodnih" godina, jer Novak više i ne planira da se ozbiljno cima na svakom turniru i samim tim dosta manje para.

 

Goran sad ima ozbiljan CV da nahvata nekog mlađeg igrača i uzme još neku lovu.

Link to comment
Share on other sites

Pogledati onaj tekst na N1 sta Ozmo kaze - ja mislim da ako iko znae to je Ozmo, Novak trazi nekog ko ce da ga motivise otprilike, ja mislim da on planira jos par godina zasigurno. Verovatno je neko sa ovog Ozmovog spiska

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo link, jedva sam ga našla https://sportklub.n1info.rs/skener/konkurs-otvoren-evo-potencijalnih-novih-djokovicevih-trenera/

Mislim da je Novak blizu kraja karijere psihički ako već ne fizički. Treba posle toliko godina i titula i dalje trenirati satima svaki dan a zbog čega tačno, radi podebljavanja statistike. Rekla bih da ga u ovom stadijumu jedino još motivišu OI što nije dovoljno, a najbolji motivator bi bio Nadal kad bi osvojio još dva slema. Trener teško može tu da pomogne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nece on da prestaje dok je jos uvek u super fizickoj formi -  Endi i Wawa su se vracali uz potpuno uruseno zdravlje sad ce Novak da prestane a nista mu ne fali. Nego on da bi pobedjivao i dalje sada kada je sve rekorde vec oborio treba mu neka dodatna motivacija i neko ko ce da ga gura za to nesto i ko veruje da ce on jos bar nekoliko godina da bude na samom vrhu - i Novak je pominjao i sledecu olimpijadu znaci kroz cetiri godine, sto da ne obzirom koliko je (pu pu) on u odlicnoj fizickoj kondiciji i zdravlju, nego kako vratiti i odrzavati zelju i entuzijazam da bi radio na tenisu i kondiciji onoliko koliko je celog zivota radio, nije njemu zadovoljstvo da igra nego da pobedjuje.

Ja mislim da on zna koga hoce, ne bi on ostavljao Gorana da nema nekog ja mislim ili bar neki uzi izbor

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Endi i Stan su se vraćali, ali uz realna očekivanja.

Novaku su očekivanja nagolemot a godini su mu nagolemot :classic_biggrin:

Nestrpljiva sam da vidim Rafu, stalno ponavljam, na šljaci, možda će čovek onda nešto moći pametnije da kaže.

Ja nekako ne očekujem da može nešto da uradi, ali biću srećna ako me demantuje (Novak).

Volela bih na kraju ovih godina da vidim Vajdu, uz njega će mi biti lakše.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ciao said:

Nece on da prestaje dok je jos uvek u super fizickoj formi -  Endi i Wawa su se vracali uz potpuno uruseno zdravlje sad ce Novak da prestane a nista mu ne fali. Nego on da bi pobedjivao i dalje sada kada je sve rekorde vec oborio treba mu neka dodatna motivacija i neko ko ce da ga gura za to nesto i ko veruje da ce on jos bar nekoliko godina da bude na samom vrhu - i Novak je pominjao i sledecu olimpijadu znaci kroz cetiri godine, sto da ne obzirom koliko je (pu pu) on u odlicnoj fizickoj kondiciji i zdravlju, nego kako vratiti i odrzavati zelju i entuzijazam da bi radio na tenisu i kondiciji onoliko koliko je celog zivota radio, nije njemu zadovoljstvo da igra nego da pobedjuje.

Ja mislim da on zna koga hoce, ne bi on ostavljao Gorana da nema nekog ja mislim ili bar neki uzi izbor

Ovo što je Novak uradio ove sezone je suviše neozbiljno i govori da mu je tenis preko glave i da je kraj dosta blizu, jer niđe se ne može bez dobrog broja odigranih mečeva i samim tim pobeda. Federer je sa 38 godina imao gomilu pobeda, igrao je polufinale RG sa Nadalom i imao dve meč lopte protiv Novaka na WB. Nadalu nikad ne fali motivacije, kad je zdrav, osvaja titule.

 

Novak nije u mogućnosti ovu sezonu da igra kako treba, a o OI u LA za četiri godine neću ni da govorim.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helena said:

Endi i Stan su se vraćali

 

O kakvom zapravo "Novakovom vracanju" pricamo? Osvojio je tri GS-a prosle godine, i igrao u polufinalu prvog slema ove godine. Vracanje je kad te nema na turu i turnirima godinu dana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Helena said:

O igračkom.

Kako sad vracanje igracko Novakovo ? Nije osvojio AO to moze da nas nervira ali nije ni da je odmah ispao, period AO-RG mu je odavno period pauziranja otprilike, ne moze on da igra 12 meseci na top nivou to znamo odavno da ne ponavljamo masu puta, cuva telo za slemove a u tom periodu ih nema, onda se da u zagrevanje i igra do kraja godine na top nivou. Ove godine izgleda ni slemovi nisu prioritet nego jedino OI - nadam se zbog njega da ce da osvoji to mu je davna zelja i za to ima motivaciju. E sad, treba mu neko da ga malo dodatno motivise za narednih par godina koliko bi on jos mogao da igra na vrhunskom nivou. Obzirom na njegovo da kazemo zdravlje on moze koliko ja vidim ali treba i da vrlo hoce

Videcemo RG i W - svi turniri pre RG a su ili otpisani ili ne treba mnogo da ocekujemo, Monako mu je odavno los turnir po rezultatima tu tek pocinje zagrevanje za RG. Mozda ako se Rafa vrati na sljaku u super formi dobije tu dodatnu motivaciju koja mu trenutno ocigledno nedostaje

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nema motivaciju, zasićen je, balansira privatno sa profesionalnim, bira turnire, OI su mu prioritet ispred Slemove, treba mu novi trener da mu donese novu energiju... Videćemo. Ako Nadal napravi spektakularan povratak  na sljaci kao i obično  i porobi RG po hiljaditi put, imam osjećaj da će sve ove teške Novakove muke nestati u sekund. Biće to baš jak adrenalinski šut u dupe. 😃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je uvek imao tu zicu da je hteo da "pomiri" Srbe i Hrvate, radio sa Mariom Ancicem, pa sad sa Ivanisevicem, kada su napravili gresku sa Hrvatskom umesto Srbija, rekao je da je "to isto" itd itd... To je bio neki njegov trip, i mislim da mu je znacilo da nekako ceo Balkan stoji iza njega, a ne samo Srbija. Samo sa te tacke se ne radujem otkazu Ivanisevicu, i Djokovic mora da nadje tu neku dobru zamenu koja ce da ga drzi u tom sigurnom vajbu da je ceo istok uz njega, i onda ce na inat da osvaja jos mnogo turnira. Ne valja da je to samo Srbija (npr. da mu trener bude Zimonjic ili ne daj boze Troicki), tu se Nole ne snalazi bas najbolje sto smo videli u Dejvis kupu. Znaci moze i neki Rus za inat celom svetu, to bi tek bio hit, npr. neki Kafelnikov bi legao kao budali samar, taman covek koji je osvoji RG i Olimpijske igre da mu da dozu samopouzdanja.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ciao said:

Kako sad vracanje igracko Novakovo ? Nije osvojio AO to moze da nas nervira ali nije ni da je odmah ispao, period AO-RG mu je odavno period pauziranja otprilike, ne moze on da igra 12 meseci na top nivou to znamo odavno da ne ponavljamo masu puta, cuva telo za slemove a u tom periodu ih nema, onda se da u zagrevanje i igra do kraja godine na top nivou. Ove godine izgleda ni slemovi nisu prioritet nego jedino OI - nadam se zbog njega da ce da osvoji to mu je davna zelja i za to ima motivaciju. E sad, treba mu neko da ga malo dodatno motivise za narednih par godina koliko bi on jos mogao da igra na vrhunskom nivou. Obzirom na njegovo da kazemo zdravlje on moze koliko ja vidim ali treba i da vrlo hoce

Videcemo RG i W - svi turniri pre RG a su ili otpisani ili ne treba mnogo da ocekujemo, Monako mu je odavno los turnir po rezultatima tu tek pocinje zagrevanje za RG. Mozda ako se Rafa vrati na sljaku u super formi dobije tu dodatnu motivaciju koja mu trenutno ocigledno nedostaje

Nije osvojio ništa, ne samo AO, ispao od Nardija, nije baš da cveta igrački.

 

Po meni je bolje da igra nego da se čuva, nije samo motivacija bitna, bitan je i kontinuitet-za čega da se čuva, da igra u četrdesetoj?

No, naravno da će biti po njegovom, ja sam fan, bar je to jasno :s_d:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, diego said:

Novak je uvek imao tu zicu da je hteo da "pomiri" Srbe i Hrvate, radio sa Mariom Ancicem, pa sad sa Ivanisevicem, kada su napravili gresku sa Hrvatskom umesto Srbija, rekao je da je "to isto" itd itd... To je bio neki njegov trip, i mislim da mu je znacilo da nekako ceo Balkan stoji iza njega, a ne samo Srbija. Samo sa te tacke se ne radujem otkazu Ivanisevicu, i Djokovic mora da nadje tu neku dobru zamenu koja ce da ga drzi u tom sigurnom vajbu da je ceo istok uz njega, i onda ce na inat da osvaja jos mnogo turnira. Ne valja da je to samo Srbija (npr. da mu trener bude Zimonjic ili ne daj boze Troicki), tu se Nole ne snalazi bas najbolje sto smo videli u Dejvis kupu. Znaci moze i neki Rus za inat celom svetu, to bi tek bio hit, npr. neki Kafelnikov bi legao kao budali samar, taman covek koji je osvoji RG i Olimpijske igre da mu da dozu samopouzdanja.

Pa majka mu je hrvatica a otac srbin uvek je bio i za hrvate i za srbe logicno (i bosance a posebno piramide, a mogao bi i tamo malo ponovo da svrati, bolje mu je islo dok je isao tamo ovaj Rtanj nesto nije tako efikasan :smiley24::classic_smile:)

 

A cuva se kao pocetkom svake godine za RG, W i AO i Final a ove godine ima i OI. Malo li je - a i sta ce mu Monako &comp

Link to comment
Share on other sites

Igrace on Monako mora i reda radi to mu je mesto stanovanja a i Albert bi se ljutio da ne igra :classic_smile: ali mislim da ne treba ocekivati ni osvajanje ni finale niti se treba cuditi sto nije u super formi - tako je bilo vec godinama

Link to comment
Share on other sites

Igraće MC, retko taj turnir preskače, ali bih voleo u slučaju ranijeg ispadanja da se prijavi za Madrid, jer mnogo je vremenskog razmaka između Monte Karla i Rima.

 

Čak je i prošle sezone imao tri turnira pred RG.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...