Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

Pisao sam nedavno na drugoj temi, kada je gospodin Mask totalno rapametio i onako konsternirane crvene vraćanjem slobode govora na Tviter, o mojoj omiljenoj logičkoj zagonetki i njenim dubokim implikacijama na opasnost koju javni govor i javna informacija predstavlja za totalitarne domene i sisteme. Ovo je, iznenada, imalo punu fizičku manifestaciju na nedavnim protestima u Kini, pa će kopirati taj deo i ovde.

 

 

Jedna od mojih omiljenih logičkih zagonetki je sledeća. Na ostrvu živi zatočeno 1000 ljudi, od kojih 100 ima plave a 900 braon oči, međutim oni ne mogu da komuniciraju međusobno, niti postoji neki predmet u kojem mogu da se ogledaju - pa niko ne zna boju svojih očiju. Njihova sreća je da svako veče na ostrvo pristaje brod koji će odvesti odatle svakog čoveka koji tačno pogodi boju svojih očiji, ali je nesreća da će ga upucati ako pogreši. Jedno veče na ostrvo dođe stranac, okupi sve ostrvljane i kaže im "Drago mi je da vidim da na ovom ostrvu ima ljudi sa plavim očima"! Na prvi pogled deluje kao da im on nije saopštio ništa novo - svako od ostrvljana VEĆ zna tu činjenicu (svako vidi barem 99 plavookih ljudi). Međutim, istina je drugačija, njegova informacija može da posluži ljudima da saznaju boju svojih očiju i da se oslobode u nekom trenutku. 

 

Rešenje neću iznositi (to bi možda bila neka vrsta spojlera, može se naći ovde, sama zagonetka ovde), ali u njegovoj suštini leži nešto što se zove common knowledge, što se tiče važnosti ne samo onoga što neko zna, nego i onoga što neko zna da neko drugi zna, i što neko zna da neko drugi zna da neko treći zna itd...U tome je razlog zašto totalitarni sistemi cvikaju čak i od grafita na zidovima - njih ljudi ne samo da vide, već i vide da ih drugi ljudi vide - zašto je gestapovcu važno da sazna ko je napisao da "student nije zapalio žito" isl. 

 

 

Ulogu "stranca" iz zagonetke u kineskom slučaju je bilo fudbalsko svetsko prvenstvo. Većina Kineza je znala da je kovid u ostatku sveta stvar prošlosti, ali prenosi iz Katara su to znanje preneli u kategoriju common knowledge-a, pa sada svi znaju da svi znaju, jer svi znaju da svi gledaju svetsko...

 

(A naravno, u totalitarnom sistemu svaki protest jeste protest protiv protiv režima i protiv vođe, jer mimo te tanke vertikale tu i nema nekog drugog autonomnog sistema koji odlučuje, rešava, računa ili alocira bilo šta....)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MeanMachine said:

Ako je legit pa ja ne znam sta da napisem:

 

 

 

Naravno da nije. Cim viids "overlay" od 2-3 kamere zaboravi. Snimak voznje gore kroz soferku jedna kamera, crtanje "objekata" na "infotejment" overlay druga, volan pomeranje 3-ca........sto znaci boga pitaj sta se tu radi. 

 

Odamah da se izjasnim bez skrivanja i zamucivanja: kinezi su apsolutno nesposobni da ovo naprave. Cista propaganda. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dzoni_m said:

Naravno da nije. Cim viids "overlay" od 2-3 kamere zaboravi. Snimak voznje gore kroz soferku jedna kamera, crtanje "objekata" na "infotejment" overlay druga, volan pomeranje 3-ca........sto znaci boga pitaj sta se tu radi. 

 

Odamah da se izjasnim bez skrivanja i zamucivanja: kinezi su apsolutno nesposobni da ovo naprave. Cista propaganda. 

 

Kvaka je sto ti taksiji vec voze u Ženšenu inace ovaj samopilot uopste nije razvio neki proizvodjac automobila vec neki kineski softverasi i taksi kompanija! Nesto na cemu Uber radi vec dugo, ako sam dobro razumeo. 

 

Elem ako nije laz da ovi robo taksiji voze po ŽŠ onda moraju imati prikazan nivo autonomije jer drugacije ne moze, naravno nije idealno sto erwin primeti prodje kroz crveno, stane u raskrsnici ali opet ovo je daleko ispred drugih samopilota. Naravno treba izguglati da li ovi taksiji stvarno operisu u ŽŠ ili je grad samo odobrio njihovo testiranje.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

@MeanMachine...Ženšen je biljka, a Šenžen ime grada 😊. Nisam ga obišao, a imao sam u planu. 

 

 

Moracemo da te nekako posaljemo u sengen zensen pa da reskiras za nas forumase voznju tim taksijem doduse kako voze i kakav je haos sumljam da bi u obicnom taksiju bio bezbedniji 😄

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

 
 
Moracemo da te nekako posaljemo u sengen zensen pa da reskiras za nas forumase voznju tim taksijem doduse kako voze i kakav je haos sumljam da bi u obicnom taksiju bio bezbedniji [emoji1]
 
U Dalianu, Dji Linu i Pekingu sam koristio Bibo (Uber). Na Hajnanu nisam imao potrebe. Meni se svidja kako voze. Mislim, kad bi metodom "slučajnog uzorka" poslali 5 državljana Beograda, trojicu Nišlija i po jednog Prokupčanina i Aleksinčanina na samo jedan dan u Pekingu, Kinezi se ne bi oporavili od tog haosa mesec dana. Nikad nisam imao nikakvih primedbi, osim poslednjeg puta. Kinez koji je vozio do aerodroma je nekoliko puta zadremao prilikom vožnje. Poslao sam primedbu preko WeChata, a kako se sve vožnje snimaju, spolja i unutra, potvrdili su moju primedbu i vratili mi na račun 300 juana. Vožnja je koštala , nešto preko 500 juana (oko 60 €). Svidja mi se to što ne možeš kako ti, s oproštenjem, prdne na pamet, da tražiš da ti auto stane, možep da biraš klasu vozila, a u skladu s tim je i cena vožnje.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

 
Kvaka je sto ti taksiji vec voze u Ženšenu inace ovaj samopilot uopste nije razvio neki proizvodjac automobila vec neki kineski softverasi i taksi kompanija! Nesto na cemu Uber radi vec dugo, ako sam dobro razumeo. 
 
Elem ako nije laz da ovi robo taksiji voze po ŽŠ onda moraju imati prikazan nivo autonomije jer drugacije ne moze, naravno nije idealno sto erwin primeti prodje kroz crveno, stane u raskrsnici ali opet ovo je daleko ispred drugih samopilota. Naravno treba izguglati da li ovi taksiji stvarno operisu u ŽŠ ili je grad samo odobrio njihovo testiranje.
 
 

Ja ti kazem da to nije tako. Svaki snimak, suvozac nije u kadru. Svaki. Kada je guzva. Kada vidis snimak gde se vidi suzovac, pogledaj spolja: NIGDE VOZILA, znaci planirana=mapirana ruta.

Da bi dokazali to sto tvrde, prosto, kamera pozadi, suvozacu da se vide nogice i rukice gde krije i neka lepo odaberu nasumicnu adresu. Dobices takav snimak nikad.

Imam kolegu koji radi u firmi koja se bavi razvojem autonomnih vozila. Kinezi tvrde svasta (lazu gore nego Rusi), realnost je nesto drugo. Niko nije ni blizu autonomne voznje. Ni blizu. Taj stunt za medije, mapirana ruta, auto sa lidarom itd, to je samo show. Najbolji “upotrebljivi” model ima Tesla jos uvek, ali tvrdoglavo insistiranje Musk-a na sistemu bez lidara i radara oduzima dragoceno vreme, ali je na duze staze, bolje resenje.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa preko cega ce da radi onda? Samo preko kamere?

Da. FSD (beta) radi samo koristeci kamere.

Mnogo je lakse geo-mapirati grad, dodati radar i lidar uz kamere i onda pustiti vozilo da ide samo. To ce raditi savrseno, ali to nije AI. To je preprogramirana ruta, tj rute gde ima tacnog geo-mapiranja. Onog trenutka kada se nesto promeni, moras da dodas te izmene. Kao autopilot u avionu. Ja se slazem da to za Taxi mozda i nije lose resenje.

Ali to nije AI, to nije autonomna voznja. Ne secam se gde sam gledao/citao neku raspravu oko AI generalno…..Onaj ko resi autonomnu voznju na nivou pravog AI, resio je celu zagonetku. Prava autonomna voznja je najkomplesnije nesto sto AI moze da radi. Indentifikacija objekata, prostora, objekata u prostoru i u odnosu na vozilo, brzina istih, pravila saobracaja + sitno/krupno krsenje pravila, prilagodjavanje tome, donosenje bezbednih odluka po ostale ucesnike + putnije u vozilu, prioriteti zastite itd itd. To kada bude reseno, AI je spreman.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Problem je što živa bića ne reaguju šablonski i to ne može sve u kod da se stavi. Ameri to nisu dozvolili i ti sistemi se koriste kao auto piloti na autoputevima jer tamo nema ni ljudi ni životinja na putu a nailazak na drugo vozilo je lako za AI da ga vidi.

 

A ako bi svaki susret za čovekom govorio AI da stane onda bi to bilo neefikasno, pogotovo u većim gradovima gde ima gomila pešaka. Biciklista, kućnih ljubimaca ....

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Div said:

 

Neće ih biti tako mnogo kad krene AI.

 

 

 

Aku uspeju da "uvedu u red" električne skutere i bicikle, završili si 99% posla. Pored toga što imaju posebne saobraćajne trake, izdvoje fizički od glavnih saobraćajnica, ginu kao vrapci. Ima ih ko mrava...uostalom i Kineza ima "malo"....ljudi, ono je ruski rulet šta rade s tim skuterima...dostavljači i ostali....tragedija.

Link to comment
Share on other sites

On 12/25/2022 at 9:45 PM, Dzoni_m said:


Ja ti kazem da to nije tako. Svaki snimak, suvozac nije u kadru. Svaki. Kada je guzva. Kada vidis snimak gde se vidi suzovac, pogledaj spolja: NIGDE VOZILA, znaci planirana=mapirana ruta.

Da bi dokazali to sto tvrde, prosto, kamera pozadi, suvozacu da se vide nogice i rukice gde krije i neka lepo odaberu nasumicnu adresu. Dobices takav snimak nikad.

Imam kolegu koji radi u firmi koja se bavi razvojem autonomnih vozila. Kinezi tvrde svasta (lazu gore nego Rusi), realnost je nesto drugo. Niko nije ni blizu autonomne voznje. Ni blizu. Taj stunt za medije, mapirana ruta, auto sa lidarom itd, to je samo show. Najbolji “upotrebljivi” model ima Tesla jos uvek, ali tvrdoglavo insistiranje Musk-a na sistemu bez lidara i radara oduzima dragoceno vreme, ali je na duze staze, bolje resenje.


Sent from my iPad using Tapatalk

Slažem se sa svime što je napisano ovde. A pisao sam i ranije da mislim da je kamera jedino rešenje za punu autonomiju u uslovima gde će SD automobili da voze zajedno sa non-SD-ovima. Stoga sam se malo razočarao kada sam video da je Tesla nedavno predstavila novi alogritam, "occupancy network", koji u stvari predstavlja pravljenje neke vrste lidara od informacije sa kamere:

 

(mislim da sam obeležio vreme)

 

Ljudi nemaju ovo, i ovo na neki način obesmišljava celu ideju učenja pomoću kamere - što je zapravo učenje toga kako ljudi voze. Ali da, Tesla je daleko ispred konkurencije u ovom smislu, a tvrdnja da je ono na snimku "level 4" jeste čak i komična...

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Aku uspeju da "uvedu u red" električne skutere i bicikle, završili si 99% posla. Pored toga što imaju posebne saobraćajne trake, izdvoje fizički od glavnih saobraćajnica, ginu kao vrapci. Ima ih ko mrava...uostalom i Kineza ima "malo"....ljudi, ono je ruski rulet šta rade s tim skuterima...dostavljači i ostali....tragedija.


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...