Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

Kerber:

Quote

"I've trained as hard in the last two months as I haven't for a long time. It was one of the best preparations in recent years, in which I pushed my limits with a lot of heart and soul," she said: "Now I have to Be realistic and admit to myself that after two weeks of quarantine in my hotel room, I can't expect much from the start of the season. "

https://rp-online.de/sport/tennis/australian-open/australian-open-2021-angelique-kerber-schuftet-in-hotel-quarantaene_aid-48316133

 

naravno, sledi neizbezno:

Quote

She knows how to classify the situation for herself and emphasizes that "much more important things are happening in the world" at the moment: "Millions of people struggle with the consequences of the pandemic every day, and sport is clearly in second place here."

 

Quote

Still, her current situation is tricky, a painful setback that she has to deal with first. The fitness suffers, as does the feeling for the blows - "now you lose a bit of everything", said Kerber and emphasized: "Of course I try with the given possibilities to maintain everything as far as possible, even if it is actually not possible."

The 2016 tournament winner works as best she can in her room with a treadmill, medicine ball and dumbbells. At least coach Torben Beltz and her physio can support her. "After the quarantine, I will see how I feel and what can still be caught up before the start of the Australian Open," said Kerber: "It will be exciting, everything is a lucky bag for me at the moment."

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ovo što se dešava u Aust.  preraslo u  kult korona free svetih.

Parafraziraću , neko je več slično napisao - u ime slobode od korone ukinuli sva ostala ljudska prava  i slobode. Ideale kulta bespogovorno  poštovati i obožavati.

 

Posle svega bio bi idealno IFT njihovu licencu proda nekom Azijskom gigantu  . 

Barem ja navijam za to:classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo gore od Adria tura i ne znam dokle ce ga Novaku nabijati na nos. Niko od zvanicnika u Srbiji tada mu nije savetovao da ga ne odrzi jer nije bezbedno, ni jednu vazecu meru nije prekrsio, a ovi u Australiji su jedva ubedili svoje zvanicnike da ih puste da dovedu igrace. Ko zna sta su im sve obecali da ce preduzeti ako se zaraza pojavi :classic_ninja: to cemo tek videti.. Doveli su ih tamo ko da su gubavi, zatvorili u samice samo da bi dobilu lovu od karata i sponzora.

Sta je Novak priustio ucesnicima Adrie? Super se proveli, uzivali po splavovima i klubovima, a ovi u Australiji? Cetrnaest dana samice, da se druze sa bubama i misevima i jedu sutlijas za dorucak i rendanu sargarepu za rucak. Moraju da lazu da im je dobro i da se zahvaljuju domacinima na vazduhu koji disu. 

I za kraj, Novakovi gosti su se zarazili koronom kad je bilo najbezopasnije, svi je prelezali ko male boginje i sad su donekle mirni, a ovi jadnici dosli u Australiju zdravi pravi, naspanovani ko pracke, a vratice se ko zna kakvi..rastureni psihicki i fizicki..

Ja verujem da se Zverev, Grigor i Tim rado sete boravka u Srbiji, uprkos virusu koji su pokupili tamo, a ovi ce imati traume od Australije dozivotno. Kengura u zoo vrtu ce zaobilaziti jer ce im evocirati grozne uspomene!

Samo kad ih vidim u tim hotelskim sobama slosi mi se krevet ormar i tv:smiley5: treba to izdrzati i ostati normalan.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vlastima u Srbiji je Adria tour ekstremno odgovarao jer su se blizili izbori, mi smo tada vec zvanicno pobedili koronu, svi su normalno ponasali, mere koje su bile na snazi su bile minimalne i nisu se postovale.

Ni na Adria touru se te minimalne mere nisu postovale, nego su nagurali sto je vise moguce stolica, gusto pakovano je bilo.

Djokovic je sam pao, sam se ubio sto se tice Adria toura, poverovao lopovima na vlasti, ali njegova porodica a i tazbina je u bliskim odnosima sa tim vlastima, tako da ni ne cudi. :classic_ninja:

 

Porediti uredjenu drzavu kao sto je Australija i Srbiju je presmesno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A dobro da ne preterujemo sad ni sa traumama, imaju svi da naruče da jedu šta hoće, u Melburnu sigurno ima odakle, i nije kao da sede po zatvorskim ćelijama s pacovima i okovima na nogama :classic_biggrin:

Ali da to nisu uslovi za profesionalni turnir nisu, i da su ih izradili kao majmune jesu. Hoće li pare i ovaj put sve da pokriju, videćemo. Sve u svemu mnogo bi poštenije bilo da su organizatori otkazali kad su videli da ne mogu da se dogovore s vlastima, a o raspoloženju samih Australijanaca da ne govorim.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alcesta said:

Sve u svemu mnogo bi poštenije bilo da su organizatori otkazali kad su videli da ne mogu da se dogovore s vlastima, a o raspoloženju samih Australijanaca da ne govorim.

Realno bi bilo najbolje da su pre svega ovoga izasli i svima rekli kakva je situacija.

 

Kapiram da bi neki igraci odustali, ali su jednostavno te pare koje uzimaju za prvu rundu neophodne mnogim igracima van top50, tako da bi se turnir sigurno odrzao ako se igraci pitaju.

 

Sigurno Bautisti nista ne znaci kes za prvo kolo, pa se zbog toga i buni kako je u zatvoru, ali sam isto tako siguran da bi vecina rado prihvatila karantin od 2 nedelje za 70k, pa makar i potpuno nespremni izasli na teren. Samo da je sve to lepo bilo definisano pre pocetka citave farse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne zaboraviti da je drugi krug Arija tura krenuo (pa se zaustavio) i u Hrvatskoj, nije bila samo Srbija u igri.

 

A da je (ne)svesno izabran najpovoljniji trenutak za "zaražavanje", s ove vremenske distance je nesumnjivo..

 

Čuo sam da je otkazana Formula 1 u AUS. Možda Australijanci nisu svesni da bi otkazivanje i AO-a bio ekser u totalnu izolaciju (tkd Kreg Tili ipak radi odličnu stvar za njih). Mislim, kako će oni da putuju, ako kod njih nema korone, što znači da nema nikakvog imuniteta? Ili više neće ni da putuju (primer australijskih tenisera), kako ga oni zamišljaju i kad se izvakcinišu, recimo, svi, opet negde moraju da odu (a vakcina nije čudotvorna crvena pilula) ili neko mora da im dođe, je l' planiraju stalan 14-dnevni karantin, do kad?

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da oni idu na komplet izolaciju a da imunitet steknu vakcinacijom, samo je pitanje koliko će sve to da traje. U svakom slučaju bar im sad geografija ide na ruku, ali to sigurno ne pogoduje organizaciji bilo čega na međunarodnom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da velika vecina, cak ni ovih nize rangiranih, ne bi ni krenula na put da im je bilo ko provukao onako slucajno ideju da postoji mogucnost strogog karantina u trajanju od 14 dana. Ubedjena sam da su organizatori znali za tu mogucnost i nisu smeli jasno i glasno da im je predoce, na papiru pogotovo. 

Njima je bilo bitno da cirkus prevezu u Australiju pa ce onda videti sta ce i kako ce dalje. 

Ovo sa otkazivanjem hotela u Melburnu zbog kog su morali jelte ove privilegovane da prebace u Adelaid, je toliko providno i smesno da ne znam dal je iko poverovao u pricu. U onolikom Melburnu da nije bilo mesta za jos njih dvadesetak.. Situacija je toliko kriticna da su jedva nasli hotel 700km daleko od Melburna:whistling: i ovo ponavljanje 1000x na svim forumima kako su Australijanci prosli golgotu i kako niko ne smemo svojim ponasanjem da ugrozi tekovine najstrasnijeg zakljucavanja koje su ludaci sproveli. Sta bi onda Italija trebala da uradi? Mi nismo bili u karantinu? A o brojkama da ne govirim. Pogledajte ovde https://www.worldometers.info/coronavirus/ brojke i uporedite Australiju i Italiju. Broj zrtava i broj obolelih na milion stanovnika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je poredjenje AO i Adria tura, tj. strategija koje su drzave domacini imale u tom trenutku, ni u jednoj se ne moze normalno organizovati teniski turnir. Ovde je moglo sve zivo pa nisu bili citavi da zavrse, tamo ne moze nista i pitanje je kako ce se uopste odigrati. 

Ekstremi nikako, neko srednje elasticno resenje uz prihvatanje pandemije kao prisutne i guraj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moraju da izbace frustraciju sto su 100 dana bili zakljucani kao stoka, a vodja im se svaki dan obracao sa tva. Tako je bilo u Viktoriji. Pa tamo su hteli da donesu zakon da prisilno zatvaraju psihicki obolele da ne bi sirili virus.

Sad misle da i drugi treba da prolaze golgotu, jer je njima bilo kao u S Koreji. Klasicna policijska drzava. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milica said:

Ja mislim da velika vecina, cak ni ovih nize rangiranih, ne bi ni krenula na put da im je bilo ko provukao onako slucajno ideju da postoji mogucnost strogog karantina u trajanju od 14 dana. Ubedjena sam da su organizatori znali za tu mogucnost i nisu smeli jasno i glasno da im je predoce, na papiru pogotovo. 

Njima je bilo bitno da cirkus prevezu u Australiju pa ce onda videti sta ce i kako ce dalje. 

Ovo sa otkazivanjem hotela u Melburnu zbog kog su morali jelte ove privilegovane da prebace u Adelaid, je toliko providno i smesno da ne znam dal je iko poverovao u pricu. U onolikom Melburnu da nije bilo mesta za jos njih dvadesetak.. Situacija je toliko kriticna da su jedva nasli hotel 700km daleko od Melburna:whistling: i ovo ponavljanje 1000x na svim forumima kako su Australijanci prosli golgotu i kako niko ne smemo svojim ponasanjem da ugrozi tekovine najstrasnijeg zakljucavanja koje su ludaci sproveli. Sta bi onda Italija trebala da uradi? Mi nismo bili u karantinu? A o brojkama da ne govirim. Pogledajte ovde https://www.worldometers.info/coronavirus/ brojke i uporedite Australiju i Italiju. Broj zrtava i broj obolelih na milion stanovnika. 

 

Nije problem da nije bilo mesta u Melburnu, nego drzava Viktorija nije dozvolila toliki broj ljudi da odjednom dodje, a onda im je bilo zgodno da najbolje prebace u susednu drzavu, organizuju egzibiciju.

 

A sto se tice karantina, oni su sproveli ocigledno pravi lock down cim su nedeljama na 0, svi ostali su sproveli delimican.

Link to comment
Share on other sites

Svakoga koga znam u Australiji, a poznajem ih kao potpuno racionalne i pametne ljude pre COVID-a (broj je dvocifren, dosta sam saradjivao sa njima, i pokupio ponekog i iz svega gejminga) potpuno podrzavaju svoju vladu i mere koje se donose.

 

Smatraju da je AO trebalo da bude otkazan ili odlozen, dok svi ucesnici nisu mogli da stignu da se vakcinisu i razviju antitela.

 

Nikome nije drago sto su zatvoreni, ali fast forward za sest meseci oni ce nastaviti sa normalnim zivotom, dok cemo se mi, slobodoumni i pametni i dalje patiti.

Link to comment
Share on other sites

Pospisil je za CNN rekao da su im onako mutno objasnili kako ce biti to s avionima tj. zbrzali su nekako a igracima nije palo na pamet da tu jos nesto dalje propituju jer ih je Tili uveravao u oktobru/novembru da nema sanse da igraci 14 dana pre GS ne treniraju. J... ga, igraci bili naivni, ovi ih navukli i sad su tu gde su. AO je najvece zvezde (cija bi se rec cula) dobro zbrinuo na ovaj ili onaj nacin. To sto Novak ide mimo ostalih velikih zvezda - sad su mediji odradili (kao sto rade poslednjih nekoliko godina intenzivno).

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milica said:

Od 17 aviona samo jedan nisu hteli da prime i to onaj u kom je Djokovic i bas taj je morao da odleti u Adelaid da bi mu to posle 1000x nabili na nos:whistling:

Neko veruje da je ovo bio razlog? 

 

Unapred se znalo da ce najbolji u Adelaid i da ce imati bolje uslove, kao sto Vavrinka ima bolju sobu od nekog koji je 50. na listi, jednostavno je tako.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bi im dosao niko od najboljih da su ih poslali u sobe kao sto je dobila Putinseva.

A Serena nema sanse da bi dosla bez cerke i muza.

 

Ne znam tacno od kad je Adelaid postao aktuelan, da li je bio i pre otkazivanja onog hotela ili i ranije.

Znam da je Viktorija uslovljavala dolazak max. 1000 ljudi, pa su zbog toga svima smanjili broj ljudi u pratecem timu. U tom slucaju ima logike da su jos pre otkazivanja onog hotela trazili nesto van Viktorije gde bi smestili igrace.

 

Brrr, najezim se na pomisao da moram da spavam u sobi u kojoj se misevi slobodno seckaju okolo! FUJ! A Putintseva ne moze da izadje iz sobe ili ode u drugi smestaj jer ce da je uhapse (jer ne postuje protokol).

 

A ni biti zatvoren 14 dana u sobi gde ne mozes da otvoris prozor... uopste mi ne bi bilo prijatno (totalno bi me spopala klaustofobija).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Mi smo bili zatvarani u svoje kuce, mogli smo izaci u prodavnicu i apoteku, samo 1 clan iz kuce i to u krugu od 200m pa smo ludeli:smiley5:

Biti zatvoren sam samcijat 24 casa u bezlicnoj hotelskoj sobi.. krevet, ormar, zavesa i tv bez mogucnosti da otvoris prozor, pod pritisko. da se bilo kome pozalis, a ne budes razapet, lose mi je od same pomisli🤢

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Svakoga koga znam u Australiji, a poznajem ih kao potpuno racionalne i pametne ljude pre COVID-a (broj je dvocifren, dosta sam saradjivao sa njima, i pokupio ponekog i iz svega gejminga) potpuno podrzavaju svoju vladu i mere koje se donose.

 

Smatraju da je AO trebalo da bude otkazan ili odlozen, dok svi ucesnici nisu mogli da stignu da se vakcinisu i razviju antitela.

 

Nikome nije drago sto su zatvoreni, ali fast forward za sest meseci oni ce nastaviti sa normalnim zivotom, dok cemo se mi, slobodoumni i pametni i dalje patiti.

 

Oni sad imaju normalan život, samo mi nije jasno kako će bilo gde da putuju, oni nesvesno idu ka potpunoj izolaciji, jeste nema zaraze, primićemo samo vakcinisane, ali zar i ti vakcinisani ne mogu da se razbole i budu pozitivni neko kratko vreme (i zarazni za druge), znači za njih mora karantin da ostane ako 'oće da dođu i da se odložio AO.

 

Nije meni najjasnije kako misli AUS da se u jednom trenutku poveže sa planetom.

Link to comment
Share on other sites

Pre svega psihicki nisu spremni da odrze turnir jer su traumirani zbog cuvenog lockdowna, pa ga spominju 24 sata dnevno. Mislim na Australijance, koji su pritom besni jer su im sugradjani zaglavljeni sirom sveta i ne mogu da se vrate. 

Svega ce tu biti, bice i bezanja iz karantina i bezanja iz zemlje. 

14 dana igraci zatvoreni i onda da istrce i cepaju tenis dok im nabijaju stapice u nos svaki dan. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...