Jump to content

Recommended Posts

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

aj procitaj jos jednom sta sam napisao

ako premotamo 5-6-7 godina unazad i poredimo npr samsung - njihov flagship u tom trenutku kosta 800e i pruza performanse x

huawei flagship kosta 400-500e i pruza performanse okvirno x-10% do x

 

huawei se tu pozicionira na trzistu kao brend koji daje premium quality za mid-tier cenu

danas toga nema vec i njihov flagship kosta 1000e

dodaj na to i zajebanciju sa guglom i, za mene bar, taj brend nema vise nijednu komparativnu prednost

a na tu temu npr, pouzdano znam da se telenor trenutno muci sa gomilom reklamacija i zahtevom za povrat huawei telefona koje su prodali u proteklih 6 meseci...razlog playstore

Ali to nije x-10%. Telefon nije samo procesor i ram. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Green23 said:

Ali to nije x-10%. Telefon nije samo procesor i ram. 

neka bude i 20%

stvarna razlika nije ni toliko bitna, koliko percepcija korisnika...koja u slucaju huawei-a dovodi do pozicioniranja brenda da daje vise za manje

mozda ti imas alat da izmeris da je telefon x slabiji od telefona y 50%....ali ono sto prosecan korisnik vidi jeste procesor taj, rama toliko, kamera toliko megapixela, i da li mu je telo od plastike

 

huawei danas nije brend koji daje vise za manje

jasno je meni da oni ciljaju da budu premium brend...samo nisam siguran koliko je to moguce s obzirom na celu ovu pricu sa guglom

 

kako uopste taj huawei app store sada funkcionise?

devs moraju posebno da prave nesto za tu platformu ili postoje alati da se jednostavno konvertuje nesto?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

neka bude i 20%

stvarna razlika nije ni toliko bitna, koliko percepcija korisnika...koja u slucaju huawei-a dovodi do pozicioniranja brenda da daje vise za manje

mozda ti imas alat da izmeris da je telefon x slabiji od telefona y 50%....ali ono sto prosecan korisnik vidi jeste procesor taj, rama toliko, kamera toliko megapixela, i da li mu je telo od plastike

 

huawei danas nije brend koji daje vise za manje

jasno je meni da oni ciljaju da budu premium brend...samo nisam siguran koliko je to moguce s obzirom na celu ovu pricu sa guglom

 

kako uopste taj huawei app store sada funkcionise?

devs moraju posebno da prave nesto za tu platformu ili postoje alati da se jednostavno konvertuje nesto?

Huawei jeste premium brend, sa guglom ili bez, taj ban je njima podigao prodaju u njihovoj državi, a za ostatak sveta ostaje da vidimo kako će sve to izgledati. To što se Američka administracija izdrkava nad njima, to ne određuje da li je njihov telefon premium ili nije. Svaka druga kompanija bi pukla pod tim banom, a Huawei evo već godinu dana i pored toga, odlično posluje.


Obezbedili su milijardu evra za razvoj svog ekosistema, na njihovoj app prodavnici radi 1,6 miliona developera i ima oko 81000 aplikacija, a trenutno su na oko 700 miliona mesečnih korisnika. Ono što je sigurno, da ako uspeju da izguraju HMS i povećaju broj korisnika, to će ih pozicionirati kao ubedljivo prvog proizvođača mobilnih telefona na svetu. 

Edited by Green23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Huawei je u padu što se tiče prodaje mobilnih. U Kini ih je još pre par godina Xiaomi prestigao a nedavno sam čitao i da ih je prestigao i u svetu ali ko zna kakva je lista obzirom na koronu i kako to sve funkcioniše danas.

 

Što se tiče kineza tu je i novi trkač "OPPO" pa ćemo videti kako će se oni razvijati nadalje.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Klotzen said:

Huawei je u padu što se tiče prodaje mobilnih. U Kini ih je još pre par godina Xiaomi prestigao a nedavno sam čitao i da ih je prestigao i u svetu ali ko zna kakva je lista obzirom na koronu i kako to sve funkcioniše danas.

 

Što se tiče kineza tu je i novi trkač "OPPO" pa ćemo videti kako će se oni razvijati nadalje.

Nešto si loše pročitao. Huawei (uključujući Honor) u Q1 2020 41% od ukupno prodatih telefona u Kini, Vivo 17%, OPPO 15%, Xiaomi 11%, Apple 9%. Na globalnom tržištu su još uvek daleko ispod Apple, i još više od Samsunga, ali to su lideri u ovoj kategoriji više od decenije, videćemo kakva će situacija biti za 5 godina.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Klotzen said:

Huawei je u padu što se tiče prodaje mobilnih. U Kini ih je još pre par godina Xiaomi prestigao a nedavno sam čitao i da ih je prestigao i u svetu ali ko zna kakva je lista obzirom na koronu i kako to sve funkcioniše danas.

 

Što se tiče kineza tu je i novi trkač "OPPO" pa ćemo videti kako će se oni razvijati nadalje.

 

Nije OPPO novi trkac, oni su stari trkac, ranije su bili uglavnom samo za Kinesko tj Azijsko trziste, nisu isli na globalni nivo. Ali njihovi telefoni su uvek bili premium, i skupi.Pored toga i prednjace u inovacijama ) Njihov podbrend je OnePlus, i sa tom markom su prvi put izasli na globalno trziste sa velikim uspehom. Sad od pre "par" godina su i oni sami OPPO izasli na globalno trziste.

Ovaj zadnji njihov flagship OPPO Find X2 Pro, je i sada najbolji telefon iz android sveta I najzaokruzeniji . Naravno i cena je zaokruzena :) 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

 
Nije OPPO novi trkac, oni su stari trkac, ranije su bili uglavnom samo za Kinesko tj Azijsko trziste, nisu isli na globalni nivo. Ali njihovi telefoni su uvek bili premium, i skupi.Pored toga i prednjace u inovacijama ) Njihov podbrend je OnePlus, i sa tom markom su prvi put izasli na globalno trziste sa velikim uspehom. Sad od pre "par" godina su i oni sami OPPO izasli na globalno trziste.
Ovaj zadnji njihov flagship OPPO Find X2 Pro, je i sada najbolji telefon iz android sveta I najzaokruzeniji . Naravno i cena je zaokruzena :) 
7t pro za 540€ , nek ide život...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudovi, rešio sam da se počastim nekim novim mobilnim telefonom i da bacim ovo djubre što trenutno koristim.

 

Imate li kakve preporuke, top pikove, šta bi bilo overall best buy... ja se razmišljam o p30 iako je on proslogodisnji model, galaxy s10 lite mi  isto privukao pažnju (izbacili 3.5mm ulaz slepci, to mi je najveća zamerka a i čini se preveliki displej, dunno xD), neki od milion xiaomija... budžet 400 do max 450 jura : )

 

@stefan81888 Hvala za preusmeravanje na pravu adresu : )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudovi, rešio sam da se počastim nekim novim mobilnim telefonom i da bacim ovo djubre što trenutno koristim.

 

Imate li kakve preporuke, top pikove, šta bi bilo overall best buy... ja se razmišljam o p30 iako je on proslogodisnji model, galaxy s10 lite mi  isto privukao pažnju (izbacili 3.5mm ulaz slepci, to mi je najveća zamerka a i čini se preveliki displej, dunno xD), neki od milion xiaomija... budžet 400 do max 450 jura : )

 

[mention=126]stefan81888[/mention] Hvala za preusmeravanje na pravu adresu : )

Pa ako mozes sacekati ovaj oneplus nord.

Ako ne onda xiaomi mi9t pro ako moze da se nadje. On je oko 300-350

@Luchifer89 nisi pogresio. Nek te lepo sluzi

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam nasao bas na odgovarajucu temu, pa cu sledece pitanje ostaviti ovde.

 

Postoji li u Beogradu neko ko otkupljuje stare telefone, ispravne, neisprvance, sustinski za reciklazu? Nije bitna cena, ali samo ako ima neko da ih uzima, makar placao 1 dinar po komadu.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Romantik said:

Nisam nasao bas na odgovarajucu temu, pa cu sledece pitanje ostaviti ovde.

 

Postoji li u Beogradu neko ko otkupljuje stare telefone, ispravne, neisprvance, sustinski za reciklazu? Nije bitna cena, ali samo ako ima neko da ih uzima, makar placao 1 dinar po komadu.

 

U NS na svim većim pijacama ima ljudi koji prodaju polovne telefone a ujedno ih i otkupljuju. Prošetaj kod vas po pijacama sigurno ima i tamo takvih ali ne očekuj realnu cenu da ćeš dobiti.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Romantik said:

Nisam nasao bas na odgovarajucu temu, pa cu sledece pitanje ostaviti ovde.

 

Postoji li u Beogradu neko ko otkupljuje stare telefone, ispravne, neisprvance, sustinski za reciklazu? Nije bitna cena, ali samo ako ima neko da ih uzima, makar placao 1 dinar po komadu.

Na buvljaku imaš ljude koji otkupuju

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen Na ovu temu smo pisali pre par dana. Danas je izašao podatak da je Huawei prestigao Samsung na globalnom nivou u drugom kvartalu. Pre svega zbog toga što je Kina izašla brže iz ovog sranja od ostatka sveta, gde se posle svega postavlja pitanje, kako bi izgledalo smartphone tržište da nema idiotskog bana za Huawei već godinu dana. Zabranjena im je saradnja i sa TSMC, što znači da će i manjak čipova biti, i da će morati da pređu na druge najverovatnije. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...