Jump to content

Australian Open 2021.


zoe Bg

Recommended Posts

3 minutes ago, ras kass said:

Mislim na Australijance, koji su pritom besni jer su im sugradjani zaglavljeni sirom sveta i ne mogu da se vrate. 

Posle ove katastrofe sve zemlje sveta bi trebale deportovati Australijance u njihovu postojebinu sto rece nas prestolonaslednik:lol_2:

4 minutes ago, wwww said:

videcemo

Samo da se oni zivi i zdravi vrate i da Novak donese trofej sa poslednjeg AO. 

Sami sebi su ekser zakucali! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milica said:

Ja mislim da velika vecina, cak ni ovih nize rangiranih, ne bi ni krenula na put da im je bilo ko provukao onako slucajno ideju da postoji mogucnost strogog karantina u trajanju od 14 dana. Ubedjena sam da su organizatori znali za tu mogucnost i nisu smeli jasno i glasno da im je predoce, na papiru pogotovo. 

Njima je bilo bitno da cirkus prevezu u Australiju pa ce onda videti sta ce i kako ce dalje. 

Ovo sa otkazivanjem hotela u Melburnu zbog kog su morali jelte ove privilegovane da prebace u Adelaid, je toliko providno i smesno da ne znam dal je iko poverovao u pricu. U onolikom Melburnu da nije bilo mesta za jos njih dvadesetak.. Situacija je toliko kriticna da su jedva nasli hotel 700km daleko od Melburna:whistling: i ovo ponavljanje 1000x na svim forumima kako su Australijanci prosli golgotu i kako niko ne smemo svojim ponasanjem da ugrozi tekovine najstrasnijeg zakljucavanja koje su ludaci sproveli. Sta bi onda Italija trebala da uradi? Mi nismo bili u karantinu? A o brojkama da ne govirim. Pogledajte ovde https://www.worldometers.info/coronavirus/ brojke i uporedite Australiju i Italiju. Broj zrtava i broj obolelih na milion stanovnika. 

Nije se pominjao Adelaid pre otkazivanja karantina u Westinu. 

Pisala sam već da je iz političko ekonomskih razloga napravljen kompromis sa državom J. Aust.

 

 

Zivot pod terorom vladavine straha ne može da bude normalan. Posledice su dugoročne

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

A pretpostavljam da i oni koji su skoro preležali kao Sandgren isto ne smeju iz sobe, bez obzira? Biće veselo ako puste Makicu da dođe naknadno, u tom slučaju ne bi bilo vremena za karantin ako misli da stigne na vreme za AO.

Sa sve novim sojem engleskog virusa! Onda stvarno treba gradjani da se organizuju i ne dozvole odrzavanje AO! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alcesta said:

A pretpostavljam da i oni koji su skoro preležali kao Sandgren isto ne smeju iz sobe, bez obzira? Biće veselo ako puste Makicu da dođe naknadno, u tom slučaju ne bi bilo vremena za karantin ako misli da stigne na vreme za AO.

to s Sandgrenom i Keijem, pa i Troickim, je totalna glupost (mozda ima jos tenisera iz te grupe koji su vec prelezali coronu). to je prakticno kao da nekog ko je primio vakcinu ipak strpas u totalnu izolaciju.

 

A ako puste Endija da se kasnije pridruzi - to bi tek bio skandal! Na pocetku cele price je bilo receno da se iskljucivo moze doci 15. i 16.1. i to tim charter letovima.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milica said:

Jesi ti bila nekad u hotelu na moru na primer? Koliko vremena u toku dana si provodila u sobi? Trceci tusitanje presvlacenje i bez iz sobe jer je totalno depresivna! 

 

Ali ne moze da se poredi sa 3 i vise meseca karantina, to je ono sto pricam.

 

3 minutes ago, wwww said:

to s Sandgrenom i Keijem, pa i Troickim, je totalna glupost (mozda ima jos tenisera iz te grupe koji su vec prelezali coronu). to je prakticno kao da nekog ko je primio vakcinu ipak strpas u totalnu izolaciju.

 

A ako puste Endija da se kasnije pridruzi - to bi tek bio skandal! Na pocetku cele price je bilo receno da se iskljucivo moze doci 15. i 16.1. i to tim charter letovima.

 

Mozda je Endi imao sansu da se pridruzi da nije bilo ovog haosa, sad mislim da je nemoguce

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milica said:

Otkazivanje je bilo isfolirano sigurno! Zinulo im dupe da na egzibiciji u Adelaidu uzmu jos koji dolar. 

Pisali smo na početku da je održavanje  AO21 više političnko nego pitanje sports

Za možda neznatno labaviji karantin dobili su par mil. vrednu produkciju za reklamu.

 

Reakcije ljudi šokiraju,  privilegovani  , dolaze da im prenesu virus, zlikovci da unište živote heroja. Pri svemu tome ne razmišljalju da je vlada dovela te ljude radi sticanja ek. koristi i da bi je ostvarila mora dati neke uslove koji se razlikuju od onih za njihove ljude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Nikome nije drago sto su zatvoreni, ali fast forward za sest meseci oni ce nastaviti sa normalnim zivotom, dok cemo se mi, slobodoumni i pametni i dalje patiti.

Sta znaci normalan zivot? Izolacija od ostatka sveta je za tebe normalan zivot? 

Sta smo po tebi to mi slobodoumni i pametni trebalo da uradimo, a sto nisu recimo uradili Nemci, da ne pominjem moje Italijane, pa da obuzdamo ovo cudo? 

Link to comment
Share on other sites

Australija i Novi Zeland mogu sebi da priušte izolaciju dok imaju redovno snabdevanje i trgovinu, a da žive relativno normalno. Nije baš kao da je u pitanju neka nedođija u Sibiru ili neko ostrvce usred Pacifika. Nekome je nemogućnost putovanja po svetu prihvatljiva cena za bezbednost od virusa, pogotovo sad kad se stalno otkrivaju novi sojevi i ne zna se koliko će vakcine na njih delovati.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milica said:

Kako im dostavljaju hranu, jel imaju rupe na vratima? :wicked:

Kako peru ves? 

Dal je normalno da ova devojka ne moze biti sa mamom u sobi? Ili Svitolina sa Monfom. 

Pospisil je na CNN dao mali snimak kako izgleda u totalnoj izolaciji. Posto moraju svako jutro da rade testove onda otvore vrata, stave stolicu tu na ulaz, sednu i cekaju da dodje neko da im uzme uzorak. Kaze: to mu je jedini kontakt s ljudskim bicem koje ima. Pretpostavljam da im hranu stave pred vrata, pokucaju pa igrac onda dodje i uzme je (a ovi valjda vec otisli). Znam da je pre neki dan kad je bila pometnja oko odlaska na trening de Minaur stavljao neki snimak kako s reketima na ledjima sedi pred vratima i ceka da mu pokucaju na vrata (rekli im da sede pred vratima i cekaju da neko pokuca). I tako su oni cekali (Godoa)...

 

Lepo je rekao RBA: kao u zatvoru.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Australija i Novi Zeland mogu sebi da priušte izolaciju dok imaju redovno snabdevanje i trgovinu, a da žive relativno normalno. Nije baš kao da je u pitanju neka nedođija u Sibiru ili neko ostrvce usred Pacifika. Nekome je nemogućnost putovanja po svetu prihvatljiva cena za bezbednost od virusa, pogotovo sad kad se stalno otkrivaju novi sojevi i ne zna se koliko će vakcine na njih delovati.

 

To je sve OK i na mestu, samo razmišljam naglas, osim ako virus totalno ne nestane, oni moraju da zadrže nekakav karantin za bilo koga, vakcinisanog ili ne, ko im dođe. Karantin od dve nedelje = niko neće ni da im dođe, osim Osija povratnika odnegde i emigranata, kad reše da ih prime zbog ekonomije.

 

Nije baš vezano za temu, a i jeste, AO 2022 ne znam da l' će na istu foru uspeti da ih savataju...

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...