Jump to content

VN V. Britanije 2021, Silverston


Radoye

Recommended Posts

image.png

 

Nakon dva vikenda u Austriji, od kojih je drugi bio atraktivan i zanimljiv koliko je prvi bio dosadan stizemo na Silverston gde je 1950. pocelo Svetsko prvenstvo za vozace. U medjuvremenu su se i Silverston a i svetsko prvenstvo promenili do neprepoznatljivosti ali ipak ovo je simbolicki povratak kuci. Ove godine ce ta simbolika biti potcrtana jos jednim okretanjem novog lista - po prvi put cemo imati dve trke za jedan vikend, kvalifikacije petkom koje odredjuju grid za sprint trku na 100km / 17 krugova ciji rezultat odredjuje grid za glavnu trku na uobicajenu duzinu od 52 kruga. Prva trojica u sprint trci dobijaju 3, 2 i 1 bod.

Sto se tice formata vikenda ja licno sam skeptik - moje misljenje je da cemo gledati vozic od starta do cilja, osim u situaciji ako u petak neko od favorita bas ne ubrlja u kvalifikacijama, u kom slucaju ce mu subota biti popravni za start sa prirodne pozicije. Posto se glavni bodovi dele u nedelju, ne postoji dovoljna motivacija da se u subotu rizikuje pa da gledamo nekakvo ludilo s puno preticanja i tenzije (sto se organizatori nadaju), a sa druge strane ako neko od slabijih timova i napravi cudo u kvalifikacijama (npr. Rasel u Vilijamsu) bice mu jako tesko da to i zadrzi do nedelje. Tako da, barem koliko ja to vidim, ovaj novi format vikenda ce da posluzi samo da dodatno ucvrsti trenutno stanje, da favorizuje favorite i da autsajdere gurne jos dalje u aut.

No, videcemo.

Na tabeli oba sampionata se sada vec prilicno jasno izdvajanu RBR i Ferstapen, nakon dugo vremena Mercedes i Hamilton su u situaciji da moraju nekog da vijaju a ne da budu vijani. Silverston kao "domaca" trka im je prava prilika da situaciju preokrenu u svoju korist. Iako ima jos puno da se vozi do kraja sampionata (koliko tacno ne znamo jer trke ispadaju i upadaju maltene svaki dan, ali u svakom slucaju jos dosta), utisak je da ako RBR i ovde izdominira da ce njihova prednost biti tesko dostizna. Iza ovog dvojca su Meklaren i Ferari prakticno u mrtvoj trci a ja bih tu dodao i Alfa Tauri koji kako mi deluje ima brzinu da se nosi sa njima ali nema dovoljno kvalitetne vozace - Gasli jos djene-djene, mozda jednog dana bude solidna dvojka za neki veci tim, ali Cunoda iz vikenda u vikend pravi greske i prosipa bodove. Aston i Alpin nastavljaju po principu toplo-hladno dok na samom zacelju deluje kao da je Vilijams sada vec sustigao i prestigao i Alfa Romeo iako do sada nisu to uspeli da valorizuju bodovima. Has ostaje beznadezno poslednji.

Pireli nam donosi najtvrdju kombinaciju guma C1, C2 i C3. Po prvi put ce debitovati zadnje gume nove konstrukcije razvijene kao odgovor na gumi-defekte koje smo videli u Bakuu a za koje Pireli i njihov dizajn guma nisu nista krivi. To ubacuje jos jednu nepoznatu u miks, kao da ih nema vec dovoljno ovog vikenda. Videcemo ko ce tu najbolje da se snadje...

 

Satnica vikenda:

 

Petak: FP1 15:30, kvalifikacije 19:00
Subota: FP2 13:00, sprint trka 17:30
Nedelja: trka 16:00

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Iako se ni meni uopste ne svidja uvodjenje ove dodatne trke umesto kvalifikacija, suprotnog sam misljenja sto se tice favorita i autsajdera. Naima ja bas ocekujem da ako neki autsajder bude prilicno visoko u kvalifikacijama da ce isti ici na ekstremno agresivan start, jer je to jedinstvena prilika da u pravoj trci startuju 2-3 pozicije vise, a ocekujuci oprezan pristup od onih kojima i jeste mesto u vrhu, a posto u subotu nema pit stopova i strategije, i da sacuvaju tu visoku poziciju, tj verovanto procesija u trci kao sto si rekao, ali zato prva krivina ima sve da prsti.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Romantik said:

jer je to jedinstvena prilika da u pravoj trci startuju 2-3 pozicije vise

 

Takodje i prilika da ako se pocuka s nekim startuje kao poslednji i tako uprska sve dobro sto je napravio u petak.

 

Jednostavno, prevelik rizik za premalo potencijalne dobiti.

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ako taj neko slabiji startuje kao 11-i, umesto 15-i, odatle svakako ne može u bodove u trci, ali ako se probije do osmog, pa ućari još jedno mesto na pravom startu, to je već pozicija iz koje mogu da sanjaju bodove dakle itekako vredno rizika.

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da u sprint trci niko od vodecih timova nece bukvalno nista da rizikuje. Zabole ih da li ce startovati treci ili cetvrti. Sa druge strane, moguce je da ce manji timovi imati vecih ambicija. Ali svakako niko nece rizikovati da polupa bolid za nedelju.

 

Lose je to rasporedjeno sto se bodova tice, sprint jednostavno sto kaze Radoje nije prevelika motivacija.

Link to comment
Share on other sites

Jedini ko tu zaista nemaju sta da izgube su oni koji ce ispasti u Q1. Oni mogu da grizu u sprintu, svakako su na zacelju pa ako se i slupaju ne menja stvar, a eto mogu nesto da dobiju, i kao sto rekoh ako neko od favorita zasere pa ispadne u Q2 njemu ce sprint biti popravni s tim sto ni oni ospred njega nece ludacki da brane pozicije nego ce ga pustiti da prodje jer jedno mesto napred-nazad im ne menja stvar a rizik od udesa je prevelik. Start k'o start je svakako lutrija ali kad se na pola prvog kruga uspostavi poredak osim goreopisanih izuzetaka verujem da ce svi cuvati opremu za nedelju i voziti maksimalno konzervativno.

Link to comment
Share on other sites

Ja ocekujem neku tesku pizdariju posto je to jedini razlog za uvodjenje ovakvog formata u sred sezone. Hleba i igara. 

 

Najdraze bi mi bilo da nikako ne utice na dosadasnje mukom ostvarene rezultate, ali poucen iskustvom sledi nam totalni obrt u sezoni. Marfi nikada ne omane. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Downforce said:

Ja ocekujem neku tesku pizdariju posto je to jedini razlog za uvodjenje ovakvog formata u sred sezone. Hleba i igara. 

 

Najdraze bi mi bilo da nikako ne utice na dosadasnje mukom ostvarene rezultate, ali poucen iskustvom sledi nam totalni obrt u sezoni. Marfi nikada ne omane. 

 

Jbg Berni je onomad ocekivao pizdariju kad je uveo onaj format za kvalifikacije gde se svakih X sekundi poslednji eliminisao pa su timovi odlucili da presede u boksu. Jasno je svima zbog cega se pokusava s ovim ali ono gde promasuju je da se bodovi osvajaju u nedelju. Oni ustvari pokusavaju na vestacki nacin da naprave onaj finis iz Monce kad je Gasli pobedio ali ne kapiraju da je to bila jedinstvena situacija da su se "autsajderi" nasli na celu plus delili su se puni bodovi. Niko nece da divlja 1/3 trke za eventualno 1-3 boda i da zbog tog rizikuje 25 (ili 26) u nedelju.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Downforce said:

...ali mene vise brine promena konstrukcije guma koja se nekako provukla...

 

Mislis, promena konstrukcije guma zbog problema u Azerbejdzanu koji nisu uopste bili izazvani problematicnom konstrukcijom guma nego zato sto su timovi koristili gume na nepredvidjen nacin iako su ispostovali apsolutno sve parametre koje su dobili od Pirelija, jel' na to mislis? :wink2::whistling:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Vrlo indikativna izjava za sta mozemo da ocekujemo u subotu:
 

Quote

Haas team principal Guenther Steiner says it is important for his drivers to stay out of trouble in Formula 1’s first Sprint Qualifying race this weekend.

 

Ako tim bos Hasa upozorava svoje vozace na oprez u subotu i da moraju da cuvaju opremu - a oni ce svakako startovati poslednji i nemaju sta da izgube - kakva li je tek situacija kod ostalih timova? Kao sto rekoh, previse rizika za premalo potencijalne dobiti.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Radoye said:

Vrlo indikativna izjava za sta mozemo da ocekujemo u subotu:
 

 

Ako tim bos Hasa upozorava svoje vozace na oprez u subotu i da moraju da cuvaju opremu - a oni ce svakako startovati poslednji i nemaju sta da izgube - kakva li je tek situacija kod ostalih timova? Kao sto rekoh, previse rizika za premalo potencijalne dobiti.

 

Stajnera brine da mu se vozači ne polupaju i u subotu i u nedelju zbog skupih popravki koje su kritične za već tanak budžet Hasa. Ove godine su obojica napravili dobar račun za delove...

 

Ja sam optimista u vezi sprint trke, nadam se da će biti vozača i ekipa koje će ipak ići na neki "glory run". Iako rezultat u sprintu ne donosi skoro ništa ipak donosi veliki publicitet. Ako Mercedes i Red Bul budu taksirali i cuvali se za nedeljnu trku može da se otvori prilika za neku drugu ekipu koja će da preuzme naslove na svim sportskim portalima bar do nedeljne trke.

 

Uostalom u petak se voze klasične kvalifikacije, videli smo ove sezone da neke ekipe ne funcionišu jednako dobro u trci i kvalama. I to nam otvara mogućnost za dobru subotnju trku.

Link to comment
Share on other sites

- Posto subotnja sprint trka odredjuje samo raspored na startu za glavnu trku u nedelju sto znaci da nece biti proslave na podijumu za prvu trojicu, organizatori su odlucili da umesto toga uprilice ceremoniju dodele pobednickih venaca i pocasnu paradu oko staze. Nekada tradicionalno dodeljivani pobedniku trke, venci nisu vidjeni na F1 podijumu jos od ranih 1980-tih.

 

Efr8zzpXYAI3MR-.jpg

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi da pojma nemam. Mislim da je isto kao i do sada (Q2 u petak) a da za subotu svi dobijaju ganc nove setove guma samo za tu priliku.

EDIT: evo nasao:
 

Quote

Qualifying will take place on Friday, and in a change to normal practice, all drivers must use the soft tyre for the session, as opposed to having a free choice. As for Saturday’s Sprint, drivers will have a free choice of starting tyres and no mandatory pit stop – with a free choice of tyres for the start of Sunday’s British Grand Prix.

 

Dakle, obavezne kvalifikacije na mekim gumama u petak, slobodan izbor guma za subotu bez obaveznog pitstopa, slobodan izbor guma za nedelju uz obavezan pitstop / pravilo 2 razlicite smese.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Okon dobija novu sasiju za Silverston:

 

Quote

After suffering a run of four races where he retired twice, including on the first lap of the Austrian Grand Prix following contact and two where he finished outside the points, Ocon’s team have been investigating his car for any problems which might explains his recent lapse in form.

 

Alpine executive director Marcin Budkowski said that although they had yet to get to the bottom of the issues, Ocon’s chassis had been changed ahead of the British Grand Prix.

 

“Esteban had two difficult races in Austria and we’re still investigating whether there are any technical reasons behind it,” explained Budkowski.

 

“To eradicate any doubt, the team has made the decision to make extensive changes to his car for Silverstone, including a new chassis.

 

“Esteban performed very strongly at the start of the season and qualified the car on the third row of the grid on merit at two races in a row just a few weekends ago, so we are working together to make sure he bounces back, and this weekend is the perfect opportunity to do that.”

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

McLaren boss Zak Brown will not be attending the British Grand Prix at Silverstone this weekend after he tested positive for Covid-19, the team said on Thursday.

 

Zek i jos dva clana tima su pozitivni na Covid.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...