Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 hours ago, We lose every week said:
 

 

Jebemtisunce...znači uzeti katanu i rezati ih mesec dana, komadić po komadić. Obojicu. Ovom što je prošao na crveno dodatno soliti rezove bez prestanka.

 

pa šta je kriv vozač koji je imao zeleno?

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Au,bokte!!
Spasila ih bandera moguce smrti..

 

sveta bandera. šta slaviš? holi banderu maćori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je sasvim normalno ponasanje i vozacka kultura u zavicaju,  cak i za vreme najvecih guzvi u gradu + standardno voznja u kontrasmeru jednosmernom ( jos hoce da izadju I da se svadjaju kad ne zelim da se sklonim  da prodju 😴 )... nakotilo se budala za volanom pun qufer(  sto je najgore, nema pravila, i klinci od 20ak godina, i matorih konjina od 50+ god).

 

Sreca u nesreci je sto je grad bukvalno iskopan I parkira se gde ko stigne ( na ulici najnormalnije, opusteno prekoputa opstine/supa )..

Link to comment
Share on other sites

Po meni je mnogo veca krivica ovog sto je prosao crveno. Da nije prosao na crveno udesa ne bi ni bilo. Ipak prolazak na crveno znaci ometanje vozila iz drugog smera da obavljaju saobracaj. Nije sada da branim ovog drugog, da nije vozio brze do udesa ne bi ni doslo, ali mi je mnogo veci prekrsaj pri ovakvim situcijama prolazak na crveno jer je mnogo veca verovatnoca da ce ta osoba izazvati udes, cak mi je u rangi namernog izazivanja udesa taj potez. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta kaže zakon, kakve su kazne, kako se kvalifikuje i slično...ali čist rezon....Da su obojica poštovali ograničenje brzine, ništa se strašno ne bi desilo. Bila bi materijalna šteta, ovaj što je prošao na crveno bi bio kriv. Možda bi bila neka lakša povredica, i to je to. 

S druge strane, kad juriš sto na sat u centru naseljenog mesta, čak i ako ne prođeš na crveno, ti dovodiš u opasnost pešake, druge vozače, imovinu. Zato je meni logično da je prebrza vožnja teži prekršaj od prolaska na crveno. Zato je po meni divlja vožnja prva stvar za koju treba da dobijaju batine,  a onda tek ovaj što je prošao na crveno dodatno zbog toga.

Moguće da grešim, naravno....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, We lose every week said:

Ne znam šta kaže zakon, kakve su kazne, kako se kvalifikuje i slično...ali čist rezon....Da su obojica poštovali ograničenje brzine, ništa se strašno ne bi desilo. Bila bi materijalna šteta, ovaj što je prošao na crveno bi bio kriv. Možda bi bila neka lakša povredica, i to je to. 

S druge strane, kad juriš sto na sat u centru naseljenog mesta, čak i ako ne prođeš na crveno, ti dovodiš u opasnost pešake, druge vozače, imovinu. Zato je meni logično da je prebrza vožnja teži prekršaj od prolaska na crveno. Zato je po meni divlja vožnja prva stvar za koju treba da dobijaju batine,  a onda tek ovaj što je prošao na crveno dodatno zbog toga.

Moguće da grešim, naravno....

Čini ti se, on nije iznad 50-55 išao. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, We lose every week said:

Ne znam šta kaže zakon, kakve su kazne, kako se kvalifikuje i slično...ali čist rezon....Da su obojica poštovali ograničenje brzine, ništa se strašno ne bi desilo. Bila bi materijalna šteta, ovaj što je prošao na crveno bi bio kriv. Možda bi bila neka lakša povredica, i to je to. 

S druge strane, kad juriš sto na sat u centru naseljenog mesta, čak i ako ne prođeš na crveno, ti dovodiš u opasnost pešake, druge vozače, imovinu. Zato je meni logično da je prebrza vožnja teži prekršaj od prolaska na crveno. Zato je po meni divlja vožnja prva stvar za koju treba da dobijaju batine,  a onda tek ovaj što je prošao na crveno dodatno zbog toga.

Moguće da grešim, naravno....

Meni je uvek prolazak na crveno tezi prekrsaj nego brza voznja. Ima sada tu potfaktora  koliko je brza voznja ili nacin na koji se prodje na crveno tj da li je vozac stao na crveno i video da nema nikog nema pa prosao(ovo se ipak retko desava jer onaj ko stane na crveno taj saceka zeleno) ili ovako na slepo pa sta bude.  Ako vozis brze ali postujes semafore mnogo manje ugrozavas bezbednost, nego da vozis normalnom brzinom a prolazis na crveno. Veca je verovatnoca da ces izazvti udes ako sat vremena prolazis na svako crveno svetlo nego ako sat vremena brze vozis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mr clutch said:

Meni je uvek prolazak na crveno tezi prekrsaj nego brza voznja. Ima sada tu potfaktora  koliko je brza voznja ili nacin na koji se prodje na crveno tj da li je vozac stao na crveno i video da nema nikog nema pa prosao(ovo se ipak retko desava jer onaj ko stane na crveno taj saceka zeleno) ili ovako na slepo pa sta bude.  Ako vozis brze ali postujes semafore mnogo manje ugrozavas bezbednost, nego da vozis normalnom brzinom a prolazis na crveno. Veca je verovatnoca da ces izazvti udes ako sat vremena prolazis na svako crveno svetlo nego ako sat vremena brze vozis.

 

Mislim da je veća verovatnoća da ćeš ubiti nekoga ako izazoveš udes brzom vožnjom, nego ako izazoveš udes prolaskom na crveno normalnom brzinom. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, We lose every week said:

 

Mislim da je veća verovatnoća da ćeš ubiti nekoga ako izazoveš udes brzom vožnjom, nego ako izazoveš udes prolaskom na crveno normalnom brzinom. 

 

Ne slažem se, jer time ugrožavaš ljude na dva pešačka i potencijalno sa boka udaraš auto ma raskrsnici. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...