Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

Posle Litvanije iz CEEC iliti 17+1 povlače se i Estonija i Letonija a pozivi da isto učine postoje u još par država. Iako postoje razlozi za nezadovoljstvo oko neispunjenih obaveza Kineza u prošlosti glavni razlog je što nisu osudili Rusiju kao agresora.

 

Iz ovoga se jasno vidi kakav ćemo i mi tretman imati kada budemo očekivali nešto od tih država na istoku evrope. Sve ima svoju cenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Klotzen said:

Posle Litvanije iz CEEC iliti 17+1 povlače se i Estonija i Letonija a pozivi da isto učine postoje u još par država. Iako postoje razlozi za nezadovoljstvo oko neispunjenih obaveza Kineza u prošlosti glavni razlog je što nisu osudili Rusiju kao agresora.

 

Iz ovoga se jasno vidi kakav ćemo i mi tretman imati kada budemo očekivali nešto od tih država na istoku evrope. Sve ima svoju cenu.

Kad smo vec kod toga, u Madjarsku (deo te inicijative) je stigao jedan OZBILJAN kineski investitor, tj. CATL koji se bavi proizvodnjom Li-ion baterija (pogodite odakle ce uvoziti sirovinu litijum 😉 ). 

 

Dok Srbiji preostaju samo gumare (Linglong) te izvoz sirovog litijuma kao da je Afrika. Dzaba se dakle Zvalavi slihtao bratu Siju kao niko drugi u svetu. 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Lepo je to, ama ima li tamo sada ovakvijeh dostignuća?

 

To je bilo prije 33 godine. Kina tada i Kina sada je ogromna razlika.

Sto ti smeta sto su ljudi napravili najbrzi voz na svijetu.

Evo u ovoj mojoj drzavi, G7, vozovi su gori nego u Srbiji, da ne kazem tek koliko su skupe karte i koliko su spori.

Ja bih volio da imamo vozove kao u Kini, sve ravnica, geografija nije nikakav problem.

Link to comment
Share on other sites

kad kaze moze, to ne znaci i da ide. Pogledati francuske vozove.  Kini svaka cas i svilu su izmislili.

Svasta moze, kad se hoce, ali nije za to dovoljan samo voz, treba valjda i sine napraviti, ili mozda ne?

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

To je bilo prije 33 godine. Kina tada i Kina sada je ogromna razlika.

Sto ti smeta sto su ljudi napravili najbrzi voz na svijetu.

Evo u ovoj mojoj drzavi, G7, vozovi su gori nego u Srbiji, da ne kazem tek koliko su skupe karte i koliko su spori.

Ja bih volio da imamo vozove kao u Kini, sve ravnica, geografija nije nikakav problem.

Ne smeta mi, ako su napravili, to je dobro. Mogu i drugi od njih posle da uvezu tehnologiju, i da plate licencu. Ama, ako zbog tog voza svi treba da misle i rade i veruju u nešto što odredi neki Kurta i Murta, a ko neće, zna se, e, to mi smeta, i onda jebo voz. Ne zbog njih tamo, to je njihova stvar, nego zato što bi onda to bio loš primer... ovako, nekima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Kina napravila najbrzi voz na svijetu. Svaka cast!

 

 

 

600km/h je japanski maglev postigao jos 2018 cini mi se a za isti se vec gradi pruga od Tokija do Nagoje.

 

U Kini maglev sem qrcenja tesko da ce biti realizovan jer se brze pruge toliko se rasirile da nema neke potrebe i za preskupom maglev prugom. 

 

Brze pruge u Kini:

6hyb2m58wv581.jpg?auto=webp&s=c2e96649f5

 

Maglev bi imao smisla da povezu delove Kine u unutrasnjosti za priobalnim delom ali to nema nikakve ekonomske isplativosti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

600km/h je japanski maglev postigao jos 2018 cini mi se a za isti se vec gradi pruga od Tokija do Nagoje.

 

Maglev bi imao smisla da povezu delove Kine u unutrasnjosti za priobalnim delom ali to nema nikakve ekonomske isplativosti.

 

Za Japan ima ekonomska isplativost, a za Kinu nema. Sta je to uopste ekonomska isplativost. Sve je to relativno, kao npr poljoprivreda u EU?

Link to comment
Share on other sites

Zar je bitno, vazno je da mogu i Kinezi. Isplativos tih vozova je na veca rastojanja, No, nije lako napraviti prugu koja se pod uticajem promene temperature ne siri.

BRAVO za novu ekonomije.

Mislim stvarno isplativos, njima je vazno da kazu video sam zeca, a ostali ce da aplaudiraju. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Amigo said:

Sve je to relativno...

Pa da. Kao na primer izjava "nothing important happened today" - zapisao u svom dnevniku engleski kralj Džordž III 4 jula 1776, rekli u X-Files :lol_2: Neki tvrde da je izmišljotina, ama i da jeste, ono što je usledilo... Što bi rekao Leonard Koen, svet se još uvek trese :lol_2: I Kina isto :lol_2:

 

Eto, napravili najbržu lokomotivu (ne i voz) :lol_2: A da im nisu bili Englezi da ih na ta dostignuća podstaknu, jeli bi gloginje :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mrd said:

Zar je bitno, vazno je da mogu i Kinezi. Isplativos tih vozova je na veca rastojanja, No, nije lako napraviti prugu koja se pod uticajem promene temperature ne siri.

BRAVO za novu ekonomije.

Mislim stvarno isplativos, njima je vazno da kazu video sam zeca, a ostali ce da aplaudiraju. 

 

Kinezi uglavnom proizvode za izvoz, ne moraju svaki proizvod da koriste u svojoj zemlji mada ne verujem da u onolikoj zemlji ne bi bilo relacije na kojoj može da se koristi taj voz. Da li će ići 600 km/sat ili 300 manje bitno, koliko ljudi voze svoj auto maksimalnom brzinom.

Razvoj tehnologije ima svoju vrednost i ako se prvi proizvedeni primerci nikada u praksi ne primene. Nešto ne verujem da su dosadašnja turistička putovanja u svemir donela zaradu sama po sebi, tehnologija jeste ili će.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

 

CCDI = Central Commission for Discipline Inspection (CCDI), the highest internal control institution of the Chinese Communist Party (CCP)

TCM = traditional Chinese medicine

 

 

Quote

CNN was censored on air in China when reporting on Hu’s exit from the meeting Saturday.

https://edition.cnn.com/2022/10/22/china/china-party-congress-close-hu-jintao-intl-hnk/index.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2022 at 7:55 AM, Kronostime said:

 

 

NIO to nudi u Kini kupcima vec par godina, imaju te stanice sirom Kine, preko 1000 trenutno. Kad sam gledao video imali su manje od 200. 

 

NIO stanice za zamenu se instaliraju i u Evropi, jer krece prodaja njihovih automobila i na evropskom trzistu:

https://thedriven.io/2022/09/21/nio-delivers-first-european-made-battery-swap-station-to-germany/

 

Stanice inace se prave kod komsija (Madjarska).

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...