Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Morant je stvarno must watch tv, bas bih voleo da se Grizliji dokopaju plejofa.

 

Najpotcenjenija glava tu je Melton (kunem se, nije sto ga imam u fantaziju), radi apsolutno sve sto treba da bi se doslo do pobede, ima bas bolestan on/off od +19.

 

1 minute ago, greenenvy said:

 

Mnogo volim Jarena, ali mora malo da poradi na dve stvari. Gradjenje kosa i skok, kao i problem sa licnim greskama. Obe stvari vuce od prosle sezone. 

 

Skok mu je u rangu Brooka Lopeza. 

Slazem se za Jarena, ali je Bruk Lopez box-out maestro, ni najmanje los skakac, samo sto nikad nije jurio skokove, vec je gledao da zagradi svog igraca. Odatle Janisu 13 skokova po tekmi, iako igra manje minuta nego pod Kidom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam se izjasnio navijacki za pelikane zbog ingrama i zajona. 😀

kad si vec pominjao jutu ne znam da li si upoznat sa podatkom da su oni u ovom velikom nizu pobeda koji su ostvarili dobili  jedinu ekipu klipersa iznad 50% w/l. tako da ostaje da vidimo da li su zaista uhvatili bolju formu i imaju sansu za vrh konferencije kao sto kazes ili je jednostavno u pitanju laksi raspored.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riviera said:

ja sam se izjasnio navijacki za pelikane zbog ingrama i zajona. 😀

kad si vec pominjao jutu ne znam da li si upoznat sa podatkom da su oni u ovom velikom nizu pobeda koji su ostvarili dobili  jedinu ekipu klipersa iznad 50% w/l. tako da ostaje da vidimo da li su zaista uhvatili bolju formu i imaju sansu za vrh konferencije kao sto kazes ili je jednostavno u pitanju laksi raspored.

Rekoh ja na 14-1 da su u glavnom u pitanju bile uglavnom krs ekipe. Sad su na 15-1, a 9 od tih 15 pobeda je bilo u gostima, sto je prilicno impresivno, nezavisno od toga ko su protivnici. Takodje, u proseku su dobijali tekme sa 10.8 razlike, sto je prilicno solidno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LordOfTerror said:

Zmijoliki 5-6 trojke sutira, ujutru ce Uini pisnuti u gace 😁

 

5-7 za 3 ali zato 1-8 za dva 😕

 

najvažnije je da nastavlja niz od 6-7 tekmi gde dobro šutira slobodnjake a uglavnom visi na liniji zbog dobrog ulaza 

 

nije sveti luka ali sve bolje koristi prostor i stvara prednost bez eksplozije prvog koraka. 

Link to comment
Share on other sites

kontrola lopte, pregled igre, zavrsavanje na obrucu, flouteri, pobednicki karakter - sve na nivou vrhunskog iskusnog igraca. jedino veca zamerka na kojoj mora jos dosta da radi pored ne toliko kvalitetne odbrane u odnosu na napad mu je sut koji koji iako trenutno ulazi nije ni blizu skolski po izbacaju i mehanici.

edit. mada kad malo bolje pogledam vidim da je i u mehanici znatno napredovao u odnosu na ovaj snimak sa koledza.

 

Edited by riviera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Skoro odmah rekoh da je Ja real.
Mali ima onaj Iverson look i bezobrazluk. A skolovan play vec. Rookie pa ima flashy djavole, ali zna i da stane kad treba.

Bas osvezenje. JJJ je jos jako mlad ima vremena da sredi skok i faulove.

Grizliji ce biti opaki i zabavni..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Kad vec pricate o Morantu, pade mi na pamet ova utakmica. Pogledajte asistenciju na 1:01. Utrcava u reket, citava petorka Marketija se skuplja, ne vidi se nista od sume ruku, ali uspijeva da izvuce nekako savrsenu asistenciju za igraca u korneru. Gledao sam ovu utakmicu i ostao sam u cudu nakon tog poteza. Vidjelo se stvarno i na koledzu da je poseban igrac. Imao je nekad obicaj da malo vise tezi ka atraktivnosti i da bira teza resenja, ali stvarno nije bilo dileme da je ozbiljan talenat. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

 

Kad vec pricate o Morantu, pade mi na pamet ova utakmica. Pogledajte asistenciju na 1:01. Utrcava u reket, citava petorka Marketija se skuplja, ne vidi se nista od sume ruku, ali uspijeva da izvuce nekako savrsenu asistenciju za igraca u korneru. Gledao sam ovu utakmicu i ostao sam u cudu nakon tog poteza. Vidjelo se stvarno i na koledzu da je poseban igrac. Imao je nekad obicaj da malo vise tezi ka atraktivnosti i da bira teza resenja, ali stvarno nije bilo dileme da je ozbiljan talenat. 

 

To to. A valjda je ostalo nesto od grit n grind mentaliteta u MEM. Pa na obakvu azdajicu da se kaleme krvava kolena, ishh moze bit bas dobro.

Mislim, maleni je prelozen, cima se sto ga prozivaju da nema sut i sl. Dobro je dok mu je to gorivo. Mlad je, taman mu leglo..

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Lakersa, dosta dobrih stvari primecujem tu u poslednje vreme.

 

  Ovo neigranje Obrve i odmaranje LBJ 1 tekmu je dalo prostor  role playerima da se razmasu pa tako Dvajt gospodari reketom i skace kao da ima 25 godina, rilja za tim, i u njemu prsti neka zelja za borbom i bukvalno je najbolja energy bomba s klupe, a to je LeBronu uvek trebalo, setimo se koliko mu je doneo jedan BirdMan pre 7 godina..   Kuzma je prodisao, poceli su da mi ulaze i oni njegovi nebulozni sutevi, ako nista sad malo vise rilja u ofanzivnom skoku, ide na prodor, a u ova uloga klupe mu je svakako bolja i prirodnija nego da igra sa Lonzom i Ingramom u petorci...  KCP je poceo isto da se kurci nekim ulazima, Gee floterima, a evo na kraju tekme Dvajt ubacuje trojku u jos 1 utakmici i mozda najavljuje pocetak stretch-five karijere 😄    

 

  Sad je poenta da i kad se Davis vrati da se zadrzi taj nivo razigravanja ostalih igraca u petorci i igraca s klupe, jer sto kaze Lord Lakersi u teoriji imaju jako dobru klupu pa i popunu petorke, u ovom nabrajanju zaboravih Ronda koji takodje na momente moze da odigra vrhunski... Pa i muceni Dadli je ubacio neke suteve... 

 

   U plejofu je pored zdravlja jako vazno razigravanje ovih ostalih, zato i nije lose da Bron i Davis odmore po koju.. Bio je ovo dobar test sada i LA su ga uspesno prosli, zaostaju samo jednu pobedu za Kee-jem a igraju u duplo tezoj konferenciji.... Veceras samo oprez, i nece biti problema, igrao Obrva ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mr clutch said:

Jbg lik i kada igra loše beleži solidne statse

 

Pa tako je doba, ljudi izlaze na teren opterecni statistikom.

 

Nisam proverovao ali zadnjih par meceva mi deluje da trojke gadja ispod 20%. Mnogo je poceo da se oslanja na te step back Harden suteve.

Link to comment
Share on other sites

Naprotiv, Dončić je fantastičan noćas. Raspada se samo u šutu za tri poena, 5-29 na zadnjih 5 mečeva :kece:, sve ostalo je fantastično. Stigao je do triple doubla za svega 20 minuta, trenutno za 27 minuta je na 22 p, 13 sk, 15 as. Meni se čini da njegova mehanika šuta nije dobra (previše gura loptu)  i da će morati da poradi na tome, inače će procenti uvijek biti problematični.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...