Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

6 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Sta im sem toga treba?

 

Jeste al bol u duši stoji svi su ih priznali, samo Velika Srbija neće 🙂

 

ne razumeš ti to... 🙂

 

 

da se prebacim na sporCki teren:

 

 

ovo tvoje pisanje kao kad zakukamo na sportu, da ne može da se uđe u pionir sa sezonskom, da su stadioni ruine... a onda dođe ekipa da objasni kako je to tradicija, šmek, duša... i ostale zanimacije za sirotinju i stoku sitnog zuba.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stondisha said:

I posle ovog tvog naravno da su svi loši, šta bi ti dikutovao dalje i čemu uopšte diskusija?

 

Pa valjda zato sto mora da se diskutuje, ne? Zato sto jos 10-20 godina ovoga i Srbija i Kosovo ce biti dve mocvare nastanjene musavcima koji gledaju rialitije i ne placaju struju. Zato sto ce neka diskusija iznedriti nekog Zaeva, Ataturka, Djindjica you name it...  Drugo, nisam rekao da su svi losi - za Kurtija sam pitao, prvenstveno kakva su ocekivanja, pa cemo videti da li je los. Za AV nisam siguran koliko je los (ako gledamo samo pitanje Kosova), tj ako citam ostale politicare (sem Cede) sta pisu, on se dojmi vrlo liberalno. 

 

9 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Napisao sam da im to nije primarna tema, ne da to nije tema uopste. Uostalom, oni razmisljaju da su status resili i da su pregovori sa Srbijom nepotrebni. Sta gradjanima Kosova konkretno donosi priznanje Srbije? Clanstvo u UN? Jel znas koliko dugo Svajcarska nije bila clan UN i kada je to postala? Clanstvo u Interpolu i UNESCO? Mislis da je to bitno za nekog ko ima penziju 50 evra i zivi od para koje salju deca iz inostranstva? Ako pregovaraju sa EU o clanstvu - onda ih EU priznaje. Clanstvo u svetskim sportskim organizacijama imaju. Priznanje najuticajnijih zemalja sveta imaju. Imaju i njihovu finansijsku i svaku drugu podrsku. Sta im sem toga treba?

 

Naravno, samo sto ti sto zive mesecno od 50eur od dece - verovatno zele da zarade tih 50. I zato sto eto ima i neke dece na Kosovu, koja biradila negde ali jbg, nema fabrika da se otvaraju jer tamo neke zemlje koje ne priznaju Kosovo prave problem ako je roba Made in Kosovo, ili Srbija koja povecava troskove transporta jer trazi posebne registracije ili sta ti ja znam. Poenta je: indirektno se problem Kosova tice svih nas. Stalno se ponavlja Srbija mora da resi pitanje Kosova ako hoce u EU. A sta je sa Kosovom? Jel Kosovo mora da resi problem ssa Srbijom ako hoce u EU? Po meni i Srbija i Kosovo su u istom camcu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

 

Jeste al bol u duši stoji svi su ih priznali, samo Velika Srbija neće 🙂

 

ne razumeš ti to... 🙂

 

 

da se prebacim na sporCki teren:

 

 

ovo tvoje pisanje kao kad zakukamo na sportu, da ne može da se uđe u pionir sa sezonskom, da su stadioni ruine... a onda dođe ekipa da objasni kako je to tradicija, šmek, duša... i ostale zanimacije za sirotinju i stoku sitnog zuba.

 

 

Dzaba nama regularna sezonska kad se laktamo da udjemo u halu, kad Kosovo sa ovim glavesinama zajedno udje na VIP ulaz i pravo u lozu 🙂 Da malo banalizujem, nesto slicno je vidjeno pre godinu dana u Parizu. Mi  smo vazni, bez nas nema nista...A u stvari ima. Mozemo mi da kukamo i da se time slazemo ili ne slazemo, ali to je realnost.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Duh koji lebdi said:

 

Dzaba nama regularna sezonska kad se laktamo da udjemo u halu, kad Kosovo sa ovim glavesinama zajedno udje na VIP ulaz i pravo u lozu 🙂 Da malo banalizujem, nesto slicno je vidjeno pre godinu dana u Parizu. Mi  smo vazni, bez nas nema nista...A u stvari ima. Mozemo mi da kukamo i da se time slazemo ili ne slazemo, ali to je realnost.

 

 

 

Kome ovo nije jasno, nek zaprati profil Nikole Kalinića... 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sreta-steta said:

Jel Kosovo mora da resi problem ssa Srbijom ako hoce u EU? Po meni i Srbija i Kosovo su u istom camcu.

 

Da ti odam jednu tajnu pre nego sto moje pisanje preraste u floodovanje - od prijema Srbije i Kosova u EU nema nista. Prvo to ni sami nismo zasluzili i mislim da je to svima jasno. Voleo bih ja da je drugacije, ali sta cu.

Ali saradnja da, niko njima ne brani da prodaju svoju robu u zemljama EU i regiona, tu su razliciti sporazumi. Mi svoju robu pre svega plasiramo u zemlje regiona, pa onda u EU, a Amerika, Rusija, Kina, daleke zemlje...To je tercijarno trziste. Kosovo tek nema snagu da nesto izvozi u Afriku, sve sto se tamo proizvede moze da se plasira u Albaniju, S.Makedoniju, Crnu Goru. Za americke, turske i zapadne investije priznanje Srbije nije nikakav faktor. Rusiji i Kini bi to trziste svakako ostalo zatvoreno jer je to tudja "sfera interesa". Sve je do politicara na Kosovu da to iskoriste. Taci i Haradinaj su nesposobni za to, i narod je to uvideo.

Edited by Duh koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Da ti odam jednu tajnu pre nego sto moje pisanje preraste u floodovanje - od prijema Srbije i Kosova u EU nema nista. Prvo to ni sami nismo zasluzili i mislim da je to svima jasno. Voleo bih ja da je drugacije, ali sta cu.

 

Prijem u EU je kerov qrac  ako udješ metodom Bugarske/Hrvatske... na siliu i zbog politike i interesa...

prvo da se srede institucije i zakoni... pa ćemo posle lako sve  tipa Švajcarska ili Norveška...  nije loše da budeš unutra, al ako ti je sistem srećen ni napolju ti nije loše...  lepo napisa  niko nama nije kriv do nas samih.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ZnajJova said:

Kurti je ispao iz iste kace kao i svi ostali balvani na poltickoj sceni.

 

Zapravo i nije.

Ne znam mnogo o političkoj sceni na Kosovu niti mi je ikad bila pasija da je pratim, ali sam sasvim slučajno za Kurtija čuo još negde beše '96-'97 kad je moj prijatelj u okviru neke tadašnje studentske inicijative (čini mi se da oni behu prateča "Otpora") bio u poseti Kosovu u razgovoru sa "novom generacijom" aktivista na albanskoj strani. Sećam se kako mi je oduševljeno pričao o Aljbinu Kurtiju kao sasvim normalnom tipu koji, eto, sluša Doorse, EKV etc, našli su neku gomilu zajedničkih tema za razgovor, itd... i koji nije opterećen prošlošću kao tadašnji kosovski zvaničnici čija su se imena tada u Srbiji najčešće provlačila.  Bilo je to kao - možda ima nade za rešenje kosovskog problema, nisu svi zastranili u naci priču, itd...

 

E, sad... došao je rat, svašta nešto se ispodešavalo, da ne vraćamo film na sva sranja, a i Kurti postade pravi političar kao što su i razni naši otporaši postali 😄

 

Disclaimer: ovo iznad nije napisano ni u cilju odbrane ni napada na lik i delo A.K. pratim ga ja duže vreme, i posle svih njegovih vatrenih izjava zadnjih 15-ak godina setim se ove priče mog ortaka posle susreta s njim...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fancy said:

Disclaimer: ovo iznad nije napisano ni u cilju odbrane ni napada na lik i delo A.K. pratim ga ja duže vreme, i posle svih njegovih vatrenih izjava zadnjih 15-ak godina setim se ove priče mog ortaka posle susreta s njim...

 

jel ga pratiš iz domaćih medija koji su ga satanizovali ili iz stranih?

Pošto ja za njega znam kao i ekipa sa foruma iz domaćih medija da on jede malu srBsku decu i tako to...  sad će on da upali oba tenka i da izgazi ono malo crkava i srba po kosovu ... ne dao dobri Bob da on dodje na vlas' a da ovi humanisti Haradinaj i Čeku izgube vlas'

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Stondisha

Ma loše sam rekao "pratim" - više ono što čujem u prolazu, naravno od "naših" medija - kažem, ime je krakteristično, pa mi tako skrene pažnju. Nemam predrasuda, jasno mi je da kao i svi političari ovog regiona igra na kartu većeg patriotizma od trenutne vlasti. Šta će sad biti, videćemo. Ne mora nužno da bude lošije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, fancy said:

@Stondisha

Ma loše sam rekao "pratim" - više ono što čujem u prolazu, naravno od "naših" medija - kažem, ime je krakteristično, pa mi tako skrene pažnju. Nemam predrasuda, jasno mi je da kao i svi političari ovog regiona igra na kartu većeg patriotizma od trenutne vlasti. Šta će sad biti, videćemo. Ne mora nužno da bude lošije.

 

pa to znači svi imamo informacije da će on biti gori od ovih ratnih i da ćemo plakati za Hašimom i to...  kao što čitamo upise ovde klasika... 

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1228824

https://www.istinomer.rs/analize/ko-je-i-sta-hoce-aljbin-kurti/

Link to comment
Share on other sites

Vucic sada vaga na koji nacin da troluje Kurtija. 

Osluskivace sada sta se prica u komsiluku I gledati da li moze

da 'pripremi' Kurtija u srpskim medijima.

 

Na osnovu te medijske pripreme kao i njegove procene sta moze ocekivati

od pregovora konkretno, Vucic ce odluciti da li ce u razgovore ici licno, direktno,

snazno, kao pobednik tih razgovora u analizama na RTSu I Pinku,

 

ili ce zauzeti nejasnu poziciju I gurnuti nekog drugog napred, 

a Ana Brnabic mi sve vise izgleda kao neko ko bi mogao da bude isturen napred.

Sad I celo to njeno uclanjenje u SNS I najavljeno ucesce u kampanji 

ukazuje da ce dobiti vecu ulogu po svim pitanjima u Srbiji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kido from Junkovac said:

Vucic sada vaga na koji nacin da troluje Kurtija. 

Osluskivace sada sta se prica u komsiluku I gledati da li moze

da 'pripremi' Kurtija u srpskim medijima.

 

Na osnovu te medijske pripreme kao i njegove procene sta moze ocekivati

od pregovora konkretno, Vucic ce odluciti da li ce u razgovore ici licno, direktno,

snazno, kao pobednik tih razgovora u analizama na RTSu I Pinku,

 

ili ce zauzeti nejasnu poziciju I gurnuti nekog drugog napred, 

a Ana Brnabic mi sve vise izgleda kao neko ko bi mogao da bude isturen napred.

Sad I celo to njeno uclanjenje u SNS I najavljeno ucesce u kampanji 

ukazuje da ce dobiti vecu ulogu po svim pitanjima u Srbiji.

 

 

 

Ovo na unutrašnjem planu ok... nego kako će to da predstavi MZ? OK zapelo sa Tačijem prvo ZSO, pa taksa... đe ba sad zapelo?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stondisha said:

 

pa to znači svi imamo informacije da će on biti gori od ovih ratnih i da ćemo plakati za Hašimom i to...  kao što čitamo upise ovde klasika... 

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1228824

https://www.istinomer.rs/analize/ko-je-i-sta-hoce-aljbin-kurti/

Fini tekstovi, upravo sam to isto napisao u toku danasnjeg dana 😄 . Gledacemo novi sukob Balkanske drvne gradje sa medjunarodnim "posrednicima". 

Link to comment
Share on other sites

Ucenik Adema Demacija. Sa istim vokabularom i istom idejom kako stici do cilja, ujedinjenja svih Albanaca u jednu drzavu. Stariji clanovi foruma trebalo bi da pamte lik i delo njegovog mentora. 

Niko ovde nece plakati za Haradinjem i Tacijem, osim onih u MZ, koji ce morati da caskaju sa Aljbinom, koji ce, na svaki njihov predlog, imati onaj divan iredentisticki odgovor iz celog 20.veka:"Ne".

Dao bih dobre pare, da vidim Stondisin lik, dok, za par meseci bude citao izjave ovog simpaticnog, visedecenijskog borca za ljudska prava. 

Ovo je tragikomicno kako se neki ljudi ovde zanose ovim ludacima, koji osim ludackih biografija, nemaju nista interesantno i pametno da ponude. Osim inata, onog sa dna kace. 

Link to comment
Share on other sites

Srecom ovaj nas je sve suprotno pa imamo maximalno pravo da kritikujemo nekog ko još nije ni dosao na vlast. Da mi počistimo naše đubre i njegove "ministre"pa posle mozda i pronadjemo nekog ko ima sta da ponudi albancima i srbima na kosovu. Naravno.ne sareni voz i omladince zvezde

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, perkos said:

Srecom ovaj nas je sve suprotno pa imamo maximalno pravo da kritikujemo nekog ko još nije ni dosao na vlast. Da mi počistimo naše đubre i njegove "ministre"pa posle mozda i pronadjemo nekog ko ima sta da ponudi albancima i srbima na kosovu. Naravno.ne sareni voz i omladince zvezde

Slazem se u podpunosti, nego su mi bile zanimljive danasnje opservacije o Kurtiju, pa nisam mogao da ih ne iskomentarisem na nacin kako ih ja vidim. Ovaj sukob balvana, barem ja to tako vidim, ne obecava nista dobro. 

Jos mi je interesantnije kako ce ekipa sa Severa proci u ovoj prici. Oni su izgubili kompletan oslonac sa odlaskom T&H, a Kurti nije lik koji se kupuje za pare ili sta slicno. 

Link to comment
Share on other sites

ekipa se severa je isforsirana od strana AV da preizme.kontrolu nad tamosnjim Srbima. Za nagradu dati su im unosni poslovi o na Kosovu i u Srbiji. Nadam se da ce jednog dana kad sloboda.stigne i u Beograd biti dokumentovano i predato javnosti šta su sve ti ološi predvođjeni AV radili Srbima pogotovo na severu Kosova. Koliko je ljudi stradalo dok nisu preuzeli sve u svoje ruke.Oliver je napoznatija zrtva.

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, perkos said:

Srecom ovaj nas je sve suprotno pa imamo maximalno pravo da kritikujemo nekog ko još nije ni dosao na vlast. Da mi počistimo naše đubre i njegove "ministre"pa posle mozda i pronadjemo nekog ko ima sta da ponudi albancima i srbima na kosovu. Naravno.ne sareni voz i omladince zvezde

Mi smo djubre dobrim delom pocistili 2000.  a onda 2012. 

 

Šta bi ti ponudio Albancima na Kosovu? Recimo Kurtiju sta bi ponudio?

 

PS Zamolio bih te da prestanes da podmećeš, piši za svoj groš, nemoj trpati svoje reči drugima u usta.

 

 

Edited by Vredni mrav
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vredni mrav said:

Mi smo djubre dobrim delom pocistili 2000.  a onda 2012. 

 

Šta bi ti ponudio Albancima na Kosovu? Recimo Kurtiju sta bi ponudio?

 

PS Zamolio bih te da prestanes da podmećeš, piši za svoj groš, nemoj trpati svoje reči drugima u usta.

 

 

Misliš kod nas je sve ok? Sve pocistili, nema frke? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cromodora said:

Misliš kod nas je sve ok? Sve pocistili, nema frke? 

Djubreta u politici ima na tone, baš svuda. Samo je smešna priča kako je Kurti neka nova mlada nada kosovske političke scene, a lik ima stavove kao SRS 1995. godine. Čak ni oni danas nemaju takve ideje, uglavnom ih stidljivo provlače, a najčešće izbegavaju da o tome pričaju.

 

I kad sam već otvorio Kurtija, nema potrebe da se o njemu informisete u srpskim novinama. Imate na you tube njegov intervju na srpskom, a imate i intervju kad je bio u zatvoru pre 19 godina. Poslušajte oba.

 

Tu su i izjave odmah posle izbora tipa "Boli me kurac za ustav i volju srpskih glasača, sto bih ja uzimao SL koja sluša BG, kad imam Rašića koji mi je poželeo sreću. Jes osvojio 0.6% ali koga briga za to."

 

I takav debilni Kurti je svakako bolji od koljača i ubica Haradinaja i Tačija. A to što su oni i dalje tu je sramota medjunarodne zajednica i to je potpuno isto kao kada bi Mladić i Karadzić danas bili aktivni u srpskoj politici.

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vredni mrav said:

Tu su i izjave odmah posle izbora tipa "Boli me kurac za ustav i volju srpskih glasača,

 

Ali evo ga zanimljiv deo kome treba pažnju osvetiti i demiatifkovati:

 

srBska lista  je uzela nekih 10% glasova manjine upisane u spisak... tako da ako ne uzme SL u vladu, pokazaće da mu je stalo do volje srpakog stanovništva na Kosovu.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...