Jump to content

Kosarkaska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Trento (+6.5) - Partizan ..... 1 (1.88)

Daleko je Trento od neke top forme, imaju 9 poraza u poslednjih 15 meceva, al' i dalje su ekipa koja je sposobna da opasno "izdivlja" i svaki vid potcjenjivanja su u stanju da kazne. Jednostavno, ne vjerujem da su bas ovoliki autsajderi u ovom mecu. Imaju sasvim dovoljno kvaliteta, imaju prednost domaceg terena, imaju sve igrace na raspolaganju, a na osnovu najava za ovaj mec, djeluje i da su poprilicno motivisani za vecerasnju utakmicu. 

Link to comment
Share on other sites

Gottingen (+3.5) - Ulm ..... 1 (1.75)

Gottingen se poprilicno stabilizovao nakon ocajnog pocetka sezona, pa su nakon nekoliko vezanih pobjeda usli cak i u trku za Play Off. Odlicna forma, veliko samopouzdanje i domaci teren su mi sasvim dovoljni razlozi da ih podrzim u ovom mecu. Ulm jeste bolja ekipa, samim tim su i favoriti u ovom mecu, al' po svemu prikazanom cinjenica je da su bas daleko od nekadasnjeg nivoa i utisak je da su im rezultati u odredjenoj mjeri bolji od onoga sto prikazuju na parketu, jer sve to izgleda bas rastrzano i pitanje je koliko ce potrajati ova "avantura" sa Lakovicem.

 

Hradec Kralove - Ostrava (+1.5) ..... 2 (1.87)

Osim Nymburka, slabo sam upucen u cesku ligu, al' po onome sto sam uspio ispratiti, rekao bih da su gosti za nijansu bolja ekipa. A i u boljoj su formi u ovom trenutku, nakon nekoliko iznenadjujucih pobjeda. Skinuli su veliki dio pritiska sa svjih ledja, pa vjerujem pod takvim okolnostima, u nesto opustenijoj atmosferi mogu do pobjede i u trecem uzastopnom mecu.

Link to comment
Share on other sites

Peristeri - Brose Baskets (+3.5) ..... 2 (1.82)

Bitan mec za Bamberg, tako da ocekujem i veoma ozbiljan pristup. Nisu bas na nivou prethodnih sezone, dosta toga su promijenili u samom rosteru, al' ipak imaju sasvim solidnu ekipu, sa nekoliko kvalitetnih igraca zeljnih dokazivanja, kao i par iskusnih i dobro poznatih imena. Mislim da su jos uvijek i te kako opasni, a ujedno i nesto bolji od domacina.

Link to comment
Share on other sites

Sacramento Kings (+3.5) - Oklahoma City Thunder ..... 1 (1.78)

Kingsi "osakaceni" pod kosem ulaze u ovaj mec, pa iako su relativno "hendikepirani" cijenim da nisu bez sansi. Napokon su se malo stabilizovali, uhvatili su manji zalet i sada jure vjerovatno i poslednju sansu da spasu sezonu. Ukoliko ove 2 pobjede iz poslednja 2 meca "nadograde" i vecerasnjom pobjedom, iskreirace sebi poziciju iz koje se opet moze razmisljati o nekim sansama za Play-Off, jer ih ocekuje serija utakmica na domacem parketu. Motivacije im ne bi trebalo da manjka, a Oklahoma, uprkos dobrim igrama ove sezone, nije ekipa koja se ne moze savladati, narocito pred svojim navijacima.

Link to comment
Share on other sites

Stauskas 8.5 + (bet365) moze i na 9.5 u domacim kladzama

 

Igrace sigurno  30ak minuta na ovoj utakmici popularni Sauce Castillo  jer ce morati da krpi i poziciju na pleju usled izostanka Vildoze i Henrya, a pokazao je do sada u sezono da je dosta korisniji kada ima loptu u rukama. Dodatni plus za ovaj tip sto ide na defanizvno vrlo tanku bekovsku liniju Olimpijakosa koja ne briljira kao uostalom i ceo tim. U prvom mecu ova dva tima postigao je 11 poena za 20 minuta na parketu i to mu je bila tek prva utakmica u Evropi. Do tada se malo privikao na stil igre i mislim da veceras ne bi trebao da izostane dvocifren ucinak.

 

Maccabi-Real 2

 

Derbi ovog kola EL i utakmica izmedju Makabi Tel Aviva i Reala iz Madrida. Usudio bih se ovde da prognoziram pobedu Madridjana. Kazem usudio jer bi neki rekli da mozda nije najpametnije se kladiti protiv tima koji ima 10 pobeda kod kuce iz 10 utakmica. Mislim da je ipak dosla i ta utakmica u kojoj ce Izraelci pasti pred svojim navijacima. Real je u prosloj utakmici u domacem prvenstvu prekinuo niz od 4 poraza zaredom i u jednoj teskoj i neizvesnoj utakmici u kojoj je bio na pragu poraza pokazao da je i dalje jedan od mentalno najstabilnijih i jacih timova u Evropi, a upravo to je potrebno da se pobedi na ovako vrelom parketu. Uz to ce skoro kompletirani docekati ovaj mec, uz odsustvo samo Anthonya Randolpha, pa ce i tu imati prednost nad rivalom koji dosta kuburi sa povreda i koji je u hodu resavao te probleme dodeci neke nove igrace kojima ipak treba neki period adaptacije na novi tim.

 

Link to comment
Share on other sites

15:30 Besiktas - Galata

 

Besiktas, pored toga sto je u finansijskom rasulu, fali im ubedljivo najvazniji igrac Mekisik. To je bukvalno 20 -25 poena koje nema ko da nadoknadi.

 

H2 -11.5 2.41 u Mozzartu

 

15+ je ovo po mom misljenju

Link to comment
Share on other sites

Bandirma-Besiktas  H1 (-9.5)    (1.85) pinnacle     vreme:  13:15

Besiktas je ponovo zapao u finansijske probleme i svi stranci osim ne toliko kvalitetnog Gotchera su napustili tim. Imaju u timu par kvalitetnijih Turaka ali sve je to tanko po meni da ne dozive ubedljivi poraz u ovom mecu. Na drugoj strani Bandirma(ex Banvit) i pored 4 vezana poraza u sampionatu ima sasvim pristojan tim i to su pokazali i u Ligi Sampiona gde su u sledecu fazu u vrlo jakoj grupi. Ova dva tima dele 7. poziciju na tabeli pa bi pobeda ovde znacili dvostruko i mislim da domacini lagano resavaju ovaj mec dvocifrenom razlikom.

 

 

Turk Telekom-Tofas  +(161.5)   (1.83) bet365     vreme: 15:30

Ocekivao sam ovde za koji poen vecu granicu. Tofas je ubedljivo najefikasnija ekipa u turskom prvenstvu i mislim da ce i ovom mecu u kojem su blagi favoriti diktirati svoj stil i tempo igre. Poseduju odlicne strance, ali i solidne domace  igrace sto je retkost u turskim ekipa pa tako igra i rezultat ne trpe kada su stranci na klupi. Na drugoj strani i Turk Telekom igra na poprilican broj poena, a to pogotovo vazi kada igraju kod kuce kao sto je sada slucaj gde su veoma efikasni.  Poslednjih pet utakmica kod kuce racunajuci i Fibinu Ligu sampiona su postizali redom 88, 92, 78, 82 i 100 poena.  Treba iskoristiti ovu dobru granicu jer verujem da ce sutra u toku dana da poraste za koji poen.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Boulazac - Chalon/Saone (+5.5) ..... 2 (1.90)

Obe ekipe bas u kriminalnoj formi, tako da je danasnji mec sveden na grcevitu borbu za opstanak u LNB ligi. Ipak, Chalon mi je definiticno ekipa koja je bolja od trenutne pozicije na tabeli, a ujedno cijenim da su bolji i od domacina. Ima Boulazac par dobrih igraca u sastavu, imaju prednost domaceg terena, pa samim tim imaju i ulogu favorita, al' nisam bas toliko uvjeren da zasluzuju ovako nisku kvotu. Chalon je (pre)opasan u ovakvim situacijama, narocito kada su potcijenjeni, plus nedavno su doveli i Sean Armanda koji se odlicno uklapa u Chalonov stil igre.

Link to comment
Share on other sites

Partizan - Buducnost (+6.5) ..... 2 (1.90)

Nekako mi djeluje da se Buducnost opet poprilicno potcjenjuje, bas k'o prije 2 godine. Upali su u odredjenu krizu u poslednje vrijeme, al' nakon 3 pobjede u nizu moze se reci da su uhvatili novi zalet i da u ovaj kljucni dio sezone ulaze u dosta dobroj formi. Generalno, na nivou cijele sezone su ipak igrali dobru kosarku, ostavili su utisak ekipe koja igra sa dosta samopouzdanja, pa uprkos oscilacijama vjerujem da imaju ono sto je potrebno da odigraju dobru utakmicu na ovom teskom gostovanju, odnosno u najmanju ruku da je odrze u egalu do samog finisa, sto bi im ujedno otvorilo mogucnost da ostvare i pobjedu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...